Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.9
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 01. 00:56 - Szerkesztve: charlie


Vicces módon én még MorphOS-t sosem regisztráltam... Mármint pénzért... De elvileg meg lehet adni a Paypalnak, hogy milyen pénznemben utaljon. Így pontosan annyit fogsz utalni amennyit kell, a váltás meg majd valahogy történik.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 01. 01:14 - Szerkesztve: alivemoon


Hello Dezső,

You sent a payment of €111.11 EUR to Somjai Mariak.

It may take a few moments for this transaction to appear in your account.
Merchant
Somjai Mariak
Instructions to merchant
You haven't entered any instructions.
Description Unit price Qty Amount
MorphOS Software License
€111.11 EUR 1 €111.11 EUR
Subtotal €111.11 EUR
Total €111.11 EUR
Payment €111.11 EUR
From amount 36,308 HUF
To amount €111.11 EUR
Exchange rate: 1 Hungarian Forint = 0.00306022 Euros

Akkor elvileg sikerült?
Somjai Mariak az illetékes elvtárs?

Szerk:
Ok!
Valamit jól csináltam, megjött a key :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 01. 05:17 - Szerkesztve: alivemoon


Ki próbáltam a Screen Recordot!
Egész jó!
Grab GpRules...

Szerk:
Nem a program döcög, hanem a képrögzítő hagy ki frameket..
Bár van néhány dolog, ami OS4-en vagy Classicon nem fordult elő.
1. Idönként "+-- -" helyett a printf() valami szemetet hoz össze.
2. a videon nem látszik de néha nem áll meg a cursor (talán úgy jön össze, hogy nem jön keyup esemény)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 01. 09:15


Gratula! Majd ird le a sorszamod, ha megjott a key file! ;)

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 01. 15:39 - Szerkesztve: Calhoun


Sokáig távol tartottam magam ezektől a NextGen rendszerektől, de azért a bogár ott volt a fülemben, hogy jó lenne látni működés közben egyet. Fórum beszelgetésekből, hírekből, egyebekből azt szűrtem le, hogy tképpen nem is lehet eldönteni, hogy melyik a jobb, a kék vagy a piros. Ugyanakkor az általam összeolvasott dolgokból számomra a kék a hozzáállás miatt szimpatikusabbnak tűnt. Egyszer meg is néztem az árakat, hogy talán beruházni kellene valami vasra, ami képes a futtatására. De vagy sok volt az ár vagy éppen másra kellett a pénz és nem ugrottam bele. Viszont nemrég a Facebook-on elém sodródott egy mac mini g4 1,42-es úgy gondolom jó áron. Úgyhogy jövő hét folyamán remélhetőleg már az írósztalomat beterítő hardverkupac egyik eleme lesz ez is. S ha már útban a gép, gondoltam, a legtriviálisabb dolgoknak azért utánanézek.
A trial verziós OS könnyen letölthető, de a site sehol nem írja, hogy meddig használható. Sajnos erre nem találtam csak egy lehetetlenül buta választ: fél óra. Megmondaná valaki, hogy mennyi a próbaidő valójában?
A gépet határozottan a mérete és az ára (illetve a szép állapota) alapján választottam. Úgy gondolom hogy ennyit megér hogy egy kicsit tapasztaljam a MorphOS-t. (Elvégre a töredéke volt egy SAM alaplapnak és bár nem értek hozzá, de a szupernormális inger az diktálja, hogy a nagyobb a jobb, márpedig G4>G3) Mi a véleményetek, mennyire számít ez a gép optimálisnak a futtatásához? A neten az írják, hogy 333-as rammal bővíthető (cserélhető). Kizárt hogy 400-ast elfogad? Abból lenne 1GB-s a fiókban.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 01. 16:42


Quoting: Calhoun
Megmondaná valaki, hogy mennyi a próbaidő valójában?


barmeddig, de osszesen max fel orat, utana mestersegesen hasznalhatatlanra lassitjak az OS-t, tehat resetelned kell. Nekem van tobb gepem is amin meg nincs kulcs, mert nem volt ra keret, a MOS regota rajtuk van, nem gond, de egyulto helyedben max fel orat elvezkedhetsz ...

