Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.7
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Szerző Üzenet
szt
Tag
# Elküldve: 2014. Aug. 25. 11:38


Balage:
Kíváncsian várom az eredményt, habár borítékolom, hogy nálad rendben lesz minden. A Morphzone-on is csak egy embert találtam akinek problémája lenne az USB-s CD írással.

Balage
Tag

# Elküldve: 2014. Aug. 30. 14:03


Nah, tobb lett, mint 3 nap, de nekem sem sikerult :)

10.5.7 alatt ment jol az iro, bar a sima olvasahoz is kellett mindket USB port, kulonben csak kohogott a drive. (Meg a Pandora-n is mukodik a cucc olvasokent 1 USB-rol.) A lenyeg, hogy iras/olvasas ment jol.
MorphOS alatt csak az IDE iroval sikerult irnom. Poseidon hol TSBS, hol SE-208 neven ismerte fel a kulso irot, de vegul csak az olvasas ment. Szinten kellett mindket USB port.
Irast "beepitett" Jalapeno-val probaltam csak. Azt mondta:
No disk found or disk not accessable, Retry Eject Cancel.
Eject opcio nem csinalt semmit.

Remelem segitettem valamit :)

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Aug. 30. 14:32


Balage:
Remek :) Mármint nem az, de legalább egyre egyértelműbb, hogy a MorphOS-ban van finoman szólva elrontva a dolog, de nagyon. Esetleg ha ezt az észlelést megírnád a Morphzone-os Jalapeno-s topicba
http://www.morphzone.info/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=8921&forum=9
akkor talán több esély lenne, hogy végre komolyan vegyék a problémát.
Egyébként nálam is kell mindkét USB, hogy a powermac komolyan vegye, hogy rádugtam valamit.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Aug. 31. 09:49


lehet jonni G5-on probalkozni
napkozben reggel 9 es delutan 14 ora kozott ... 18 ora utan nem erek ra egyeb elfoglaltsagok miatt

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Aug. 31. 19:05


dh1: köszi, hétküözben ez azért nagyon az az időszak amikor dolgozom...
Egyébként meg most elkezdtem reménykedni, hátha az USB CD írást összehozzák a fiuk és akkor különösebben már nem lesz szükségem a belső íróra.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Aug. 31. 19:44


meg szombat, vasarnap is ugyan ebben az intervallumban mehet

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Aug. 31. 21:29


dh1: magánlevél megy

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Aug. 31. 22:05


szt:

Az USB-s mass storage kezeles nem stabil MOS alatt sajnos. Neha egy film kiirasa Pendrajv-ra is szetfagyasztja a Poseidont. Ott persze nincs gond, ha nem sikerul, mert ujra lehet probalkozni. Egy CD/DVD irasnal ha el szall, akkor az penzbe kerul, szoval en nem probalkoznek vele!

Az IDE-s problema az mar komolyabb...

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Sze. 07. 15:45 - Szerkesztve: szt


A PowerMac alatti CD/DVD írás története tovább folytatódott:
ma dh1-nek köszönhetően intenzív kísérletezgetés folyt a G5-ös PowerMac-ek és CD/DVD írók részvételével. Kipróbáltam a nálam lévő 2 db Pioneer írót az ő 11,2-es gépével OSX alatt és tökéletesen működtek. Ennek örömére a 11,2-esben lévő HDD-t beraktam a 7.3-asomba ami még be is bootolt. És ami a legfontosabb a gépemben a CD/DVD író CD-t írt! Innentől kezdve úgy gondolom a hardver hibát kilőhetem a lehetséges azon okok közül, hogy miért nem működik MorphOS alól az írás.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Sze. 07. 17:54 - Szerkesztve: dino


Nekem a G4,MDD be egy Pioneer iro van, csak MakeCD alatt irtam, de mukodik minden.
DVD irast meg nem probaltam.
Van valami ingyenes progi?

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Sze. 07. 18:27


Frying Pan
http://dasixk.free.fr/FryingPan_1.3.2.tar.gz
és a MorphOS Jalapeno-ja.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Sze. 07. 18:58 - Szerkesztve: charlie


@szt:
Innentől kezdve úgy gondolom a hardver hibát kilőhetem a lehetséges azon okok közül, hogy miért nem működik MorphOS alól az írás.

