Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.9
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jún. 19. 14:49 - Szerkesztve: charlie


A MorphOS 3.8-hoz tartozó bugfix release megérkezett a 3.9-es vágányra. A vágány mellett kérjük vigyázzanak.

Szerk:
Frissült SDK is van, ezen kívül WiFi javítás, FatFS javítás, PowerMac 7,2 AGP javítás és a napjainkban elkerülethetlen OpenSSL fixek. Meg további néhány apróság.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 19. 14:53


Ez gyors volt! ;)

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 19. 15:21 - Szerkesztve: BSzili


Textúratömörítési bugok javítva, új SDK... ez már döfi!

szerk: Nincs glGetBufferSubData(), megyek is panaszkodni.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jún. 19. 16:26


Respect

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2015. Jún. 21. 18:02


Ez tényleg gyors volt, az Efikáig még el sem jutottam a 3.8-al. :D

BigThx! :D

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 22. 10:45


Azert a MOS hasznalhatosagat az Mass Storage kezeles bizonytalansaga erosen vissza veti! (Legalabb is az en felhasznalasi modom mellett)

Nem soka megyunk nyaralni, es szeretnem az osszegyult fotokat rendezni. Szoval ma reggel, >15 ujrainditas volt, mert mindig meghalt olvasas kozben. Mindezt egy ora alatt produkalta. Elegge idegesito tud lenni!

Amugy, ez PB specifikus, vagy a tobbi vas is produkalja?

szt
Tag
# Elküldve: 2015. Júl. 07. 19:46


A google drive néhány napja nálam nem akar működni :( Nem sikerült kicseleznem sem, van esetleg valakinek működőképes ötlete?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Júl. 09. 11:19 - Szerkesztve: charlie


Gondolom az összes kuki törlésével már próbálkoztál OWB-ben? Az mai napig rendszeres probléma sajnos, hogy a cookie kezelés fejreáll... :S Vagy mit takar a "nem működik"?

szt
Tag
# Elküldve: 2015. Júl. 09. 18:51


A Google Drive újabb böngészőt igényel

Itt az ideje frissíteni!

Úgy tűnik, a Safari régi verzióját használja, amelyet a Google Drive nem támogat.

Frissítsen egy támogatott böngészőre!

Ha meg megpróbálok spoofingolni másként akkor meg nem képes normálisan megjeleníteni az oldalt, így nem választható ki semmilyen doksi sem.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Júl. 10. 13:54 - Szerkesztve: charlie


Ja, hát igen, éljenek a platformfüggetlen webes megoldások... Az a baj, hogy Fab-ék csináltak egy új webkites OWB-t, de az van vele, hogy valamikor eltörték a Javascript motort, így már nem működik semmilyen bigendian rendszeren. Van rá bugreport, persze low-pri-be rakták, merthogy ez már senkit se érdekel, minden little endian a jövőben, a PowerPC is (az IBM már hivatalosan támogatja a PPC64LE Linuxokat). Szóval most várunk, hátha kijavítják... :S

szt
Tag
# Elküldve: 2015. Júl. 10. 19:03


Ideig-óráig még zohodocs-al el lehet lenni, de azért örülnék neki ha a fiúknak sikerülne összehoznia...

Derringer
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 03. 23:07


Quoting: szt
Ha meg megpróbálok spoofingolni másként akkor meg nem képes normálisan megjeleníteni az oldalt, így nem választható ki semmilyen doksi sem.


chrome 32 spoofolásával nálam minden mükxik a drive-on.

szt
Tag
# Elküldve: 2015. Aug. 06. 13:23


Derringer,
köszönöm, kipróbáltam, (most újra?) tényleg működik..

Balage
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 06. 22:37


Nehany MorphOS kerdes.

Van tervben valami egysegesitett look&feel? Legalabb ajanlas szintjen letezik ilyen? Vagy style guide, vagy minek hivjak.
Szerinten nagyon zavaro, hogy a meg a rendszerhez mellekelt segedprogik sem adnak egyseges feluletet. Ahany progi, annyi fele menuelrendezes, ikonsorrend a toolbar-on es felhasznalt ikon.

Az uj Ed editort szeretem, ott csak a CD ikon fura kisse, mint save gomb.

