Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Amiga 1200 memória "hack"
Szerző Üzenet
adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Jan. 26. 19:15


Ötleteket várok, egy elég nehéz feladattal bajlódok. (Igaz én találtam ki magamnak...).
Úgy néz ki, hogy májusban lesz itt Szegeden a retro számítógép kiállítás, gondoltam, poénból csinálok egy intrót hozzá az RSI Demomakerrel. Leszedtem a cuccot, átpakoltam az 1200-re vinyóra.
Gondoltam elindítom, és fasza leszek, de sajna nem, memóriahiányra hivatkozik, meg hogy kapcsoljam ki a külső floppyt. (Ami ugye nincs a gépen...)
Felmásoltam lemezre (az már csak extra, hogy elfelejtettem az install parancsot használni a lemeznél, nem akart bootolni róla, és a wb lemez betöltése után indítottam el a demomakert. Hát igen, a régi emlékek még nem jöttek elő) a stuffot, kipróbáltam 500-on, ott szépen működik a dolog.
Viszont azért 2011-ben már nincs türelmem ahhoz, hogy floppyn pöcsöljek, másrészt jó pár képet akarok beletenni, ami miatt szintén nincs kedvem a lemezes bénázáshoz. (Arról nem beszélve, ha menet közben kipurcan a lemez.)
Tehát adott egy alap 1200, amire valahogy fel kéne izgatni a demomakert. Van valamilyen működő memóriahack program, amivel be lehetne csapni a programot?

Elméletileg 512k bővítéssel fut az 500-on (kövezzetek meg, de már nem emlékszem, az 500-as bővítők chip vagy fast ram bővítők? Gondolom ez a probléma alapja egyébként.).

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Jan. 26. 19:32


Hát, röhögni fogtok :-) Találtam a neten egy 2.0-ás demomakert, ami működik 1200-n (igaz még csak emulátorban próbáltam). Viszont FRANCIA :-) Angol változatot nem találtam a 2.0-ás változatból, valakinek nincs meg véletlenül?

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 26. 20:43


http://eab.abime.net/showpost.php?p=160608&postcount=8
Én nem tudom hol van ez a "Zone", de hátha te igen.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Jan. 27. 08:25


Eljutottam én is eddig a "Zone" nevű helyig, viszont ott nem találtam. (Úgy látom, hogy ott csak kevés cucc van, amolyan átmeneti tároló csak.)
Valahogy elkeveredtem ide:

http://eab.abime.net/showpost.php?p=696699&postcount=77

és aztán ide:
http://eab.abime.net/showpost.php?p=528097&postcount=1

Végül sikerült megtalálni a programot.

A kérdésem azért fenn áll, lehet trükközni valamilyen programmal, ami "emulálja" a fast ramot?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jan. 27. 08:50 - Szerkesztve: dino


szerk:megjegyzesem toroltem.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jan. 27. 09:59


A600?

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Jan. 27. 11:11


Mármint hogy? Mire érted az Amiga 600-at?

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 27. 11:51


hát attól tartok szűkséged lesz mmu-ra is ahhoz hogy virtuális memóriád legyen (pl. GigaMem), ami ugye nincs alap 1200-esbe. Meg az rsi demomaker nem hiszem hogy komálná.
Az viszont fura hogy pont az rsi demomakernek nem elég a 2 mega, mondjuk már nem emlékszem rá, meg talán ha egyszer lett használva, de ha jól emlékszem aga-t nem szerette.

Én értem a lényeget hogy az az igazi feeling mikor real vason használod a stuffot, de ha más nincs és fontos hogy meglégy a prezentációval akkor minden házban van egy pöce azon meg emulator :S

De gyanítom hogy itt valami más gebasz lesz, ennek a stuffnak 2 mega majdnem hogy sok is.

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 27. 12:03


izé...... kipróbáltam emulator alatt........ nem volt neki elég a memória , hát adtam neki 16 megát.... az se volt elég :) (sárga recovery error), aztán x-edik rebootolás után egyszer csak bejött, lehet scala-val jobban járnál.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Jan. 27. 13:24


Hát, úgy voltam vele, hogy igazi gépen akarom megcsinálni a stuffot, és elméletileg a 2.0-ás demomaker megy is alap 1200-n, legalábbis emulátorban működött egy alap konfigon...

Mivel a laptopomon linsuxx van, azon meg eléggé vacak (nekem legalábbis) uae alatt a demomaker, ezért szerintem maradok az 1200-n. Na, egyelőre ennyi, a hétvégén kiderülnek a dolgok.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jan. 28. 00:40 - Szerkesztve: dh1


Wazz ... megtepem magam ... :)

Vinyorol akarsz demomakerezni ... A1200 nem jo hozza ... mi a megoldas?

A600 ami egy A500 idevezerlovel ... ennel egyertelmubben nem tudom megfogalmazni :P :)

Amugy meg google a baratod!

RSI Demomaker OCS/ECS-re es KS1.3-ra keszult eredetileg.
Elmegy 2.x-en es 3.x-en is de mindenfelekkeppen FASTRAM kell neki ... mivel a chip ram soha nem lesz fastram igy a megoldas az A600-ad, mert ha jol emlekszem van olyanod is (persze fastram oda is kell es csak remelni tudom, hogy ha mar az A1200-ben nincs akkor legalabb ebben van 1 mega fast) ...

Amugy van demomaker szeruseg A1200/CD32-re is: Video Creator a neve.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Jan. 28. 08:22


Jóvanna, nem kell megenni :-) Az Amiga 600-am sajnos ugyanúgy mezei alapkiépítés, tehát abban is csak chipram van, ha nem tévedek.
A video creator tippet köszi!

forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Amiga 1200 memória "hack"
 
 

Powered by simple bulletin board miniBB™ © 2001-2024