Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.9
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Okt. 04. 07:15 - Szerkesztve: dino


dh1

Nem tudom konkretan mit szeretnel, ha klasszik Amiga es Next gen MorphOs kozotti adatatvitelre gondolsz, az mukodik.
En egy sima USB s CF kartyaolvasot hasznalok, ami kitunoen mukodik, minden hokuszpokusz nelkul. Vigyazz! A MorphOS nem os4! Mindent tud! :D
(kiveve ugye, amit nem, de errol most itt nem beszelunk) :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Okt. 04. 10:14 - Szerkesztve: charlie


Maga a CardBus slot megy, hiszen pl. az Atheros5000 chipsetes WiFi kartyak mennek ugye, de nem tudok rola h. CF kartya adapter lenne bele, vagy lenne hozza driver.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Okt. 06. 19:56


Van CF adapter. Egy amcsi amigas csokaval cseteltem es o mutatta (kepen is). De nem tudja mountolni ... semmilyen compactflash.device nincs ami CardBuson menne?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Okt. 06. 19:57


Quoting: dino
Mindent tud


ez ugyan igy mukodik OS4 alatt is :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Okt. 06. 22:19


nah ... felreertes volt
ez a kartya ... ez PB + OSX alatt kivaloan megy
MOS alatt kene eletre lehelni

http://tinyurl.com/ycn4gogg

http://www.shopdigi.com/product.aspx?pf_id=SDXCPA

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Okt. 08. 02:38


Quoting: dh1
MOS alatt kene eletre lehelni


lehetseges???

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Okt. 08. 18:20


pls help!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Okt. 08. 21:35 - Szerkesztve: charlie


Nincs a classic-fele "compactflash.device"-hez hasonlo, ami mukodik a PowerBook slotjaval, szerintem, sajnos. Az Amigashoz meg nyilvan az A1200/A600 PCMCIA portja kell.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Okt. 09. 00:03


koszi!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Okt. 11. 13:19


Egy ismerosom belekostolna a MOS-ba. Egy Apple G4 MDD-t tallatunk nagyon jo aron. A VGA ATI 9000-es, ami jo, de csak 64 megas ... szerintetek ez mennyire gaz, pl jatekok teren?! Nekem minden eddigi vasamban 128 volt/van es az is ki tudott neha fogyni a RAM-bol. Erdemes megvenni vagy felejtos? Szakik plz, egy gyors valasz kene, nehogy elvigyek a vasat :) Koszi!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Okt. 11. 13:23


A macminkikbe is csak 64MB van max, el lehet azokkal is lenni.
Nekem az MDD mbe sokaig 64 es ATI volt. Sok alkalmazast nem jo egyszerre futtatni, akkor eleg lehet.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Okt. 11. 13:27


oke, en is igy gondoltam ;)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Okt. 11. 13:37 - Szerkesztve: dino


Figy, az MDD alapbol kurvahangos gep, arra keszuljetek :)
Az enyemben ki vannak cserelve a ventik. Megvalami, dual G4 et nem nagyon lehet lehalkitani, mert sokkal jobban melegszik. Ha sima egyprocis, akkor viszont mehet a halkito tuning...:)
Szerk:
Javalsok meg ClassicMac Os9 et is feltenni ra, mert kurvajo gamak vannak ra. Az MDD meg nativan kezeli (utolsokent) a klasszik MacOst.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Okt. 11. 13:38


MOS miatt? mert OSX alatt alig van/volt hangja

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Okt. 11. 13:39 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
MOS miatt? mert OSX alatt alig van/volt hangja

Nem, alapbol is hangos, akkor lehet abban mar ventit csereltek,mert alapbol nagyon hangosak OSX alatt is.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Okt. 11. 13:44


en egy dual G4-el dolgoztam G5 elott, az OSX alatt tok halk volt, ott nalad valami mas problema lehetett akkor

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Okt. 11. 13:54 - Szerkesztve: dino


Nekem jelenleg 3db MDD m van, az egyik ebbol dual,"szamomra" mind szornyu hangos volt... de az is lehet, hogy mas az ingerkuszobunk.
Ezenkivul a dualt megprobaltam halkitani, de a CPU homerseklet az onfolyas hataran volt, ezert visszatettem az eredeti ventit abba.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Okt. 11. 13:57


Amugy nem csak nekem tunik hangosnak a gyari venti:
http://www.xlr8yourmac.com/systems/mdd_cooling_mods/MDD_cooling_mods.html

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Okt. 12. 10:27 - Szerkesztve: dino


dh1
Elfelejtettem valamit. AZ MDD nek, nehany regebbi szerianak a hangja MOS alatt eleg halk, nem egyforma hangcsippek kerultek anno bele. Hogy melyik a halkabb, ne kerdezd, talan csalri tudja ezeket. Az enyem pont ilyen, szoval az alaplapi hang, halk. Viszont orom az uromben, hogy occso SB Live PCI hangkartyval kibaszott szep hangja van, ugyanis az AHI tamogatja.
Nekem egy ilyen van benne.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Okt. 18. 03:32 - Szerkesztve: dh1


meglett az MDD, eleg jo aron egy dual G4
kerdes: tudom MAC-be moddolt PC-s vga megy ...
de a srac szeretne megis megprobalni... van egy peces 256-os ATI 9600-sa, szal szerintem menni nem fog, de bajt okozhat-e vele?

