Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / xad vs xfd & xpk és társai
Szerző Üzenet
smokey2k
Tag

# Elküldve: 2009. Máj. 17. 17:38


Hali.

Elég rég nem foglalkoztam amigával (kb 9-10 éve) szóval ne röhögjetek ki pár noob kérdés miatt.
Valahogy az utóbbi időben elkapott a vágy hogy kódoljak kicsit hobbiból amigára azt a napokban megkerüllt a 3.9 es cd-is. Na ekkor úgy döntöttem uae alá felheggesztek magamnak egy os-t. Tudom hogy van kismillió un. disztribució is már (amigasys,amikit etc.) de én saját rendszert akarok (ezeken a distrokon sok olyan cucc is van ami nekem nem kell).

Szóval a kérdésem az lenne hogy melyik archiver csomagot ajánlanátok ? xad vagy xfd .... meg látom hogy xpk inkáb cruncher-ekhez való ha ennél azóta van jobb az is érdekelne.
Másik .... melyik compiler-t érdemes ? Én anno phxass-t használtam... az jo is volt, nem tudom most mi a király.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Máj. 17. 17:44


Az elso kerdesre passz. :) Amigan en mindig kezzel tomoritek ki/be, nem hasznalok ilyen archiver csomagokat. A M****OS 2.x-ben van xad alapbol, ennyit tudok. :)

A masodik kerdesre: assembler fronton, foleg 68k-n nincs nagy valtozas a 10 evvel ezelotti allapotokhoz kepest... Szoval tovabbra is phxass van... Vagy persze a C forditok. Manapsag gyakorlatilag mindenki aki C-ben kodol, vagy GCC-t vagy VBCC-t hasznal, 68k-n es PowerPC-n is.

Szoval osszegezve, ha 68k-ra akarsz ugykodni, kb. semmirol sem maradsz le, ha eloszeded a 10 evvel ezelotti cuccaid, es onnan folytatod ahol akkor abbahagytad. Kb. semmi ujdonsag sincs, fejlesztoi teren. A meg aktiv fejlesztok nagyresze mar PowerPC-s gepeken es PowerPC-re dolgozik. Meg azok is, akik tovabbra is tamogatjak a 68k-t is.

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2009. Máj. 17. 18:02


köszi !
akkor xad meg phxass :)

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2009. Nov. 06. 12:22


Csao Smokey
Volt egy ugynevezett "server" proggy nem kellett semmi sem ahhoz pl hogy megnyiss egy xpk val tomott stuffot hanem azon keresztul rohant es realtime kitomte.

ha kell megkeresem mi a neve vagy elkuldom mailban
megvan:
http://aminet.net/search?query=pdpro

XPk hoz is van pl Gzip..
Egyenlore gyorsan ennyi

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2009. Nov. 30. 21:07


ahh köszi jónak tünik :)

az igazság az hogy eggyellőre uae alatt tolom most pakolok össze valami ol'school gépet (kb 2-3 honapja tart a project), mivel alapvetöen a500 lesz a masina + valami vinyo meg ram remélem birja majd a jó öreg 68k.

Fura de egyszerűen elmegy a kedvem a kódolástol uae alatt, multkor haveromnál a régi a500-at bekurbliztuk találtunk egy masterseka-t !!!!!!!!!!!!!!
másnap reggelig ott ültünk, hát röhöghettek de majdnem hogy könnyeztünk akkora fun volt !
Csinaltunk nagy copperkolbászokat meg scrollokat :))

forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / xad vs xfd & xpk és társai
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024