Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / WHDload
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Szerző Üzenet
PeachMan
Tag

# Elküldve: 2014. Jún. 29. 21:54


@Lazi

Igazad lehet. Le is tesztelem rövidesen.

vinkoo
Tag
# Elküldve: 2014. Aug. 24. 18:14


Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni WHDLoad ügyben. Felraktam a programot az a600-omra és a következő hibaüzenettel szembesültem:
https://drive.google.com/file/d/0ByMmCCFpdrqyUklkUFd3N3pjU2s/edit?usp=sharing
Valakinek van ötlete, hogy mit lehetne csinálni? Elég kezdő amígás vagyok, szóval, egy kicsit szájbarágósan, ha kérhetem :)

Egy másik kérdés szinte WHDLoaddal kapcsolatban. Van olyan játék amiben nem találok oylan file-t amire kettőt rákattintva egyből elindulna. Azokat mivel tudom elindítani?

Válaszokat előre is köszönöm.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Aug. 25. 01:21 - Szerkesztve: dh1


Igy elso nekifutasra rosszul van particionalva a gep
Milyen gep?
Milyen filerendszer?
Mik a maxtransfer es mask ertekek?

Ajanlott filerendszer SFS.
Ertekek:

Mask = 0x7ffffffe (6 f)
MaxTransfer = 0x1fe00
Blocksize = 512

http://www.rabayjr.com/Amiga/Flyer_Faq/toaster/maxtrans.html

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Aug. 25. 01:28


Quoting: vinkoo
Egy másik kérdés szinte WHDLoaddal kapcsolatban. Van olyan játék amiben nem találok oylan file-t amire kettőt rákattintva egyből elindulna. Azokat mivel tudom elindítani?


Es mi van benne helyette?

Szal ha ilyen felmondatokat irsz, eleg nehez segiteni :) :P

vinkoo
Tag
# Elküldve: 2014. Aug. 25. 18:19


Quoting: dh1
Igy elso nekifutasra rosszul van particionalva a gep
Milyen gep?
Milyen filerendszer?
Mik a maxtransfer es mask ertekek?

Ajanlott filerendszer SFS.
Ertekek:

Mask = 0x7ffffffe (6 f)
MaxTransfer = 0x1fe00
Blocksize = 512


A600 egy ACA620 gyorsítóval 4GB winchester, 500MB partíció a systemnek
Standard file system, de FFS file redszer kipipálva + international mód kipipálva
block size:512
maxtransfer:0xffffff
mask:0x7ffffffe
Módosítsak valamit, hátha segít?

vinkoo
Tag
# Elküldve: 2014. Aug. 25. 18:32


Quoting: dh1
Es mi van benne helyette?

Szal ha ilyen felmondatokat irsz, eleg nehez segiteni :) :P


Jogos a felvetés.

Szóval azzal a játékkal (Colonization) amivel azt a hibát produkálta azóta sikerült elindítani. A játék könyvtárában van egy data alkönyvtár és ott a colonization file-ra kattintva elindult.
DE így nem jött be a WHDload-nak a képe amin rajta van a verzió szám és egy jó hosszú szöveg, hogy "hihetetlenül sok idő és munka volt szükséges kifejleszteni a porgramot stb stb"

Egy rövid tájékoztatást kérhetnék, hogy mégis kb hogyan épül fel egy ilyen WHDLoad-os játék? Gondolok arra, hogy akkor pontosan mivel kell elindítani.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Aug. 25. 19:34


Quoting: vinkoo
Módosítsak valamit, hátha segít?


Mivel baromira nem stimmel a maxtransfer ertek, igen ... modosits ... ott vannak a megfelelo ertekek a levelemben :) lathatoan nem stimmel nalad

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Aug. 25. 19:37


Allitsd be a mask es maxtransfer ertekeket, valts FFS-rol SFS-re (jobban jarsz) es mindent ujra masolj at az Amigara, valoszinuleg minden megjavul ...

