Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.6
. 1 . 2 . 3 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Jún. 27. 21:43 - Szerkesztve: charlie


Megjelent. :)

Szerk:

A MorphOS fejlesztő csapat büszkén jelenti be a MorphOS 3.6 azonnali elérhetőségét. Az egyik leggyakrabban kért funkcióként, ez a verzió már képes használni egyes Apple gépek beépített, Broadcom BCM43 chipsetre épülő WiFi hardverét Ezen felül a MorphOS tovább bővíti támogatott eszközeinek körét az AMD R400 sorozatra épülő Radeon X800 Pro és FireGL X3 kártyák támogatásával. Ez a legfrissebb MorphOS verzió már lehetővé teszi laptopfelhasználóknak a saját üzemmódok definiálását, valamint alapértelmezett módokat biztosít az egyre gyakrabban előforduló nagyfelbontású képernyőkhöz.

A más rendszerekkel való együttműködést és az általános kényelmet fejlesztendő a MorphOS 3.6 újdonságai közé tartozik a 64bit I/O támogatással rendelkező SMBFS fájlrendszer amely a hálózati tárolóeszközökön (NAS) tárolt fájlok könnyebb elérhetőségét teszi lehetőve, egy új VNC szervert, amely a MorphOS távirányítását vagy akár képernyő nélküli használatát teszi lehetőve, valamint egy Synergy klienst, amely az egér és a billentyűzet megosztását teszi lehetővé bármely Synergy szerverként működő Linux, MacOS vagy Windows géppel a helyi hálózaton.

Mint az megszokott, a MorphOS 3.6 ezen felül további fejlesztéseket és hibajavításokat is tartalmaz. A változások egy teljesebb listáját a MorphOS 3.6 kiadási megjegyzések tartalmazza.

Letölthető a szokásos helyről.

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2014. Jún. 27. 21:49


Juhe :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jún. 27. 22:03


Ohhhh Rulez!

A Synergy kliens en ultettem el vagy amugy is tervben volt? :)

Siraly!!!!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Jún. 27. 22:06 - Szerkesztve: charlie


Az meglepi volt, de sajnos nincs hozzá közöd, tudtommal... :) Jacek csinálta egyszercsak becommitolta h. tessék, kliens. De többen kérték már előtte. Egyébként mint írva van a riliznóccban, maszíroztak a púderbúk hűtésen is, csekk meg.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jún. 27. 22:08


Persze!!!
Toltom lefele!
Nem akarok telhetetlen lenni, de van egy X850XT kartyam ... AGP-s ez mar tamogatott (R480) vagy ez meg nem ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Jún. 27. 22:11 - Szerkesztve: charlie


Milyen gépben? Pegasosban nem fog menni, mert szerintem az a kártya csak 1.5v-os slotban megy, a Pegasosé meg 3.3v-os. De amúgy R400-ból nincs az összes engedélyezve, csak azoké amiket teszteltek.

Szerk: mivel az R400 amúgy csak egy ráncfelvarrott és felturbózott R300 ezért elvileg mindennek mennie kéne, de asszem most csak azok vannak engedélyezve, amikből volt valamilyen G4 v. G5-ös Macbe kártya.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jún. 27. 22:14


Pegaban, de majd megnezem a kartyat ... mondjuk annyira nem is erdekes, mert ugye OS4 alatt meg nem tamogatott, nekem meg a PEGA a ket OS miatt kell ... marad a jo kis 9000 Pro :)

Kiraly az update!

Grat a csapatnak!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Jún. 27. 22:16 - Szerkesztve: charlie


Ja, juteszembe, valamikor 3.2 és 3.6 között "kijavult" a PowerMac G4-ekben a sok RAM támogatása. Ha a 3.2-t akartam bebootolni 1.5G RAM-mal, szétfagyott, csak 1.25G-vel ment és néha az is "fura" volt. A 3.6-ot két napja feltettem a QuickSilverre (nagyrészt a szekrényben pusztult szegény 3.2 óta) és poénból belepróbáltam a 3x512MB-t megint, és pöcc-röff + atomstabil.

