Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.8
<< . 1 . 2 .
Szerző Üzenet
dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 22. 10:57


Hat, egy 32GB-os kartyarol van szo es van rajta rendesen... ;)
Majd probalkozok valahogy ugyesen megoldani a dolgot!

Mennyire surgos amugy?
Eleg, ha a jovo het kozepen prezentalom?

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 22. 11:21


Azért én egy file system check-et végignyomnék rajta próbából

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 22. 12:14


Ok... Kiprobalom.

nzo
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 27. 17:56


Gondolom nem új fícsőr, de örülök, hogy kb. 1 perc beállítgatás után működött a kis TP Link USB-be dugható wifi ketyere :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 28. 09:20


Quoting: dekanyz
Ok... Kiprobalom.

Na, kiprobaltam... Lementettem rola mindent Linux alatt, majd ujra formaztam es vissza kopiztam az osszes cuccost.

Igy mar mukodik minden jol!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 09. 09:27 - Szerkesztve: dekanyz


A Scribble fagyogat nalam. :(

A jelenseg valami olyasmi, hogy megnyitom a template listat, beszurok egy template-et, majd bezarom a listat. Ha bezaras elott editalom is a kodot, akkor nem fagy.

De, nem vagyok 100%-ig biztos, hogy igy mindig elo jon, mert nem teszteltem. Amugy, eloszeretettel hasznalok sajat template-eket, szoval mas is lehet a gond...

Ja, es az egesz gepet csontta fagyasztja!

Szerk: kozben talaltam a MorphZone-on is egy hasonlo topikot...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jún. 16. 15:02


@dekanyz:
Ez nem te voltál? :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 17. 09:08


De igen...
Nem gondoltam, hogy a sracban ilyen mely benyomast hagyott ez a dolog! :)

Peti
Tag
# Elküldve: 2015. Jún. 17. 12:54 - Szerkesztve: Peti


Van egy bababoltom. Már régóta gondolkozom rajta, hogy lecserélném a "közismert" os-t és gépet MOS+PowerMac-ra - de nem tudom hogy minden menni fog-e, ami nekem fontos: minden weboldal nézhető legyen, a táblázat+szövegszerkesztő kompatibilis legyen a "közismert"-tel, a videólejátszás (weben belül is) menjen, az Androidos telefon is összeköthető legyen vele. Egy 933 MHz-es G4-est 1GB RAM-mal, 64MB-os 9000 Pro-val szánnék erre. Vagy inkább mégis OS X? Vagy valamilyen Linux? Vagy hagyjam az egészet, nem elég a gép rá?

Természetesen minden megoldás csak jogtiszta lehet.

Vélemény (pontosabban: tapasztalatok)?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 17. 14:06


Szerintem nem fog menni. Maga a gep is gyenge mar ehhez!

A WEB-es videok a PowerBook-omon (1.67 GHz) is kicsit nyogvenyelosen mennek. Foleg a nagyobb felbontasuak.

En nem tudok "kompatibilis" tablazat/szovegszerkesztorol MOS-ra. (A Calimero nem tom mit tud majd, de az meg nincs kesz!)
Max. Google drive-al, de ott viszont tenyleg megy!

A tobbi viszont OK lehet.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 18. 00:27 - Szerkesztve: derringer


Quoting: Peti
Már régóta gondolkozom rajta, hogy lecserélném a "közismert" os-t és gépet MOS+PowerMac-ra - de nem tudom hogy minden menni fog-e, ami nekem fontos?


Powermac g5 2,7 GHz. Ezzel menni fognak a webes videók. Kivéve a flash alapúak, de mivel már a youtube is alap html5...
Viszont csak overlay-t használó módban lesz röccenésmentes akár 360p-ben is. Tehát fullscreen/félképernyős gomb-ot nyomogatnod kell. Cserébe 1080p is megy.

Én amúgy 1,5GHz alatt nem keresnék gépet erre a célra, az webezésre is lassú lenne.
MOS alá nincs jelenleg normális irodai program. Vagy skynetdrive vagy office365, vagy csinálsz saját libreoffice szervert.