Mivel a mask es maxtransfer ertekek igencsak kihatnak a vinyon levo fajlokra igy valoszinuleg szinte minden, vagy csomo allomanyod serult az Amigas vinyon a nem megfelelo ertekek miatt ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Aug. 26. 10:27 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
600-asra én nem raknék SFS-t... Csak a memóriát zabálja, miközben az FFS ROM-ból is teljesen jól fut 020-on meg hasonlókon. Nem 060-ról beszélgetünk. Főleg, hogy az SFS nem is megy 2-es Kickstarttal csak 3.x-szel. (Erről nem szól a fáma, hogy milyen ROM van a gépben.) Ha már mindenképpen valami más mint az FFS akkor PFS3AIO, mert mondjuk azt még karban is tartják és megy mindennel...

@vinkoo:
Ez a MaxTransfer probléma visszatérő dolog kezdő amigásoknál, szerintem keress rá a fórumban a "MaxTransfer"-re, elég sok találatot fogsz kapni, magyarázatokkal...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Aug. 26. 12:16


Quoting: charlie
600-asra én nem raknék SFS-t...


ACA620 ... van ram dogivel es CPU is :P

A fentebb mellekelt kepen pedig latszik, hogy nem 2.0-as KS van a gepben :P

Quoting: charlie
Ez a MaxTransfer probléma visszatérő dolog kezdő amigásoknál, szerintem keress rá a fórumban a "MaxTransfer"-re, elég sok találatot fogsz kapni, magyarázatokkal...


Leirtam a fix parametereket es egy leirast is mellekeltem, gondolom ennel tobb nem kell :)

vinkoo
Tag
# Elküldve: 2014. Aug. 30. 16:42


Még egy segítséget szeretnék kérni. Aminetről leszedtem a smartfile-hoz szükséges dolgot, be is másoltam a winyón az L könyvtárba, HDtololbox-szal sikerült is beállítani a smart file systemet, de, ha átírom a maxtransfer értékeket és nyomok egy OK-t és nem hajlandó átállítani. Átírni át lehet az értéket, de OK és mentés után ha visszalépek ismét a régi értékek szerepelnek. Azzal a HDtoolbox-szal csináltam ami alapból rajta van a workbench 3.1 install lemezen. Ötlet? Előre is köszi!

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2014. Aug. 30. 19:46


Most jön Charlie beszólása: Tessék Entert nyomni, ugyanis anélkül nem fog menni! ;-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Aug. 30. 20:01


@dh1:
Leirtam a fix parametereket es egy leirast is mellekeltem, gondolom ennel tobb nem kell :)

Az utóbbi két hozzászólás tükrében azt hiszem mégis csak jó ötlet lett volna rákeresni... :P

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Aug. 30. 20:21


LOL. :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Aug. 31. 09:41


Sajnos az alapoveto szamitogephasznalati dolgokra nem en szeretnem megtanitani a delikvenseket ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Aug. 31. 12:20


Ez nem baj. Az már inkább baj, hogy egyrészt olyasmiről beszélünk ami kimondottan régi Amiga GUI specialitás, és sokszor felmerül partícionálás meg egyéb setup közben, főleg kezdőknél (bónusz szorgalmi feladat: értelmezzük a "kezdő" szó jelentését az "alapvető dolgokra megtanítani" kifejezés fényében) másrészt meg közben élből leoltod azt, akinek meg nem derogál megtanítani...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Aug. 31. 12:31 - Szerkesztve: charlie


@vinkoo:
Leírom kevésbé rejtjelesen is: miután beírtad a MaxTransfer értéket, a beviteli mezőre ENTER-t kell nyomni, másként nem jegyzi meg az értéket és pontosan ez a jelenség történik amit tapasztalsz. Ez egyébként valószínűleg a HDToolBox (és a gyári setup GUI-k) mindegyikére igaz lesz, a beviteli mezőkre a beírás után ENTER és csak utána "OK" vagy ilyesmi. Régi darabok ezek már, más volt akkor az ergonómia. :)

(Ezt leírtam pl. legutóbb itt, de korábban máshol is...)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Aug. 31. 12:46


Quoting: charlie
másrészt meg közben élből leoltod azt, akinek meg nem derogál megtanítani...


