Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.9
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
Szerző Üzenet
ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Nov. 05. 08:08


Szoktam.

szt
Tag
# Elküldve: 2017. Nov. 05. 10:13


dh1: nincs PS2-es kontrollerem csak egy sima PC-s, úgyhogy csak ötletek:
- a MAME-ban külön van általános meg adott játékra való beállítás, ezeket leellenőrizted?
- még régesrég amikor konfigurálgattam a kontrollert akkor emlékszem volt olyan, hogy MorphOS USB menüjében a kar mozgásokhoz hozzárendeltem egy-egy billentyűt és utána ezeket a billentyűket adtam meg mozgásoknak at adott játék beállításainál.

Egyébként én arra lennék kíváncsi, hogy hány MorphOS fejlesztő használ még napi szinten MorphOS-t...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Nov. 05. 10:32


@dh1:
van info mikortol elerheto a MOS3.10?

"Two more weeks."

Nem, de most komolyan, hany release datumot jelentett be a MorphOS Team *ELORE*? :) (Segitek: eddig 0-t. Mindig ugy volt h. MOSTANTOL letoltheto, itt van, lehet kattintani.)

most ugy oszinten, hasznal valaki MOS-t rajtam kivul? :) :(

En csak tesztelni es fejleszteni szoktam. :P Ha a MAME-ra vonatkozik ez, gamezni kb. semmilyen gepen sincs idom. Neha C64-en szoktam 15 percet, nagyon ritkan. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Nov. 05. 10:34


@szt:
Egyébként én arra lennék kíváncsi, hogy hány MorphOS fejlesztő használ még napi szinten MorphOS-t...

Tobben vannak mint hinned. Az a baj, hogy mint minden - sajnos - hobbi projektnel, minden fejleszto arra koncentral ami *NEKI* fontos, es amit o hasznal a rendszerben, meg amilyen hardveren o hasznalja...

szt
Tag
# Elküldve: 2017. Nov. 05. 10:46


Chain-Q: ez emberileg abszolút érthető, csak sajnos user oldalról egyre kiábrándítóbb.

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 05. 15:49


Quoting: szt
ez emberileg abszolút érthető, csak sajnos user oldalról egyre kiábrándítóbb.

Csak úgy beleugatok a partvonalról, nekem semmilyen NextGen rendszerem nincs és igazából nem is érdekel - nekem az Amiga a Classic és az is csak érintőlegesen - . Szóval van olyan, ami marhára kellene a MorphOS-be, technikailag kivitelezhető (pl. nem az SMP támogatás) és nincs még benne? Vagy javítandó hibák?
Mert persze lehet, hogy az ember napi szinten használná, de azért lássuk be, a MorphOS futtatására alkalmas gépek azért eléggé elavultak már (ugyebár Amiga - ahol a NextGen is retro), csodát ne várjunk tőlük. Napi használatra csak erős kompromisszumok mellett alkalmasak.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 05. 16:26


Engem személyesen TinyGL bugok és hiányosságok zavarnak, remélhetőleg ebből javításra került egy-kettő az elmúlt 2 évben :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 05. 16:48


Quoting: siz
nekem az Amiga a Classic

Mert valójában azok az Amiga gépek ;-) Az újabb hardverek max. valamiféle Amiga OS-t futtatnak, de valójában nem azok, ennyi erővel az emulátorsor PC-t is lehetne Amigának nevezni, amit viszont még senkitől nem hallottam, szerencsére, és jogosan ;-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Nov. 06. 01:14 - Szerkesztve: charlie


@siz:
MorphOS futtatására alkalmas gépek azért eléggé elavultak már (ugyebár Amiga - ahol a NextGen is retro), csodát ne várjunk tőlük. Napi használatra csak erős kompromisszumok mellett alkalmasak.

Ez csak azóta igaz, mióta az OWB fejlesztése beleállt a földbe, mert az egyszem embernek aki értett hozzá gyereke lett, kb. Ez a fő baj. Ha browser van, minden van. Amúgy egy gyorsabb grafikus kártyával és a hagyományos OS-ek negyvenezer réteg bloatja nélkül meglepőt mennek ám a régi vasak is. Egy X5000 meg egy RadeonHD-val meg minden, csak nem régi. És ha arra gondolsz h. a köv tíz évre veszel magadnak classic hardvert akkor még az ára sem annyira fájdalmas, egy PC-re is kiadnak simán ennyit, akik modern gépet akarnak.