Mostanában nem teszteltem, de ahog nézem 3.8 kiadási jegyzékét reszeltek vmit a Smb kezelésen, tehát talán normális nas/hálózati megosztás kezelés lesz végre.

Céges dolgoknál az üthet be, hogy kinél bankolsz. Mert pl BPbank, otp csont nélkül megy, de vannak extrém esetek amik nem.

Illetve számlázó progid ha van webes e?

Telókat szerintem tökéletesen kezeli a MOS.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 18. 06:02 - Szerkesztve: dekanyz


Quoting: derringer
BPbank, otp csont nélkül megy

En a Citi-t/Raiffeisen-t tudom megerositeni.

Amugy, szerintem jo lenne valami hasonlo info gyujtemeny, hogy mire mit lehet hasznalni MOS-on. Akar egy Wiki oldal, amit akarki szerkeszthet!

Mintha lattam volna valami hasonlot meg regebben, csak az mar elegge regi volt.

Akar 68k-s programok is lehetnenek fenn, amik hasnosak es jol mukodnek!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jún. 18. 08:12


@Peti
Egy 933 MHz-es G4-est 1GB RAM-mal, 64MB-os 9000 Pro-val szánnék erre. Vagy inkább mégis OS X? Vagy valamilyen Linux? Vagy hagyjam az egészet, nem elég a gép rá?

Ebből a gépből a legtöbbet 2015-ben a MorphOS fogja neked kihozni. Az OS X 10.5.x iszonyatosan elavult, semmi nincs már hozzá (talán TenFourFox böngésző még van, de ott kb. vége is), a modern Linux disztrók meg bődületesen lassúak lesznek (és ott sem megy majd egy rakás dolog, pl. webes videólejátszás még kevésbé mint MorphOS-en).

De valószínűleg teljesen nem fogod vele tudni lecserélni a "közismertet". De egyébként ha már megvan a gép, akkor letöltöd a MorphOS-t és kipróbálod. Jogtisztán.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jún. 18. 08:47


Reynoldsnak mikor beszarik a peceje mindig az utso szerias G5-omet viszi el, mert a kis csaladja nincs meg net, youtube es facebook jatekok nelkul. Azt mondjak minden gond nelkul megy minden TenFourFoxban ...

De hogy meddig ... Flash is allandoan frissul, egyszer csak nem lesz tovabb ...

Raadasul a 10.5.8 eleg szarul sikerult OSX ...

G-ek a 10.4... en erzik jol magukat ... de az szigoruan regi Apple es Mac szoftverekkel lehet kihasznalni. Amugy a mai napig alkalmas melora, pl DTP-re. Minden gond nelkul. Max konvertalas okan kell egy winfost tartani ...

Amugy a web oli meg a mai modern gepeket. Hiaba lenne meg bennuk erotartalek, messze nincs kihasznalva ... a web meg esz nelkul emel verzioszamokat, es ok nelkul dobal ki a hw tamogatasbol regebbi hardvereket. Lasd Flash videok. Regebbi Intel GMA gpu-k siman vittek 720 vagy akar 1080p-ben is a youtubeot egy C2D-vel, de mivel mind a flash mind a bongeszok mar nem tamogatjak a hw-gyorsitasat ezen gpuknak, bena kacsakent bamulhatjak egy-egy frissites utan a hozza nem erto felhasznalok, hogy tegnap meg ment a youtube, ma meg 360-ban is szaggat ... durva ...

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 18. 09:26 - Szerkesztve: Logostino


Quoting: dh1
az utso szerias G5-omet viszi el


Azt olvasom a MorphOS oldalán a PowerMac G5-nél hogy "Only PowerMac 7,2 and PowerMac7,3 (A1047) are supported". Akkor ez így mégsem teljesen igaz?. Egy utolsó szériás QuadCore 2.5-ön fogom tudni futtatni?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jún. 18. 11:33


Csak akkor lehet utso szerias G5-om ha fut rajta a MOS? :D

Te direkt szivatsz, valld be! :)

MOS-ra van egy 7,3-asom.
De van egy G5-om csak OSX-re is.
Tetszik erteni?! :)

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 18. 11:41


Nyilván nem, de mivel ez egy MorpOS-es topic így nyilván arra következtettem hogy az van rajta. Szóval teccik igen. :)

Az utolsó szériás modelleknek egyébként nincs is tervbe a támogatása?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jún. 18. 12:37


Quoting: Logostino
Az utolsó szériás modelleknek egyébként nincs is tervbe a támogatása?


ossz-vissz egy grafkartya van hozzajuk ami ATI-s, gyarilag csak NVidiaval jottek ki ...

