Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.11
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Júl. 06. 11:58 - Szerkesztve: charlie


Itt a MorphOS 3.11:

http://www.morphos-team.net/releasenotes/3.11

(Befos szép lett a 3.11 Release Notes oldal, érdemes megnézni még ha nem is tudod felrakni... :D)

Letölthető a szokásos helyről:

http://www.morphos-team.net/downloads

A főbb változtatások amik itthon fontosak lehetnek:

* OWB fejlesztések. Még mindig a régi WebKit, de belereszeltek egy pár változtatást, amitől több oldal megy ami eddig nem és gyorsabb, meg remélhetőleg stabilabb is.

* A minden platformot, de főleg a Peg2 usereket érintő overlay stabilitási problémák kijavítva.

* PowerBook 5,6 és 5,7 gépek hűtésvezérlésének javítása, valamint egyéb PowerBookokkal kapcsolatos apróbb javítások.

* USBAudio eszközök ki-be húzkodásánál jelentkező fagyások javítása

Ezen kívül persze szokás szerint van pár tucat apróság, pl. személyes kedvencem, hogy megint van grafika az Installerben, de nyilván én hetente látom az installert, amit más csak évente kétszer... :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Júl. 06. 12:19


Rogton beszarok...
Hogy hogy ilyen hamar?
Meg mindig ingyenes?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Júl. 06. 12:21 - Szerkesztve: charlie


@dino:
Ez a szokásos bugfix release a 3.10 után. Tudod, minden release kb. így "párban" volt. Szóval a páros számú verzió (ami fícsör rilíz) jön egy kisebb update páratlan verzióval, ami főleg bugfix.

Ez persze azt is jelenti, hogy a 3.12 most egy kicsit tovább fog tartani. :) De talán visszakerülnek a dolgok a rendes kerékvágásba.

Szerk: igen, a 3.11 a meglévő már regisztrált usereknek mint frissítés továbbra is ingyenes, új felszállóknak a menetjegyek ára nem változott.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Júl. 06. 12:25


Egy szamomra, vagy mindenki szamara fontos kerdes: gmail megy?
Koszi

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Júl. 06. 12:28


Elvileg igen, az a mondás, de fingom sincs. Volt valami script amit az OWB-hez adtak, ami megfixeli a Google logint. Majd kipróbálod. :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2018. Júl. 06. 13:16


Cool...
Akkor megint lesz mit kiprobalni!

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Júl. 06. 18:25


charlie
Azért a 3.12 csak nem fog megint 3 évig készülni :P

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Júl. 06. 20:22


Állat. 4000! :D

Megint lehet updatelni a "flottát". :D :/
Nem baj, hamarosan reportolok. (nem ma.)
Ti mind átkozott zsenik vagytok! :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Júl. 06. 20:26


naaaaaaaa vegre! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Júl. 06. 23:30


zsir, megy a Google mail megint! :) micsoda lehetosegek :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Júl. 07. 15:31


Telapites piff-puff, hibatlanul lezajlott, az owb ben a gmail akkor megy, ha atalitom kromra, vagy faszarira, lassu, de hasznalhato. A gtalk itt a gmailon belul olyan lassu, hogy nem birom kivarni. Kene az uj WebKit, de lehet mar inkabb a G4 meg az adatbuszok vekonyak neki.
Nemtom, en csak egy paraszt vagyok. Orulok, hogy ingyen van...oesnegyeknel a frissitesekert, bugfixekert szeretnek penzt kerni...
Azert kivancsi lennek, hogy egy fissebb webkit mennyit dobna a dolgon...szerintem nemsokat. Tobb idom nem volt, majd meg estere lesegetem.
Koszonet es hala!!!!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Júl. 19. 11:10


Nikosidis: "Szerintem egyszerű. Az AROS az egyetlen lehetőség, hogy a jövőben is böngészhessünk amigás platformokon." forrás

MorphOS Team: "Na fogd csak meg a söröm..."

:) :P

Megjelent a már beharangozott bigfoot-féle JIT-es Javascript motort tartalmazó OWB első nyilvános bétája. Ajánlott a 3.11-ben lévő OWB mellett és helyett alkalmazni, ha tesztelni akarsz. Jelentős sebességnövekedés egyelőre nem várható, mivel ez csak a JIT motor első fázisát tartalmazza, de ez szükséges a második szinten/fázison való további munkához.

