Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.9
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Szerző Üzenet
Derringer
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 11. 22:41


Quoting: dh1
szerintem nem volt korrekt Derringer beszolasa ... :D


No offense, nem akartalak sértegetni.

Tárgyilagosan nézve Charlie összefoglalta amire én nem gondoltam:

Új deszka jobb:

-sata2 vezérlő vs sata1
-radeon hd driver esetén lényegesen erősebb vga kártyák, fullhd decode vs r300 kártyák, overlay only

-új deszka gyengébb:

-cpu sebesség
-ram sebesség

Derringer
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 11. 22:53


Quoting: dino
Na, ez engem is erdekekne.


9 év 7 hónap 5 nap, persze csak akkor, ha az x5000 fogyasztását nem számolod.
X5000 2000 GPB-vel számolva. Nyilván aG5 full terhelés alatt van.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 11. 23:23 - Szerkesztve: charlie


Ja. Kb. stimmel. Sajnos! :D A gépes szobám havi 30-35 EUR-ba kerül csak áramban (a teljes villanyszámlánk kb. 170 EUR, de nálunk a melegvíz is áramról megy, sajnos) és messze a Linuxos Pegasos II-m a legnagyobb fogyasztó, főleg mert az az egyetlen, ami 24/7-ben megy. Ha egy G5 háromszor annyit eszik de csak napi 8 órát megy, akkor kb. ugyanoda jön ki. Bár a Pegán is lehetne optimalizálni a 2x HDD helyett 2x SSD-vel, de az nem sokat számítana.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 12. 13:03


Quoting: derringer
No offense, nem akartalak sértegetni.


engem nem sertettel meg! :) nyugi

csak jon egy uj hw, sokan sokat dolgoztak vele es megint a negativsag ... csoda, hogy ez van egyaltalan

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 12. 13:35


Quoting: dh1
sokan sokat dolgoztak vele es megint a negativsag

Gondolom legtobb embernel inkabb az a kerdes, hogy minek?
Kijott egy lap, amin jelenleg leginkabb Linux futtathato viszont csereben jo draga. Becsulom a kitartasukat, de nem tartom jo dontesnek a proci valasztast.

De, mivel szvsz nem enem akartak megcelozni vele, inkabb be is fogom gyorsan a szamat! x-:

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 12. 13:40


Csinalj jobbat, dumalni konnyu ...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 12. 15:07


Attol tartok, az elozo hozzaszolasom rossz helyre ment.
Nem az X5000-et akartam fikazni, bar annal sem en vagyok a megcelzott vasarlo.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 12. 15:21 - Szerkesztve: charlie


The Masters of Intuition. Jacek Piszczek (jobbra) a MorphOS általa készített Intuition továbbfejlesztéseit mutatja be RJ Micalnak. Jó eséllyel éppen az X5000-n. :)



szt
Tag
# Elküldve: 2015. Okt. 12. 19:35


Szép ez a lista az újdonságokról, és különösen érdekes a Pagestream bemutató. Viszont ez felveti azt a kérdést, hogy nagyon szép egy kiadványszerkesztő, de vajon hogyan lehet majd papíron viszontlátni az eredményt? Lesz valami előrelépés nyomtató támogatásilag? Egyébként azt meg lehet oldani, hogy egy pdf printer driveren keresztül mindenhonnan mindent pdf-be lehessen nyomtatni? Ha nem akkor mi az akadálya? A mostani felhőképes nyomtatók segítségével egy MorphOS-on kreált pdf-et is simán lehet nyomtatni saját driver telepítés nélkül...
OWB-vel lesz valami kezdve, vagy befejeződött ez a történet?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 12. 19:43


A frissített nyomtató driverekről is volt már szó, valaki nekiugrott a projektnek, de egyelőre csend van. Amennyire tudom a real world közbeszólt ott is (építkezés, gyerek, mittudomén).

Az OWB-vel az a baj, hogy eltörték a Webkitet bigendianon és nem is sietnek kijavítani. Ezért nem tudjuk átvenni az AROS-osok frissített 1.25 bétáját. Alternatív megoldásként állítólag valaki megfixelte a Chrome motorját (ami Webkit-rokonság) PPC-re, de azt azért nagyobb lélegzetvételű dolog lenne befrissíteni. De igen, úgy tűnik a kéthavonta frissülő OWB története egy időre megszakadt...

szt
Tag
# Elküldve: 2015. Okt. 12. 19:51


A pdf driver lehetetlenség lenne?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 12. 19:58


A fő gond nem a driverek, hanem h. szinte egy teljes alrendszert fel kell hozzá találni, ami persze épülhet egy létező rendszerre, de amigásítani kell, hogy illeszkedjen a rendszerhez... De sose mond h. sosem. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 12. 23:00


Ha elég sokáig ólálkodtok egy projekt körül, de az elvártnál kevesebb a kód hozzájárulásotok, veletek is történhet ilyen:


(A MorphOS Team névtáblám az Amiga30.de eventről... :D)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 12. 23:12


Quoting: szt
Viszont ez felveti azt a kérdést, hogy nagyon szép egy kiadványszerkesztő, de vajon hogyan lehet majd papíron viszontlátni az eredményt?


