Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.9
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Szerző Üzenet
Peti
Tag
# Elküldve: 2015. Okt. 05. 14:58 - Szerkesztve: Peti


ratman: mint az ősellenség os-én - amig nics fent a driver, addig is van kép, meg minden, de a kártya brutál lassan működik (pl.: scrollozáskor, 3D-ről már nem is beszélve).

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 05. 19:40 - Szerkesztve: alivemoon


Végig csináltam a dualboot-os őrületet, mi a titka, hogy ne a mac osx butoljon alapértelmezetten, hanem a morphos?
Az is jó lenne, ha legalább restartnál megjegyezné, hogy mos-futott és újra mos-induljon.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 05. 22:01 - Szerkesztve: alivemoon


A következő kérdésem az lenne, van valami kép, vagy leírás, hol milyen karakter van a PuderBookon kiosztva billentyűzeten? Nekiálltam vóna c-ben dolgozni de nem jöttem rá merre van a {} és [] | stb.. ami egyébként PC-n altgr+valami :)
AMIGAimon meg ahol van onnan ékezetes betűk jönnek :)

Elkezdtem a ösze vissza nyomogatást, de inkább abba hagytam, mert mindenféle hotkey funkciók kezdtek végrehajtódni és inkább úgy gondoltam rákérdezek :)

Szerk:
Az a helyzet, ha becsukom a szemem és nem nézem a billentyűzetet be tudom gépelni :)
Ha ránézek PuderBook billencsre bele zavarodom :)
Még meg kell szoknom :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 06. 00:40 - Szerkesztve: charlie


@AliveMOon:
Végig csináltam a dualboot-os őrületet, mi a titka, hogy ne a mac osx butoljon alapértelmezetten, hanem a morphos?

Ezek szerint nem teljesen csináltad VÉGIG, mert a dualboot.pdf utolsó fejezete pont ezt taglalja.

A következő kérdésem az lenne, van valami kép, vagy leírás, hol milyen karakter van a PuderBookon kiosztva billentyűzeten? Nekiálltam vóna c-ben dolgozni de nem jöttem rá merre van a {} és [] | stb.. ami egyébként PC-n altgr+valami :)

Magyar és US keyboardon is pont ott van ahol PC-n. Mondjuk neked ADB-s keyboardos PowerBookod van, amin csak 1db ALT van, ha jól emlékszem, a jobb ALT hiányzik, helyette még egy Enter gomb van, ami elég nagy hülyeség, de ez ilyen, ráadásul azonos kódot küld mindkettő, emiatt szoftverből megkülönböztethetetlen, ha jól emlékszem... Emiatt a magyar, ALT-Gr-es billentyűk beírása problémás ezeken a gépeken. Az újabb, USB keyboardos PowerBookokon már két ALT van. Vagy ha rádugsz egy külső USB-s keyboardot, természetesen azon is jól működik.

Esetleg segíthet a bajon a keymap.sbar feltelepítése, ami a ScreenBarba települve - és egy tetszőleges hotkeyre kötve - könnyű váltást biztosít a magyar és az angol keymap között. Én így használom.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 06. 00:49 - Szerkesztve: charlie


@Peti:
mint az ősellenség os-én - amig nics fent a driver, addig is van kép, meg minden, de a kártya brutál lassan működik (pl.: scrollozáskor, 3D-ről már nem is beszélve).

Milyen hardverben milyen kártya? A PC-ről újraflashelt Radeonok átalában nem mennek rendesen Macben (és mint a readme is írja, nem támogatottak!), lefagy a Radeon gyorsítós része, mivel a patkolt firmware nem megfelelően inicializálja a kártyát, majd az OS visszavált szoftver only módba. Ezt látod. Újratelepítés nem segít, a hardverrel van a gond.