@Yellow Dog:
Az újabb hardverek max. valamiféle Amiga OS-t futtatnak, de valójában nem azok, ennyi erővel az emulátorsor PC-t is lehetne Amigának nevezni, amit viszont még senkitől nem hallottam, szerencsére, és jogosan ;-)

Még új lehetsz itt. Egyrész én már régen (tíz plusz éve) mondom h. a MorphOS nem Amiga, ahogy az OS4 se, szóval ránk aztán ne fogja senki h. a nevet abuzáljuk... Másrészt meg igen volt már aki az emulátor vonalra nyögte be, hogy az a jövő Amigája, lásd pl. Amithlon, vagy újabban a Raspberryt dobozoljunk be és tegyünk rá Amiga logót hátha attól Amiga lesz...

Rant:
De ezt már annyiszor kitárgyaltuk, hogy az Amiga MINDENKINEK más, szóval úgysem tudjuk meggyőzni egymást. Aki ilyen classic purist, és benyögöm neki, hogy én 2004-ben úgy álltam át az RTG-s nullhatvanas Amigámról a MorphOS-es Pegasos II-mre, hogy konkrétan belhaztam mindent az Amigán, és kilhaztam mindent a Pegasoson és futott, seamless integrációban, a 68k-s cuccok is a natív PPC-s libeket hívva, pont úgy mint a classicon csak hússzor gyorsabban, még a MiamiDx is mint TCP/IP stack (mert a MorphOS-ben anno még nem volt saját), na most akkor az Amiga vagy sem, az utána általában nekiáll vitatkozni, hogy hát már egy RTG-s classic sem igazán classic, meg a szétbővített hatvanas se, mert igazából csak az egymegás ötszázas az - na hát az ilyen faszkodással nem tudok mit kezdeni, és nem is akarok.

Ennyit akartam elmondani, leültem.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Nov. 06. 01:15


@BSzili:
Vannak TinyGL fejlesztések bőven. Új fícsörök is benne. De hogy mennyire bugfix jellegű a dolog azt nem tudom. :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 06. 09:13 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: charlie
Ennyit akartam elmondani, leültem

Én is csak ültem a padban mint egy elsős kisiskolás, és csak bátortalanul jelentkeztem és hittem, hogy szót kaptam, ezért bátorkodtam... ;-)
Semmi gond az emulációkkal, én is WinUAE-alatt programozgatok, amíg nem jutok el a hardver specifikus dolgokig, mert sokkal egyszerűbb, gyorsabb, és kéznél van, nincs kedvem mindig előpakolni a jó öreget :-) Csak annyit akartam mondani, hogy csak mert valamint elfut egy AmigaOS az attól még nem lesz Amiga, mint ahogyan esetedben is Pegasos-t említesz, nem véletlenül, hiszen az a gép egy Pegasos és nem Amiga, de ezzel nincs semmi gond szerintem sem.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 06. 09:54


Mar megint a reszleteknel akaunk el...

Quoting: dh1
most ugy oszinten, hasznal valaki MOS-t rajtam kivul? :) :(

Igen... en is szoktam, bar mostanaban a PB-om egeszsegi allapota kisse meggyengult. Tegnap csereltem benne DC-Soundcard panelt. Talan most mar jo lesz. Jatszani nem szoktam rajta... szerintem nem arra valo! Fotok tarolasara/nezegetesere/szerkesztesere hasznalom, meg fogom is meg hasznalni remelhetoen jo sokaig. Meg neha fejlesztek is rajta ezt-azt, de ezek a project-ek sajnos mostanaban elegge lealltak!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Nov. 06. 11:12


@Yellow Dog:
Én úgy tartom, hogy van "Amiga" mint gép és hardver, és az "Amiga" mint elv és koncepció. Persze a kettő erősen összefügg, de az utóbbi egy jóval tágabb értelmezési fogalom. (Vö: ha kicsi, sárga és hápog akkor az most kacsa vagy sem?) Szerintem főleg ezen megy az iszapbirkózás, hogy kinek ezekbe a kategóriákba mi fér bele.

