Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.5
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 22. 20:21


Quoting: dekanyz
Gyanitom, hogy nem letezik a meghajto ikonja, igy nincs hova elmenteni a beallitasokat! Ezzel en is szivtam egyszer! :(


Ennek fussunk neki meg 1x ... tehat az Ambient prefsben defaultra allitom azt, hogy lista nezet legyen es minden file latszodjon, elmentem, es megsem igy nyilnak meg a konyvtarak, meghajtok stb.

Akkor ez a beallitas mitol default, ha semmire sem vonatkozik, avagy valami nalam nem stimmel, avagy ez egy bug a 3.5.1-ben?

Csak mert 3.3 es 3.4-nel mintha ez mukodott volna ... de lehet, hogy rosszul emlekszem, ezert kerdezem vala ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 22. 20:23


Quoting: dekanyz
Azt a Lux fontot kozkinccse tehetned! ;)


Jelenleg csak a LUX-ot csinaltam meg, a BOLD es egyeb verziokat meg nem, ha meglesz kozzetszem ... sajna nem lehet a MOS resze, mert engedely nelkul modositok egy copyrightos fontot .... mondjuk nem tul szerencses olyan fontot valasztani egy tobbnyelvu OS-hez ami limitaltan tartalmaz csak specko karaktereket ...

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Feb. 22. 20:58


@dekanyz:


11.Workbench:> smbfs ?
DOMAIN=WORKGROUP/K,USER=USERNAME/K,PASSWORD/K,CHANGECASE/S,CASE=CASESENSITIVE/S,OMITH IDDEN/S,QUIET/S,CLIENT=CLIENTNAME/K,SERVER=SERVERNAME/K,DEVICE=DEVICENAME/K,VOLUME=VO LUMENAME/K,CACHE=CACHESIZE/N/K,DEBUGLEVEL=DEBUG/N/K,TZ=TIMEZONEOFFSET/N/K,DST=DSTOFFS ET/N/K,TRANSLATE=TRANSLATIONFILE/K,SERVICE/A:

A TRANSLATIONFILE amire szukseged van szvsz.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Feb. 22. 22:15


@Lazi: amihez kell egy élő samba telepítés és abban sem lesz benne. :) Tehát, ne használjunk nemzeti karaktereket - és ez még mindig áll, még natív kindóz esetén is. :D

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Feb. 23. 13:39


DH1:
Visszaterve a problemadra:
Jobb klikk arra a meghajtora, ami nem tarolja a beallitasokat, majd Information. A megjeleno ablakban az ikonra rahuzol egy latni kivant ikont (mondjuk egy masik meghajtoet, de csak ha az letezik. Ha nem, akkor a Sys:Prefs/Presets/Deficons konyvtarban talalsz parat.) Ekkor letre jon a meghajtohoz tartozo info fajl es igy a beallitasaid is tarolodnak majd.

Mondjuk ez azert nemileg automatizalhato lenne, hogy egy fajlhoz a defalt iconjat barmikor hozza lehessen egy gombnyomasra rendelni...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 23. 14:36 - Szerkesztve: dh1


masik problemam ...

megrogzott regi OS kedvelo vagyok ...

En kikapcsoltam a Browser window lehetoseget, utalom.

Lista nezetben belepek egy konyvtarba ez ok, de hogyan lepek vissza a szulobe, egerrel?! Backspace mukodik, nade en nem akarok a billhez nyulkalni allandoan ...
Most nezegettem MOS kepeket neten es egyetlen List view beallitasnal sincs a gyokerbe valo visszatereshez pl. az elso sorban ket '..' vagy valami ... letezik, hogy ez megint csak nekem kello feature? :)

Vagy mi van ha en egy konyvtarba belepve annak a tartlamat egy uj ablakban szeretnem latni, tehat nem abban amelyikben rakkatintottam a konyvtarra ... en eskuszom, mar minden vegignyalaztam de nem talalok ilyen beallitasokat :D

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Feb. 23. 15:59 - Szerkesztve: szt


dh1: amennyiben jól értem a kérdéseid:
a megnyíló ambient ablakban defaultként kellene lennie egy felfelé mutató nyílnak, azzal tudsz felfelé lépegetni a könyvtárstruktúrában, illetve direktben rákkatinthatsz az útvonal elemeire is.
Könyvtár új ablakban való megnyitásához tartsd lenyomva az ALT-ot és duplaklik. Egérrel is lehet, jobb gomb a könyvtáron és ott kiválaszt a megnyitás új ablakban.

utólag olvasom, hogy te kikapcsoltad a browser módot, akkor az első rész tárgytalan

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 23. 16:16


Ma kicsit elegem lett a MorphOS-bol ...

