Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.7
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Okt. 22. 19:53 - Szerkesztve: charlie


Arról az eredeti rtgmaster.library-ről beszélünk, ami már Amigán is akkora fos volt, hogy a hozzá adott demó programok szétfagytak pl. PicassoIV-n (Meg CV64/3D-n. Meg...)? No thanks.

De, nyilván tudom, csak az én rendszerem szar. :P Mindenesetre ha azt valaki felteszi MorphOS-re és nem működik, vagy rejtélyes mellékhatásai keletkeznek, ne lepődjön meg.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 22. 20:35


Igen, arról van szó :P Sajnos a Nightlong azt használja, szóval aki játszani akar vele MOS-en, annak nincs sok választása. A másik megoldás, hogy valaki implementálja a hiányzó függvényeket itix library-jében, amiket a Nightlong használ. Én személy szerint nem vagyok ennyire mazochista.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Okt. 22. 21:52


Quoting: BSzili
Én személy szerint nem vagyok ennyire mazochista.

Az a baj, hogy mas sem...
Akkor nem najtlongozom, pedig mar biztam benne, ha kikottetem a netet lesz mivel jatszani... :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Okt. 23. 23:42 - Szerkesztve: lazi


Van ez az InstallerGen1.0 mui-s 68k ware. Probálta már valaki MOS alatt?
Nem igazán működik. Piros renceren és gondolom 3.x alatt megy jól. Azt mondja a readme, hogy MOS 3.3 alatt tesztelt, de nálam 3.7 az no-go. Nem lehet, hogy valami MUI bug, vagy szararencerem?

Ha jól tévedek Amiblitz-ben hegeszti a srác és nincs NG gépe.

Megnéznétek?
Az ablak bal oldalan kellene legyen egy listview-nek, de nem jelenik meg. A többi látszólag rendben van. Ha megnyitod az Installergen Project-et, akkor pedig megfekteti a rendszert.

Scifi
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 24. 03:58


Quoting: szt
Abban a selective acknoledgement részben bármit változtatok, nem használja és nem menti. Próbaképpen változtattam a memory buffer értékeit, azok mentődnek.

WPA2 alatt nagyon lassú a wifi MorphOS alatt, már sok mindent megpróbáltam ez általános?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Okt. 24. 09:30 - Szerkesztve: charlie


@SciFi:

"nagyon lassú" - Nem tudom értelmezni a problémát. Milyen OS verzió, milyen alkalmazással, milyen hardveren? Mit jelent az hogy "lassú"?

"ez általános?" - Nem. Ami általános, hogy a B43-as driverrel hajtott kártyákon a jelerősséget a driver defaulton hagyja, ezért gyengébb hotspotokkal vagy nagyobb távolságból (értsd: szomszéd szoba vastag fal mögött) nyűgösebb lehet és kihathat a sebességre. Én ezt az egyet tudom jelenleg, ami macera és wifi specifikus.

Scifi
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 24. 16:10 - Szerkesztve: Scifi


Bővebben: MorphOS 3.7, OWB 1.23, Bplan Pegasos 2 rev. 2b, 1Ghz Cpu, 1Gb ram (Hiba 6: Couldn't resolve host name vagy működik, de egy amigaspirit vagy bármi más oldal teljes betöltése már nem 100%-os. Megakad stb...

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Okt. 24. 23:05


Quoting: lazi
Megnéznétek?
Az ablak bal oldalan kellene legyen egy listview-nek, de nem jelenik meg. A többi látszólag rendben van. Ha megnyitod az Installergen Project-et, akkor pedig megfekteti a rendszert.


Nlist kellett neki.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 25. 09:29


Kint van az új Wazp3D: http://aminet.net/package/driver/video/Wazp3D

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Okt. 26. 21:02


BSzili:
Köszönjük szépen!
Egyelőre WipeOut-ot próbáltam, elindul, de még küzdök, hogy eljussak a játszható beállításokig.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 26. 22:24


Egyelőre csak ablakban játszható, ha ez segít valamit. Ez remélhetőleg majd javítva lesz a következő verzióban.
A Quake,glMatrix Patch helyre teszi a chroma keying-et (hajó árnyéka, szöveg, stb.), de sajnos olyan felületeket is átlátszóvá tesz amit nem kellene. Még nem jöttem rá, hogy van-e olyan beállítás amivel normálisan működik az átlátszóság.

