Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.11 on AmigaOne 500 Plus
Szerző Üzenet
AmigaOne500Plus
Tag
# Elküldve: 2019. Már. 24. 22:48 - Szerkesztve: amigaone


Mondhatni végső elkeseredésemben fordulok hozzátok, ugyanis dino régi biztatására elkezdtem komolyabban is érdeklődni a MorphOS iránt, főleg miután látszólag az AmigaOne 500 (Sam460cr) is támogatott, ellentétben az x1000-el, de a részleteket a weboldalamon a blogban tudjátok elolvasni:

http://www.charlemagne.hu

Egy kis "kedvcsináló":

MorphZone2015

SBXFiUSB

SBXFiUSB2

Envy24HT

Envy24HT2

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2019. Már. 24. 23:42 - Szerkesztve: charlie


Ja. Az ismert bug azota is, hogy a Sam460 PCI/PCIe tamogatasa nem tokeletes... A Sam460 porttal nem sokat foglalkoztak azota sem, mert a regisztraciok szama eleg alacsony maradt. Kb. minden 50 Maces regisztraciora jut egy masmilyen hardver... De erdemes jelezni a mindenfele forumokban, ha meg mindig letezik egy bug, hatha akkor rajon valakire h. megfixeli a kovetkezo release elott...

Szerk: Ja, elolvastam a blogodat (ami Firefoxbol csak gyengen bugzik, de vegul sikerult...). Hat... Most erre mit mondjak. Vadasz-vadasz... Egyreszt a csapatban nincs is 460cr board, szerintem, csak 460ex, ami elvileg ugyanaz, gyakorlatilag meg pont annyira mas, hogy szivas legyen. En legutobb hatezer forintert vettem egy hasznalt PowerMacet, amire pocc-roff felment a rendszer.

Szerk #2: Amugy, belso bug-history, volt ugyanerre egy bug (nem megy az Envy24HT, mert a kartyan levo PCIe bridgevel nem akarja az igazat a rendszer), de tavaly korabban lezartak, mert volt 1 fix ami elvileg kifixelte, de hardver nem volt amivel teszteljuk... Most ujranyitottak...

AmigaOne500Plus
Tag
# Elküldve: 2019. Már. 25. 02:45 - Szerkesztve: amigaone


Egy megoldás-szerűség talán létezik, mintha valami olyasmit is olvastam volna, hogy SD-kártyáról kellene indítani a rendszert, mert akkor ugyebár nincs szükség a SATA-vezérlőre és akkor felszabadul a PCI, ahová meg egy PCI Sound Blaster (mert állítólag mindet kezeli) kerülhetne.

Én értem, amit mondasz, hogy kicsi a piac, de akkor felmerül a kérdés, hogy miért kezdték el támogatni ezt a platformot egyáltalán? Már csak azért is kérdés ez, mert szinte tökéletes a rendszer, csak nincs hang, és mégcsak nem is írtak (MorphOS Team) semmit arról, hogy létezik-e egyáltalán ember a Földön, aki Sam460cr-en MorphOS-t futtat és hangja is van(?) ...csak kifogásokat kerestek... :-)

Ha meg ennyire nem akarják támogatni, akkor miért fizetne bárki is 49EUR-ót egy néma rendszerért??? De lehet azért kedvezményes, mert nincs hang... :-)

Én kb olyan 20 000 Ft-ért tudtam volna szerezni olyan Mac G4-vagy G5-öt, amin talán futott volna a MorphOS, csak tudod ha már ittvan ez az AmigaOne, gondoltam az AmigaOS és a Linux után (amelyek tökéletesen használhatóak) még "lehúzom" a MorphOS-bőrt is róla.