A masik a beepitett programok stabilitasa. Nem tul meggyozo amikor demozom a MorphOS-t valakinek es egy rendszerhez mellekelt program elszall. (Nem bongeszorol beszelek, azok nyilvan mas kategoria.)
A rajzprogit sikerult tobbszor is kifagyasztani egy kis random rajzolgatassal.

A Scribble progi nalam elegge orvosi lo esete. Az undo/redo gombok egyertelmuen a back/forward ikonokat hasznaljak, ami nagyon zavaro, meg akkor is, ha tudom mit csinalnak. A mashol megszokott cut-copy-paste trio sem ebben az elrendezesben lathato, valamint tobb file szerkesztesekor eleg csak valamelyik tab-ot athuzni a legelso ele, maris megfagy.

A harmadik ami most eszembe jut, az az egerkezeles. Tuti masnal is jelentkezik, nekem Pegasos II (ps2), iBook es PB (usb) is csinalja, hogy egy-egy klikket mintha nem "venne" a rendszer. Ugy szoktam tesztelni, hogy elinditok par progit es meghivogatom az About ablakot es klikk az OK-ra. (Ablakok close gadget-jen is "mukodik".) Eleg gyakran megtortenik, hogy tutira jol klikkelek a gombra, megsem "nyomodik be" az OK gomb, es nem zarodik be az ablak. Masodikra mindig jo. Probaltam mar tobb egerrel is, nem az a problema. Tippeltem mar a MUI-ra is, de valamiert mar azt is kizartam, mint lehetseges hibaforras... mar nem emlekszem, hogy miert.

Valakinel hasonlo?

Derringer
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 07. 07:29


-Scribble nálam képes bmilyen random alapműveletnél elszállni. Szerintem ez tényleg gáz.
-Egérproblémáddal nem találkoztam, de nem is nagyon figyeltem. (PB és G5)
Nem lehet, hogy be van kapcsolva vmi segédprogi? (clicktofront, v bmi ami rendszerindításkor elindul és erre is hatással van.)

Derringer
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 07. 07:29


-Scribble nálam képes bmilyen random alapműveletnél elszállni. Szerintem ez tényleg gáz.
-Egérproblémáddal nem találkoztam, de nem is nagyon figyeltem. (PB és G5)
Nem lehet, hogy be van kapcsolva vmi segédprogi? (clicktofront, v bmi ami rendszerindításkor elindul és erre is hatással van.)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 07. 08:48 - Szerkesztve: dekanyz


Eger: Nem tapasztaltam ilyesmit en sem.

Scribble: Nekem is sikerult mar tab rancigalassal szet fagyasztani, de attol eltekintve eleg stabilnak tunik.

Egyeb fagyasok: Hat igen... azert elo tud fordulni sajnos.
A leggazabb az indulaskor PB-on fagyas, ami valami grafikus drajveres nyavaja... (Szerintem ez mar ficsor es nem bug, magyaran igy marad). Az USB-s nyavajak is megnehezitik az atlag juzer eletet.

Egyseges GUI: Na igen... bar engem szemely szerint ez zavar a legkevesbe. Scribble-t pld. kikapcsolt toolbar-al hasznalom...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 07. 09:13 - Szerkesztve: dekanyz


Amugy, szerintem valami olyan megoldas fele kellene elmenni, hogy a GUI ne az ABox-ban fusson, hanem csak az app-ok. Akar minden app sajat ABox-ot inditson. Igy ha valamelyik app ossze is fossa magat, akkor is csak azt az ABox-ot kellene bezarni.

Vagy, ha ABox-ban is fut, akkor is valahogy az alkalmazasok masik ABox-ban induljanak.

A kernel maga allitolag memoria vedett, tamogat tobb procit, stb... Magyaran joval tobbet tud, mint amire a klasszikus architekturara epulo ABox-nak szuksege van. Stabilabb lenne a rendszer igy (elvileg).

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 01. 09:56 - Szerkesztve: dekanyz


Tegnap ismet lepodtem egy nagyot:

Vettem egy uj telefont: Lumia 640
Volt nemi rendezgetni valo rajta... Gondoltam radugom MOS-ra, hatha ebbe mar van Mass Storage (ami kicsit se valoszinu, de hat a remeny hal meg utoljara).

