Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Hálózat, internet beállítása
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Jan. 13. 21:05


@Morti:
Hátőőő passz... Nem tudom merre laksz, de annyit tudok felajánlani, hogy ha lehozod a vasat az Amiga Klubba valamelyik pénteken, akkor ott megnézzük. Ott van esetleg másik kártya is (3Com is, NE2000 is), amivel kipróbálható, stb. És ha ott megy, akkor biztos, hogy az otthoni rendszeredben van a zárlat, ha meg ott se, akkor az Amigádban, de akkor remélhetőleg kiderítjük, hogy mi baja.

Morti
Tag
# Elküldve: 2011. Jan. 15. 21:09


Köszi a segítséget,de sajnos elég körülményes lenne elvinnem a klubba a gépet,mert tatabányai vagyok,és nincs autóm.Vonattal meg busszal egy élmény lenne elvinni odáig az amigát.Közben úgy néz ki,hogy meg is oldódott a dolog.A kártya lesz a rossz,mert az egyik haverom kipróbálta a laptopjával, a gépe ugyan felismerte a kártyát,de nála se történt utána semmi. Most küldhetem vissza az amigakitnek...király.

Morti
Tag
# Elküldve: 2011. Jan. 30. 11:14


A kartya volt a rossz biztosan,mert beszereztem egy masik
3com-os kartyat,es azzal mukodik. Ez eddig OK,de erdekessegkent
irom,hogy ez a kartya (3c562d/3c563d) jo a TRA1200-as bovitovel,
pedig 8 mega ram van benne. Ezt a hozzaszolast is amigaval
irtam :)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2011. Már. 29. 05:17


Egy kerdes: van-e AmigaOS3.x-re olyan progi, amivel halozaton keresztul (LAN) egy masik Amigarol lehet a gepet iranyitani (bill/eger)? Nem VNC vagy hasonlo kell konkretan ami a kepet is atviszi.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Már. 29. 12:44


http://se.aminet.net/comm/net/ARemote1.00B.readme
Ha jól értettem és olyan kell, ami csak irányít és a képet nem viszi át, akkor ez pont jó neked.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2011. Már. 29. 23:09


jol hangzik, majd lecsekkolom, thx!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Már. 30. 09:38


esetleg ...

http://aminet.net/package/comm/tcp/netinput37.3

http://aminet.net/package/comm/net/NetKeys

http://aminet.net/package/util/misc/SerialKey

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Jún. 05. 14:48


AmiNetRadio-t használ valaki klasszik gépen? #amigazeux mxik még?

Zolaash
Tag

# Elküldve: 2012. Nov. 03. 14:30


Sziasztok!

Lassan elérkezett az ideje, hogy a jó öreg Amigán is legyen net. Feltettem a MiamiDX-et, de nem találja a hálókártyámat. A kártya ilyen:

Link, Link

Mit felejtettem el?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Nov. 03. 14:34


Gondolom nem tamogatott tipus ...

Zolaash
Tag

# Elküldve: 2012. Nov. 03. 15:05


De, közben megoldottam. Lama vagyok meg az Amigäs netezeshez, de majdcsak belejövök. Ezt mär a jo öreg Amigärol irom. :D

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Nov. 03. 16:35


A wifi-t sikerült működésre bírnod?

Zolaash
Tag

# Elküldve: 2012. Nov. 03. 16:52


Quoting: amigarules
A wifi-t sikerült működésre bírnod?

Nekem?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Nov. 03. 17:55


@Zolaash: Na, ez gondolom cnet.device-vel ment, mert hogy nekem volt ilyenem - nem ezt rágta szét a macska - mondjuk nem volt túl sikerdíjas darab, de elzümmögött.

@amigarules: Nekem viszont igen! :) A múlt héten kaptam valami (ny)avaya kártyát, az hasít. Csak csinálnom kellett neki saját AP-t, mert az itthoni cucc már nem 802.11b kompatibilis. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Nov. 03. 18:08


Egy wifi kartyat en is vennek egyszercsak a szeretett ezerkettesemhez.
Van valami hetkoznapi cucc, amit itthol lehet venni nem arany arban?

