Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / AmiTCP vs. Miami
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
Szerző Üzenet
Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Ápr. 10. 19:48


Quoting: Aragon
En pl. oroszbol eretsegiztem pajti 😑. A tetelt nem tudtam, de udvarolni ment oroszul is a tanarnonek.

Én is végig erős (???) kettes voltam :-P Apropó, tanárnő megvolt? ;-)

siz
Tag

# Elküldve: 2016. Ápr. 10. 20:24


Szerintem aki Amigázik az még bőven az a korosztály, aki tud/tanult oroszul. Nálunk a középiskolában mi voltunk az első évfolyam, akiknek nem oroszt kellett 4 évig tanulni (csak 2-ig, meg előtte 5 általánosban)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2016. Ápr. 10. 21:46


@Yellow Dog:

Egyebkent van valami gondod az smbfs-el?

Lecseréltem az exe-t. Van egy script NAS mountolasahoz, az lefut rendben. Masolas kozben azonban egesz Wb meghal.

Röviden: Nyet work

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Ápr. 10. 22:15


@Aragon:
En pl. oroszbol eretsegiztem

En meg tudom hasznalni a Google Translate-et. :D

@siz:
En kemeny fel evig tanultam oroszul, mi voltunk az elso evfolyam akinek mar egyaltalan nem kellett ha nem akart (legalabbis a mi iskolankban, a szulok kihisztiztek), de anyam aszondta: "Fiam, nem kell menned ha nem akarsz, de jegyezd meg, minden ember annyi embert er, ahany nyelvet beszel." Mentem.

De fel ev alatt akkora volt a tovabbi lemorzsolodas (12 -> 6 emberke, kb.), hogy felevkor konkretan inkabb megszuntettek a csoportot...

Aragon
Tag

# Elküldve: 2016. Ápr. 10. 22:59


Yellow Dog:
Majusban mar volt hogy nem vett fel melltartot, es olyankor a nyelv meg a tudas ritkan talalkozott: da,da, ocseny haraso, ohh szpasziva!
Amugy megvolt, 4es lett 😀!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Ápr. 10. 23:09


Quoting: Aragon
Amugy megvolt, 4es lett 😀!

Jezus ereje, megdugtad az orosztanart?
:D

Aragon
Tag

# Elküldve: 2016. Ápr. 10. 23:25


Hat letepertem a bokjaimmal az erettsegi asztalnal az biztos. Szinte behaloztam. De ez ettol meg offtopic tema...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Ápr. 12. 01:34


Quoting: lazi
Egyebkent van valami gondod az smbfs-el?

Az, hogy az én kütyümben beépített TCP/IP stack van, tehát elméletileg nem kellene (feleslegesen) telepítenem és futtatnom az AmiTCP-t vagy Miami-t, nem fogyasztanák az erőforrásokat. Viszont ehhez nem tudom illeszteni az SmbFS-t, mivel az ugye a szabványnak nevezhető bsdsocket segítségével kommunikál, ami viszont nem ismeri az én kütyümet, írni új bsdsocket-et meg nem tudok.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Ápr. 12. 02:44 - Szerkesztve: charlie


tehát elméletileg

Gondolom ismered a viccet az elméletről meg a gyakorlatról... Na ez is olyan.

Totál felejtős amit akarsz. Csak mondom. Főleg, ha olyan protokollokat akarsz a tetején implementálni mint az SMB. Egyébként Olaf Barthel írt már TCP/IP stacket (Roadshow), valamint ő az amigás SANA-II hálózati driver szabvány karbantartója, szóval nyilván tökre örülni fog neked, hogy valami custom hardverötlet kedvéért te szét akarod vele verettetni az SMBFS-t, mert a te cuccodra a kínaiak tákoltak valami IP stacket...

És az a baj, hogy háromféleképpen próbáltam meg leírni most, hogy mitől totál felejtős, de ha nincsenek meg a legalapvetőbb hálózati alapismeretek sem a fogadó oldalon, (kezdjük pl. ott hogy ISO/OSI modell, a hálózat rétegei, mi az hogy Layer 2, UDP, TCP, flow control, windowing, stb), akkor érvelni sem tudok...

Amit egy intelligens hálózati eszközzel offloadolni tudnál:
- WiFi encryption. Ez annyira megy, hogy minden modern WiFi kártya maga csinálja.
- TCP checksum ellenőrzés és számítás.
- Packet filtering.

Ehhez kell írni egy SANA-II drivert, hogy működjön az amigás TCP/IP stackekkel és kész. Ez jóval egyszerűbb és körülbelül ötvenezerszer funkcionálisabb, mintha egy komplett custom szoftverkészletet tákolnál csak azért, hogy az az embedded IP stack fusson.