Nem úgy volt, hogy próbálgattad és Ubuntu alól sem ment a te gépeden? Múltkor belinkeltem egy leírást, miszerint ezekben a Pioneer irókban - közte a tiedben is, a cdrecord/Jalapeno log szerint - Apple specifikus firmware lakik, ami problémát okozhat más rendszereken, mint az OS X. Szóval még szép, hogy megy OS X alatt...

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Sze. 07. 19:45 - Szerkesztve: szt


Chain-Q: a firmware upgrade-t még tényleg nem csináltam, de megette a fene, hogy ha az
LG DVDRAM GSA-H10N
Pioneer DVR-109
Pioneer DVR-115D
mind firmware hibás.
De megpróbálom a héten valahogy megoldani a 109-esre.
Pestiek vagy Pest környékiek, valaki valamelyik este nem tudna ebben segíteni?

Esetleg az USB-s CD író problémára - amit Balage is leírt - lesz valamilyen megoldás vagy az sem létező hiba?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Sze. 08. 09:52


Nem lehet, hogy a PowerMac-eddel van valami?
Az azert mar gyanus, hogy Ubuntu alatt se ment az iras!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Sze. 08. 13:16 - Szerkesztve: charlie


Az USB-s CD író mizéria az - jó eséllyel - egy teljesen külön bug. Sajnos mióta Platon42 abbahagyta a Poseidon fejlesztését - miután nyílt forrásúvá tette az AROS keretein belül - a MorphOS csapat nem nagyon nyúlt hozzá, az AROS-os verzió meg már a kiadás pillanatában is elég messze állt (főleg a driverek környékén) a MorphOS-estől, és azóta ez a helyzet nem javult, főleg, hogy kiadás után "takarítás" címszóval ráugrottak az AROS-osok és "kipucolták". Nyilván ők leszarhatták a korábbi verziókkal való kompatibilitást, a MorphOS meg ugye konkurencia, az együttműködés meg sosem volt az amigás világ erőssége... Ez meg nem könnyíti meg, hogy a két verziót újra közös nevezőre hozzák és valami érdemi fejlesztés is elinduljon...

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Sze. 08. 20:29


Chain-Q: íme a CD írás eredménye a firmware upgradeelt 109-essel:

Vendor_info : 'PIONEER '
Identifikation : 'DVD-RW DVR-109 '
Revision : '1.58'

BURN-Free is ON.
Performing OPC...
Sending CUE sheet...
Writing pregap for track 1 at -150
Starting new track at sector: 0
Track 01: 0 of 6 MB written.MOSSYS:Data/Jalapeno/cdrecord: Input/output error. write_g1: scsi sendcmd: no error
CDB: 2A 00 00 00 00 00 00 00 1F 00
status: 0x2 (CHECK CONDITION)
Sense Bytes: 70 00 04 00 00 00 00 0E 00 00 00 00 08 03 00 00 00 00
Sense Key: 0x4 Hardware Error, Segment 0
Sense Code: 0x08 Qual 0x03 (logical unit communication crc error (ultra-dma/32)) Fru 0x0
Sense flags: Blk 0 (not valid)
cmd finished after 0.001s timeout 200s
write track data: error after 0 bytes
MOSSYS:Data/Jalapeno/cdrecord: A write error occured.
MOSSYS:Data/Jalapeno/cdrecord: Please properly read the error message above.
Writing time: 10.649s
Average write speed 8.4x.
MOSSYS:Data/Jalapeno/cdrecord: Input/output error. flush cache: scsi sendcmd: no error
CDB: 35 00 00 00 00 00 00 00 00 00
status: 0x2 (CHECK CONDITION)
Sense Bytes: 70 00 04 00 00 00 00 0E 00 00 00 00 44 00 00 00 00 00
Sense Key: 0x4 Hardware Error, Segment 0
Sense Code: 0x44 Qual 0x00 (internal target failure) Fru 0x0
Sense flags: Blk 0 (not valid)
cmd finished after 15.837s timeout 200s
Trouble flushing the cache
Fixating time: 15.855s
MOSSYS:Data/Jalapeno/cdrecord hibázott visszatérési kódja -2

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Sze. 08. 20:53


szt:
Pfff... Gondolom ha most azt kérem hogy:

1., próbáld meg megint Ubuntuval is
2., mond meg milyen OpenFirmware verzió van a gépedben

... akkor kiakadsz. :)

Amúgy a hónap végéig nem tudok okosabbat hozzászólni.

