Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS PUP
<< . 1 . 2 .
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Már. 17. 23:51 - Szerkesztve: charlie


Quoting: Sax
Na most, ha ezekkel sem megy valami mondjuk elsőre, másodikra, akkor ott hiba van, mivel ezekre íródott első körben a dolog.

Ha nem tudja betölteni a CVPPC drivert valamiért, akkor bizony marad a sekép-sehang. (Amit ennyiből amit ide leírtál, én meg nem mondok, hogy miért van.)

Quoting: Sax
Miért nem lát bootdisc-et, és miért nem nyomja ki a képet CVPPC-n?

Nem tudom. Ha nem tudja betölteni a CVPPC monitor drivert, akkor nem fogja "kinyomni a képet" a kártyán. Azt meg jó eséllyel azért nem tudja, mert nem találja a fájlt. A soros porti debugban kiírja, hogy mit és miért nem talál. :)

Ha kézzel megadod a bootdevice-ot (és _DEVICE_-ot, tehát nem volume nevet, hanem pl. DH3:) úgy sem megy?

Sax
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 18. 10:22


Quoting: charlie
Ha kézzel megadod a bootdevice-ot (és _DEVICE_-ot, tehát nem volume nevet, hanem pl. DH3:) úgy sem megy?


Mindent próbáltam. Most még az jutott eszembe, hogy egy szűz HDD-vel megpróbálom, nem lesz raja más, csak ez. Milyen filesystemet ajánlanál? Az is lehet, hogy nem szereti a 3.1.4 FFS-ét?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Már. 18. 12:37 - Szerkesztve: charlie


Nem tudom. Bármint amit csinálnál, csak ráolvasás. Soros port. Pont. :)

Szerk: És igen, bármit ami "modern" Kickstartok/OS-ek és környéke, nem tudom kizárni. De nem is mondom, hogy amiatt van. Értelemszerűen egy 2005-ben megjelent OS verzió nem volt ilyesmivel tesztelve. Szóval lásd fent. (És nem mintha a MorphOS 3.x-eket tesztelnénk ezekkel a kitudja honnét szalajtott Kickstartokkal... :P De ez a te problémád szempontjából most mellékes.)

Sax
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 18. 20:21


SFS? :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Már. 18. 21:21


Sax
Sztem ami nem megy, ne eroltessuk...ugyse fog...ez van.

Sax
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 19. 21:25


Ha így álltam volna hozzá, még mindig egy alap 1200-esen floppyval nyomulnék...

Sax
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 19. 21:26


Ennek mennie kell! Csak idő kérdése. :)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 20. 12:11 - Szerkesztve: mc68k


Úgy hiányzott nekem ez a probléma, mint PÚP a hátamra. :) :) :) Valaki adjon már neki kölcsönbe egy nullmodem kábelt. :)

Már fél világ azon görcsöl, hogy vajon lesz-e serial kábel vagy sem? :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Már. 20. 12:14


Izé, még az jutott eszembe, alaplapi IDE-n, SCSI-n, vagy micsodára van a boot diszk kötve, ahonnan bootolnia kéne?

Ha alaplapi IDE - ilyen 4IDE szerű képződmény van? Nem tudom már fejből az megy-e, valszeg nem...

Sax
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 20. 21:09


Quoting: mc68k
Úgy hiányzott nekem ez a probléma, mint PÚP a hátamra. :) :) :) Valaki adjon már neki kölcsönbe egy nullmodem kábelt. :)


Nem lesz, ellenkezik az elveimmel. :)

Sax
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 20. 21:11


Quoting: charlie
Izé, még az jutott eszembe, alaplapi IDE-n, SCSI-n, vagy micsodára van a boot diszk kötve, ahonnan bootolnia kéne?

Ha alaplapi IDE - ilyen 4IDE szerű képződmény van? Nem tudom már fejből az megy-e, valszeg nem...


Már megpróbáltam SCSI-n is és alaplapi IDE-n (mindenféle 4IDE cucc nélkül), ugyanaz. Egyre inkább azt gondolom, filesystem lesz (vagy nem). Nem szereti, el tudna vele indulni, de azértsem. :)

Sax
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 20. 21:13


Quoting: mc68k
Már fél világ azon görcsöl, hogy vajon lesz-e serial kábel vagy sem? :)


Ha erre várnak. az hosszabb lesz mint egy török szappanopera. Mire összehozom, hogy legyen kábel + másik gép + SW hozzá + meg is tanulom, az hónapok kérdése. És akkor optimista voltam, mert úgy becsültem, hogy minden hétvégén tudok 1-2 órát Amigázni. :(

<< . 1 . 2 .
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS PUP
 
 

Powered by online community script miniBB™ © 2001-2024