Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.12
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Szerző Üzenet
dekanyz
Tag

# Elküldve: 2019. Okt. 17. 08:39


@AliveMOon:

Nehéz megjósolni a jövőt...
Az ARM procik eléggé fejlődnek, de még nem igazán sikerült megközelíteni az Intel procik teljesítményét.

Az is OK, hogy mindenhova azt pakolnak, de ha bele gondolsz, mi az a termék, ami mondjuk fix annyira, hogy érdemes legyen rá fejleszteni? Talan a Raspberry-k, de abból meg hordozható nincs (pontosabban, abból is lehet laptopot csinálni, de ár/érték arányban nem igazán éri meg!), meg a teljesítményük is elég gyengusz.

Szerintem is kb. a PC a legjobb választás! Az még biztosan jó sokáig elérhető lesz! Otthon már lehet, hogy van több alternatíva is, de munkára egyenlőrre nem lehet mást használni!

Még valami játék konzol jöhetne szóba, de ott megint csak a hordozhatóság nem lesz meg!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Okt. 17. 09:12


Nekem az x86 al ket problemam van, az egyik, az, hogy X86 :D
A masik meg a ventis hutes, meg ha olyan halk, hogy alig hallod, de akkor is van benne. :) de ez mar az en bajom.
Az appleseket sem erdekelte, hogy valtottak PPC rol x86ra.
Hogy min fut a kedvenc oprendszered, ki nem szarja le, csak jol fusson.

Hosszutavon tobb elonye lesz, mint hartanya. Pl lehet nativan futtatni rajta windoz tizet :D :D :D vicc felreteve, elmeletileg jobban fog futni rajta az klasszik Amiga emulacio. EUAE, UAE, mittudomen, hogy lesz megcsinalva.
Gyorsabbak lesznek a buszok, RAM stb. Azert ez nem elhanyagolhato.
Lehet lesz a mai vilaggal full kompatibilis browser.
Ha browser van, minden van.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2019. Okt. 17. 09:55 - Szerkesztve: charlie


Az egeszben szerintem az a vicces, hogy ha pl. ARM64-et kezdtuk volna el tamogatni, akkor azonos mennyisegu rinyalas lenne a masik oldalrol, hogy miert nem x86_64-et inkabb... :) Szoval kb. leszarjuk mas velemenyet, ezen a ponton.

Hogy mi lesz 5 meg 10 ev mulva, azt meg lassuk meg akkor. Mar akkor is ez volt, mikor a PPC Maceket kezdtuk tamogatni, ment a huhogas h. dead hardver, es mi lesz 10 ev mulva. Mondtam, h. azt lassuk meg akkor, addig is jo szolgalatot tesznek. Es igy is lett, jo otlet volt a PPC Macek tamogatasa, kulonosen a laptopoke es a Mac minie, mert azert majdnem evtizedig elvittek a hatukon a rendszert, es segitettek rengeteg infrastruktura kiepiteseben, ami ma magatol ertetodo resze a rendszernek (wifi, aksi management, szenzorok, fan control, LCD panelek es backlight, touchpad, stb), a Mac mini meg tovabbra is a legtobbet regisztralt gep, szoval userbase. Es tessek, most itt a majdnem 10 ev mulva, es csak megoldodik lassan a hogyan tovabb problema is. Es amikor a kovetkezo - barmilyen procis - laptop szeriat tamogatni kell majd, ezekhez a fent felsorolt feature-okhoz mar nagysagrenddel egyszerubb lesz tamogatast irni, mert az infrastruktura mar megvan, csak az adott hardverrel kell foglalkozni.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Okt. 17. 11:06


Ez mid igaz, csak legyen eleg fejleszto, mert az ido mulasaval mar nem csak az oreg gepek elmulasa a problematikus...remeljuk lesznek uj lelkes arcok a csapatban es viszik tovabb majd ezt a platformot...
en szoritok...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Okt. 17. 20:59


Quoting: dino
tobb elonye lesz, mint hartanya. Pl lehet nativan futtatni rajta windoz tizet

Ki (és miért) használ Win10-et? Win7 és WirtualXP mindenre elég és tökéletes ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Okt. 20. 02:04


ez igy hogy?