Lásd még: PLIPBOX. Ez a projekt ugyanezt csinálja, az Arduino csak az alacsonyabb hálózati layereket kezeli, hálókártyaként működik és az amiga párhuzamos portjára illeszkedik. És ez kész van, és működik. Ezt csinálták meg, mert ez működik, pedig Arduinora is van TCP/IP stack. És láttam Revisionon menni egy ilyet, FastRAM-os A590-es A500-zal, 3.1-es ROM-mal, Roadshow-val és teljesen faszán ment. Ott IRC-elt róla az ember fullos AmIRC-cel, meg töltögette le a warékat szórakozni.

Szerk: és elnézést ha kicsit ingerült vagyok, de az OS4-ezés (lásd másik topic) mindig felbasz. :P

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Ápr. 12. 03:54


Nem értem ezt a kínai fóbiádat :-D Ők tartják életben Amérikát is ;-)

De, hogy én is adjak egy jótanácsot: miért nem hagyod a francba azt az OS4-et, már mindenki a Windóz 10-nél tart :-P

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Ápr. 12. 03:57


Quoting: charlie
nyilván tökre örülni fog neked, hogy valami custom hardverötlet kedvéért te szét akarod vele verettetni az SMBFS-t

Nem írok neki... nyugi, tényleg nem ;-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Ápr. 12. 03:58


Quoting: Aragon
letepertem a bokjaimmal az erettsegi asztalnal

Szóval nem... és ezzel dicsekszel :-D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Ápr. 12. 07:43 - Szerkesztve: dino


Quoting: yellowdog
már mindenki a Windóz 10-nél tart :-P

Nebazz, en meg csak most telepitem a 3.1 et.
Igy elszaladt az ido? :D

Aragon
Tag

# Elküldve: 2016. Ápr. 12. 08:16


Yellow Dog:
Szerintem erettsegi kozben morbid lett volna. Ott az elnok meg minden. Tudod ez vhol muveszet. 😀 /bar akkoriban nem volt amigam/

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Ápr. 12. 12:45 - Szerkesztve: charlie


Yellow Dog:
Off: A vindóz 10 nem jött be... Amúgy én hagynám a francba az OS4-et, de naív emberek még mindig elhiszik, hogy ez a rakás kupac izé valamire egyszer csak jó lesz, ha eléggé akarják, nekem meg aranyból van a szívem és szopok helyettük is ezzel a.... Eh, hagyjuk.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Ápr. 12. 13:33 - Szerkesztve: dino


Quoting: charlie
Off: A vindóz 10 nem jött be...


Egyebkent annyira eroltetik mar ezt a frissitest mindenfele, az almaspeceknel is ugyan ez a helyzet. Most a kromot vontak ki a forgalombol, ha nem frissitesz, akkor lesheted a biztonsagodat, a gugli a kezet mossa.
MountainLion van fent az i7 mekkminin, egyszer volt fent mavericks, de nagyon szivatott, aztan meglepodve tapasztaltam, hogy a regi ML t nem lehet csak ugy visszatenni, nem is tudom, hogy tettem vissza, talan target disk modba, aztan azota, mar hany rendszert hoztak ki? Tud egy par ficsorrel tobbet, meg ki van vasalva, de cserebe mar 4x annyi ramot zabal. Vicc! A kindoz 10 meg reklamot tol a pofadba, jelent mindent, lehet kapcsolgatni.
Szal nekem elegem van a mostani szamitastechnikabol.
Pc re M$ termekein belul DOSt erdemes az iksznyocvanhatra tenni, az villamgyorsan butol es nincs parasztkabitas.... :)

Szetbasztam a topikot...
Bocs :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Ápr. 12. 14:18 - Szerkesztve: charlie


OFFOFF: En most frissitettem Mac minin Maverickrsrol El Capitanra, eddig teljesen elegedett vagyok. Sokkal gyorsabb az egesz rendszer mint korabban, es ugy altalaban, ismet "OS" erzete van, mint a Tigernek meg az SL-nek volt, nem ez a "most esik szet vagy feloramulva" szeru takolmany. Es allitolag igy meg nem is durva a kontraszt, mert ami igazan szar volt, az a Yosemite allitolag. Azt annyian szidtak h. be sem probalkoztam vele. De most ezzel elleszek par evig megint.

Szoval ha meg tamogatja a Mac minidet az El Capitan, akkor ajanlom (es a Smith n Wessont, of course).