Azt hiszem valamikor az egyik fórumtémában éppen Te írtál arról, hogy a MorphOS Team milyen okos emberekből áll, pl. BigFoot, aki megírt egy olyan driver-t, amelyet az AmigaOS Team csak csodált. Nos egy PCIex1 drivert is összedobhatnának és nyernének 49EUR-ót! :-)

Keresgéléseim alkalmával találtam egy érdekes házifeladatot, amely sokmindent megmagyaráz:

https://gk.lka.hu/old2/down/amigaosvsmos.pdf

Mellesleg ismeritek ezt a "gyereket"?

Ui.: a honlapom tesztelve volt IE-n, FF-en és GC-n is, a blog egy kicsit le van terhelve (videók, képek, adatbázisból) és várni kell egy csöppet, nameg a szerver sem 1 osztályú, amin fut, de tudod a látogatottságnak megfelelő költséghatékonysággal dolgozik... ...akárcsak a MorphOS Team! :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Már. 25. 08:59 - Szerkesztve: dino


Quoting: amigaone
Mellesleg ismeritek ezt a "gyereket"?


Igen, regebben aktiv Amigas volt, ma mar mekkes, hacsak ki nem abrandult abbol a platformbol is...ahogy mostansag az apple dolgai mennek...
Lehet egyszer visszater.. :)
A hazi feladathoz annyit fuznek hozza, hogy azota Pegasosra is kiadtak az OS4 et, szoval azon perpill hasznalhato mind a ket rendszer.
Tudom sovany vigasz, de ahogy valahol mar mondtam is, hogy fillerekeee lehet venni PPC s mekkeket...persze igazad van, egy gepen belul kenyelmesebb lenne a dual boot...de ez van, ezt kell szeretni, azzal kell fozni, ami van.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2019. Már. 25. 12:33 - Szerkesztve: charlie


Az Sam460cr eszmefuttatasba nem mennek bele, de lenyeg, ahogy mar leirtam, h. a fejlesztoknek Sam460ex-e van, amin van SM502, onboard hanggal...

Egyebkent igen, azert 49 EUR nem 79 EUR, mert egyreszt a gep joval lassabb mint barmi mas (az Efikat es az esetleges PPC classic-ot leszamitva), masreszt tudjuk h. nem tokeletes a port. De hat ezert van ingyenes demoja a rendszernek, kiprobalod, ha nem tetszik, nem hasznalod. Ilyen egyszeru. A bugot meg remelhetoleg a 3.12-re kifixelik.

Amugy igen, GK-t ismerjuk, regen aktiv amigas volt, Pegasos II-vel, es ma is van classic gepe, de nem nagyon aktiv pedig anno meg az AmigaSpirit letrehozasaban is segedkezett.

Szerk: Amugy a problemat nem a PCIe1x slot, hanem a fostalicska Envy 24HT hangkartyan levo hurkatoltofosbanya kinaidzsunka AMedia PCIe1x -> PCI bridge okozza, mivel a hangchip meg PCI, ugye, igy ket eszkozkent latszik, a PCI hidkent (ami latszik) es mogotte a VIA hangchip (ami meg nem). Szoval a bridge tamogatast kell megfixelni, ami szinten nem altalanos problema, hanem specifikus ehhez a bridge-hez... Valszeg csak valami PCI ID hianyzik valami listabol, hogy menjen, vagy valami hasonlo okossag.

AmigaOne500Plus
Tag
# Elküldve: 2019. Már. 25. 21:28


Quoting: charlie
Egyebkent igen, azert 49 EUR nem 79 EUR, mert egyreszt a gep joval lassabb mint barmi mas


Ezt nem igazán értem... Lassabb??? Ennek mi köze van ehhez? Azt még megértem, hogy azért 49EUR, mert nem tökéletes a támogatás. (nem tudom ki vesz meg a boltban egy olyan kinder-tojást, amiről hiányzik a csokoládé? Bár ha szépen be van csomagolva... :-) ) Te milyen felbontáson használod a MorphOS-t? Ugyanis nálam 1680x1050-en is akadás nélkül megy, legalábbis, amíg a fél óra le nem telik. ...és mint említettem, minden szuper a hangon kívül.