https://tinyurl.com/y56qwxww

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2019. Okt. 20. 05:12 - Szerkesztve: charlie


Ja öööö igen... A 3.12-ben van iMac G5 és PCIe G5 támogatás is, csak nem hirdetjük, mert nem volt agyontesztelve, szóval vagy megy, vagy nem. :P Szóval ilyen unofficial support. (Meg a PCIe G5-ök szinte mindegyike nVidia kártyás és nagyon nehéz bele ATi-t szerezni.)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Okt. 20. 18:39


iMac G5-bol van - ATI-n kivul - mas hw komponens ami elvart?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2019. Okt. 20. 23:07


Asszem valaki rinyalt h. a nagyobb kepernyos nem megy, csak a kisebb (fix me?) mert a panelt nem ismeri fel a Radeon driver, de ezt en annyira nem kovetem, van par ember akinek szivugye, de fejbol nem tudom.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Nov. 03. 05:50


kijott a Chrysalis 3.12!

Balage
Tag

# Elküldve: 2019. Nov. 03. 14:25


Egy apro hiba telepitesnel:
Boot CD-rol, stb, Upgrade kivalaszt, amire jon egy panel: felul a felismert sys particio(k) egy gomblistaban, alul egy "Upgrade" gomb. Erre klikkelve a gomb inaktivva valik es elkezdodik a file-ok masolasa.

A bug:
Ha ekozben a felso reszen ujbol a particiot kivalaszto gombra klikkelunk, az "Upgrade" gomb ujbol elerheto es klikkelheto lesz, ami ugy tunik egy masodik masolast is elindit. (File es size szamlalok pl nullazodnak, de amint a legelso masolas vegeter, a szamolas leall. A hatterben viszont ugy tunik megy a masodik copy.) ...es egy harmadik, negyedik, stb copy is indithato.

Koszi!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Nov. 03. 17:13


ezt hivjak multitaszknak :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2019. Nov. 03. 22:01


@Balage:

Koszi a reportot. Szerintem ezt mar valahol valaki megtalalta meg korabban, de most nem talalom a bugtrackerben a reportot, szoval ujra felvettem, biztos ami biztos.

Balage
Tag

# Elküldve: 2019. Nov. 04. 03:34


Koszi, Charlie!

Ja, valszeg mar egy ideje megvan ez a hiba, de en sem klikkelgettem eddig telepites/frissites kozben :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2019. Nov. 20. 16:37


Az Iris nevu MorphOS e-mail kliensnek lett onallo honlapja:

https://iris-morphos.com/

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Nov. 26. 07:49 - Szerkesztve: zolesz09


Üdv! A WHDLOpener telepítéséhez szükséges paste nevű programot honnan lehet leszedni?
Az Amineten csak egy MOD fájlt találtam ezen a néven.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Nov. 26. 08:01 - Szerkesztve: dino


https://www.morphos-storage.net/?find=WHDLOpener
A paste a MOS SDK ban van.
http://www.morphos.de/files/sdk-20180428.lha
A Wget, meg itt van:
http://morphos-files.net/download/wget

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Nov. 26. 08:16


Quoting: dino
https://www.morphos-storage.net/?find=WHDLOpener


Igen, ez megvan, nekem csak a paste kellene, mert azt hiányolja még a telepítő.

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Nov. 26. 08:17


Quoting: dino
A paste a MOS SDK ban van.
http://www.morphos.de/files/sdk-20180428.lha


OK, köszi!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Nov. 26. 08:26


Ezt utalom, amugy, hogy mindent ugy kell osszeollozni, mi a fasze nem lehet ezt egy egysegkent osszeszedni es egy installal megcsinalni????
Ha mar ugy is elerheto, akkor miert nem szedik egybe az ilyeneket?
De minden szar igy van.
Lehet anyazni engem, de akkor is igazam van.