Szerk: Tovabbi valaszokat az Offtopicba plz, ha nem Amigas halozati tema. Igazabol mar az utolso ket hozzaszolast is at kene raknom ha nem lennek kibasz lusta. :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Ápr. 12. 21:42


Nnna, Charlie leírta a lényeget. Szóval, tökjó, hogy van egy kütyü, ami magától megoldja a Wifi-sztekk problémát. A doksi alapján, soros porton lehet vele pofázni, ez is tökjó. Megoldás - rávenni a kütyüt, hogy beszéljen PPP-t és problem solved. :) Vagy akármi. PLIPBox-ot már én is csináltam magamnak, A1000(!!!!) megy vele, AmiTCP-vel, bizony floppyról. :) Na, akkor ezt kell újratervezni, mint bsdsocket.library replacementet hegeszteni. Szerintem. :D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Ápr. 12. 22:49


Quoting: ratman
Megoldás - rávenni a kütyüt, hogy beszéljen PPP-t és problem solved.

De ha jól értelmezem a dolgot, ehhez is kell(ene) az AmiTCP vagy hasonló, tehát gyak. elveszíteném ezzel a kütyü* nyújtotta hardveres előnyöket, valamint nem a meglévő soros portra szeretném illeszteni, hiszen annak sebessége nagyon kevés egy "normális" fájlátvitel megvalósításához. A lényeg, vagyis a probléma a bsdsocket.library, ha értenék hozzá, ezt írnám újra, de nem értek ;-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Ápr. 13. 04:17


De nem veszitessz el semmilyen elonyt, mert barmilyen velt elony csak a fejedben letezik egy a valosaggal alkotott diszjunkt halmazban. Eh, mindegy...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Ápr. 13. 14:27


Quoting: charlie
Eh, mindegy...

Nem mindegy!
Most azért is kipróbálom a sima A1200 + 4MB FAST RAM, semmi turbó meg egyéb angol-kínai kütyü :-P konfiggal a PCMCIA WiFi és a PCMCIA vezetékes kártyám, felteszem azt a szerencsétlen, mindenki által erőltetett k.rva AmiTCP-p és mérek, mérek, mérek, úgy értem sebességeket, meg mittomén... Ezt követően összevetem az én elméletben (már) működő(???) kínai stack-es kütyümmel... hogy érdemes-e :-P

Persze itt a kérdés nem az, hogy meg kell-e csinálnom, ennek egyéb (családi) okokra visszavezethető indíttatása van, de ez ügyben nem kívánok senkit feleslegesen traktálni, a lényeg, ez a bütykölés legalább elvonja bizonyos dolgokról a figyelmem... szóval ne nézzetek emiatt bolondnak ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Máj. 13. 16:53 - Szerkesztve: dh1


Adott A1200 + 030 + 128 mega ram + eddig a masik albiban mukodo wifis net.

A wirelessmanagert ujra installaltam ahol bekerult at uj SSID es a jelszo.

Ez a pecemnel es az androidos eszkozoknel eleg volt. Szepen mennek.

Az amiganal nem eleg ...

A hibauzenet a kovetkezo: Miami Deluxe is unable to determine your local IP address.

Minden beallitas Csarli leirasa szerint tortent.
Eddig jo volt!

Persze a routerbe nem tudok belepni (admin es az oldalan levo cimken levo jelszo nem jatszik).

Router: SagemCom F@ST3686

Valaki tud segiteni?

Thx

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Máj. 13. 17:15 - Szerkesztve: ratman


Nem lehet, hogy wpa2 lett rajt beállítva? Droidot kellene megvallatni, hogy mit használ. :)
Valamint az is simán lehet, hogy 802.11b-t nem engedi. Vagy barmi.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Máj. 14. 00:59 - Szerkesztve: charlie


A hibauzenet a kovetkezo: Miami Deluxe is unable to determine your local IP address.


A., fix IP-vel sem megy? (Megnézed mit oszt a telefonodnak a router, és bedrótozod azokat az adatokat, plusz egy másra végződő IP-t.)

Bár szerintem nem ez a baja, hanem:

B., Ezt írja a Prism2 driver readme-je:

"This version of prism2.device supports WPA and WPA2 encryption, including both TKIP and CCMP (AES) encryption modes. However, not all hardware supports all encryption modes. Cards with Intersil firmware support WEP, TKIP and CCMP, while cards with Lucent/Agere firmware only support WEP and TKIP."

Vagyis, ha CCMP (AES) módba van állítva a hotspoton a WPA alatti encryption, akkor ha Lucent/Agere firmware-es Prism2 kártyád van, az nem fog menni. Nekem ilyen van, és sajnos nem megy egy rakás hotspottal. Az itthonimmal nyilván igen, de mivel a CCMP mód ajánlott mostanában, nem a TKIP, ezért többnyire a nyilvános hotspotokkal, vagy a szolgáltató által adott default cuccokkal nem megy. Másik (Intersil) hardveren kívül más megoldás nincs, rááadásul azzal még lassabb a WiFi, mert full szoftveres az encryption.

Ez ilyen ez...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Máj. 15. 06:00


Koszi Csarli!

<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / AmiTCP vs. Miami
 
 

Powered by community script miniBB™ © 2001-2024