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Sze. 08. 23:09


Chain-Q
ubuntu: negatív eredmény, brasero nem tud CD-t írni, többféle hibát is jelez
OF: ezt írja: PowerMac 7,3 5.24f1 BootRom built on 03/25/05

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Sze. 09. 12:04 - Szerkesztve: charlie


@szt:
Tudom, hülye kérdés, de a Frying Pan és a MakeCD se ír most se? (Csak mert a Jalapeno és a Brasero ugyanarra a cdrecordra épül, ha jól emlékszem...)

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Sze. 09. 19:29


Nem, nem írnak:
Frying pan azt mondja amit eddig is:
Command failed. Disk cannot be written to. while transferring 16 sectors from 313E44DC.

Előszedtem egy MakeCD-t, az meg ezt mondja:
Cmd Write_12 => Hardware Error: Communication Failure. Indicates that a communication error between the SCSI controller and the servo prevented the command from being performed.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Sze. 12. 10:53 - Szerkesztve: dekanyz


Nem tudja valaki, hogy a DOpus port elkeszult MOS-ra vegul?
(Az 5-os verziorol van szo... aminek megnyilt a forrasa egy Bounty-n keresztul)

BSzili
Tag

# Elküldve: 2014. Sze. 12. 17:36


Nem készült el, mivel itix még az első (és úgy tűnik egyben utolsó) stabil verzió megjelenése előtt kilépett a fejlesztőcsapatból.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Sze. 12. 19:13


Az 5-ös DOpus amúgy is működik MorphOS-en, AFAIR... Persze 68k meg minden, de megy.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Sze. 12. 19:37


halkan jegyzem meg, hogy a 4-es DOPUS-ból is én a 68k-s verziót használom, teljes megelégedéssel MorphOS-en. :D

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Sze. 17. 11:54


Irtam egy szinkronizalo programot.
https://sites.google.com/site/morphologypage/SyncTool

Nekem jol mukodik, de azert elso korben meg ovatosan! ;)

Peti
Tag
# Elküldve: 2014. Sze. 19. 17:01


Csárli: a 970MP procik lesznek valamikor támogatva? Illetve az az egy szem 1,8-as 970fx (A1093), ami kimaradt?
És: van olyan, hogy G5-ös videókártya? Vagy csak PowerMac videókártya van, és ha az AGP-s, akkor jó a G4-be és a G5-be is, ha meg PCI Express-es, akkor csak G5?

Morkath
Tag

# Elküldve: 2014. Sze. 20. 11:15


http://themacelite.wikidot.com/compatibility

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Sze. 20. 12:00


@Peti:

1., Nem a procin múlik, az már most is működne, de az alaplapok alattuk elég különbözők.
2., További G5 modellek támogatása jelenleg nincs tervben.
3., Szerintem kártyafüggő, de mivel nekem sosem volt G5-öm ezért nem nagyon néztem utána.

csigabig
Tag

# Elküldve: 2014. Sze. 24. 21:50


Tudom hogy kezdő vagyok MOS ban de szert tettem egy Power Mac G5 re kiprobálom majd a DVD írást. Airport kártya gyári apple szépen mükődik MOS 3.7 ben.Most is azon logok itt és egy G5 röl gépelem ezeket a sorokat.Olyan kérdésem volna Chain-Q hogy ha meg lesz a kulcsom elvileg akkor bármenyiszer telepithetem a rendszert?Ha esetleg nagyon elbarmolok majd valamit azért kérdem.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Sze. 24. 22:46


Quoting: csigabig
Chain-Q hogy ha meg lesz a kulcsom elvileg akkor bármenyiszer telepithetem a rendszert?


Ugyan nem csarli vagyok, de valszolhatok en is.
Igen barmennyiszer telepitheted, de csak egy gepre.
Tobbre nem engedi a kulcs.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.7
 
 

Powered by open source forum script miniBB™ © 2001-2024