masik kerdes: a Warp3D kompatibilis van ATI 9250-ig, ez kb mennyire fontos? Konkretan van ami Warp3D-s es nem fog menni, de melyek ezek a jatekok vagy demok? Par cim plz ... Csak mert nem vagom en sem ... nalam pl a Warp3D-s Wipeout 2097 nem megy meg se Pega2-n se PB-n ... ahogy Freespace sem ... pedig 9250 alatti kartyak...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Okt. 20. 11:37


MDD: A gepben szerintem nem okozhat kart, csak a kartyaban, meg maximum nem fog menni, vagy egyaltalan vagy MorphOS alatt. Amugy nem lehet barmilyen PC-s Radiatort atflashelni Macesre, IIRC, van amit nem lehet...

Warp3D: Nekem egy R9000 van a QuickSilverben, azzal eddig fasza volt minden.

A Wipeout2097-hez un. Wipeoutloader kell, ami kipatkolja belole a bugokat h. menjen. :)
http://bigfoot.morphos-team.net/files/WipeoutLoader.lha

A Freespace-bol meg ne a Warp3D-sel szopj, mert van belole MorphOS nativ, bar azt sem probaltam az utobbi idoben, de az GL-es, nem Warp3D-s.
https://kiero.binaryriot.org/

Peti
Tag
# Elküldve: 2017. Okt. 20. 14:37 - Szerkesztve: Peti


dh1: szerintem egyáltalán ne próbálja meg a pc-s kártyát a Mac-be, lásd amit Csárli is írt, és egyáltalán. Ugyebár azt pc-n kell flash-elni, a megfelelő programmal. Én is így csináltam, igaz az PCI Express-es volt, a legerősebb -hivatalosan legalábbis - kártyát (nVidia Quadro FX 4500 512MB) raktam be a pc-be, és a flash írta is, hogy ez nem igazán lesz jó (persze hogy, a pc-be nem is), de persze megcsinálta, és utánna már kikapcs, nem is próbáltam meg az immár Mac-es kártyával újraindítani / elindítani a gépet - ugyenez igaz fordítva is.

Persze megy is hibátlanul, igaz itt csak OS X jöhet szóba.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Okt. 21. 07:26


Koszi sracok

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Okt. 25. 01:17 - Szerkesztve: dh1


kerdes:
lehuzhato screen tudom van a Dragonnal MOS alatt, de egyszeruen akar mit allitok be a prefseben egy mukodest tudok elerni - lehuzom es bal egergomb elengedese utan visszaugrik a lehuzott kepernyo a helyere ...

Egy sima AOS-es dragabble kepernyo mozgatast szeretnek, tehat lehuzom - csak fel es le, oldalra nem - es bal egergomb elengedese utan ne ugorjon vissza a kepernyo a helyere...

mi az a beallitas, hogy elerjem ezt ... bar en minden kombinaciot vegigprobaltam mar :)

erdekes, hogy a Prefs/Env-archiveban csinal egy Dragon konyvtarat abban pedig egy .cfg file-t, ami ures. Torlom. Ujra elmentem es ures .cfg az eredmenye ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Okt. 25. 08:57 - Szerkesztve: charlie


Fingom sincs. A Dragont kb. 5 percig hasznaltam 10 eve, amig vicces volt, hogy van ilyen. Aztan kikapcsoltam. Bar en classic RTG-n szocializalodtam, ahol tobbnyire szinten nincs screendrag, szoval ja. Talan majd valaki mas.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Okt. 25. 13:29


Quoting: dh1
kerdes:
lehuzhato screen tudom van a Dragonnal MOS alatt, de egyszeruen akar mit allitok be a prefseben egy mukodest tudok elerni - lehuzom es bal egergomb elengedese utan visszaugrik a lehuzott kepernyo a helyere ...

No, azt nem fogja tudni. Nem is tudta soha. :D
Fícsörz.
A lényeg: "It's not possible to have th dragged screen stay at the dragged position. This commodity simply is good for having a quick look at what is going on on the screen behind without switching screens."
Szóval, ez ilyen.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Okt. 25. 14:04


Quoting: ratman
No, azt nem fogja tudni. Nem is tudta soha. :D


deeeee youtubeon van video ahol ez muxik ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Nov. 03. 23:34


van info mikortol elerheto a MOS3.10?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Nov. 04. 06:07


MAME alatt hasznalnek PS2-es dualschock controllert.
MOS felismeri, PS3 dualshocknak azonositja.
Szuperul muxik, pl. Battle Squadron. Zsir!
MAME alatt viszont csak a ket tuzgomb, utes, ugras mukodik ...
Mozogni nem tudok ... analog karok es a D-pad nem reagal...
Valaki rajott a megoldasra?
Pedig a MAME-s jatek inditasakor jobbra vagy balra iranyba kell nyomni a controllert amit szepen meg is eszik a MAME, de maga a jatek mar nem ...
Valami konfiguracios dolognak tunik, de hol es mit kell vatyaraszni?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Nov. 04. 23:48


most ugy oszinten, hasznal valaki MOS-t rajtam kivul? :) :(

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.9
 
 

Powered by bulletin board script miniBB™ © 2001-2024