Quoting: charlie
Amugy a problemat nem a PCIe1x slot, hanem a fostalicska Envy 24HT hangkartyan levo hurkatoltofosbanya kinaidzsunka AMedia PCIe1x -> PCI bridge okozza


Akkor ha jól értelmezem a kesze-kusza szavaidat..., ha kiszedem az Envy24HT-t, és beleteszek mondjuk egy "Creative SB X-FI Titanium HD PCI-E (SB1270)" hangkártyát, még az is előfordulhat, hogy működni fog?

Mellesleg, ha a probléma olyan "egyszerű", mint ahogyan leírtad, akkor végképp semmi értelme, hogy ezt a "kis kiigazítást" miért nem teszi meg évek óta ez a nagyrabecsült MorphOS Team. (főleg, hogy tisztában is vannak ezzel a problémával, és talán rajtam kívül mást is érintene ez a "kis bugfix", tehát nem csak az én kedvemért...)

For example:
morphosonamigaonex5000

(...vagy legalább a külső hangkártyát kezelné... minden OK is lenne! Tehát nem kifogásokat kellene keresgetni, hanem megoldásokat, hiszen mi értelme van támogatni egy alaplapot, de semmi mást? Vagy legalább lenne valami alternatíva (mint a VGA esetében is), nemcsak az, hogy a 10 év múlva megjelenő MorphOS release talán majd támogni fogja, vagy vegyek egy Apple G4-G5-öt is)

Amúgy GK miért szakított ezzel a vonallal? Összevesztetek azzal is, vagy belefáradt a "lehúzásokba", amit az Apple és az Intel is csinál manapság? Egyre több Intel-fan-boyt is hallok, hogy átpártolnak a Ryzen-re. Az almás cég is vergődik, bár még így is megtalálnak pár embert a félmilliós mobiljukkal... :-)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2019. Már. 25. 22:49 - Szerkesztve: alivemoon


SoundBlaster Live! (emu10kx)
C-Media CMI8738 audio card driver
Envy24HT audio card drivers, including VIA Tremor



Kicsit jogos. Ezeket ajánljátok. Mint támogatott cucc. Valszeg. nem PowerBookG4-em lenne én is a listáról választanék egyet és bosszantana, hogy nem igazán jó.

Viszont megértem, hogy sok komponens van és hát erőforrás kevés minden szarságot kijavítani.

Aztán meg ATI kártyákon HDMI-n keresztül lehetne hang, van ilyen tervben?

AmigaOne500Plus
Tag
# Elküldve: 2019. Már. 26. 23:25


Quoting: charlie
mivel a hangchip meg PCI, ugye, igy ket eszkozkent latszik, a PCI hidkent (ami latszik) es mogotte a VIA hangchip (ami meg nem). Szoval a bridge tamogatast kell megfixelni, ami szinten nem altalanos problema, hanem specifikus ehhez a bridge-hez...


Egy kicsit tesztelgettem és tökéletesen leírtad a problémát, ugyanis:

Envy24HT2

Bár ezt Frank Mariak is írta: "It doesn't seem to work for the PCIe version which uses a PCIe->PCI bridge to access the PCI chip on the PCIe card.
We will look into that for a future update."

Aztán szétkaptam a PC-met, kiszedtem belőle a hangkártyát (mivel az is PCIex1-es):

SoundBlasterXFiTitaniumHD

...de természetesen használni nem tudtam, mert a MorphOS-ben csak "emu10kx" driver van és a TitaniumHD "EMU20k2"...

EMU20k2

Frank Mariak azt is mondta, hogy: "I wouldn't recommend any PCIe-to-PCI adapters because it is even more likely that they won't make a card work."

