Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

- Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.13
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Feb. 08. 00:10

Ja. Amint dh1 Megírta itt. :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2020. Feb. 08. 08:38

Teljesen állat! :D

Scifi
Tag

# Elküldve: 2020. Feb. 08. 18:03

A frissítés után a gyerek rögtön a youtube-t próbálta chrome 56 módban, megint van full képernyő...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Feb. 08. 22:41 - Szerkesztve: dino

Feltettem en is, elsore feltelepedett, update et csinaltam csak.
Kulon elvezet, hogy nem basz szet semmit, minden ugyan ugy mukodik, mint eddig.
Kiprobaltam rogton en is a youtubeot a fent emlitett beallitassal.
Nekem az MDDn nem mukodik a full screen, hacsak nem kell esetleg meg allitani hozza valamit.
Egyebirant, baromi lassu a lejatszas. Konkretan eleg rendesen akadozik kis meretben is.
Megneztem a gmailt, ezzel a beallittassal mukodik, viszont ez eleg rossz kifejezes, mert olyan lassu, hogy nem lehet kivarni, hogy betoltodjon minden. A CPU monitor fullon van kozben. Gondolom az egy procis G4 folott mar elmult az ido, de G5 meg gondolom kivarhato, hogy betoltse az oldalt.
A spirit oldal betoltese gyors mint a fene...kar, hogy nem minden weboldal megy igy...

Koszonet a csapatnak, szenzacios, hogy meg ez is ingyen van...:)
Az is szenzacios, hogy latszolag nem cseszett szet semmit a frissites.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Feb. 09. 04:28

Ezt mar jeleztem sokszor, de... :)

Az installer ablakfejlécben olyan betűtípust használ ahol nincsenek meg a magyar ékezetek...

Pedig van a rendszerben ilyen font :)

Nem halunk bele, de hátha egyszer... ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Feb. 11. 14:55

Quoting: Scifi
A frissítés után a gyerek rögtön a youtube-t próbálta chrome 56 módban, megint van full képernyő...

erdekes, nalam a youtube be sem jon ... csak szurke ablakok

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Feb. 17. 16:12 - Szerkesztve: charlie

Szóval amikor a 3.13 megjelent, dh1 lefordította magyarra a release notest, amikor poszt-tolta a hírt, ami nagyon dícséretes, de írt egy ilyet:

Intuition

Képernyő ablakot nem lehet véletlenül ikonizálni többé

Rögzített képernyő erőforrás szivárgás (legyen ez bármi :)

Amiből aztán lett egy kis diskurzus, hogy mi is ez. Ez a szakasz az eredeti angolban úgy hangzik:

Intuition

Authentication screen's window cannot be accidentally iconified anymore

Fixed authentication screen resource leak

Ami helyesen kb. így fordulna:

* Az azonosító-képernyő ablaka ezentúl nem ikonizálható véletlenül

* Erőforrásszivárgás javítása az azonosító képernyőn

Szóval a fordításból mindkét esetben kimaradt, hogy ez csak a rendszer azonosító, azaz login-képernyőjére vonatkozik. Igen, a MorphOS-nek van login képernyője, ami engedélyezhető bootkor, vagy gyorsbillentyűre, vagy akár a képernyővédőről való visszatéréskor, és megadható felhasználói jelszó. Nyilván ennek pl. nyilvános helyen használt gépeknél van értelme, pl. laptopnál, amit esetleg pár percre ott hagysz egy asztalon, és nem akarod h. bárki belenézzen, vagy akár könnyebben elemelhető mint egy desktop gép, és ha a tolvajnak nincs MorphOS-specifikus tudása, akkor legalább a meglévő rendszerhez nem férhet hozzá, mielőtt legyalulja a gépet valami MacOS telepítővel.

Magyarul a login képernyőt véletlenül le lehetett rakni ikonba korábban, gyorsbillentyűvel (mert csak egy fejléc nélküli full screen ablak egy üres screenen), és amikor becsukódott, akkor nem szabadított fel mindent, ergó memória és egyéb leak (pl. file-handle) történt. Ezek kerültek javításra.

(Ps: ez most nyilván nem dh1 kritizáló post, csak tisztáznám h. miről is van szó, ha már rá lett kérdezve.)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Feb. 18. 13:10

Quoting: charlie
nem dh1 kritizáló post

vagom :)

en direkt jeleztem, hogy amator post :)
en csak lelkes felhasznalo vagyok ;)

forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.13