Csak gondoltam megírom hátha másnak is volt hasonló parajelensége, hogy próba meg. És még valami, ez G4-re vonatkozik, G5-re nem.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Jún. 27. 23:13


Laszlo napjan? Nevnapomra? Koszonom szepen :) nagyok vagytok...

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Jún. 27. 23:55


Nagyon kíváncsi vagyok sikerült-e a CD írási problémámat kijavítani. Csak vasárnap tudom kipróbálni...

jkesz
Tag
# Elküldve: 2014. Jún. 28. 00:33


Gyors fél órás teszt alatt, agyon kínozva a púdert, nem kapcsolt ki.
A wifi is megy frankón.
Köszönöm.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jún. 28. 01:19


PowerBook meg most jon, de Synergy meg kafan! :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Jún. 28. 08:46


És kijött az első MorphOS 3.6 exkluzív (a rendszerben lévő új API-kat és kompoenseket használó) alkalmazás is, a SoundBankster, amely egy mixelő szoftver DJ-knek.



Letölthető innen és bővebb infó: http://tcheko.binaryriot.org/

jkesz
Tag
# Elküldve: 2014. Jún. 28. 09:36


valamiért nincs hangja pl. ennek a dj szoftvernek, youtube videoknak, c64 remix oldalnak.
hurrican-nak van hangja.
lehet tudatlan vagyok, de mi a baja?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Jún. 28. 09:49 - Szerkesztve: charlie


Szerintem a default AHI beállításod miatt van, amiellyel egyszerre csak egy szoftvernek lehet hangja (amelyik először megnyitotta, és nyitva hagyta magának az AHI-t).

Próbáld meg így:





A második képen nyilván Pegasos helyett a saját HW-dnek megfelelőt, értelemszerűen. A beállítás után reboot kellhet.

jkesz
Tag
# Elküldve: 2014. Jún. 28. 09:55 - Szerkesztve: jkesz


ja, a zenei egység nem a unit0-án volt.
köszi

szerk:
a dj programnak még így sincs hangja.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Jún. 28. 10:34


Őszinte leszek, még sosem próbáltam, csak idepostoltam a hírt. De mivel a bétateszterek már egy ideje hozzáfértek ezért meglepne ha általánosan lenne vele valami gixer. Persze minden lehet. :) A jó hír, hogy mivel ez nem a rendszer része, ezért a bugfixért nem kell a következő verzióig várni.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Jún. 28. 19:19


Szóval, a 15"-os pb-ben megyen a wifi, mármint a fedélzeti. Atomkirályság!!!! :D BigThx a csapatnak! :)
Mondjuk csak egy apró kérdés mar már csak egy ideje: esetleg, ha még az efika, meg a pega1 is még mindig támogatott hardver, esetleg tervben van-e powerup verzió? :)

Köszönöm a figyelmet, leülök én magamtól is. :D

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Jún. 29. 10:00


Na, CD-t írni még mindig nem tudok. Pedig nagyon szeretnék, megy is a bugriport.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Jún. 29. 10:25


Nekem meg mindig showstopper az Ambient lister. En nem talalok arra lehetoseget, hogy az ikon nezet nincs rendezve. A list nezet file kivalasztast meg csak- csak meg tudnam szokni, de nekem kell, hogy az ikon ott legyen ahova rakom.

Az Ambient View menu tenyleg senkinek nem szurja a szemet?
(Ugy ertem, ott van a New Drawer, nincs view mode, es nincsenek a sort by-hoz shortcut-ok.) Ertem en, hogy ez nem kihivas, mint a wlan driver, na de akkor is.