De azt nem mondta, hogy mi lehet a megoldás. Szóval csak PCIe slot-os hangkártyát használhatok, ami vagy EMU10kX vagy CMI8738 chipsettel rendelkezik (nem CM8738-al!)

https://www.arukereso.hu/hangkartya-c3140/pci-e/?orderby=1&gclid=EAIaIQobChMIv9rw1Oqg 4QIVAuWaCh1zzAtvEAAYASAAEgI-LvD_BwE

Quoting: dino
Tudom sovany vigasz, de ahogy valahol mar mondtam is, hogy fillerekeee lehet venni PPC s mekkeket...persze igazad van, egy gepen belul kenyelmesebb lenne a dual boot


Nem volt egyenlőre cél a dualboot (vagy tripleboot), csak hogy működjön a MorphOS, és egy hajszál hijján tökéletes is!

Quoting: dino
...de ez van, ezt kell szeretni, azzal kell fozni, ami van.


PONTOSAN! Jól mondod! :-) Én is azzal akarok "főzni, ami van"... ...csak tudod az operációs rendszer egyik feladata pont az lenne, hogy: "biztosítsa a számítógép és a felhasználó közötti kommunikációt", nem pedig az, hogy a felhasználó összevásároljon egy nagyrakás vasat, hogy hátha majd valamelyikkel talán működik is a rendszer...

A MorphOS ezen a szinten célt tévesztett! Bár miért is hittük azt, hogy ők tényleg teljes szívvel és lélekkel végzik a dolgukat, és ha adódik egy probléma nem elmismásolják, hanem élvezettel vetik bele magukat a megoldásba, mert szeretik, amit csinálnak... ...ezekszerint a pénzt jobban szeretik! :-)

Quoting: charlie
De hat ezert van ingyenes demoja a rendszernek, kiprobalod, ha nem tetszik, nem hasznalod. Ilyen egyszeru. A bugot meg remelhetoleg a 3.12-re kifixelik.


Frank Mariak: "We offer to try MorphOS free of charge to see if it fits your needs. If it doesn't, you don't need to pay anything, either. If problems show up, anyone is allowed to forward it to us and we will look into it of course but we definitely don't force anyone to pay money for a supposedly "silent" system."

Talán Chain-Q és Frank testvérek! :-)

Ez az állandó kifogás és magyarázkodás... ...future update...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2019. Már. 27. 08:45


Probalok turelmes lenni veled, de nem teszed konnyuve...

Talán Chain-Q és Frank testvérek! :-)

Nem, csak bent ulok a MorphOS fejlesztoi/betateszter IRC csatin, mivel 2005 ota MorphOS betateszter vagyok (de sajnos nem tudok minden hardvert tesztelni, csak ami van, Sam460-am nincs), ahol megtargyaljuk a problemakat, kozte a tiedet is megtargyaltuk. Es igen, szeretunk legalabb hasonlo allaspontot kepviselni kifele, tudod, mint egy ugynevezett csapat...

Ez az állandó kifogás és magyarázkodás... ...future update...

Ne akassz ki bazmeg, megis mit kene csinalnunk h. menjen a szarod marol holnapra? Aldozzunk fekete kakast felette teliholdkor? A MorphOS csapat pedig a legritkabb esetben ad ki kulon, verzio-kozti javitasokat (ez a bug semmi esetre sincs azon a kritikus szinten ami indokolna, hiszen csak egy ritkan hasznalt driver bugjarol van szo), ergo egy kovetkezo verzioban lesz benne.

Amugy tehetnel egy szivesseget, menj vissza OS4-ezni kerlek, ott valoban csak az Amiga szereteteert dolgoznak, hiszen annyira nem szeretik a penzt, hogy kb. minden masodik update fizetos, mig ha megvetted a MorphOS 2.0-t 2008-ban (11 eve!) akkor azota minden frissites ingyen volt az adott gepre, de nyilvan a MorphOS csapat a penzehes... Hagyjuk a hulyeseget mar.

