Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.5
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Feb. 26. 10:49


Obaz+ deszep.
Egy ilyen efikat mennyiert lehet venni most?
Az OWB mennyire hasznalhato rajta?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Feb. 26. 11:05


@dino:
Obaz+ deszep.

Emeric^SH érdeme.

Egy ilyen efikat mennyiert lehet venni most?

Nem tudom. Túl drága nem lehet, de valszeg nem ér annyit.

Az OWB mennyire hasznalhato rajta?

LOL! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 26. 11:08


Quoting: charlie
"Emuból"? :) Igen, futnak a 68k-s executable-k, so what... :) Egyébként a ToolManager pont hirhedt a halálcsillag pilótavizsgás config GUI-járól, de ha ez kell, akkor igen megy...


Me nem 68k emubol futnak? Vagy mi? Tudtommal a G procik nem futtatnak nativ 68k kodot :)

Quoting: charlie
Én ilyet még nem láttam, de ha ti mondjátok... (A reprodukálható step-by-step eljárást kapok, akkor még bugtracker entry is lesz belőle.)


De ezt hogyan? Lefotozom?

Quoting: charlie
Ha csak a browser buttonok idegesítenek, akkor azt nem a browser mode kikapcsolásával, hanem a toolbar szerkesztésével tudod eltávolítani (hiszen a toolbar customizálható), nekem pl. így van az Efikán. Nincsenek browser buttonok, de a fontos clickpath és az ikon-lista-stb váltó gadgetek elérhetőek:


Nem vok hulye, vagom, mar nalam is igy van ... csak fura, hogy ha Browser modot kikapcsolhatova teszitek akkor mert hagyjatok magara onnantol a usert :) de semmi gond, megszokom ...

Bocs, hogy ennyit kerdezek, de meg szokatlan a rendszer

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Feb. 26. 11:14 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
csak fura, hogy ha Browser modot kikapcsolhatova teszitek akkor mert hagyjatok magara onnantol a usert :)

Az user nincs magárahagyva, ha kikapcsolja a browser módot, attól még minden funkció működik. Vagy nem? Legfeljebb nem úgy, ahogy várod, de az nem feltétlenül bug, legfeljebb szokatlan, ahogy te is írod. :)

Amúgy a kérdés sosem baj, de szeretnék látni még egy desktop környezetet ahol ezek a funkciók ennyire beállítgathatóak és nem az "ez van kuss" módszertant követi mindenhol. (Abban egyetértek, hogy a spatial mode és az ikonrendezés összekötése hmmm.... "érdekes" ötlet, de kezdetben az volt a terv, hogy a spatial mode úgy általában megszűnik, de aztán többen rinyáltak érte, végül visszarakták jelen formájában, és azóta kb. senki sem nyúlt hozzá. Gondolom ezért maradt így.)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Feb. 26. 11:18 - Szerkesztve: dino


Quoting: charlie
LOL! :)

Latom mar, 128MB van az alaplapon, kb eselytelen...
Azert megneznek egyet eloben, hogy egyeb dolgokra hogy hasznalhato.
USB 1.1 ez is huu..
a tobbit bevallalnam szerintem.
A passziv hutes, kis helyigeny, alacsony fogyasztas mindent visz.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Feb. 26. 11:22 - Szerkesztve: charlie


@dino:
Azert megneznek egyet eloben, hogy egyeb dolgokra hogy hasznalhato.

Kb. úgy kell elképzelni az Efikát használhatóságban mint egy full csilivili classic Amigát, kb. 400Mhz-s 603-mal. Tehát pl. AmIRC, YAM, SimpleMail, stb. teljesen jól megy rajta, 68k-s demók is eldöcögnek (ami megy), szines-szagos-átlátszós, még az OpenGL cuccok is megyegetnek, Warp3D cuccok faszák, persze az egyéb MorphOS utility-k is jól mennek (Remote Shell, nekem ez fontos SSH-hoz), CED, Scribble, nemtommivanmég, stb. tök jó, de max. IBrowse... :)

Több MorphOS fejlesztőt is ismerek, aki az Efikát pl. IRC terminálnak használja, mert az AmIRC nyilván repül rajta és azzal a 128MB sem fogy el sose... :) És akkor a fejlesztő gépet lehet rebútolni ahányszor csak akarod.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Feb. 26. 11:37


Csarli:
A dock szeret csapodni valahova, amikor mar jol tele van. Pld. nekem oldalt van es vagy folulre csuszik, vagy le...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Feb. 26. 13:17 - Szerkesztve: dino


charlie
Aham, koszi! Boot ido mennyi lehet kb?
Hidegen, melegen?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Feb. 26. 13:43 - Szerkesztve: charlie


@dino:
Nem gyors, mert a PIO0-s IDE miatt az OF is rohadt lassan rágja be a kernelt, aztán meg a MorphOS is - magához képest - sokat gondolkodik rajta.