Quoting: Calhoun
Mi a véleményetek, mennyire számít ez a gép optimálisnak a futtatásához?


Igen, ismerkedni nincs ertelme uj vasat venni, a Mac vasak jok boven. Dual G5-ot is kapsz mar 20 000-ert ... (vettem 12 000 is). Sot, uj vas a SAM-ot leszamitva nincs is jelenleg MOS melle. Tehat kb. ez a jarhato ut. Nekem a Pega2 is bejon nagyon, foleg, hogy megy rajta minket nextgen OS. A Mac mini is jo valasztas, en is legszivesebben azt vennek, klassz, hogy olyan pici ... egy apro baja van, azt is csak en szoktam emlegetni, hogy kiveve az utoso szeriat minden Miniben csak 32 mega a VRAM, ami neha keves tud lenni, sok ablak, screen eseten konnyen elfogyhat a grafikus memoria es akkor jon a belassulas ... AOS-ek mukodesebol ezt is orokoltuk. Es ugye Miniben nem lehet grafkartyat cserelni. Utso szerias Minikbol volt 64 megas is, bar az is tud keves lenni, de netezni, levelezni, desktopon dolgozni mar boven eleg. Mondjuk erdemes nem fullHD-ben hajtani a MOS-t. Vannak jatekok ahol ez sem eleg. Egy-ket SDL-es jateknak 128 mega VRAM is kellhet ... en csak emiatt nem vettem Minit. 64 megasat talalni eleg feher hollo sajna ...

Quoting: Calhoun
márpedig G4>G3

Ezt mire erted? A SAM nem G3 de nem is G4. SAM egy erosebb G4-re hajaz, de ami az erossege, hogy van PCI-E slotja es modern videokartya megy bele. Ez eleg nagy fegyverteny, mert manapsag mar lassan AGP-s videokaratya is kezd eltunni, nemhogy a PCI-os ...


Quoting: Calhoun
A neten az írják, hogy 333-as rammal bővíthető

256 mega keves, megy a MOS de ... lassuk be, keves. Mar fel giga ram is eleg, az Amigas programok nem zabaljak a memoriat, szal nem vilagvege, de minel tobb annal jobb, ez igaz itt is. Lehet, hogy jo a 400-as is, elvileg lefele kompatibilis, de a Mac hardverek eleg haklisak, nem esznek meg akarmit ... proba cseresznye lesz! :)

Jo MOS-ozast!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 01. 17:12


Quoting: Calhoun
Mi a véleményetek, mennyire számít ez a gép optimálisnak a futtatásához?

Szerintem optimalis, bar egyre surubben erzem azt, hogy bongeszeshez kevesek mar ezek a gepek. (pld. FB-hoz)

A MorphZone-on is egyre surubben emlegetik az architektura valtast. Mos dev-ek is... Kicsit kodbe burkolozik a Mos jovoje jelenleg. Bar, nem mondom, hogy erdemes megvarni, mert fene se tudja, ogy mikor lesz belole valami. A Mos team altalaban nem szokta a userek orrara kotni, hogy eppen min dolgozik. ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 01. 17:21


Quoting: dekanyz
bongeszeshez kevesek mar ezek a gepek. (pld. FB-hoz)


Jah, 1.67-es Power Book-on is docog, de latest PPC-s OSX-en (10.5.8) meg szarabb volt ...

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 01. 18:02


Köszönöm az infokat! Így még inkább bízom benne, hogy ismerkedésre megfelelő lesz. A 32 Mb VRAM picit elbizonytalanított,de ha dekanyz elboldogul vele, akkor talán nálam sem lesz nagy gond.
dh1: A regisztrációs kód erősen kötődik a vashoz? Nem célom illegálisan hozzájutni, de ha több géped van és nem mindegyiken van kód, akkor feltételezem, hogy nem újrahasznosítható. Ez mondjuk akkor fájdalmas lehet ha valaki megveszi egy öreg vasra, ami néhány hónap múlva jobb létre szenderül. A SAM-al kapcsolatban eddig komolyan abban a hitben éltem hogy G3, ráadásul ezt erősítette az is, hogy olyan RAM foglalatot kapott ami már a tervezésekor is elavult volt.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 01. 18:07


