Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

- Fórumok - Regisztráció - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Fájl átvitel Amiga meg sz@rtartály között
Szerző Üzenet
TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Ápr. 30. 20:23 - Szerkesztve: TCH

Kérdésem a következő egyrészt:
Van nékem egy darab picimaci portba dugható wifi kártyám, ami az A1200-asban a prism2.deviceval kiválóan üzemel...eltekintve attól, hogy az Amiga által kiajánlott meghajtókat csak a winfos tudja írni/olvasni, a Linux nem. (AmiTCP 4.0 demo btw)
Látni ugyan látja őket, de ha belépek, közli, hogy na, ez nem létezik. (Gondolom ez valami samba config mizéria.) Én meg nem szeretnék minduntalan win$hit alá átbútolni, ha át akarok pakolni valamit az 1200-esre.

Másrészt meg:
Van nékem egy Amiga/pöce lpt kábelem. Miféle módon tudom megoldani vele az A500+ és a Linuxos fostömlő között a kommunikációt? Értem ez alatt, hogy milyen sw kéne az egyik oldalra és milyen a másikra.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Máj. 01. 02:02

1., Fordítva egyszerűbb amit akarsz. Linuxon kiosztasz egy share-et Sambán, Amigán felmountolod SMBFS-sel, amit leszedsz innen. Örülsz. Amigás Sambával küzdeni nem ajánlott...

2., Fingom sincs. Parnet? :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Máj. 01. 10:25 - Szerkesztve: TCH

1. Köszi. Sz*rk: Ezer hulla és koszöntet Csárli möstör, ez müxik. :)

2. Öööö...és azok közül, amelyik nem A2A, hanem A2p, azok közül melyiknek van a pöce oldalra Linuxos portja? Mert a readmek tanúsága szerint ez mind OS/2, DOS vagy winfos9x.

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Máj. 04. 15:48

Az smbfs valamiért szarul viszi át a fájlokat. Teljesen garbage adatok kerülnek át az Amigára. A pécé felé jól csinálja.
Mi van elcseszve?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Máj. 05. 08:32

Phöh? :) Azzz érdekes...

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Máj. 05. 09:43

Inkább elkeserítő. Ötlet? A stacket már az egekbe húztam, de még mindig szar. Most az Amigás samba van elqrva, vagy a Linuxos?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Máj. 08. 19:18

Őszintén? Szerintem az SMB fos, úgy en-bloc, de protokoll szinten. Mivelhogy Microsoft találmány, ez asszem további indoklást nem is igényel. :) Mondjuk az segítene, ha megnéznéd, hogy Vindózos volume-ről is szarul-e másol.

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Máj. 09. 20:52

Talált, süllyedt. Winfoson megy. Dehát ott visszafele is meg, hogy a winfos látja az Amigát.
Valami javaslat?

Vagy. Linuxon van NFS is. Azon keresztül, esetleg?

forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Fájl átvitel Amiga meg sz@rtartály között