Az Ambient settingsben valo allitgatas ota megint random nem megy a WiFi kartya ... leginkabb nem megy ... Milyen mar ez?!

A funkciok fele nem megy vagy bugos :(

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Feb. 23. 18:24 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Chrysalis packkel telepített MorphOS kb. unsupported. De már ezt is elmondtuk neked. :P Egyébként a WiFi kártya problémádnak jó eséllyel semmi köze se az Ambienthez, se a Chrysalis packhez.

Amit tapasztalsz, azt úgy hívják, hogy race condition. És a 3.6 bétában javítottak párat a WiFi driver környékén... Mint minden race condition, az előfordulása sokmindentől függhet a kártya típusától a rendszer boot sebességétől egész addig, hogy a kártyának mennyi idő alatt sikerül összedudálni magát a hotspotoddal.

Szerk: hogy megnyugtassalak, nekem a PCI-s Atherossal a Pegasos II-mön is jelentkezett a probléma, mióta a kolléga, akivel osztjuk az internetet, kicserélte az AP-t egy másik fajtára...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 23. 19:03


Kiderul, szereztem egy Netgear WG511T-t, amire eskusznek MOS forumokon ... nem volt egyszeru, de ne mondja senki, hogy azonnal feladom! :)

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2014. Feb. 24. 12:52


Egy KOCKA mind fölött, Egy KOCKA kegyetlen,
Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen.

Ugye Chain- Q ? d:)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 25. 13:41


Nah, sajnos a Netgear WG511T is ugyan azt csinalja ... hol van wifi, hol nincs ... :( Leginkabb nincs ...
Megnezem Chrysallis nelkul is ...
MOst mar idegesit, mert ez a Pack mindettol fuggetlenunl nagyon jol ossze van rakva ... es hat el nem tudom kepzelni mi a faxt szurhat el ...

Elkezdem reszenkent felpakolni, hatha meglesz a bunos

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Feb. 25. 14:39


@dh1:
Látom hiába ugatok. Akkor jó szórakozást, részemről ennek a problémának a kommentelését befejeztem.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 25. 14:51 - Szerkesztve: dh1


Mi a fax bajod van?! :)

Figy Csarli, vagom, hogy a 3.6-ban majd javitva lesz, de akkor is ebben a Packban van valami ami elcseszodik a felrakas utan, engem meg izgat.

Nem megsertodni kell, mert valaki betateszteli a Chrysalist. Bocs, hogy a 3.6-ig probalkozom, de gondolom a MOS team nem akarja csakis az OS-hez adott programok hasznalatara korlatozni a felhasznalasomat ... :)

Arra meg meg inkabb jo lesz, hogy jobban megismerem a MOS-t amit most meg rutinszeruen se tudok, mert minden mashol es mashogy van a megszokotthoz kepest.

Szal easy! Nem kinozlak vele! Csak probalkozom! Meg varom a 3.6-ot es akkor meg is veszem a kulcsot hozza! Gep felfegyverezve, SATA, szoftver, max G4 power! Szal en ezt szeretem az Amiga, vagy Amiga like rendszerekben, van eselyem felderiteni a hibat ... Azert is kell mert AM-be tobb MOS-t akarok! Jelentkezo meg nincs :) Maradok en!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 25. 14:54


Addig is az uj bootkepernyom PB-re :)



Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Feb. 25. 15:01 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
de akkor is ebben a Packban van valami ami elcseszodik a felrakas utan

OK... :)

Amúgy a bootscreen fasza. :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Feb. 25. 15:05


Jo a boot keped!

Nekem a Chrisalys-al az volt a bajom, hogy kicsit lassu volt, meg egy csomo olyan cucc volt rajta, ami nekem nem kell!
Esetleg otleteket meriteni jo lehet!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Feb. 25. 15:23


Quoting: dh1
Addig is az uj bootkepernyom PB-re :)


Ugyes!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 25. 18:48


Quoting: dekanyz
a Chrisalys-al az volt a bajom, hogy kicsit lassu volt


Ez alatt mit ertesz?
Nalam semmivel sem lassabb mint a sima MOS ...
Nem tesz fel semmi olyat ami lassitana ...
Egy plusz Magicmenuszeru ize van meg listak helyett a Polynet vagy mia fax. A tobbi progi akkor fut csak ha elinditod ...
Olyan kicsit mint az elore telepitett ClassicWB-s isok :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Feb. 25. 19:35 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Egy plusz Magicmenuszeru ize van

Egy mi? :)

Nem tudom erre gondolsz-e, de a helyerzekeny menü (jobbklikkre az egér alatt jönnek fel a menük, nem a titlebarban, kivéve ha a titlebaron kattintasz) az teljesen rendszer feature, semmi köze a Chysalis packhoz, és a MorphOS Prefs -> IControl -> Screens and Desktop alatt az "Open menus under mouse pointer when outside screen titlebar area" beklikkelésével aktiválható. Nem emlékszem mi a franc a default. Mert a MagicMenü classicon kb. ezt tudja, a megjelenítés különbségeit leszámítva.