Zolaash
Tag

# Elküldve: 2012. Nov. 03. 21:30 - Szerkesztve: Zolaash


Quoting: ratman
@Zolaash: Na, ez gondolom cnet.device-vel ment

Igen, azzal sikerült működésre bírnom.

Ezúton szeretném megköszönni Csárlinak a baba wiki-s leírást! ;o)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Nov. 03. 21:59


@dino: bontóban. Újonnan már esélytelen. :) A lényeg, hogy mondjuk mint ami nekem van (meg a guide-ok amiket írnak a neten) az prism2-es 802.11b-s cucc (g-sek mar cardbusosak!!!!), ami már rohadt régen volt. :) Nálam most egy AVAYA Fixed Wireless Silver cucc van, hasít mint az ökör. :) Egyéb értelmezhető felirat, konkrétan, nincsen rajta a mac addressen kívül. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Nov. 03. 22:08 - Szerkesztve: charlie


@dino:
Ebayen lehet venni kilóra és nem annyira horror. Eddig mindenkinek sikerült. Ha te nem bírsz venni eBayen, kérj meg valakit aki bír. :)

Szerk: Úgy kell keresni, hogy Orinoco WaveLAN vagy Lucent WaveLAN és ahogy Ratman írta a 802.11b-s verzió kell neked.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Nov. 03. 22:39


Koszi az infot, majd nezegetem. Egyenlore mas kapott fontosabbprioritast, de egy ilyen beszerzese is celom.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Nov. 15. 07:30


Müxik a wifi-m. Hihihi hahaha :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Nov. 15. 07:34


Quoting: amigarules
Müxik a wifi-m. Hihihi hahaha :-)

Mennyiert vetted a kartyat es milyen tipus?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Nov. 15. 10:55


Orinoco Gold van nekem, USA-bol jott
1 het alatt kb.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Nov. 17. 22:28


Anglia. 5nap 10 font+2 a posta. Valaki belinkelte itt a fórumon. Abból vettem 1-et. Elvileg van még belőle az embernek.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Nov. 17. 22:28


Nekem is orinoco-m van

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Feb. 24. 00:03


Harry "Piru" Sintonen (egyebek mellett egykori cnet.device és BlizKick karbantartó és MorphOS fejlesztő, szakmáját tekintve white hat hacker és biztonsági szakember) letesztelte az elterjedtebb amigás hálózati (IBrowse, AWeb, SimpleMail, YAM) és titkosító (AmiSSL) szoftvereket biztonsági szempontból.

Az eredmény lesújtó. Bővebben elolvasható itt.

Az IBrowse fejlesztők már reagáltak is, egy bejelentéssel, ami részletezi, hogy hogyan javíthatunk a böngésző biztonságán. Emellett a bejelentés megemlít egy lehetséges 2.5-ös verziót, ami további problémákat javítana.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 24. 00:44


Az IBrowse fejlesztoi? IB miota nem fejlodott mar ... alig hasznalhato ... miert nem toljak mint az OWB-t?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Feb. 27. 10:00


Piru az OWB-t is nyusztette?
Kivancsi lennek az eredmenyre!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Feb. 27. 10:51 - Szerkesztve: charlie


@dekanyz:
Igen, nyüsztette, bár az 1.23 már "elég jó" biztonsággal rendelkezik, az 1.24-ben további ezzel kapcsolatos fejlesztések várhatók, illetve a MorphOS-ben rendszeresen frissítik a egyes szoftverekbe épített OpenSSL-t. (Szerk: Ugye az "alibi update" (tm) by dh1 3.5-ben is van frissített OpenSSL.)

Amúgy az OWB biztonsága a mai elterjedt SSL és HTTPS tesztelő oldalakkal letesztelhető (pl. itt, vagy itt) - ezek nyilván nem értelmezhetők pl. egy e-mail kliens esetében, vagy a régi Amigás böngészőkkel.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Máj. 15. 16:53


Mi a furcsa a képen? :)


(Klikkre nagyul)

mustang74
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 15. 17:07


A HP chip? :-)))

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Hálózat, internet beállítása
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024