AmigaOne500Plus
Tag
# Elküldve: 2019. Már. 27. 21:59 - Szerkesztve: amigaone


Quoting: charlie
Probalok turelmes lenni veled, de nem teszed konnyuve...


...úgy látom nem csak a MorphOS tévesztett célt... ...miért gondolod, hogy csak Te próbálsz türelmes lenni másokkal?

Quoting: charlie
Nem, csak bent ulok a MorphOS fejlesztoi/betateszter IRC csatin, mivel 2005 ota MorphOS betateszter vagyok (de sajnos...


Én meg délelőtt tanítottam a suliban (https://www.youtube.com/watch?v=_6MQfo9UNWM), délután gyümölcsfákat metszettem, leszakad a hátam, mellesleg naponta kell anyukámat sugárterápiára szállítani 55 km-e innen (de sajnos ez senkit sem érdekel), mégsem panaszkodom állandóan..., szóval örülj, hogy Neked milyen jó! :-)

Quoting: charlie
Ne akassz ki bazmeg, megis mit kene csinalnunk h. menjen a szarod marol holnapra? Aldozzunk fekete kakast felette teliholdkor?


A fentiekből (screenshotok, beszámolók, blogok, fórumok) kiderül, hogy ez a probléma nem tegnap vagy ma óta áll fenn, hanem 2015 óta... ...tehát nem kell fekete kakast áldozni, és nem kell magyarázatokat gyártani arról, hogy miért nincs még kész...

Attól, hogy valamiről fogalmad sincs (vagy nem tudtad kipróbálni), attól az nem biztos, hogy szar vagy fos... ...ha jól emlékszem én sohasem voltam egyikőtökkel sem enyire alpári, - sőt azt is elismerem, hogy nem lehetsz annyira buta gyerek-, csak sajnos mindig belefutsz egy kis személyeskedésbe, aztán csodálkozol, hogy elszabadul a pokol és persze Te nem lehetsz hibás, mert ugye a spanyol viasz meg a passzát szél... :-)

Quoting: charlie
Amugy tehetnel egy szivesseget, menj vissza OS4-ezni kerlek, ott valoban csak az Amiga szereteteert dolgoznak


Én meg csak arra kérlek, hogy ne mond már el se másoknak, se nekem, hogy mit csináljak szerinted... ...szerintem én is, és mások is tudják, hogy mit akarnak, vagy szeretnének csinálni... De nyugodj meg, majd AmigaOS-ezek is, viszont mivel azzal semmi gondom... :-)

Na erről beszéltem, az, hogy trágár szavakkal elküldesz, hogy leszarod a gépemet, ez mind-mind a régóta fennálló probléma mismásolása..., szóval az "IRC csatin"-történő problémák tárgyalása helyett, inkább rá kellene már hasalni erre a BUG-ra és kijavítani! Tudod, hogy az én szaromon is menjen a FOS, akarom mondani a MOS vagy mi a f@sz... :-)

Nem muszáj holnapra, holnaputánra is jó lesz! :-)

Esetleg valaki még érdemben hozzá tudna ehhez a témához szólni vagy hasznos javaslatokat tenni? Köszönettel venném!

siz
Tag

# Elküldve: 2019. Már. 28. 09:46


Quoting: amigaone
Esetleg valaki még érdemben hozzá tudna ehhez a témához szólni

Érdemben nem, de...
1) a moderátorral kötekedni az álmoskönyv szerint nem sok jót jelent
2) szerintem Chain-Q nem a gépedet, hanem a konkrét hangkártyát szarozta le
3) a MOS-t mindenki hobbiból, munka mellett csinálja, annyi időben,amennyit tud és akar rászánni. Ennek megfelelően nyilván azzal fognak foglalkozni, amihez kedvük van. Az ilyen követelőzésekkel annyit lehet elérni, hogy elmegy a kedvük tőle és hagyják a p*csába az egészet

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Már. 28. 14:02


Quoting: amigaone
Esetleg valaki még érdemben hozzá tudna ehhez a témához szólni vagy hasznos javaslatokat tenni? Köszönettel venném!