Szoval, racuppant... aztan semmi. Gondoltam azert megnezem, hatha megjelent valami device driver, es ott volt.
Katt ra, konyvtar nyilik... Show all files, es ott volt minden. Iras/olvasas/torolgetes gond nelkul ment!!

Nem hittem volna, hogy a MOS ismeri az MTP protokolt! :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Sze. 01. 11:07


Quoting: dekanyz
Lumia 640


Vindózos? Júúj! :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 01. 12:33


Quoting: dino
Vindózos? Júúj! :)

Nalam az Android megbukott. Minden szempontbol jobban tetszenek a Lumiak!

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 26. 02:26 - Szerkesztve: alivemoon


Hello!

Vettem egy PowerBookot felraktam a MorhOs-t és onnan írom az első kérdést.
Utálom a tapipadot nem is használtam még rajta, rádugtam egy logitech egeret és görgetésre nem görget hanem clocse parancsot ad a programoknak, elég vicces :)

Mi a teendő?
Ha nyomom a CTRL-t akor zoomol, ahogy sejteni lehet.

Ok
Értem!

IControlban, a bezár rublika felett akartam lefele görgetni és eltárolta mint triggert!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Sze. 26. 13:54 - Szerkesztve: charlie


Milyen Logitech egeret dugtál rá? Én is Logitech egeret használok többféle gépen is, a PowerBookhoz egy Logitech LX5 rádióst, és nem tapasztalom az általad leírtakat (soha egyetlen verzióban sem tapasztaltam ilyet).

Szerk: Ja értem már mit magyarázol (asszem). Miután ÁTÁLLÍTOTTAD az Active Window Close-t Wheel-re az IControlban, becsukja az ablakot. Hát ez nem túl meglepő! :) Egyébként ugyanott kitörlöd és kész. Vagy nem értem a problémád. Egyébként csak magától a field fölött görgetve nem tárolja el, csak ha előbb kiválasztod hogy azt az event-et Sample-zni akarod, a jobboldali popup menüből... Szóval PEBKAC? :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 27. 01:36 - Szerkesztve: alivemoon


Elég lazán írtam!

Igen az történt, hogy az IContolban az ablak bezárás felett görgettem, és sikerült eltárolnia triggernek.
Nem emlékszem, hogy kiválasztottam volna, de biztos.

Végül is le cseréltem akkor már esc-re, de lehet majd alt+f4-et csinálok belölle.

Még lenne olyan kérdésem, elég meglepödtem és elég zavaró, hogy PowerBook-on nincsen DEL gomb csak BackSpace, hova szoktátok definiálni a del-t?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Sze. 27. 02:25 - Szerkesztve: charlie


Sehova. Alapból definiálva van. Az Fn + Backspace combó alapból Del-ként működik (akárcsak minden más OS alatt ezeken a gépeken, és kb. az összes "laptop" billentyűzetes Apple gépen előtte és azóta).

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 29. 16:38 - Szerkesztve: alivemoon


Na elsőre kipróbáltam a még AsmPro-ban fordított kodot.

Videjó :)

Tudja exportálni html-ben a kodot:
Code.html

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 29. 17:39


Konyorgom, vegyetek mar egy ertekelheto kamerat, vagy mobiltelot ... ilyen minosegu videot 2015-ben ... :P :D

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 29. 17:49 - Szerkesztve: alivemoon


Még nem néztem utánna van olyan progi MOS-ra amivel le lehetne grabbelni?

De egyébként itt van classicon:
Video

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 29. 19:04


Van hát:
http://aminet.net/package/util/wb/ScreenRecorder

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 30. 23:43 - Szerkesztve: alivemoon


Regisztrálni szeretném jó lenne egy kis felvilágosítás, mire kéne ügyelni paypal használatánál. Ti miként csináltátok?
Olyanokra gondolok, hogy menyit kell(menyivel többet kéne mondjuk 36352 HUF nál, hogy lefusson(miket von le, ha levon, stb..)?
Paypal-nál a " Top Up (in a few days)" hány napot jelent?
stb...
Esetleg volt ilyen fórum díszkurzus? Nem találtam rá..

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.9
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024