Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.9
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Nov. 09. 22:27


Akkor megtartom magamnak :)

szt
Tag
# Elküldve: 2017. Nov. 16. 20:17


Kicsit bele kellene húzni a 3.10-es és új OWB kiadásba, mert se google térkép, se booking.com nem hajlandó működni immáron. Lassan olyan érzésem van, mint anno amikor az IBrowse mellett rohant el a világ...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Nov. 16. 20:25


Nehéz ügy lesz.
Én is reménykedem, hogy lesz majd valami. :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 17. 09:25


Haat, meglatjuk.

En a MOS-t (+PB) mar elengedtem, mint napi hasznalatra alkalmas gep.
Legalabb is, a jelenlegi formaban. Egyre kevesebbre eleg az a PPC is, ami benne van.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Nov. 17. 09:46


Sajnos en is igy gondolom, a van Browser, akkor minden van.
Kerdes, hogy az OWB meg fel lehet e a mai szintre pofozni?
Semmi baj nem lenne a puderbukkal, ha lenne benne 2db PPC mag, nyilvan, ugy, hogy tamogatva legyen Os szinten is. Retro lett a nextgen is gyerekek.

szt
Tag
# Elküldve: 2017. Nov. 18. 13:00


Olyan érzés ma böngésző nélkül lenni, mint 89-ben amikor az 500-asban elromlott a floppy meghajtó...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 18. 13:51


Azért nem egészen, ma átülsz a PC-dhez és az élet megy tovább ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Nov. 18. 22:26 - Szerkesztve: dh1


"Elengedett" PB-t 10 000-ert megveszek! ;)
komoly

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 20. 09:37


Quoting: dh1
komoly

Azt el is hiszem! ;)

Amugy, vannak terveim a MOS-al meg. A napi szintu hasznalatot engedtem el!
Szerintem fotok nezegetesere/tarolasara/szerkesztgetesere pont eleg lehet a MOS + ShowGirls.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 07. 15:03 - Szerkesztve: dino


Quoting: charlie
Csak hát az Amiga még mindig vallás, nem technológia. A hívek nem akartak hallani arról, hogy annó a messiás A1-ek egy bugos devboard klónjai, nem akartak hallani arról hogy az OS4 nem halad sehova és lehúzás az egész, technológiailag meg egy dupla nulla, hiába a hangzatos ígéretek (SMP, és társai, anyone?), nem akartak hallani a Vampire FPU elkúrásról és nem akarnak most arról sem hallani, hogy a legújabb megváltó is hamisnak bizonyul.


Teljesen igazad van, de mostababan mi haladnok (nem betateszterek) ugy latjuk, hogy a MOS is alloviz jelenleg. Baromi jo lenne tudni, hogy milyen valtozasok lesznek, maradnak a PPC vonalon, lesz e multicore tamogatas, esetleg valami browsert gatyaba raz e valaki, ami a mai vilaggal kompatibilis? Bocsanat, ha taho vagyok...koszonom.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Dec. 07. 15:33 - Szerkesztve: charlie


A MorphOS jelenleg eleggé állóvíz, még bétateszterként is. A 3.10 changelog amúgy kb. nagyobb mint az 1.4.5 és a 2.0 között volt, de az usereknek úgyis csak az számít kb. hogy kurvára kéne már egy új browser és lehetőleg ebben az évtizedben készült hardver, ebben pedig viszonylag minimális az előrelépés, néhány kritikus bugfixet leszámítva sajnos, ráadásul a kiadás befejezése se akar összejönni...

Most Neuss után van amúgy egy nagyobb felbuzdulás, meglátjuk. Van még vagy féltucat kisebb-nagyobb blocker probléma, amit mindenképpen meg kéne csinálni a release-ig.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 07. 17:07


charlie
Ehj ehj, de sajnalom.
Regebben emlegettel olyant is, hogy G4 cube, csak ugye a sound nem jott ossze vagy mi, mert a cube ban ugye nincs hanggenerator.. na ezzel a project el mi lett?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Dec. 07. 17:16


@dino:
Athoztam ide a diskurzust, ha nem baj...