Egyebkent szepen fut, gratula, meg minden, de jo lenne mar hasznalni is.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jún. 29. 10:46 - Szerkesztve: dh1


Nah nalam sajnos nem valtozott a helyzet homerseklet ugyileg, ugyan ugy porgeti a ventiket es ugyan ugy megall fel ora utan ...

Wolfeinstein alatt tuzforro a gep es maxon jarnak a ventik ...

ugy 20-30 perc utan kikapcsol ...

Addig viszont kivaloan megy ...

Lehet megis ki kell iktatni a tacspadnal a szenzort ... vagy ebbe is veszek egy IDE SSD-t ehelyett a Delockos megoldas helyett ... de kb. szerintem nem ez a baja ...

Kar ...

A wifi fasza! Nem kell a kulso cucc! :)

Lesz ket elado PCcardos wifim! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jún. 29. 11:10


Quoting: jkesz
Gyors fél órás teszt alatt, agyon kínozva a púdert, nem kapcsolt ki.


fel orat nekem is bir utana kapcsol ki ...
gyurd meg egy picit, plzzzz

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Jún. 29. 11:43


@Lazi:
En nem talalok arra lehetoseget, hogy az ikon nezet nincs rendezve. (...) nekem kell, hogy az ikon ott legyen ahova rakom.

Ehhez ki kell kapcsolni a browser mode-ot az Ambient prefsben, ez az egyetlen lehetőség, ekkor úgy viselkedik mint a régi Workbench. A browser mode és az ikon spatial mode amit akarsz, nem működik együtt és sosem fog.

Az Ambient View menu tenyleg senkinek nem szurja a szemet?

Nem. Az általad keresett funkciók átkerültek helyérzékeny context menükbe. Direkt.

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Jún. 29. 11:46


Chain-Q: a problémámról tudsz esetleg valamit?

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Jún. 29. 11:53


Quoting: charlie
Nem. Az általad keresett funkciók átkerültek helyérzékeny context menükbe. Direkt.

Ezeket én nem keresem, megvannak köszi. De az a View menü valami félkész benyomást kelt és nem értem miért ne kéne oda ahol van.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Jún. 29. 12:05


szt:
Az változott ami a changelogban van. A Jalapeno kapott valami workaroundot olyan meghajtókra, amik nem reportolnak média típust.

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Jún. 29. 12:13


Az nem sok. Főleg, hogy nem a jalapenoval van a baj, hiszen a frying pan-el sem működik.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Jún. 29. 12:28


@charlie
A browser mod kikapcsolasa nalam csak a 'browser' panelt tunteti el, de tovabbra is automatikusan rendezi az ikonokat.

Gondolom ez is a sosem fog valtozni allapot.

jkesz
Tag
# Elküldve: 2014. Jún. 29. 12:33


dh1

ígérem megkínzom este fele megint.
az enyém is izzik piszkosul, alul-felül.
gondolom a bádog káva miatt is jobban érezhető.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Jún. 29. 12:54 - Szerkesztve: charlie


@szt:
Fos az a Pioneer meghajtó, én aszondom szakvéleményem alapján... Egész konkrétan a Firmware-je Apple specifikus, amiről némi - 2 perc - Guglizás után azt büfögi fel az internet, hogy bármi probléma esetén tessék Firmwaret upgrade-elni benne és hogyha nem-Apple software stackkel akarod használni (pl. átépíteni egy PC-be, de a Linux is de tartozik vagy a MorphOS és egyéb szabványos rendszerek...) akkor is.

Tessék itt a fix: http://eshop.macsales.com/Descriptions/apldvr109.html

A firmware frissítés és az Epül specifikusról szabvány FW-re való átállás egyetlen hátránya, hogy Mac OS 10.4.3 (LOL) előtti rendszereken elveszted az "Apple native" működési módot, legyen az bármi is, de ennek nincs látható hátránya felhasználó számára, ha jól értem.

. 1 . 2 . 3 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.6
 
 

Powered by light forum script miniBB™ © 2001-2024