Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.9
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Aug. 11. 16:32


Van egy XBOX360-as kontrollerem. Szepen mukodesre birtam, de csak a digitalis gombok es irany mukodik. Ez most "feature" es sehol nem mukodnek az analog iranyok es gombok, vagy en nem jol lottem be? Igaz meg csak ket wareval probaltam a mi Amiga Racerunkkel illetve a Battle Squadronnal. Ezeknel csak a digitalisak mukodnek. Termeszetesen az analog reszek is jok (pc-n muxik)...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Aug. 11. 19:56


Regisztráltam. Kifizettem. Morphos @g5. Thx, dh1!!! :D

Egyébként állat a hardver. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Aug. 11. 22:48


Tudom :(
Kellett a zse :(
Grat! :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2016. Aug. 21. 21:31


MOS 3.9 Pega2.
IDE ID:0 HDD
IDE ID:3 CD-ROM

Siil 3114 - HDD

Csak a ket HDD-t látja. Sem a HDConfig, sem a UnitControl nem jelez a HDD-ken kivul mast.

????

Meg sosem kellett. A telepitest mindig HDD-n ISO-bol inditottam.
(((OS4 alatt latszik a CD drive)))

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Aug. 22. 01:29


Nekem 2 vinyo es egy DVD, latszik rendesen mindket rendszer alol

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Aug. 22. 09:36 - Szerkesztve: charlie


Ha harmas unit akkor az secondary slave, master nelkul, nem? Mivan ha masternek jumpereled? Amugy nekem sem volt soha unit-felismeresi gondom MorphOS alatt, Pegasoson.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2016. Aug. 22. 22:23


Igen, masterkent minden rendben.

Rajta volt a kabelen egy master drive is, de a tap kabel le volt huzva. Mivel OS4 latta a drive-ot, ez azt jelenti, nem az OF volt a ludas.

Most, hogy megy, lasd a kovetkezmenyt :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Okt. 13. 18:05 - Szerkesztve: dh1


ize ...
MOS problem ...

adott a Freespace 2

OS4-re es MOS-ra is van port

OS4-en probalgattam, es kafa meg minden, de csak 640×480ban fut, igaz ugy gyors
addig olvasgattam utana, mig "meghekkeltem" es most mar 1024×768-ban fut. Jeahhh! Piszokul jol nez ki, de OS4-es problema, ahogy no a febontas ugy lassul minden, ez is ...
kb. jatszhatatalan meg ha mindent minimumra allitok akkor is, bar az annyira minimum, hogy vannaj a csillagok meg a hajo azt kesz ...

ok, semmi gond MOS alatt bizta gyors
leszedtem a MOS Freespace 2-t
installer helyett siman atmasoltam a mar OS4-re hekkelt, telepitett verziot
persze nem ment

okok, 3 CD-s, iso-k atmasolva, mountolom es majd ugy install

ugye MOS OS szinten kezeli az ISO-t

fasza

mountolom az elsot, installer indit, hiba, mi a fax?

hat latom a mountolt ISO ures ...

hm?

mind a 3 mount utan ures ...

PC-n, OS4 alatt jo

jo, kapd be, kiirtam ujrairhato CDre

az is ures ...

PS-n, OS4 alatt jo

ez mi?

megoldottam maskent, de azert mit szurtam el?

de hogy ne legyen vege, inditom a port exejet, kep elfeketedik, mitha elindulna, varom a csodat, aztan helyette a monitor udvozli a felmenoimet mert egy altala meg nem jelenitheto kerpernyot probalok megnezni es kapjam be :) es ennnyi

igaz a Freespace 2 MOS port readmeje 1.4.5-os MOS-t ajanl, lehet nem up to date a port? :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Okt. 13. 23:50


1000es Pega 2-t lehet huzni? 1,4 v 1.6os G4-el?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 14. 05:34


Quoting: dh1
Pega 2-t lehet huzni?

1.9-es TDI-vel? :-P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Okt. 14. 19:38


Quoting: yellowdog
1.9-es TDI-vel? :-P


csak ha Skoda :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Okt. 17. 04:01 - Szerkesztve: dh1


Nah, minden rendben Csarlival?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Okt. 17. 07:58


Quoting: dh1
Nah, minden rendben Csarlival?

Mi tortent?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Okt. 17. 09:59


OFF:

Ezt miert a MorphOS topicba kell? En elek. Sajnos ez a macskamrol nem mondhato el, aki mult heten halt meg. Emiatt otthon voltunk par napra, kurvara fel is voltam dobva, aki talalkozott velem, lathatta. Raadasul sikerult valami lazas takonykort is osszeszedni...