Quoting: dekanyz
Majd ird le a sorszamod, ha megjott a key file! ;)


Az hol van?
Néztem a névjegyeket, nem találtam.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 01. 18:21 - Szerkesztve: dh1


Quoting: Calhoun
A regisztrációs kód erősen kötődik a vashoz

minden gephez egyedi, MAC cimhez

Quoting: Calhoun
néhány hónap múlva jobb létre szenderül

ebben az esetben lehet a MOS csapatnal kerni egy ujat, elbiraljak es ha a csillagallas jo akkor esetleg adnak is uj kulcsot ilyen bosszanto esetben

Quoting: Calhoun
A 32 Mb VRAM picit elbizonytalanított

Mondjuk miert a vasarlas utan kerdezel, es miert nem elotte? :) :P

Quoting: Calhoun
A SAM-al kapcsolatban eddig komolyan abban a hitben éltem hogy G3

Durvan el vagy tevedve, de ezen kijelenteseid utan fel kell vilagositsalak, hogy SAM-bol 4 fel van ... :P a legelso es legkisebb modellen van olyan ramfoglalat mi eleg ritka, a tobbin DDR es DDR2 foglalatok szal ... :) http://acube-systems.biz/index.php?page=hardware

DE en most nem vennek SAM-ot ... bar "elegge" lement az ara, 530 euro a legerosebb

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 01. 19:20


Annyira képben vagyok, hogy több alaplap is készült. De hogy a G3 miképpen ragadt a fejembe azt nem tudom. Az elavult foglalat esetén a DDR-I-re gondoltam :-) Az Acube honlapján minden alaplap már egy éve "out of stock". (Szerintem totál új széria készül.) Mondjuk ez nem is izgat mert 170e Ft-ot semmiképpen nem adnék érte. Egy kis ismerkedéshez luxus lenne. :-) Inkább a 10-edéért egy komplett gép.
Ez a mac mini vásárlás kicsit gyorsan jött. :-) A pici mérete miatt már rég eldöntöttem, hogy ha egyszer kipróbálom a MorphOS-t, akkor ezt veszek. Amikor először néztem az árát az is sok volt ahhoz, hogy rápróbáljak. Ez meg most szembe jött velem a facebook-on. Szép és bill + egér is megvan. Ha nem is a legolcsóbb ajánlat, de nem kell félnem, hogy gány. Igazad van, hogy előbb is kérdezhettem volna, de a mérete és állapota miatt azt hiszem akkor is ezt választom és izgulok ugyanúgy a VRAM miatt. :-) Ha nem válik be, akkor eladom vagy elcserélem. Ha megtetszik és erősebbre vágyom, akkor majd előre kérdezek.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 02. 00:47


Mennyibe fajt? :)

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 02. 08:00


18e HuF. És már tudom előre a véleményed :-)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Okt. 02. 08:32


Fúúúj, drága volt ;-)!

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 02. 08:42


:D

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 02. 09:44


Quoting: Calhoun
ha dekanyz elboldogul vele

Nekem egy 1.67-es PB=om van 128 MB RAM-al... de a te geped se lesz nagysagrenddel lassabb. ;)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 02. 09:49


Quoting: dh1
Jah, 1.67-es Power Book-on is docog, de latest PPC-s OSX-en (10.5.8) meg szarabb volt

Nem a MOS-t fikaztam... Tudom, hogy az OSX meg lassabb volt es nekem is 1.67-es PB-m van... ;)

Sajnos a web bongeszesen latszik, hogy ezek a vasak mar egyre kevesbe szamitanak elegendonek a mai vilagban. Szerencsere meg keves olyan oldal van, ami nem akar menni, de pld. youtube/FB videoval mar kar bajlodni.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Okt. 02. 10:23 - Szerkesztve: dino


Quoting: dekanyz
Sajnos a web bongeszesen latszik, hogy ezek a vasak mar egyre kevesbe szamitanak elegendonek a mai vilagban. Szerencsere meg keves olyan oldal van, ami nem akar menni, de pld. youtube/FB videoval mar kar bajlodni.



