Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Workbench 3.1 CD32-höz
Szerző Üzenet
neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2009. Nov. 11. 16:07 - Szerkesztve: neongod


Kerestem olyan CD-t ami egy használható Workbench-et bootol be egy alap CD32-n (billentyűzet nélkül, tehát joypaddal irányított egérrel és onscreen billentyűzettel). Nem találtam, bár elvileg létezik ilyen. Az mindenesetre biztos, hogy nem könnyű hozzájutni. Ezért készítettem egy rendszert magamnak és közzétettem, hátha más is hasznát veszi.
Bővebb info és letöltés: itt

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Nov. 11. 20:31


Neongod, ez kurvajó cucc! Respect! :) Ne csináljunk neki cd32wb.amigaspirit.hu-t? Mehetne oda a zip, plusz simán átirányítódhatna a wikibe a page, ahol lehetne róla leírás meg minden... Nem erőltetem persze ha nem akarod. :)

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2009. Nov. 11. 21:16


Ok, majd erőt veszek magamon és csinálok valami zanzásított változatot a wikibe. Tervezek amúgy még CD32 cd-ket, akár kvázi kiegészítőként a cd32wb-hez. Meg állítólag valahogy szét lehet patch-elni a SlamTilt-et, hogy menjen cd32 joypaddal (a menü is), abból is lehetne csinálni konverziót..
Csak sok idő kell ezekkel kísérletezni, ami most nincs :)

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2009. Nov. 11. 23:45 - Szerkesztve: neongod


Csárli: Nem vagyok 100%-ig meggyőződve róla, hogy a 3.1 legálisan használható CD32-n. Neked vannak erről információid? Én úgy tudom, hogy a Commodore nem adott Workbench-et semmilyen formában a CD32-höz. Az SX32-hez az Eyetech adott 3.0-t, illetve a Vesalia árul egy Workbench 3.0 CD32 CD-t (10 Euróért), amit egy ismeretlen német cég adott ki.. állítólag az eredeti fájlok vannak rajta és mindössze 1Mb az egész.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Nov. 11. 23:59 - Szerkesztve: charlie


Roviden: Szarok ra. Ha valaki belekot, kuld hozzam, majd elmagyarazom neki... :)

(Hosszabban: Szeretnem latni azt a C= Workbench 3.1 EULA-t vagy CD32 EULA-t ami nem engedi, hogy Workbench-t hasznalj rajta. Jahogy ilyen nincs, de a Cloanto, meg az Amiga Inc., meg a Hyperion, meg a Vesalia. (Nem kivant torlendo.) Ertem, leulhetsz, elegtelen.)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2009. Nov. 12. 06:35


Neongod: Elismeresem! Most mar lenne ertelme legalabb egy rambovitesnek.

tassika
Tag

# Elküldve: 2009. Nov. 12. 08:32


Hűha! Amint lehet kipróbálom. Előre is gratula hozzá. Ahogy Dino kolléga is megjegyezte, most már tényleg jól jönne az a fastram bővítés! ;-)
Bár Dino gondolom, elvan az SX32-vel. :-D

tassika
Tag

# Elküldve: 2009. Nov. 12. 08:35


Ja, a PS2-es portra dugott billentyűzetet nem lehet valahogy beüzemelni? Én próbálkoztam vele anno, de nem tudtam életet lehelni bele.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2009. Nov. 12. 08:40


Quoting: tassika
Ja, a PS2-es portra dugott billentyűzetet nem lehet valahogy beüzemelni? Én próbálkoztam vele anno, de nem tudtam életet lehelni bele.
Amiga 4000/3000 billencsel mukodik jol.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Nov. 12. 11:21


Ja. Ahogy dino is irta, az nem PS/2 port, hanem Amiga keyboard port. A dugo ugyanaz, de elektronikailag teljesen mas.

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2009. Nov. 12. 11:58 - Szerkesztve: neongod


Az valójában egy RS-232 soros AUX port (6 tűs mini-DIN aljzat), amit billentyűzetre is használhatunk, de soros portként is (sőt lehet(ett) kapni splitter-t, hogy a soros port és a bill egyszerre menjen :)). Lehetne rakni a cd32wb-be amitcp-t és soros porton össze lehetne kötni az alap cd32-t egy netre kötött géppel, aztán irc-elni róla jól :D

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2009. Nov. 12. 13:26 - Szerkesztve: reynolds


Annyi ertekes hatterinfo, hogy az A2000/3000 billentyuzetek mukodnek DIN>PS2 atalakitoval...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Nov. 12. 14:02


... es 4000T :) Azon is DIN volt. Senki nem tudja mi ertelme volt ketfelet csinalni. Szerintem a C= maga sem. :)

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2009. Nov. 12. 15:14 - Szerkesztve: neongod


Gondolom találtak egy elfekvő nagyobb adag DIN csatit. Commodorenál így ment ez. Nem véletlen, hogy a CD32 bekapcs gombja egész konkrétan a C64-ből származik. Volt nekik még raktáron :D
(a power meg disk led panel pedig az A1200-ből, függetlenül attól, hogy az íves kialakítású fedélhez nem passzol és kicsit csálén áll :)

rachy
Tag

# Elküldve: 2009. Nov. 12. 20:08


Nem mintha kulonosebben felizgatna a kerdes, de... Attol fuggetlenul, hogy 3.1-et hasznalhatsz-e legalisan CD32-on vagy sem elmeleti kerdeset egy vallranditassal oldod meg, az egesz biztos, hogy nem terjesztheted a 3.1 allomanyait. Ahhoz nem kell EULA, a szerzoi jog vedi.

Persze ennek mai szemmel jelentosege vajmi keves. 3.1-et ellopta mar fu/fa/bokor es a tobbiek is. Meg a tecsoban is kapni EVM lemezeken, multkor pont lattam.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Nov. 12. 20:17


Uristen emberek a 15+ eves classic Amigaikon 15+ eves AmigaOSt akarnak hasznalni. LOPAAAS, JOGSERTES, ELTULAJDONITAS!!! Torvenyt, birot, bilincset, BSA-t!

(A Tescos CD kicsit mas eset, mert azzal csunyan penzt keres valaki, azert eleg erosen illetni kene fasszal, aki elkovette.)

rachy
Tag

# Elküldve: 2009. Nov. 13. 08:57


@chainq: ahogy mondtam, ez engem annyira nem izgat, de ha mar a valosaggal akarunk valami parhuzamot vonni...

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2009. Nov. 13. 09:34


Mivel én se vagyok meggyőződve a legalitásáról (más kérdés, hogy ez mennyire számít egy 15+ éves cuccnál) a korrektség kedvéért kiszedtem a hírből a "legálisan használható" részt.

tassika
Tag

# Elküldve: 2009. Nov. 13. 19:42


Quoting: charlie
Ja. Ahogy dino is irta, az nem PS/2 port, hanem Amiga keyboard port. A dugo ugyanaz, de elektronikailag teljesen mas.



Quoting: neongod
Az valójában egy RS-232 soros AUX port (6 tűs mini-DIN aljzat), amit billentyűzetre is használhatunk, de soros portként is (sőt lehet(ett) kapni splitter-t, hogy a soros port és a bill egyszerre menjen :)).


Aham! Mik ki nem derülnek a CD32-ről! :-)
Köszi az infókat!

forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Workbench 3.1 CD32-höz
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024