Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Mindenhol elérhető program
Szerző Üzenet
Travis
Tag
# Elküldve: 2009. Máj. 07. 16:42


Sziasztok!

AmigaOS 3.1 alá installáltam a vim nevű szövegszerkesztőt. Sajnos csak abból a könyvtárból tudom indítani, ahova telepítettem. Miként lehet megoldani, hogy úgy működjön, mint egy parancs? Válaszotokat előre is köszönöm.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Máj. 07. 16:55


path add <a dir ahol a program talalhato>

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Máj. 07. 17:43 - Szerkesztve: charlie


Ket dolgot fuznek hozza:

1., A Path mindig csak abban a CLI processben mukodik, ahol hozzaadtad, IIRC, legalabbis 3.x alatt.
2., Ezert aztan ha azt akarod, hogy minden reboot utan elerheto legyen, az osszes Shellbol, akkor erdemes az S:User-Startup file-ba tenni, ilyen modon:

;BEGIN VIM
Path ADD VOLUME:Path/VIM
;END VIM

Kb. ezt kell a file vegere fuzni. Ha meg nincs ilyen file-od, akkor hozd letre, bootolaskor automatikusan le fog futni. Csunya kifejezessel elve, ez olyasmi, mint a DOS-os PC-n az "autoexec.bat" (sic!), tehat tetszoleges Shell parancsokat adhatsz meg itt. A masik boot konfig allomany az S:Startup-Sequence, az meg inkabb a "config.sys"-re hajaz (sic #2!), csak itt mindketto nyelve azonos, mig PC-n ugye ez utobbi mashogy mukodott.

Ezen kivul meg van az S:Shell-Startup is, ami meg minden CLI inditasakor fut le. Ide pl. Aliasokat erdemes tenni. Nekem pl. van "DEL" aliasom a DELETE parancsra, es meg nehany mas, ami megkonnyiti az eletet, ha sokfele rendszerrel dolgozol egyszerre. Unix hivok pl. csinalhatnak RM, CP satobbi aliasokat ide... :)

Ezen kivul bovebb info meg, hogy az ADD/REMOVE hogy mukodik, ebben a wiki szocikkben talalhato. Ez az Assignok kapcsan targyalja, de a Path paranccsal is szinte ugyanigy mukodik.

Levi
Tag

# Elküldve: 2009. Dec. 19. 17:06


Egy lecsupaszitott amigasys+os3.9 rendszert keresek, ami kb 10 mega és arra elegendő, hogy bebootol, hdtoolbox indit, formatálni lehet vele a cf kártyát.
Nekem azzal készitette egy srác a cf-re a cuccaimat.
Akinek megvan ez a stuff esetleg, ezt a circa 10 megát átpasszolná nekem mailben.
A mail címem az adatlapomon látható :)

Thx!

amigarules
Tag
# Elküldve: 2009. Dec. 21. 20:45


Én csináltam egy kitakarított Workbench3.1 boot lemezt amire rakam az aminetről egy HdInstTool nevű progit (baráti segítséggel) meg egy fastfilesystem.library-t a Libs-be és a 2Gb-os Lótuszvirágos Kingston-os Cf kártyámat (ha nincs mellette más eszköz) simán tudom használni. De ha CD- akarsz mellé szívni fogsz...ha vinyót akarsz mellé szívni fogsz...ha a Cf kártyát PC-vel szeretnéd progikkal feltölteni...már tudod a választ.Egyetlen megoldás a pcmcia LAN+Cf...Itt tartok én is...Tud valaki ilyet bekonfigolni?

amigarules
Tag
# Elküldve: 2010. Jan. 17. 14:09


Meg van a hiba...PC-n érdemes kipróbálni többféle Cf-kártya olvasót. Amit az Office Depot -ban lehet akciósan (1000HUF-ért) kapni az nem jó!!!

forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Mindenhol elérhető program
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024