Én azért szeretem mondani, hogy a MorphOS nem Amiga, mert a névhez annyi hülyeség és egó és halott de erőltetett koncepció tapadt az elmúlt 20 évben, hogy jobb nem összemosni a dolgokat. De attól még lehet ugyanaz, kékben. Lásd még Linux vs. Unix.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 06. 12:08


Quoting: charlie
van "Amiga" mint gép és hardver, és az "Amiga" mint elv és koncepció

Igen, ez így tényleg jó, benne van a lényeg.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Nov. 06. 17:12 - Szerkesztve: charlie


BTW, keresem a fehér hollót. Olyan ember kéne aki:

A., tud elég jól angolul (írásban)
B., nem volt OS4 bétateszter vagy fejlesztő soha
C., rendelkezik működő BPPC-vel vagy CSPPC-vel, hozzá valamiféle RTG kártyával
D., képes technikai megfigyeléseket tenni és ezeket néhány soros bugreportba önteni
E., szereti magát félkész bugos szarral szivatni

Az jelentkezzen nálam: charlie (knédli) amigaspirit (csiccs) hu

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Nov. 06. 17:39


Nem vagyok alkalmas.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Nov. 06. 17:43


Melyik pont miatt? :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 06. 17:43


Quoting: charlie
B., nem volt OS4 bétateszter vagy fejlesztő soha

:D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Nov. 06. 18:42


Leginkább az "A" pont miatt. :D Nagyon konyha angolom van. :/

YADA
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 07. 07:49


Tapasztalatom szerint a konyha nem gond. En sem vagyok perfekt angolbol (finoman szolva), de eddig meg minden bugreportomat megertettek elsore akarhol jeleztem.
Sot, sokszor en magyaraztam el a fejlesztonek, hogy mitisirahogyishivjak (mire gondolt az eredeti szerzo). Erdekes modon azt mindig megertettek max. masodikra :-)

Vagyis az egyszeru konyhanyelv valojaban tobbet er, a fejleszto sem mindig perfekt. Sot egyre ritkabban az, ami a szuletett angoloknal talan meg zavarobb jelenseg.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Nov. 08. 04:16


ez bazzmeg

B., nem volt OS4 bétateszter vagy fejlesztő soha ... betegek minden Amigas beteg :D

Anno egy MOS-os forumon egyetlen hozzaszolasert nem akartak engedni beta teszternek ... beszarok ...

az mas kerdes, hogy a tesztelendo gepen soha nem futott az OS4, mivel nem volt SCSI tamogatas :)

sokat "teszteltem" ...

en sem vagyok alkalmas ... muhahahahahaargh

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Nov. 08. 10:37


@dh1:
Azt le se irtam h. ujsagirok se, mer' nem arra van h. cikket irj belole. :P

Amugy, az a BPPC SCSI-vel megvan meg? Ratmannak kolcsonadhatnad, mer' driverunk az van, csak hardverunk nincs tesztelni (az en BPPC-men nincs SCSI). :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Nov. 08. 12:52


BPPC-t egy rossz napomon eladtam 100 000-ert ugy ... ugy kurva reg amikor az Amiga nagyon padon volt ... amiert azota is hetente ketszer ostorral verem a hatam :(

a legszebb, hogy nem tudom ki vitte el, visszavasarolnam, de tenyleg :( :D

csak CSPPC van amit szerencsere kozbenjarasodra sikerult fixalni

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Nov. 08. 12:53


Jah igen, akartam kerdezni, hogy teszt MOS3.10-et lehet kapni (mondjuk megjelenes elott :)?
De most komolyan!
6 oldalt fenntartok neki!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Nov. 08. 13:52


Lenyegesen a release elott biztos nem, 1-2 hettel max, esetleg, talan, amikor mar feature freeze van. De meg nem tartunk ott.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Nov. 08. 13:57


meg nem ott vagytok? :(

Amugy megvan a MAME megoldas, ha kapok 5 lajkot leirom :D

ja nincs like :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Nov. 08. 15:34


Two more weeks! ;)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Nov. 09. 07:49


Quoting: dh1
csak CSPPC


Csak :D.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Nov. 09. 11:59


@adsr
De hat ti classic es game fanek nem is szeretitek a szar PPC-ket... :P

szt
Tag
# Elküldve: 2017. Nov. 09. 19:04


dh1: persze, hogy kíváncsiak vagyunk a MAME megldásodra.
Ja, nem, mert az csak egy emulator ;)

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.9
 
 

Powered by PHP forum software miniBB™ © 2001-2024