Amennyiben Macen kívül más hardveren és/vagy támogatott kártyával (origi Mac-es Radeon) tapasztalod ezt, az meg egy bug, szóval reportolni kéne.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 06. 19:10


Quoting: charlie
Milyen hardverben milyen kártya?


szerintem OS4-re gondolhatott ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 06. 19:25


Az "ősellenség" ezúttal sztem a Windowsra vonatkozott mint minden amigás ellenségére :), de fixme.

Peti
Tag
# Elküldve: 2015. Okt. 09. 13:11


Quoting: charlie
a Windowsra vonatkozott


Nyertél!

Quoting: charlie
Milyen hardverben milyen kártya?


Ahogy írtam: az ellenség os-én. Tehát ez az infó csak pc-re vonatkozott, ott van ilyen fícsör (legalábbis xp-n - de amit írtam az teljesen új? Senki nem találkozott vele?).

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 09. 13:27


Jó, de nem értem hogy jön ez a MorphOS-hez? Azt hittem MorphOS-es gépen láttál ilyet, arra válaszoltam.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2015. Okt. 09. 14:41


?SERIOUS REALITY CHECK ERROR OCCURED.
READY.

/o\

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 09. 17:17


Ha az ősellenség a PC, akkor (csak, hogy legyünk következetesek) a Windows mellet a Linux is megérdemli a gyűlöletet ;-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 11. 00:31 - Szerkesztve: charlie


MorphOS az Amiga30.de-n:

- demózták X5000-n futó MorphOS-t, kipróbálható volt, HDD-re telepítve, tok-vonóval, hang, USB, kutyafasza... Az A-Eon standján csak egy nézhető OS4-et futtató(?) gép volt kirakva, keyboard és egér nélkül, a Hyperion standján csak egy X1000 volt, meg egyéb hardverek.
- bejelentésre került, hogy a következő MorphOS, a 3.10 X5000 támogatással érkezik majd, valószínűleg még azelőtt, hogy a mezei felhasználók (nem a bétateszterek!) kézbe vehetnék a lapot! Ezzel a MorphOS hosszú idő után egy vadonatúj hardvert is támogat, mármint hogy a megjelenése napjától. Sztem utoljára a Pegasos II volt ilyen... (Még ha az ára miatt ez keveseknek is jó hír.)
- mostantól (3.10-től) az 1.5GB-nél több fizikai RAM-mal rendelkező gépeken kb. 192MB-vel többet lát az ABox. Tehát összesen kb. 1.7GB-t.
- megtekinthető és kipróbálható volt egy MorphOS 3.8-at futtató CSPPC-s Amiga 4000. (Special thanks to Ratman, nem, nincs rilíz dátum.)
- kipróbálható volt egy Sam460, MorphOS-sel.
- kipróbálható volt a MorphOS G5-ön, többféle PowerBookon és iBookon.
- megtekinthető és kipróbálható volt a standon a Pagestream 5.0 egy fejlesztői, MorphOS fejlesztők által bugfixelt natív változata. Igen, futtatták G5-ön és az X5000-n is. Volt is nézés. :P
- sok egyéb: továbbfejlesztett SoundBankster app, MIDI eszközök és keyboardok támogatása, MUI midikeyboard class
- integrált fejlsztői környezet (IDE) (Scribble alapjain) debugger támogatással, első demója és bejelentése (szerk.)
- minden gép (a PPC-s Amigát leszámítva) a latest 3.10 bétát futtatta. Hogy utóbbi nem, az kizárólag az én lustaságom bűne...

Kurva jó volt. MorphOS rulez.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 11. 09:13


Fejlesztőkörnyezet debuggerrel? Na ez a beszéd! :')

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 11. 09:52


Quoting: charlie
minden gép (a PPC-s Amigát leszámítva) a latest 3.10 bétát futtatta


ertsd van 3.10 Classic ... :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 11. 10:19


Jelenleg nincs, mert a 3.10 .iso boot lecrashel. :P (Ha két nappal előbb tesztelem, akkor van idő kifixelni, mert viszonylag egyszerű probléma, így majd a meeting után...)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 11. 11:07


reszletkerdes :)

Derringer
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 11. 11:45


Quoting: charlie
mostantól (3.10-től) az 1.5GB-nél több fizikai RAM-mal rendelkező gépeken kb. 192MB-vel többet lát az ABox. Tehát összesen kb. 1.7GB-t.