Az én gépem a reset gomb megnyomásához képest kb. 52mp alatt indul újra.
Ebből:
- kb. 12 mp amíg az OF újra bejelentkezik
- kb. 1 mp amíg a bootmenü bejön (autodelay)
- kb. 5 mp amíg a bootmenü van (autodelay)
- kb. 12 mp-ig tölti a kernelt az OF
- kb. 5 mp amíg bejön a boot képernyő
- kb. 17 mp amíg onnan bejön a desktop

Ez lejjebb faragható a menü kihagyásával, pl. háttérkép és bootkép elhagyással, ill. az user-startup kitakarításával ami nekem tele van minden fossal (SDK, stb.), plusz egy alapos HDD defragmentálással (SFS rúlz), de annyira nem érdekel hogy foglalkozzam is vele. :)

Warm reboot MorphOS alatt ugye nincs, első indításkor az OF kicsit lassabban jön be (kb. 2mp) a memóriateszt miatt.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Feb. 26. 13:48


@dekanyz:
Gondolom mert az Ambient Prefs -> Panels -> Behaviour fül alatt a Positioning: az "Attach to borders"-re van állítva? :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Feb. 26. 14:40


charlie
Ok, kosz, no igy mar nem kell.
Tenyleg nem er annyit.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Feb. 27. 09:29


Csarli:
Jo a meglatas... valoban be van billentve.
A kerdses csak az, hogy miert akar egy fuggoleges panel a folso/also oldalra is racuppanni. Miert nem eleg neki, hogy az oldalsora cuppan? Mivel igy ha valaki (mint pld. en is) kozepre akarom tenni, akkor nem biztos, hogy sikerul.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Feb. 27. 09:48 - Szerkesztve: charlie


@dekanyz:
Amikor azt írtam hogy gatyába kéne rázni a panelt, akkor pl. erre is gondoltam. :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Feb. 27. 09:56


ok... Szerintem ne fogd vissza magad! ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 27. 10:10


Jah! Ne! Tenyleg MOS magyaritasa -1-es prioritas?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Feb. 27. 10:15 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
sadddam eltűnt a levesbe, neongodot még régen meginvitáltam, de nem kért belőle, nekem meg elfogyott az időm rá, vagyis igen.

Szerk:
Akit komolyabban érdekel a dolog, az jelentkezzen, de *MOST* szólok, hogy nem egyszeri hanem folyamatos melóról van szó és OS4 bétateszter státusz sajnos kizáró ok... ;)

YADA
Tag

# Elküldve: 2014. Feb. 27. 12:12


Magyaritanam, de az en magyaron inkabb angol :-) Szoval maradna minden erintetlenul.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2014. Feb. 28. 16:23


Quoting: charlie
Akit komolyabban érdekel a dolog, az jelentkezzen, de *MOST* szólok, hogy nem egyszeri hanem folyamatos melóról van szó és OS4 bétateszter státusz sajnos kizáró ok... ;)


Engem érdekel.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 28. 23:52


Miert van itt OS4 beta teszter?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 03. 15:00


OWB-bol nektek megy a youtube? latest scriptek vannak fent nalam es semmi ..

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Már. 03. 17:56


Nalam sem megy, az elozo owb vel viszont megy.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Már. 03. 19:52


@Derringer:
Irokmailt ha el nem felejtem.

@dh1:
YouTube megint varialt nyilvan... Fix in progress. Ha megy az csak veletlenul van. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Már. 03. 20:38


Quoting: charlie
YouTube megint varialt nyilvan...

Kapjak be!

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Már. 03. 21:21


Próbáljatok meg IE10-ként spoofolni, sokszor segít.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 04. 10:36


Quoting: charlie
YouTube megint varialt nyilvan... Fix in progress. Ha megy az csak veletlenul van. :)



1 hetes FAB oldalan a scriptek datuma ... gondoltam ez mar a fixed ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Már. 04. 11:11


Quoting: dh1
1 hetes FAB oldalan a scriptek datuma ... gondoltam ez mar a fixed ...

Akkor mukodik mar a youtube? En melozom, teljesen Amiga, MorphOs mentes ovezetben vagyok jelenleg.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 04. 12:01


Nem, nalam nem megy az 1 hetes scriptekkel PB-rol ...
Csak a download ... masnak?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Már. 04. 16:12


@dh1:
Biztos hogy a latest OWB-t használod? Csak mert az Applications könyvtárat felülírja az upgrade így ha korábban frissítettél 1.23-ra, akkor lehet hogy most megint 1.20-at használsz ami a 3.4-3.5.1 ISO-n van, és azzal pont ma jelzett más is hasonló problémát.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 04. 17:24


OWB 1.23 + tegnap letoltottem a latest Fab fele scripteket a szokott helyrol.

Bemasolva a scriptek a script folderbe, OWB-ben aktivalva ...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Már. 17. 09:30


Csarli:
Emilben kuldtem bug reportot... Eljutott hozzad?

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.5
 
 

Powered by online community software miniBB™ © 2001-2024