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Okt. 27. 17:16


BSzili:
Igen, ablakban sikerült életre kelteni a WipeOut-ot. Kipróbáltam még a HereticII-t és az FPSE-t, de még látszódik, hogy egyes dolgok másképp vannak értelmezve, mint az eredeti warp3d-ben.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 27. 18:33


Na ja, a legtöbb játék életre kelthető vele a megfelelő beállításokkal. Futás közben is lehet őket állítgatni a prefs ablakban (kivéve a renderert), így lehet kísérletezni, hogy mi tesz jót neki.
A Warp3D-vel az a legnagyobb gáz, hogy a dokumentáció és az implementáció között nincs teljes átfedés (és akkor még finom voltam). Arról meg ne is beszéljünk, hogy a Wipeout miket művel. A Wazp3D-ben is van egy pár hack hozzá, de TinyGL-el nem működik minden tökéletesen.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Okt. 28. 14:27


@all:
Network -> Advanced saga: tényleg szar. :)

A gép amin próbáltam valami korai 3.6 béta volt és lusta voltam frissíteni (így jár akinek túl sok MorphOS képes vasa van). Azon még működött. Úgy tűnik a végleges 3.6-3.7-re ezt átcsinálták (máshogy is néz ki) és annak rendje és módja szerint el is lett rontva. Eddig a rossz hír. A jó hogy van róla egy bugtracker ticket aminek a tanúsága szerint legalábbis már belenéztek a problémába...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Okt. 28. 20:02


@SciFi:

Nekem van PCI-s WiFi kártyám a Pegasosban, de nem tapasztalok ilyet, bár most egy ideje megint drótos netet használok. Valami TP-Link cucc, a pontos típusra nem emlékszem...

Hülye kérdés, de a jelerősség milyen? Meg hogy érted, hogy WPA2-vel nemjó? Ha kikapcsolod a WPA2-t akkor meg jó?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Okt. 28. 20:04


Nekem is wifi kartya van a PEGA2-ben, kivaloan uzemel

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Okt. 28. 22:07


Inkább interferencia lesz az, vagy félig elnyíródott kábel a púderbúkban, merthogy az szokott olyat csinálni :/

Scifi
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 29. 04:16


Quoting: charlie
Hülye kérdés, de a jelerősség milyen? Meg hogy érted, hogy WPA2-vel nemjó? Ha kikapcsolod a WPA2-t akkor meg jó?


A jelerősség ingadozik 28-34 között, és igen ha titkosítatlan hálózatot használok akkor gyors mintha kábellel lenne összekötve a routerral. Érdekes hogy a fájlok letöltése (már ha elindul, mert nem mindig) viszonylag gyors 700Mb/s körüli. Van két routerem és két wifi kártyám és ugyanaz a jelenség.

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 31. 21:19


Urak!

Valaki mondja már meg mi a búbánatos repedt f@szért nem tudok a MorphOS 3.7-es lemezről bootolni???
Powermac G5,1GB RAM,160GB HDD,PIO -111,ATI 9800XT 256MB ram.

Ja,ugyan ez a lemez G4-en ugyan ezzel az olvasóval hibátlan!

Boot-nál nyomom a 'C'-t villog az olvasó ledje,aztán egyszer csak fehér(szürke),képernyő és ennyi....


HELP! :)

Peti
Tag
# Elküldve: 2014. Okt. 31. 21:34 - Szerkesztve: Peti


Pityusz: hogy mi lehet a gond, azt sajnos én sem tudom, de korábbi verziót már raktál fel gond nélkül? Illetve - alternatívaként - próbáld meg az USB boot-ot (írtam róla egy nagyon részletes cikket az AM08-ba - hamarosan olvasható). Amúgy az OSX működött hibátlanul?

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 31. 21:38


Nem próbáltam korábbi verziót,most került hozzám a gép...
Az AM8-at nagyon várom! :)))

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Okt. 31. 22:39


Pityusz: ha visszaolvasol szeptemberig ebben a topicban akkor ott megtalálod az USB-s boottal kapcsolatos ötletelést...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Okt. 31. 23:35


powermac hanyas?

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 31. 23:39 - Szerkesztve: Pityusz


Quoting: dh1
powermac hanyas?


Ha tőlem kérded G5!

De ezt írtam is a legelején... :)

Bővebben:

http://www.everymac.com/systems/apple/powermac_g5/specs/powermac_g5_2.0_dp_pci.html

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Nov. 01. 01:06 - Szerkesztve: dh1


isteneeeeeeeeeem, neeeee :P :D

nade milyen Power Mac, van egy szama ... mivel G5 powermacibol van vagy 15 fele ... csak a legutolso reviziobol volt 3 fele fajta ...

tehat milyen power mac ... nem a cpu-t kerdeztem!

power mac 7.2 pl.?

csak mert jelenleg a MOS ketfelet tamogat csak: PowerMac 7,2 es PowerMac 7,3 (A1047)

"PowerMac 7,2 and PowerMac7,3 (A1047) are supported"

Peti
Tag
# Elküldve: 2014. Nov. 01. 09:42


dh1: Pityusz belinkelte a gép típusát (ha pontosan linkelte, és nem csak egy dual G5-öst nézett ki a sok közül), ez alapján támogatott.

Pityusz: PONTOSAN ez a géped van?

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2014. Nov. 01. 11:36


Igen! Az a gép az!

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Nov. 01. 11:38


Pityusz:
másik grafikus kártyával bootol?

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2014. Nov. 01. 12:24


Nem!

Ugyan az a jelenség...

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2014. Nov. 01. 12:28 - Szerkesztve: Pityusz


Ja,az Apple test simán lefut hiba nélkül!
Pedig ott is lemezről van a boot...

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.7
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024