Haaat, nekem is gondom volt anno a hangal MOS alatt az MDD n.
Halk volt nagyon az alaplapi hangja, erdekes, hogy MacOS classic alatt es OsX alatt tokeletes volt, aztan mondtak a fejlesztok, hogy van ilyen sajnos, a regebbi MDD kbe masfele hangchip kerult, es erre meg nincs javitas.
Tovabba javasoltak, hogy vegyek bele egy SB Live PCI os kartyat, az namcsak. hogy kitunoen szol, de AHI alatt a felvetelt is tamogatja. Es tenyleg, szepen szol, viszont OSX alatt meg ennek nincs hangja... :D :D na de ez mas problema mint a tied. Egyszer majd meg oldodik az is...

AmigaOne500Plus
Tag
# Elküldve: 2019. Már. 30. 00:02 - Szerkesztve: amigaone


Quoting: siz
Érdemben nem, de...


Kár, de...

1) Tudom mire gondolsz..., de bármilyen furcsa, nem azzal a szándékkal jöttem ide, hogy bárkivel is kötekedjek. Erre szokták azt mondani, hogy "építő jellegű kritikát alkottam", ezekszerint olyat, ami közel áll az igazsághoz, hiszen csak azon sértődnek meg az emberek. Kár, hogy sokan arra pazarolják az életüket, hogy állandóan a sértődöttet játszák, ugyanis ahhoz túl rövid. Hidd el én is már számtalanszor megsértődhettem volna, de nem haragszom senkire! (Értem én, hogy internet és itt mindenki nagyon bátor, de senki ne beszéljen már a másikkal úgy, mint én a kutyámmal sem! Még akkor sem ha épp egy moderátor!)

2) Oh, dehogyisnem... ...de tételezzük fel, hogy valóban "csak a hangkártyát" sz@rta le... ...nos oké ne támogassák ezt a hangkártyát (a kérdés alapvetően úgysem szigorúan erre vonatkozott), de helyette legalább egy külső hangkártyát támogathatnának (de akkor meg nem működik az USB aszinkron módban). (Az AmigaOS kezeli, a Linux nem, de legalább a külső hangkártyát igen.)

3) Pont ez az, ha hobbiból, szabadidőben csinálják a MorphOS-t és főleg azzal foglalkoznak, amihez kedvük van, nos akkor ne kérjenek érte pénzt... :-) ...ismétlem, hogy nem követelőztem, csak megemlítettem egy évek óta fennálló problémát: nincs hang! Ha ezt megcsinálnák nem egy embernek hoznák meg a kedvét a MorphOS-hez, az tuti! Ha mindig mindenki hallgat és várja, hogy megjöjjön a kedvük, akkor is ugyanott lennénk: nincs hang évek óta! ...én legalább megpróbáltam szólni több ember érdekében is.

Quoting: dino
Haaat, nekem is gondom volt anno a hangal MOS alatt az MDD n.


Látom azért dino próbálja mérsékelni a feszültséget! :-) Visszatérve egy kicsit a mainstream-hez:

http://acube-systems.biz/index.php?page=hardware&pid=756

Az oldalon dicsérgetik a Sam460cr-t az olaszok, mondván milyen energiatakarékos, és kibővítették pár "új" dologgal is... ..nos ez szép is így, csak sajna lehagyták a SM502 hangchipet és az alaplapi SATA-t, így tulajdonképpen tökéletesen kizárták, hogy egyáltalán lehessen hang MorphOS alatt, "fantasztikus" fejlesztés valóban! :-)

Tehát gondolom a fenti weboldal alján látható két képernyőkép a MorphOS-ről az még egy Sam460ex alaplappal készülhetett (hiszen arról még nem hagyták le az SM502-őt), ugyanis ott látszik, hogy van hang a jobb felső sarokban:

Sam460MorphOS

Ha lesz időm, kipróbálom az SD-kártyára történő telepítést (más ötletem egyenlőre nincs), mert akkor a PCI-SATA helyére tudok rakni egy PCI-os hangkártyát, bár ebben az esetben felesleges volt az SSD-beruházásom. De nem adom fel, még próbálkozom, én ugyanis szeretem a kihívásokat, nem úgy mint a MorphOS Team! :-)

AmigaOne500Plus
Tag
# Elküldve: 2019. Ápr. 01. 22:05 - Szerkesztve: amigaone


Az ötletem alapvetően jónak bizonyult, bár a végkifejlet hagy némi kifogásolnivalót maga után:

Sound Blaster Audigy SE

Vajon a "Sound Blaster Audigy RX (PCIe)" jó lehet?
(Mintha azon E-MU chipset lenne (CA10300), míg az FX változaton ALC898 csücsül.)

Bár kétségeim vannak affelől, hogy EMU10KX lenne bármelyik PCIE hangkártyán...

Vagy ha nem ragaszkodunk az SB-hez:
https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=2GA-0017-00001

Szóval senkinek sincs semmi ötlete?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Ápr. 02. 10:33 - Szerkesztve: dino


Quoting: amigaone
Szóval senkinek sincs semmi ötlete?


Ugytom van mar USB hangkartya tamogatas is. (usbaudio.class)
Itt a thread: Link
Csarli tud tobbet errol is...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2019. Ápr. 02. 17:22 - Szerkesztve: charlie


Megint nekem kell hozza erteni, aztan meg le vagyok ugatva.

1., A wikipedia faszsagot ir, a PCI-s SB-k tamogatasanal hianyzik az "egyes" szo. Vagyis nehany megy, a legtobb nem. Ez kb. a legregebbi EMU10K1-eket jelenti. En meg az EMU10K2-ben sem fogadnek nagy osszegben (arrol nem is beszelve, hogy a Creative mi mindent adott el SB Live! meg Audigy neven, minden OS alatt van olyan kozuluk ami igy-vagy-ugy de alig megy). Nekem van kb. ket kartyam ami amugy megy, SB0200 vagy ilyesmi a kodja, de ugye ez oldschool PCI, es EMU10K1. Talan az SB128-ak is mennek, de ahhoz mintha masik driver kene... Nem tudom h. valaha valaki tesztelt-e rendesen PCIe-s hangkartyat... (Valszeg nem, az X5000-n is van PCI slot, pont ezert, gondolom valaki belekurt egy oldschool SB Live!-t aztan megy es kesz, a tobbi gepen meg van alaplapi hang es/vagy PCI szinten.)

2., Az usbaudio.device-nak is van baja... De legalabb valamennyire megy, ez teny. Ha gondoljatok kerdezek olyat, ami biztos megy, mert en nem tudom. En kb. a PowerMac G4 Cube-hez tartozo USB-s hangkartyat probaltam, de az se megy, csak a fejhallgato kimenete (mondjuk az ismert h. ehhez speci tamogatas kell, a Snow Leo utani macOS-eken se megy rendesen, ehhez is van mar bugtracker entry egy ideje)...

3., A newegg.com-on belinkelt C-Media kartyan megint ott vigyorog ugyanaz az AMedia PCIe->PCI bridge, ami miatt az Envy 24HT sem megy. Szoval ez se fog.

4., Ha hekkelni akartok meg probalgatni, csak tessek, de a legegyszerubb volna megvarni valami beigert bugfixet, mert minden mas lutri, utana meg megint menni fog a rinya. Persze ez sem 100% hogy benne lesz a kovetkezo release-ben...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 03. 09:41


A Morph.Zone-on volt egy thread regebben, ahol az USB-s hangkutyukkel kapcsolatos tapasztalatokat gyujtogettek.

forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.11 on AmigaOne 500 Plus
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024