Ha jol emlekszem, a 3.10 tamogatja a szabvanyos usb.audio eszkozoket, a Cube hangjat is ideertve, es jo sok MIDI eszkozt is, pl. keyboardok, DJ tanyerok, mixerek... Ezt elvileg demoztuk Neussban, de en kurvara nem ertek a MIDIzeshez, szoval nem tudom hogy mennyire fejlett a cucc, csak lattam h. mindenfele biszbaszt radugtak es ment... :)

Ugy altalanossagban, lett a pciusb.device-ban isochronous support. Szoval mostantol pl. webkamera drivereket is lehet irni/portolni, ha meg erdekel valakit ilyesmi.

szt
Tag
# Elküldve: 2017. Dec. 07. 20:34


Ezt lehet úgy érteni, hogy az OWB-t bottal sem piszkálta meg senki?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 07. 21:33


... ugye az alapvető baj, hogy a webkitet eltörték. :/

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Dec. 07. 22:23


@szt:
Nem. A Google login cookie bugot pl. kifixeltek, vadiuj az SSL alatta, meg egy csomo minden. De a Webkit maga a regi benne.

szt
Tag
# Elküldve: 2017. Dec. 07. 23:02


Ez már nem hangzik annyira rosszul. Jó lenne, ha a pórnép is részesülhetne eme áldásokból. A webkit újabbra cserélése az teljesen reménytelen eset? Mi lett a Javascriptes JIT projecttel? Az is emiatt halt meg?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Dec. 08. 00:46


akaroooooooom :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 08. 07:17


Quoting: charlie
A Google login cookie bugot pl. kifixeltek, vadiuj az SSL alatta, meg egy csomo minden.

Aze ez jo hir!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 08. 09:22 - Szerkesztve: dekanyz


Ez mindenkepp jo.... Csak mire kezhez kapjuk a gugli megint valamit piszkal a rendszeren... :(

Szerk: Amugy egy cmake implementaciot nem tervez a csapat? Hasznos lenne!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Dec. 08. 13:29


Van egy csomó új fejlesző eszköz, pl. clang és llvm, de nem tudom ez benne lesz-e a publikus SDK-ban és ha igen mikor. Van már kísérleti GCC6 is. A cmake-ra most konkrétan nem emlékszem, de nem zárom ki...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 08. 14:01


Ez jol hangzik!

A cmake azert lenne jo, mert eleg sok program van, ami azon alapul es egy csomo szivast meg lehetne sporolni, ha lenne.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Dec. 10. 11:19 - Szerkesztve: charlie


Mai játékunkban: hány furcsaság látható ezen a képen?



(Ps: es ez egy Rev 2B1 board, a 2004-es OF 1.1-gyel.)

szt
Tag
# Elküldve: 2017. Dec. 10. 15:52


Jó lesz a több memória, az kell. Jó lesz a nagyobb grafikus kártya választék is. Valami fontosat kellene látni az USB kezelésen is?
Ja, és a megjelenési dátumot nem látom sehol...

BSzili
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 10. 21:27 - Szerkesztve: BSzili


charlie
Nofene, sikerült beröffenteni Pegában egy Radeon HD kártyát? Erről van valami plusz infó? PCI-os kártya, kell-e pluszban egy régi AGP kártya mellé, stb. Az OF képe gondolom nem jön rajta.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Dec. 11. 18:07 - Szerkesztve: charlie


@BSzili:
Ez egy PCI-os kártya, azaz rajta van a PCI<->PCIe bridge, ami látszik is a ShowConfig listában. Az OF képe nem jön át rajta (de még nem adtam fel, hogy azt is meg lehet oldani valami OF mágiával). Másik kártya amúgy nem kell mellé.

Peti
Tag
# Elküldve: 2017. Dec. 12. 16:43


Csárli: a grafikus memória hibásan van kiírva (255 MB)?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 12. 17:41


Quoting: Peti
Csárli: a grafikus memória hibásan van kiírva (255 MB)?

PhotoShop error? :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Jan. 28. 00:33 - Szerkesztve: charlie


Volt ez a hiszti a Spectre-vel, meg ezekkel. Nyilvan Amigas rendszeren nincs ertelme olyan exploitrol beszelni, ami egyik processzbol tamadja a masikat, mert shared a memoria amugyis... De valaki kerte, hardverteszteleshez, hogy latszodjon h. maga a hardver erintett-e, szoval itt a Proof of Concept exploit, MorphOS-hez megpatkolva es leforditva. GCC4-gyel fordul biztosan. Jo (ertelmetlen) szorakozast.

http://charlie.amigaspirit.hu/temp/private/spectre/

https://twitter.com/chainq/status/957394083038801920

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Feb. 13. 01:16 - Szerkesztve: charlie


Akinek MorphOS 3.8/3.9 alatt, valodi AGP-s hardveren (PowerMac/PowerBook/Mac Mini, kb.) gondja volt az E-UAE overlay modjaval, csak szolnek h. nemreg kifixeltem a cuccot, majd BSzili volt olyan rendes h. megcsinalta helyettem a piszkos munkat, szoval osszecsomagolta es binarisban letolthetove tette. Reszletek es letoltes itt:

https://morph.zone/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=12242&forum=12

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.9
 
 

Powered by open source forum script miniBB™ © 2001-2024