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 18. 13:00


Ott még mintha valami más probléma is lett volna. Talán az már PCI-E és azt túl nagy meló lenne támogatni ezért az egy gépért? Valami ilyesmire emlékszem.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 18. 13:01


Quoting: Logostino
Az utolsó szériás modelleknek egyébként nincs is tervbe a támogatása?

A MOS team-nel nem igy mennel a dolgok. Szerintem, ha valamelyik fejleszto szerez valahonnan valamit, akkor elkezd dolgozni a tamogatasan, de hivatalosan nem igernek semmit se. (Megjegyzem igazuk is van, mert igy nem lehet rajtuk szamon kerni a be nem valtott igereteket)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jún. 18. 14:27 - Szerkesztve: charlie


@Logostino:
Az utolsó szériás modelleknek egyébként nincs is tervbe a támogatása?

Meg lett mondva párszor (pl. MorphZone-on), hogy nem. Részben az ATi kártyák hiánya, részben amiatt h. nincs rá akkora igény se. Könyörgöm, kilencven fölötti géptípus van támogatva és már bejelentettek továbbiakat, pl. X5000... Szerintem ha valaki nagyon akar magának MorphOS-es gépet, akkor talál...

Van egyébként a kérdéses kernelfejlesztők között olyan, akinek van ilyen PCIe G5 gépe, szerintem kísérletileg el is lett indítva rajta a rendszer, de ez elég messze van attól, hogy az a kód kiadható is legyen és fusson a te gépeden is. Szóval nincs kizárva, hogy egyszer mégis lesz, mert valaki nagyon unatkozik és összeüti, de az a baj, hogy akármi van támogatva, mindig van valaki aki jön és felteszi a kérdést, hogy "jó, de na és ez-az mikor lesz?"

Ezt most csak azért írom le, hogy inkább azt kell használni ami van. Aztán ha lesz más, akkor váltani. Semmi nem tart örökké. (Kivéve a classic Amigák! :P)

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 18. 14:30


Oké-oké csak csodálkoztam hogy pont a legerősebb quad G5 kimarad a támogatásból.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jún. 18. 14:38


A PCIe chipset teljesen más mint az AGP-sek. Máshogy kell konfigolni, más IDE/etc driver kell hozzá, talán más a hang meg az ethernet is (ebben nem vagyok biztos), más a thermal management (ami G5-ön full szoftveres) mint az AGP-seken, stbstb... Szóval még egy új adag driver, tesztelés, bugok, vérszopás, nemdokumentált szarokkal való küzdés. Nem csodálom h. senki se vállalta be.

(Összehasonlításként, az összes G4-es Mac jórészt ugyanazokkal a driverekkel megy, minimális különbségekkel és még az AGP-s G5-ökkel is vannak átfedések...)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 18. 16:48


Csendben megjegyzem, hogy kb. u.ez el lett mondva a PowerBook-ok beepitett WIFI-jevel kapcsolatban is... aztan egyszer meg is lett belole valami!

Ami nyilvan nem azt jelenti, hogy ebbol is lesz valami egyszer! Inkabb azt, hogy remenykedni azert lehet... ;)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jún. 18. 17:34 - Szerkesztve: charlie


Jó hát mint mondtam, minden azon múlik, hogy annak a 3-4 "mission critical" embernek van-e hozzá kedve. Gondolom Frank Mariak egyszer otthon felejtette az Atheros kártyáját, aztán ezen bepipult... :D

<< . 1 . 2 .
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.8
 
 

Powered by web forum software miniBB™ © 2001-2024