Aztan visszaindultunk es mar eppen kezdtek volna sinre kerulni a dolgok, amikor hazafele Praga mellett meg baleseteztunk. Nem volt nagy, csak atmentunk egy valami boszmenagy (kb. 60-70kg-s) mar elutott - kb. fel perccel azelott h. odaertunk - kutyan, ami letepte a komplett kipufft, ami kibaszta a hatso kereket. A sotetben nem lattam, es az elottem meno auto is atesett rajta, a bal savban volt... Emiatt 4 ora szobrozas (rendorsegi helyszineles, stb) a D8 palya mellett, vegre eltrelerezik a szart, kapunk cserekocsit (jo dolog a szarban ADAC premium membership odabasz, mire fizetem az evi 110 EUR-t ugye), tovabb nemetbe. De a D8 le van zarva egy masik baleset miatt, szoval kerulon menjunk, az oktoberi toksotet kodos cseh ejszakaban, a hegyi falvakon at, berautoval, egy 5 eve nem frissult navival, ami ketfalunkkent elteved. Hajnali 2-re sikerult kilyukadnunk Lengyelorszagban. Ekkor mar vinnyogtunk kinunkban szo szerint. Szerencsere innentol leszartam h. mit mond a navi, es tablak alapjan megtalaltuk feloran belul Nemetorszagot, aztan meg az A4 palyat, es fel otre otthon voltunk. (Ures nemet palya vs. vegig 180 rulez, Octavia TDI kombi, hat tovabbra sem szeretem a dizelmotort, de az teny h. huz mint egy traktor.)

Szoval most meg mehetek vissza Pragaba kedden, ha addigra osszefercelik a roncsomat, a vilag osszes penzeert.

Raadasul az egeszre elbasztam az idei evre osszes hatralevo szabim, szoval 37 evesen ujra melozni fogok dec 22-en, a szulinapomon, amire kb. meg sosem volt pelda.

Koszonom h. elmondhattam, leulok magamtol is.

ON.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Okt. 17. 10:39 - Szerkesztve: dino


Az a lenyeg, hogy egeszseg legyen a tobbi le van szarva... :)
A takony meg a tobbi majd elmulik...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Okt. 17. 13:48


En MOS rol es Pegarol kerdeztem, mivel 5 napig semmi jotanacs, gyanus lett. Ezert erdeklodtem, hogy jol vagy-e!

Sajnalom a tortenteket es jobbulast! Cica biztosan fent kergeti az egereket.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Okt. 17. 14:57 - Szerkesztve: charlie


kb MorphOS 1.4.5 ota nem neztem a Freespace-t sajnos... De este megprobalhatom otthon. Az ISO bug is erdekes.

Szerk: Pega2-t lehet huzni, foleg procicserevel, de bugzhat, mert a Firmware-be be van drotozva, hogy marpedig a G4 az 1Ghz... Es akarmennyin fut, annyit reportol az OS-ek fele.

Amugy meg nem erdemes, egy 1.25-os G4-es PowerMac gyorsabb lesz a gyakorlatban mint egy 1.4-es Pegasos, mert abban valodi az AGP, szoval a videolejatszas es a 3D is gyorsabb rajta (meg a memoriabusz, meg a ...)... En nagyon szeretem a Pegat, de az jo ugy ahogy van, ha tobb teljesitmeny kell, akkor megfelelo hardvert toljunk az OS ala, ne barkacsoljunk.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Okt. 18. 02:24


Oke, koszi. Jo a pega! Szeretem! Mindket OS miatt (is)! :)

Esetleg ha ranezel a Freespacera valamikor, azt is koszi!

MOS3.10-rol van hir? Az volt a kepzetem, hogy X5000 megjelenesevel egyutt jon ki... az meg megtortent.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2016. Okt. 18. 10:10


Quoting: DH1
az meg megtortent.


Szep is lenne! Meg press release sem volt.

A backplate, az jott ki.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Okt. 18. 10:40


BTW, A Freespace problemarol meg annyit, hogy ha nem fagy le a hatterben, akkor lehet h. a DDC bugzik, es olyan modba valtja a monitort, amit az nem bir... Ezt ugy tudod elkerulni, hogy atnevezed a ddc.library-t a MOSSYS:libs/-ben pl. ddc.library_disabled-re, majd rebootolsz valami 640x480-as felbontasba, es kezzel hozzaadogatod/helyrehuzkodod a videomodokat mint anno domini RTG-s Amigan...

Sajnos elofordul h. a MorphOS-fele DDC bizonyos monitorokon olyan modokat akar bevaltani, amitol egyes monitorok kifekudnek. Pl. 60Hz-nel 60.5-t vagy mittomen, valami miatt, es az erre haklis monitorokon emiatt kaphatsz out of range-et...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Okt. 18. 15:47


Koszi!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 20. 09:22


Egy MOS-os fejlesztos kerdes (elsosorban Charlie-hoz):

Keszul a kepnezegeto program, de az utobbi idoben elojott egy hiba, ami egyre jobban idegesit: A program bezarasakor hirtelen megno a foglalt memoria nagysaga, tobbnyire olyan mertekben, hogy az elerheto memora nagysaga mar atmegy minuszba. Veletlen nem ismeros a hibjelenseg?

A memoria foglalasok/felszabaditasok ki vannak debug-olva es ugy tunik, hogy az rendben van.