Hat igen, vegleg elbasznak a PPC vel :(
Helyesbitek, a webbel basztak el, hogy x86 os legyen a kiraly.
Ez a sok flash, meg a regneteg reklam, nem kis eroforrast kovetelnek.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 02. 11:47


Quoting: dino
Ez a sok flash


egyre inkabb nincs flash, nemar :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 02. 11:48


Quoting: dekanyz
128 MB RAM-al


128 MB ram? tuti?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 02. 11:53 - Szerkesztve: dh1


Quoting: Calhoun
18e HuF. És már tudom előre a véleményed :-)


nezd, nem draga ha csak arra a gepre koncentralunk, de ha azt nezem, hogy ebbol vehettel volna egy dual G5-ot (megy rajta a MOS) ami igaz nem fer el a pici asztalodon, csak alatta de cserebe jol bovitheto, 256 megas grafkartya is lehet benne, jelenleg 1 giga ram kezeles tobb mint eleg, es piszok gyors ... illetve OSX alatt meg netezni is kiavalo (Reynolds ha bedoglik a peceje es a csalad nem tud meglenni Facebookos flash jatekok nelkul az egyik dual G5-omet szokta hazavinni amin jobban megy a flash mint a C2D 8500 on ...), akkor mar draga ... de nem egy akkora osszeg, hogy ne lehessen elni vele :) probanak jo lesz, aztan ha kinovod vehetsz erosebbet ... csak szerintem sietni kell vele, mert ahogy nezem ezek is kezdenek kihalni, egyre kevesebb a hirdetes, ahogy Vateran is alig van mar Amiga hirdetve ...

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 02. 12:44 - Szerkesztve: Calhoun


Az a furcsa, hogy miközben kopnak ki, az áruk lefelé tendál. Egy ilyen gép 30e volt 2-3 éve. Az Amigák árában brutálisan megjelent az hogy lassan nem marad eladó példány csak a neppereknél. Ha jó áron látnék Amigát már én is lecsapnék rá, hiába akad otthon néhány. Egyszerűen csak azért hogy legyen bespájzolva azokra az időkre ha megállna az amit használok.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 02. 12:55


Quoting: dh1
128 MB ram? tuti?

Persze! Nem Mini, hanem PB! ;)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Okt. 02. 12:57


Quoting: dh1
egyre inkabb nincs flash, nemar :)


Quoting: dh1
(Reynolds ha bedoglik a peceje es a csalad nem tud meglenni Facebookos flash jatekok nelkul



Quoting: dh1
amin jobban megy a flash mint a C2D 8500 on ...),


Na akkor megisz cak van egy kicike flash? :D

Vagy inkabb ne ontsem az olajat a tuzre?

Dual G5 utan meglehet nezni a villanyszamlat is, ha egy honapig allandoan hasznalod...
Gondolom dupla magosat erdemes venni, mint dual CPU sat.
Ugytom azok azert kevesebbet zabalnak.
Ugye?
Lehet en is begyujtok egyet, de az mar csak a pallason fer el. :(

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 02. 13:16


Ez a G5 nekem is bokodi az oldalam, de mivel otthon ugy sem nagyon hagynak gepet nyomkodni, szerintem nem hasznalnam ki. Meg meg arra is vegyek egy Mos licenszet, hogy ne kapjak idegbajt felorankent? Na, az ki van zarva!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 02. 15:38


Quoting: dekanyz
Persze! Nem Mini, hanem PB! ;)


akkor az vram es nem ram :P

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 02. 16:12


Jaja... lemaradt egy 'v'.

Peti
Tag
# Elküldve: 2015. Okt. 05. 14:45 - Szerkesztve: Peti


Ha videókártyát cserélek a gépben, újra kell rakni a a MOS-t? Próbáltam már több kártyát is ugyanazon a gépben, és ugyan látszatra minden rendben volt, felismerte őket - de lehet, hogy így viszont csak "alap sebességgel" megy a kártya?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2015. Okt. 05. 14:51


Határozottan nem. :)

Egyébként mit jelent az "alap" sebesség? Mert ezt nem tudom értelmezni.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.9
 
 

Powered by bulletin board software miniBB™ © 2001-2024