Vegyel mar vissza picit plz. :)
Nem toltam le senkit, sot ha jol latom csak en segitettem, mikozben mindenki kussolt ... szal plz csitt!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Aug. 31. 12:47


Quoting: charlie
a HDToolBox (és a gyári setup GUI-k) mindegyikére igaz lesz, a beviteli mezőkre a beírás után ENTER és csak utána "OK" vagy ilyesmi. Régi darabok ezek már, más volt akkor az ergonómia. :)


Androidban is szamtaln olyan input mezo van ahol ha nem nyomsz entert nem jegyzi meg ...

vinkoo
Tag
# Elküldve: 2014. Aug. 31. 13:31


Köszönöm a segítséget!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Aug. 31. 14:43


Szivesen! Sikerult a Mask es Maxtransfer bevitel?

vinkoo
Tag
# Elküldve: 2014. Sze. 21. 11:37


Igen sikerült, már gond nélkül megy egy sfs file redszer létrehozása :)

Zolaash
Tag

# Elküldve: 2014. Sze. 28. 13:08


Hahó!

Emlékeim szerint valaki megoldotta a PoWeR diskmag-ek WHDLoad-os működését. Tud valaki linket adni?
Köszi!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Sze. 29. 07:44 - Szerkesztve: dino


Quoting: Zolaash
Emlékeim szerint valaki megoldotta a PoWeR diskmag-ek WHDLoad-os működését.

Az nekem is jo lenne, de az en emlekeim szerint, nem csinalta meg senki.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Sze. 29. 21:56


Power WHDLoad? Senkinek nincs meg akkor? Mar en is raizgultam..

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 14. 12:14 - Szerkesztve: mc68k


A WHDLoad 68000 es 68010-es CPU-n sok esetben address error-t jelez. Ez páratlan címről történő word / longword vagy utasításhozzáférés miatt van. Szerintetek ennyire nem tesztelik a fejlesztők 68000-en a slave-eket? Csak 020-ason és felfelé? Kár érte, mert így elég sok stuff nem fut sima A500-on, hiába a sok RAM és a HDD.

Vélemény?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jan. 14. 12:54 - Szerkesztve: charlie


Szerintem reportold az ilyen slave-eket. A WHDLoad alapbol arra lett kitalalva, hogy gyorsabb CPU-n (020, etc) is fussanak a cuccok. Az csak az utobbi evek termeke, hogy mindenki CF kartyat meg ilyeneket acsol az 500-asba, ezert hirtelen a sima 500-as is idealis WHDLoad gep tud lenni. Mikor en elkezdtem amigazni, akkor akinek 030-nal lassabb gepe volt az luzer volt kb. :) Most meg az a meno. Ez nem baj, csak valtoznak az idok es egy ekkora adatbazisnak mint a WHDLoad azert van tehetetlensege...

Mellesleg 68000-n, vagy 010-en? Nem mindegy. Azt irja a WHDLoad manual, hogy sok slave-nek ismerten 010+ kell, mert a QuitKey feature a WHDLoadban hasznalja a VBR-t ami csak 010+ es felette van.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Jan. 14. 12:55


Sajna nincs tapasztalatom a témában!

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 14. 13:09 - Szerkesztve: mc68k


68000-en és 010-en is ugyanaz a hiba. Emuban ki bírod próbálni. 010 plusz feature a relocatable VBR, és így működik a quit minden WHD cuccból, de kb. 20-30%-ban ez működik 68000-en is. És a reboot is kb. 10 sec., szóval ki lehet bírni. :)

Amúgy régebben én is 030-on és 040-en WHD-ztem, de most kihívás a sima 68000. :)

Peti
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 14. 14:27


mc68k: igazi gépen is próbáltad, vagy csak emuban? Úgy hallottam (talán dh1-től?) hogy azért sem ideális a sima A500 erre, mivel maga az emu is leterheli a rendszert, és így nem mennek rendes sebességgel a sima A500-as programok sem. Nekem ugyan van gépem, meg HDD vezérlőm + HDD-m + ramom is, csak még időm nem volt tesztelni a dolgot - de nagyon érdekel!
Ha te csak emuban tesztelted, akkor van aki valódi gépen?

Tapasztalat?

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / WHDload
 
 

Powered by open source forum script miniBB™ © 2001-2024