Ez felvillanyozott!!!

X5000: Nagyon örülünk az új hw-nek, de javítsatok ki egyelőre egy G5-2,7GHz-hez képest nincs előrelépés.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 11. 12:22


Quoting: derringer
G5-2,7GHz


melyik Amigaban van olyan? :P

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 11. 14:45 - Szerkesztve: charlie


Amigában a leggyorsabb processzor jelenleg egy 375Mhz-re upgradelt BPPC vagy 366Mhz-s CSPPC, tudtommal. :P Ha már cizellálunk... :P

Az X5K-ra azt mondta a bigfoot, hogy nem gyorsabb mint a G5, a RAM-ja is lassabb, viszont pl. a SATA kontroller picsagyors ezért ő ilyen gyorsan fordítani gépet MorphOS-en GCC-vel még nem látott. De összességében a G5 még mindig gyorsabb. Más kérdés, hogy az X5K-ba beledughatsz egy full friss Radeon HD-t és ha ahhoz lesz RENDES driver támogatás, akkor egy csomó mindenre képes lehet, amire a G5 nem. De ebben a képleteben nekem egyelőre túl sok a ha. Főleg ilyen áron.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 11. 15:10


Quoting: charlie
Amigában a leggyorsabb processzor jelenleg egy 375Mhz-re upgradelt BPPC vagy 366Mhz-s CSPPC, tudtommal. :P Ha már cizellálunk... :P


Igy van, de semmikepp nem G5 ;)

Amugy A1222 Tabort nem kaptak MOShoz idomitasra?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 11. 15:34 - Szerkesztve: charlie


Nem tudom! :P

Szerk: Amúgy az minket hol érdekel, hogy Amigában mi van? Mármint, két használhatóság szempontjából egyenértékű MorphOS-t futtató HW-t a MorphOS alatt nyújtott teljesítménye alapján hasonlítunk össze (pláne egy MorphOS topicban), nem a rajta lévő lógó alapján.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 11. 17:43


Quoting: dh1
melyik Amigaban van olyan? :P


Tudom, hogy érzékeny vagy rá, de egy kanyi amiga szó nem szerepelt a a mondandómban....

Ha már megjelent, érdekel a hw specifikációja, illetve, hogy a meglévő hw felhozatallal szemben hogy teljesít. A korábbi mende mondákra nem adok, amúgy is real word felhasználásban lehetnek eltérések.
Ezekről jó hallani. Pláne olyan emberktől, akik többet tudnak róla. (Te is hozzám képest)
Nyilván van némi kárörvendés bennem, de ez csak szimpla pszichológia. (megerősítem magam, hogy jól választottam.)

Igazából akik erre az oldalra járnak nem hiszem, hogy valóban látni akarnak bmilyen amigás(kék, piros stb.) hw bukását. Sőt drukkolok neki, mert ha sikeres lesz, lehet még jobb is idővel.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 11. 19:40


Quoting: derringer
Igazából akik erre az oldalra járnak nem hiszem, hogy valóban látni akarnak bmilyen amigás(kék, piros stb.) hw bukását.


nem ugy tunik ...
igen, jol valasztottal, hogy vettel egy Apple termeket hogy ateld az AOS feelinget! Beszarok rajtatok :D :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 11. 19:41


Quoting: charlie
Amúgy az minket hol érdekel, hogy Amigában mi van?


jah, azt hittem ez az Amigaspirit ... bocssssi

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 11. 19:42 - Szerkesztve: dh1


Mind1, en meg azon mosolygok, hogy azert csak lett MOS SAM-re, meg X5000-re is ... stb. vagy akkor ok most rosszul dontottek? :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 11. 20:58 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
igen, jol valasztottal, hogy vettel egy Apple termeket hogy ateld az AOS feelinget!