PostScriptbe gyonyoruen nyomtat a PageStream, igaz Lazi?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 13. 08:10


Regebben szo volt valami CUPS portrol... Hatha beerik egyszer az is.

Elvileg net-es printert lehet hasznalni, de nekem az meg nem jott ossze. :(

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 13. 19:59


A MorphOS Team (és vidéke) Neussban:

Balról jobbra állnak: Antoine Dubourg (Tcheko), Guido Mersmann (geit), Nicholai Benalal (Nadir), én, Jacek Piszczek, Ilkka Lehtoranta (itix), Frank Mariak (cyfm), Andre Siegel (JoBBo), Mark Olsen (bigfoot) - gugol: Pawel Stefanski (stefkos)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Okt. 14. 13:20 - Szerkesztve: dino


Szuper, vegre lehet latni, hogy kiknek koszonhetjuk a MotphOst.
Legtobbjukon ilyen fekete egyenpolo van, es ra is van irva valami, de mi?
Akarhogy nagyitom a kepet nemtom kisilabizalni.

Ki a legregebbi butordarab a csapatba?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 14. 14:11


A polora mindossze annyi van irva h. "MorphOS" fekete alapon feherrel, es mellette ott a pillango.

Frank Mariak a legregebbi szerintem, leven o mar a phase5-nek is dolgozott (a CGFX-en es egyeb komponenseken). De a kepen levok kozul szerintem Tcheko-t es Geitet leszamitva mindenki minimum 10 ev, de ok is mar regi MorphOS userek/3rdparty fejlesztok...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 14. 14:14


Gondolom nem ez a teljes csapat...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 14. 14:18


Nem hat, csak aki el tudott jonni. Meg legalabb megegyszer ennyi ember van, aki tobbe-kevesbe rendszeresen aktiv. (Piru, krashan, rzookol es kiero igy hirtelen, de Fab is feltunik neha meg, bar miota gyereke lett... De ha nagyon akarnek meg biztos tudnek sorolni tobbeket.)

Egyebkent a kepen nem szerepel de ottvolt meg a francia Polymere is akinek pl. a Polyglot MSN klienst meg egyeb toolokat koszonhetunk.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Okt. 14. 15:08


Quoting: charlie
Piru

Ha jol sejtem o is a Phase5 nel volt korabban ugye?
Nagy koponya!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 14. 15:16 - Szerkesztve: charlie


Nem. Piru nem (tudtommal). De o is regi motoros, emlekezetes a v44 exec replacement kernel amit irt meg a 3.9 elottrol...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 14. 20:15 - Szerkesztve: charlie


Mindenki dobjon el mindent, OS4.1FE iBookon!!



(Ps: :) )

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Okt. 14. 20:25


Kacsa :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 14. 20:38


Ha minden igaz ez MOS nelkul is megoldhato ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 14. 22:29 - Szerkesztve: charlie


Meg, csak úgy nem érdemes... :P Amúgy FS-UAE PPC Edition? Mivel a Hyperion most Neussban még egy olyan laptopot is kiállított hogy tele legyen a stand, amit képtelenek voltak WB-ig bootolni, kötve hiszem h. bárki a seggéből csak úgy előrántana egy feature complete iBook portot. De feel free to fix me. :) (És persze videó or it didn't happen!)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 15. 10:52


Quoting: charlie
Amúgy FS-UAE PPC Edition?


mimas? :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Okt. 15. 11:48 - Szerkesztve: dino


Egyebkent en ugylatom, hogy az Ibook mellett Os4.1FE dobozra ra van irva, hogy Classic.
Itt pl a jobboldali kepen nagyitva ugyanugy latszik a felirat:
kep
Na? Ugyehogy ugye? Megfejtettem :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 15. 13:18


En a ShowGirls ikont szurtam ki rogton... ;)
Nem gondolnam, hogy egy MOS dev kiadna a kodja/portolna.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 15. 13:47 - Szerkesztve: charlie


Ja. Az OS4-es MUI OWB is a fán termett. Voltak amúgy egyéb komponensek is (név nélkül), amit az OS4-esek "meg akartak venni" de nem adták. Mármint, a MorphOS-esek mondtak egy árat, de annyiért nem kellett nekik. Nem, nem a MUI 4. Azt lenyúlták szó nélkül (több mással együtt), mert nekik lehet.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.9
 
 

Powered by open source forum script miniBB™ © 2001-2024