Ha meg valamiféle custom Ambient menüre gondolsz (pl. Tools menü, amit a ToolManager tud pl. classicon), az meg Ambient feature és Rexx (Lua, whatever) scriptből piszkálható mi kerüljön bele, emlékeim szerint, semmi 3rd party komponens nem kell hozzá.

meg listak helyett a Polynet

Listák? :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 25. 22:46 - Szerkesztve: dh1


Quoting: charlie
Listák? :)


Faxom lista, Panelek ...

Egyebkent nincs valami AmiDock vagy OSX dock szeru cucc? A default nem tetszik a PolyNet meg szornyu logikatlan es bizonyos ikonokat nem jol kezel :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Feb. 26. 00:42


A defaultnak semmi baja, csak hiányzik róla a keret kb. mióta átcsinálták ilyen hardveresen átlátszósra, meg 1-2 további kényelmi reszelgetés kéne bele... Már egy ideje vissza akarom bele kódolni a keretet, meg kicsit gatyába rázni, de még nem jutottam oda. (Tudom, a bubble...)

Amúgy mi az hogy AmiDock szerű? Sajnos nem tudom miről beszélsz én AmigaOS-hez vagyok szokva, ott ToolManagert használtam, a HaageUndPartnerOS és a HyperionOS nem tudom hogy működik. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 26. 09:03 - Szerkesztve: dh1


Tipikus programozo ... :P

Szeretnem felhivni a figyelmet kedves uram, hogy a programokat avagy pl. ezt az oprendszert is a felhasznaloknak keszitik ... (kellene keszinteni - de mivel fizetos, gondolom nekunk) es ha a felhasznalok azt mondjak, hogy valami nem jo, akkor azon el kell gondolkodni :) es tenni kell ellene!

Nem tudom, hogy a Panelek resz gatyaba razasa mit jelent, de a jelen allapotnal csak jobbat ... :)

PolyNet meg valoszinuleg Adobe termek, hiszen ekkora logikatlan programot, ami tok random mukodik en ritkan szoktam latni, de leginkabb toluk :)

Hm ... gondolom Toolmanager szepen menne emubol, lehet felrakom azt, ott meg tudtak mi kell egy Amigasnak! :P

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Feb. 26. 09:06


Te meg tipikus user vagy, mert azon kivül hogy "nem működik", továbbra sem bírtad kinyögni, hogy mi lenne az elvárt működés és ehelyett mit tapasztalsz. :) Vagy legalább hogy mitől lenne AmiDock szerűbb. :) De már ekézed a programozókat akik dolgoztak vele... :)

Egyébként a PolyNet szvsz sem túl jó, és leginkább szerintem azért került a krájszalisz packba, mert mindkettő francia termék, de ez nem segít azon hogy a Panelek "jobbak" legyenek, jelentsen az bármit.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Feb. 26. 09:13 - Szerkesztve: dekanyz


DH1:
En amikor probaltam a Chrisalyst, akkor erezhetoen lassabb volt, mint a normal MOS. Az meg kimondottan idegesitett, hogy rengeteg program van telepitve! A toredeket hasznalom csak.

Nekem semmi bajom a default dock-al. Esetleg annyi, hogy neha nem marad ott, ahova rakom, ha nagyon bele akarok kotni.
Meg tudnek szokni valami OSX szerut is eppen, de nekem ez is boven tudja, amire kell!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 26. 09:16


Valoban jobb a Panelek!
Nem allitottam, hogy nem.
Valszeg azert ilyen logikatlan, random fos mert francia.