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Nov. 26. 09:05 - Szerkesztve: zolesz09


Hát igen, vagy legalább adnának valami kis támpontot, hogy melyik segédprogramot honnan lehet összeszedni, mert nem mindenkinek ennyire triviális minden.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Nov. 26. 15:04


Quoting: dino
egysegkent osszeszedni es egy installal megcsinalni


ugy hivjak Chrysalis 3.12

sajat magadat szopatod ha nem ezt hasznalod
nekik is eleguk lett es megcsinaltak

en rosszat nem tudok ra mondani, nekem kibamod hianyozna ha nem lenne, es nem lassit be semmit ... eleve nem lassu a MOS ;)

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Nov. 27. 07:49 - Szerkesztve: zolesz09


Dualboot-os Mac Mini G4-re (OSX 10.5.8) frissen telepített MOS 3.12 simán indul, majd Chrysalist felteszem, utána se kép, se hang. Mit csesztem el?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Nov. 27. 08:17 - Szerkesztve: dino


Quoting: zolesz09
Mit csesztem el?

Az fasza, nekem nincs felteve, (de ezekutan nem is igen lesz) szal, fogalmam sincs.
Majd jon dh1, hatha okosabb lesz.

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Nov. 27. 08:29 - Szerkesztve: zolesz09


Az esetleg benne lehet a pakliban, hogy nem megfelelő partíciót (DH1:) adtam meg a telepítéskor, de hátha majd felhomályosít valaki.

Nálam DH0: a 64 megás boot partíció, a DH1: pedig az, amelyre a MOS telepítve lett.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Nov. 27. 09:07


Quoting: zolesz09
Az esetleg benne lehet a pakliban, hogy nem megfelelő partíciót (DH1:) adtam meg a telepítéskor, de hátha majd felhomályosít valaki.

Haaat, ez akkor siman lehet. Nekem is ugy van, a dh0 a boot, a dh1 a MOS...

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Nov. 27. 21:26 - Szerkesztve: zolesz09


Quoting: dino
a MOS SDK ban van


Megnéztem még egyszer és nagyon úgy néz ki, hogy nálam a Chrysalis nem pálya, még alapértelmezett beállításokkal sem. Az SDK-ból viszont valóban ki tudtam szedni minden segédprogit, amit a WHDLOpener igényel.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Nov. 28. 11:32


A Chrysalis semmi mas mint elore installalt warek, korrektul konfigolva. Aka ha te egyesevel rakod fel es magad allitgatod be akkor ugyan ott vagy, csak idot vesztettel vele.

Szoval nem ertem a sirast.

Kivaloan mukodik. 3.8 ota hasznalom. 3.11nel ujrahuzva. Most 3.12 alatt is kivaloan uzemel. Nem lassu, Amigas whd-kat iconrol indit.

Szoval nem ertem a problemat.

Amugy meg aki fel kiprobalni az az epp stabil rendszererol csinaljon egy biztonsagi masolatot, ha gaz van esetleg akkor siman visszamasolod a stabil rendszert. Hiszen ez egy Amiga like rendszer.

Amiert jo a standard MOS helyett az pont az, hogy a default MOS egy meg nem elezett kard. Magadnak kell addig elezned mig jo nem lesz... De ez ido, kinlodas stb.

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Nov. 28. 12:23 - Szerkesztve: zolesz09


Quoting: dh1
Szoval nem ertem a sirast.


OK, akkor még egyszer, hogy érthető legyen: dual boot-os Mac Minire frissen felnyomott MOS 3.12-n (kipróbáltam többször is) ha telepítem ezt a kiváló Chrysalist, akkor használhatatlanra bebrickeli az egészet, MOS indításnál se kép, se hang! Ugye érthető, ha ezzel azért van némi kis problémám?

Úgyhogy én inkább élezgetem tovább a kardot magamnak, mert az alap rendszer ebben a felállásban is hibátlanul működik.

u.i. Azóta az én rendszerem is indítja ikonból a WHD stuffokat, még egy gamepadet is sikerült beállítani hozzá.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Nov. 28. 12:49


Quoting: zolesz09
u.i. Azóta az én rendszerem is indítja ikonból a WHD stuffokat, még egy gamepadot is sikerült beállítani hozzá.

Meselj, hogy sikerult?

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.12
 
 

Powered by simple bulletin board miniBB™ © 2001-2024