Meg esetleg az lehet, hogy valami allokalatlan cimre irkal valamit. A MOS kernel terulete jelenleg vedett, vagy az is felul irhato?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Okt. 20. 09:54


A kernelterulet vedett, de a memorialistak nem a kernelteruleten vannak hanem az ABox-ban, meg akkor is ha most mar TLSF az allokator es nem lancolt listas...

Ket dolgot tudsz csinalni, igy hirtelen:

A., wipeout alatt futtatod a programod (ez egy debug tool, nem a 3D jatek, benne van az SDK-ban), az elvileg pont ilyen memoria tulirasok felderitesere van.
B., kernel boot parameterrel vissza lehet kapcsolni Amiga-stilusu memorialistakra, es be lehet azok ellenorzeset kapcsolni minden foglalaskor/felszabaditaskor (asszem SafeMemLists parameter), akkor a rendszer jobban tud memoriakonzisztenciat ellenorizni es be fog szolni amikor belepancsolsz valami listaba amibe nem kene.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 20. 11:03


@Charlie:

Ok... Koszi!
Ezt a WipeOut-ot kiprobalom.

Amugy, ha ez nem segit, akkor szerintem inkabb portolom Linux-ra es futtatom ott. (Nagyjabol le kell neki fordulni nagy varazslatok nelkul.) Hamarabb rajovok, ha tenyleg valami memoria ossze-vissza irkalos problema van.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Okt. 20. 11:44 - Szerkesztve: charlie


Ja, en is azt szoktam, hogy oszinte legyek. Ha csak nem valami GUI vagy nagyon MorphOS specifikus problema, leforditom Linuxra es a valgrind altalaban nagyobb varazslatok nelkul megmondja h. mi van.

Meg otlet: nem lehet h. valami .library-t veletlenul ketszer zarsz be? Vagy fajlt. (Ne felejtsuk el, MorphOS-en a fajlhandle-ek pointerek, nem filehandle-ek, mint Unixon...)

Egyebkent ugy hallottam, dolgoznak a jelenleginel fejlettebb MorphOS debugolasi lehetosegeken is, de hogy mikor lesz belole release, nem tudom.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 20. 12:41


En egy olyat talaltam ki. hogy a malloc/calloc/free parancsokat makroval helyettesitettem, ami sajat fuggvenyt hiv: Abban pedig egy tombbe berakom a foglalasokat, meg azt is, hogy hanyszor lett felszabaditva, meg azokat a felszabaditasokat is eltarolom, ami nem lett lefoglalva. Ennel az a jo, hogy ha valami gond van, akkor megkapom pontosan, hogy melyik sorban mi a problema... es meg Valgrind se kell hozza. Egy fuggvenyhivas kell a program vegere, ami kiirja a verdict-et.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Okt. 21. 07:47


Free Pascalhoz van az un. "heaptrace" unit. Alapbol jar a forditohoz, az pont ezt csinalja. :) Es tuliras detekciot is tud... Sot, mivel az FPC-ben pluginelheto a heap manager, nem kell makrozni, felulirhatod a gyari "malloc"-t a sajatodddal, es onnantol minden azt hasznalja, meg a nem te altalad irt kod is. De mivel te nem hasznalsz FPC-t, ezert ezt nem tudtam ajanlani... :P

(Egyebkent nyilvan C-hez is van ilyen keszen, online, elerheto, ebben biztos vagyok, de mindenki ir egy sajatot legalabb egyszer... :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 21. 14:35


Kiprobaltam a WipeOut-ot... mar olyan tokeletes a memoria kezeles, hogy semmi uj dolgot nem talalt. Viszont a hiba megmaradt.

Probaltam megtalalni a hibat paraszt modszerrel, Sleep-ekkel telepakoltam a kilepo reszt. Ugy nez ki, mintha akkor ugrana meg a memoria hasznalat, amikor a program kilep exit()-el. Fura...

Ugy tunmik nem uszom meg a Linux-os portolast.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2016. Okt. 23. 09:23 - Szerkesztve: lazi


Hol talalom MOS-ban az Fkey cycle window funkciojat?
Az Ambient prefsben megtalaltam, hol lehet billentyus shortcut-ot letrehozni, de nem latok GUI-s lehetoseget benne.

Az a problema - ami egyebkent altalanos Amiga problema -, hogy pl. a Showgirls full screen-en egy depth gadget nelkuli teljes screen-t lefedo ablakot nyit. Ha ezen nyit egy egyeb ablakot, amit veletlenul hatra kuldesz, akkor johet a reboot, mert onnan elo nem szeded.

Az Ambient MUI settings-ben ott wan a window next/previous shortcut (-repeat alt tab), de nem mukodik. Mit ertek felre?

Mondjuk ez egy OS design problema szerintem. Ha egy ablakon nincs depth gadget, nem kellene pl. autofront-nak mukodni rajta.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 24. 09:40


@Lazi:

A MOS preferences-ben (az Apple szeru ablakrol van szo) a legfelso sorban van egy ikon (nem jut eszembe a neve). Ott tudod a globalis shortcut-okat beallitani. En is definialtam ezt az Alt-Tab-ra, vagy valami hasonlora.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.9
 
 

Powered by web forum software miniBB™ © 2001-2024