Szimplan annyi elvarasom van, hogy legyen egy sav aminek a keretet, hatteret, attetszoseget, ikonmeretet valtoztatni lehessen, abba manualisan ikonokat belehuzva fogadni kepes legyen (szinhelyesen), almenuk/panelek nyitasanak lehtosege. Lusta vagyok, nem kell nekem egy fel programnyelvvel felero prefs hozza. Egy sav, behuzom ra ami kell es az mindig korrektul nezzen ki. Pont! A Poly es a Panelek is tul van bonyolitva. Nem gyors es nem egyszeru a hasznalata. Ezzel nem azt mondom, hogy nem vagyok ra kepes, hanem azt, hogy nem all kezre, idotrablo a hasznalata, en meg mar nem vagyok az a turelmes Amigas aki 20 eve voltam :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 26. 09:17


Quoting: dekanyz
Nekem semmi bajom a default dock-al. Esetleg annyi, hogy neha nem marad ott, ahova rakom, ha nagyon bele akarok kotni.


Igen, Paneleknel is elojott, hogy vandorol es PolyNet-nel meg szinte alap ... prefsben beallitom, elment, kov bootnal mar arrebb van ... arghhhhhh nekem meeg hulye DTP-s szemem van es kiszurja, ha valami nem kozepen van, vagy nem parhuzamos, vagy stb. ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 26. 09:19


Quoting: szt
Könyvtár új ablakban való megnyitásához tartsd lenyomva az ALT-ot és duplaklik. Egérrel is lehet, jobb gomb a könyvtáron és ott kiválaszt a megnyitás új ablakban.


Ezt szeretnem egyszeru bal klikkes megoldassal kivaltani ... szokasos ketto katt egy folderra es az uj ablakban nyiljon ki, nem szeretnek ALT-okat nyomogatni :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 26. 09:20


Quoting: dh1
En kikapcsoltam a Browser window lehetoseget, utalom.

Lista nezetben belepek egy konyvtarba ez ok, de hogyan lepek vissza a szulobe, egerrel?! Backspace mukodik, nade en nem akarok a billhez nyulkalni allandoan ...
Most nezegettem MOS kepeket neten es egyetlen List view beallitasnal sincs a gyokerbe valo visszatereshez pl. az elso sorban ket '..' vagy valami ... letezik, hogy ez megint csak nekem kello feature? :)


Csarli erre tudsz mondani megoldast? Vagy jol tippelek, hogy nincs?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Feb. 26. 10:17 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Hm ... gondolom Toolmanager szepen menne emubol, lehet felrakom azt, ott meg tudtak mi kell egy Amigasnak! :P

"Emuból"? :) Igen, futnak a 68k-s executable-k, so what... :) Egyébként a ToolManager pont hirhedt a halálcsillag pilótavizsgás config GUI-járól, de ha ez kell, akkor igen megy...

Igen, Paneleknel is elojott, hogy vandorol

Én ilyet még nem láttam, de ha ti mondjátok... (A reprodukálható step-by-step eljárást kapok, akkor még bugtracker entry is lesz belőle.)

Ezt szeretnem egyszeru bal klikkes megoldassal kivaltani ... szokasos ketto katt egy folderra es az uj ablakban nyiljon ki, nem szeretnek ALT-okat nyomogatni :)

Én úgy tudom, hogy ez önállóan nem tehető defaulttá, vagy ez van, vagy átteszed spatial mode-ba az egész Ambientet, de akkor nem lesz pl. icon autosorting sem. (Namost azon el lehet vitatkozni, hogy ez hülyeség-e vagy sem, de ez van.)

Most nezegettem MOS kepeket neten es egyetlen List view beallitasnal sincs a gyokerbe valo visszatereshez pl. az elso sorban ket '..' vagy valami ... letezik, hogy ez megint csak nekem kello feature? :)

1., Létezik, mert más nem kapcsolja ki a browser módot. :) Egyébként ".." mint olyan amigán nem létező fogalom. Pl. lehet ".." meg "." nevű fájlt létrehozni. Egy "/" entry lehetne, ami jelentheti a szülő könyvtárat (önálló ":" meg a gyökér könyvtárat, kis AmigaDOS kezdőknek gyorstalpaló, ha gondolod) de ezt az Ambientnek kellene a listába hekkelni, mert ellentétben más rendszerekkel ezt simán a rendszertől lista kéréskor nem kapod vissza.

2., Browser mode-ban (ami az userek 99%-a által használt, bocs) van clickpath, ami megoldja ezt a problémát.

3., Ha csak a browser buttonok idegesítenek, akkor azt nem a browser mode kikapcsolásával, hanem a toolbar szerkesztésével tudod eltávolítani (hiszen a toolbar customizálható), nekem pl. így van az Efikán. Nincsenek browser buttonok, de a fontos clickpath és az ikon-lista-stb váltó gadgetek elérhetőek:



<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.5
 
 

Powered by forum script miniBB™ © 2001-2024