Bővebb infó és letöltés itt:
https://morph.zone/modules/news/article_storyid_2416.html

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Júl. 19. 16:35


VAAAAAAAAAAAAA!!!!
ÁLLAT!!!!
4000!!!!

Azt hiszem a ma esti program megvan. :D Fusion-forty basztatás mellé. :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Júl. 19. 17:21


Reggel erre ebredtem! zsir!
valahol meg kell csinaltatnom a PB-t!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Júl. 19. 17:58 - Szerkesztve: charlie


Jut eszembe póverbúk, MorphOS hardware hoarding zajlik:

Lassan felvásárlom az összes PPC Macet a helyi eBay Kleinanzeigenen, itt Berlinben. Tegnap vettem 50 EUR-ért egy patent állapotú PB 5,8-t. Alig futott szerintem, latest Tiger van rajta, egy nőé volt, másfél karc van rajta, semmi horpadás sehol, patyolat tiszta, minden lába megvan, stb...

Előtte lőttem három héttel 30 EUR-ért egy másikat, amit rossznak hirdettek, mert valaki félig elcseszte az OSX bootot rajta, minekutána nem bootolt. Majdnem semmi baja (a Displaye ennek is glitchel egy kicsit, többnyire kinyitás után, típushiba, de még használható - ha hátbavágod megjavul :D) és ez is majdnem patika állapotú. És még előtte vettem egy 5,6-t is 65 EUR-ért, amit 5,8-nak hirdettek drágábban (de lealkudtam a helyszínen hibás hirdetésre hivatkozva), de abban meg a jobboldali ventillátor van beállva. De azt is lőttem már bele tíz EUR-ért, de még nem raktam bele.

Szóval most van három 5,8-am (ebből kettő kishibás, az egyiken az Ethernet szar, a másikon a displayglitch van), meg két 5,6-om, amiből az egyikben szar ugye a jobb venti a másikon meg valaki letépte a fedélrögzítő fület lecsukáskor, de amúgy tökéletes.

Ja és lett egy PowerMac Cube is 80EUR-ért, vinyó nélkül, valamint az USB portjai szarok (fizikailag meg vannak baszva) de amúgy bootol és minden van hozzá, speaker, VGA adapter, tok vonó, meg vár otthon Mo-n egy PowerMac G4 450 DP, amit 20 EUR-ért sikerült... :D Segítség! Valaki állítson le! Ennyi teszthardver még a 3.12-höz se kell! :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Júl. 20. 01:46


Egy PB-t olcson szerezhetnel nekem :D G4 1,67 :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2018. Júl. 25. 15:04


Quoting: charlie
Szóval most van három 5,8-am (ebből kettő kishibás, az egyiken az Ethernet szar, a másikon a displayglitch van), meg két 5,6-om, amiből az egyikben szar ugye a jobb venti a másikon meg valaki letépte a fedélrögzítő fület lecsukáskor, de amúgy tökéletes.

Nah, nekem ezzel kezd mar a hocipom tele lenni... Ok, hogy 30, meg 50 ojro, de akkor is csak a bajlodas megy!

En az enyemet az USA-bol rendeltem, meg mielott megjelent volna a 3.0, szoval meg joval dragabban. Kiderult, hogy belso tap hibas. Tap javitas: Valami 20e Ft magassaga volt. Irtam is vissza az eladonak, hogy baj van. O utalt valam 80$-t, hogy akkor igy rendben is lennenk. Persze, a hiba tovabbra is fenn maradt... par ev mulva ismet elo jott (mikor a toltojet is leegette). Rendeltem masik panelt... kiderult, hogy az 5.8-akat tobb fajta tap panellel is gyartottak, az enyem masmilyen. Persze ez csak akkor derult ki, mikor mar szetszedtem es csereltem volna. (akkuvvaeletbe...)
Rendeltem masmilyet. Most mar jol mukodik a toltes, de meg mindig gyanus, hogy valami nem teljesen ok. Gyanusan sokszor fagy, beszelgete mas MOS userekkel.