Nekem ez több AOS feelinget ad, mint az OS4. És nekem volt "Amiga" matricás Teron boardom. Inkább egy lerúgott Quicksilver, vagy félig szétesett PowerBook. Ezerszer.

azon mosolygok, hogy azert csak lett MOS SAM-re, meg X5000-re is ... stb. vagy akkor ok most rosszul dontottek? :D

A MorphOS új hardvert kapott, ez nekünk jó. Már csak a választás szabadsága miatt is. De mindkét esetben a gyártó cég kereste meg a MorphOS csapatot, AFAIK. Nem szorultunk rá...

Kicsit olyan ez a stílus, mint mikor nekünk Pegasos II userként közöltétek, mikor lett rá OS4, hogy "na végre van a szarotokra rendes OS, hogy Amigázhassatok". Most meg megy a "végre van a szar OS-etek alá rendes hardver az Epül kacatok helyett, hogy Amigázhassatok". Nem kéne.

(Szerk: Az is vicces (vagy inkább szomorú), hogy mikor Peg2-re lett OS4, akkor a fenti beszólások után kiderült h. a MorphOS azonos hardveren szinte minden benchmarkban elveri az OS4-et. Most meg az derül ki, hogy egy 10 éves Epül kacat egy csomó benchmarkban elveri a többezer eurós vadiúj "Amiga" hardvert. Vadász-vadász... Egyébként nekem ennek ellenére kéne a gép (pl. az X5K), de a rajta lévő Amiga(One) logó ebben a képletben nem szerepel mint tényező. Egész kicsit se. A MorphOS amúgy is CyrusPlusnak hívja, nem AmigaOne-nak... :P)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 11. 21:43 - Szerkesztve: dh1


A vicces az, hogy megint nem en kezdtem de megint en vagyok "a rossz" ... szerintem nem volt korrekt Derringer beszolasa ... :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 11. 21:53 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
szerintem nem volt korrekt Dekany beszolasa

MorphOS szempontjából az X5K jelenleg nem teljesítménybeli előrelépés. Ez nem vélemény, meg "kezdés", hanem tény. A kulcsszó a jelenleg. Ha lesz Radeon HD driverünk és cucc ami kihasználja, változhat a dolog. Hiszen a G5-be nem tudunk újabb Radeont tolni az X5K-ba meg igen. De a fejlesztés sebességét ismerve ez nem holnap lesz. Mellékesen Derringer volt a "bűnös", nem dekanyz. :)

Egyébként azt számolgattam, hogy itt a rothadó dekadens imperialista nyugaton, ahova dőlnek a menekültek és ahol nem volt rezsicsökkentés, hány hónap alatt jön vissza pusztán az áram árából, ha egy napi 8 órát működő G5-öt lecserélsz X5K-ra mondjuk... :) De otthon volt rezsicsökkentés, szóval ez nem játszik! :P

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 11. 22:24


Quoting: charlie
Egyébként azt számolgattam, hogy itt a rothadó dekadens imperialista nyugaton, ahova dőlnek a menekültek és ahol nem volt rezsicsökkentés, hány hónap alatt jön vissza pusztán az áram árából, ha egy napi 8 órát működő G5-öt lecserélsz X5K-ra mondjuk... :) De otthon volt rezsicsökkentés, szóval ez nem játszik! :P

Ezen egyrészt megfeküdtem, másrészt meg érdekelne az eredmény, szóval igazán megírhatnád. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Okt. 11. 22:36


Quoting: charlie
hány hónap alatt jön vissza pusztán az áram árából, ha egy napi 8 órát működő G5-öt lecserélsz X5K-ra mondjuk.

Na, ez engem is erdekekne.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.9
 
 

Powered by PHP forum software miniBB™ © 2001-2024