Itthon keves PB-ot arulnak. Kulfoldrol venni lutri, de mar amugy is az egesz PB kerdes egy nagy lutri!

Az a baj, hogy a legfrisebb PB modell (5.8) is mar minimum 13 eves. Nehez olyat talalni, ami teljesen jo lenne.... Meg ha elkezdem hasznalni, akkor az evekig jo is lesz. En az enyemet hasznalom, ameddig megy, aztan remelem, hogy egyszer a MOS atkoltozik valami olyan HW-re, amibol vannak ujabbak/megbizhatobbak. Sajnos a PB alkatreszek is aranyarban vannak... Tartaleknak meg bevasarolni parat nem tom mennyire ertelmes. Mint lathato, nem biztos, hogy minden mindennel kompatibilis.

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Júl. 25. 15:55


Lehet, hogy off, de ARM-ra kell portolni, aztán mehet az MNTMN Reformra a cucc. Nyilván könnyen ugatok bele, mert közöm nincs hozzá, de nekem ez lenne logikus irány.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2018. Júl. 25. 16:00


Quoting: siz
mehet az MNTMN Reformra a cucc.

Ammeg mi?

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Júl. 25. 16:28


MNTMN, aki a VA2000 RTG kártyát is csinálta tervezett ARM architektúrára egy hordozható gépet is.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2018. Júl. 25. 17:27


Ertem... szerintem ez mar reszlet kerdes!
Raspberry Pi-hez is lehet kapni laptop kiegeszitest. ;)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Júl. 28. 14:26


Quoting: dekanyz
Raspberry Pi-hez is lehet kapni laptop kiegeszitest. ;)

Akkor maris lehet az embernek egy Retropie laptopja :) yeeeh

Stack J.
Tag

# Elküldve: 2018. Júl. 29. 11:55 - Szerkesztve: stackj


charlie
Hogy-hogynem Ratmantól hozzám került a Pazso-féle G4-es Pega II.
Pumpa már nemigen van itthon, viszont akad egy Catweasel kártyám amelyet szíves használnék a Pegában.
Szerinted van rá mód, hogy esetleg a MOS támogassa ezt a hardwaret?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Júl. 29. 14:56


Öööö? Fingom sincs. Esetleg erre valami?

http://www.retroreview.com/iang/Catweasel/

Stack J.
Tag

# Elküldve: 2018. Júl. 29. 15:45


Izé... Ezzel szívtam! Nekem nem műxik!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Júl. 29. 17:55 - Szerkesztve: charlie


Nekem sem, mert nincs Catweaselem. :) De a "ezzel szívtam, nem műxik" hibaleírással amúgy sem tudok sokat kezdeni.

(Szerk: a saját Catweaselem kb. 8 éve odaadtam valakinek, hátha lesz jobb MorphOS driver. Nem lett.)

Stack J.
Tag

# Elküldve: 2018. Júl. 29. 20:13


Majd megírom pontosan mi a gyász. 2 éve nem foglalkoztam vele.
Pumpa alatt műxik.
A tiéd előtti verzió. Ez is gond lehet.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Júl. 30. 14:42


A h/w overlay-el kapcsolatban lenne egy kérdésem. A doksiban az szerepel, hogy a támogatott formátumok: SRCFMT_YUV16, SRCFMT_YCbCr16, SRCFMT_RGB15, SRCFMT_RGB16, ami megegyezik a régi CGfx 4-gyel. Ez még mindig aktuális? 32 bites overlay nincs egyik kártyával sem?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Júl. 31. 13:07


Nincs. 32bites overlayt nem nagyon tudnak a régebbi kártyák hardveresen, az újakon meg ugye az egész overlay mint koncepció emulált. Minek kellene? Csak mert a ScalePixelArray/Alpha() elvileg hardver gyorsított a mostani OS verziókon Radeonnal, szóval azzal majdnem ugyanazt kapod mint overlay-jel, és használhatod a natív színmélységét a screennek.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Júl. 31. 15:33


Hardveresen gyorsított méretezésre használnám, szóval a ScalePixelArray tökéletesen megfelelne a céljaimnak. Ha jól gondolom akkor ez mindenhol gyorsított ahol van "2D graphics acceleration"?

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.11
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024