Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.5
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Feb. 15. 15:57


15.02.14 - MorphOS 3.5

A MorphOS fejlesztő csapat büszkén jelenti be a MorphOS 3.5 nyilvános elérhetőségét, amely PowerMac 7,2 támogatást, és jónéhány hibajavítást és apró fejlesztést hoz. A változtatások teljes listáját szokás szerint a kiadási megjegyzések tartalmazza.

A frissítés a meglévő felhasználóknak természetesen ingyenes, az .iso fájl letölthető a szokásos helyről.

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Feb. 15. 17:28


Nagy csalódás: a CD írás továbbra sem működik a G5-ösömön :((

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Feb. 15. 19:33


Öööö... gondolom most minden agyon van terhelve, de perpill akárhonnan nézem teljesen elérhetetlen az oldal. :/

Nem baj, ráérek. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Feb. 15. 20:03 - Szerkesztve: charlie


Lehalt a szerver. Az iso átmenetileg innen letölthető. A release notes fentvan a CD-n a Docs könyvtárban.

Szerk: a régi szerver amúgyis halódott már, és a team éppen költözik másik gépre, de ezt a releasét még le akarták tudni a régi szerverrel. Nem jött be. :D Túl sok user lett tényleg... :P

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Feb. 15. 20:06


Köszönöm, akkor ápgrédre fel! :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 17. 14:26


Es ki is jott a MorphOS 3.5.1 - Boot Fix Update ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Feb. 17. 14:57


Szuper, nem semmi.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Feb. 17. 16:35


Ja, az első 3 jegyű verzió az 1.4.5 óta. :) Bizonyos gépeken frissítés után nem bootolt be a rendszer, vagy csak néha nem (nekem pl. a PowerBookon 3-ból 1x nem), amit egy last minute bugfix okozott a 3.5 release előtt. :) (Egy másik hiba javítása.)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Feb. 17. 18:46


Nekem minden faja volt. Mindegyiken. Nem baj, futok ismét egy kört. :)

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Feb. 17. 21:17


Chain-Q :
véletlenül a CD írós problémámról nem tudsz valami új infot? A hiba továbbra is megvan, küldtem új bugreportot amire ugyanúgy semmi reakciót nem látok, mint a múltkorira. Ez legalább olyan bosszantó, mint a bug.
Azonkívül a gfxspeed-el továbbra is totál ki lehet fagyasztani a rendszert a 3.4 és 3.5 alatt elkészített reportokkal.
Arról nem is beszélve, hogy kinek az ötlete volt a log server ablakot iconify nélkülivé tenni. Vagy ilyen hibajelentést is csak én kapok rendszeresen: in_rtqtimo: adjusted rtq_reallyold to 2400
?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Feb. 17. 21:56


@szt:
A bugreport megérkezett, jacaDcapshoz van assignolva akárcsak az előző. Milyen reakciót vársz, de tényleg? :) Segítenék, de nekem nincs G5-öm.

A GfxSpeed bugreport is megvan, itix-hez assignolva.

Az in_rtqtimo: üzenetet még sosem láttam, sőt nem is hallottam olyanról, hogy valaki ilyeneket kapna. Szóval ezt is reportolni kéne, hátha összefügg. Mondjuk a CD-írós problémával pl...

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Feb. 17. 22:52


Chain-Q: én sem tudom, csak szeretném ha valami történne...
Az in_rtqtimo-ra azt hittem ez egy tudott dolog, így rákeresve a google egy csomó BSD-s találatot ad, azért ücsörögtem ez ügyben nyugodtan...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Feb. 18. 00:18


@szt:
Na most én is rákerestem, valóban BSD eredetű, mégpedig a hálózati stackból jön ami bevallottan is FreeBSD származék. Már az eredeti AmiTCP is valamelyik ősi BSD variánsból jött, ezt frissítették a NetStackben a 3.2 magasságában, egy újabb verzióra ha jól rémlik.

(Egyébként a RoadShow és a MiamiDx magja is valamelyik 90-es évekbeli BSD-ből jön.)

De ettől függetlenül hacsak nem használsz valami egzotikus hálózati konfigot, vagy nincs engedélyezve valami debug mód, nem kéne ilyet kapnod. Én még sosem láttam ilyet, pedig hálózatozok minden létező módon.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2014. Feb. 18. 09:29


Befrissítettem egyelőre puderbookon, de az eddigi 10/7 normál boot után most 3-4-ből egy a helyes boot arány. Fő oldalról szedtem le elvileg 3.5.1 iso.
Bad luck így ma reggel vagy tényleg ilyen lesz ezentúl?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Feb. 18. 09:41


@Chain-Q: Az AmiTCP és a Roadshow is BSD4.4-Lite alapról jön, a MiamiDX is nyomokban tartalmazott erre utaló jeleket, de mivel kábé semmit sem lehet tudni róla, ezért az passz. :)

A Roadshow pedig annyira AmiTCP származék, hogy szinte konfigfájl szinten kompatibilis vele. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Feb. 18. 12:48 - Szerkesztve: charlie


Az AmiTCP és a Roadshow is BSD4.4-Lite alapról jön

Az AmiTCP 4.3BSD, a RoadShow 4.4BSD A minor verziószámok mögött itt egy több éves ugrás és fejlesztés húzódik meg... :) (Kb. 1987-88 vs. 1994, lásd Olaf Barthel posztját itt.)

a MiamiDX is nyomokban tartalmazott erre utaló jeleket, de mivel kábé semmit sem lehet tudni róla, ezért az passz.

Annyira nem lehet tudni róla semmit, hogy a *DOKUMENTÁCIÓ* (MiamiDx.guide) legal issues része a következőt tartalmazza:

MiamiDx is based on the 4.4BSD V.2 TCP/IP networking code, in the version distributed by Walnut Creek on CD-ROM.

All of the original 4.4BSD code is freely distributable, and has been contributed by different sources. For details about individual copyright and disclaimer rules, please refer to the source files, which are available from different sources, e.g. from the 4.4BSD Lite CD-ROM available from Walnut Creek.


A Roadshow pedig annyira AmiTCP származék, hogy szinte konfigfájl szinten kompatibilis vele. :)

Lehet, hogy a konfigfájl kompatibilis, de a RoadShow egy from-scratch port, és *nem* AmiTCP eredetű. A MorphOS-féle NetStack az AmiTCP leszármazott, 3.1-ig gyakorlatilag mint kissé kibugfixelt AmiTCP 5.0 működött, más néven, az eredeti 4.3BSD hálózati kóddal. De mint írtam a MorphOS 3.2-ben felfrissítették a magját kb. FreeBSD 2.x szintig (ami 1999-es kód, az összes amigás IPstack közül a legfrissebb, néhány bugfix és egyéb fejlesztés hozzáadásával újabb verziókból).

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Feb. 18. 12:55


@Chain-Q: Kösz, most már képben vagyok teljesen. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Feb. 18. 13:00


@Derringer:
Mit látsz amikor megáll a rendszer? Szürke screen vagy a Radeon driver azért betöltődött és a (sajnos) szokásos és még mindig nem javított szétesikascreen van?

A 3.5.1 egy olyan boot problémára nyújtott megoldást, ami még a Radeon driver betöltődése előtt a szürke képernyőn megállította a rendszert.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2014. Feb. 18. 22:07 - Szerkesztve: derringer


Quoting: charlie

@Derringer:
Mit látsz amikor megáll a rendszer? Szürke screen vagy a Radeon driver azért betöltődött és a (sajnos) szokásos és még mindig nem javított szétesikascreen van?

A 3.5.1 egy olyan boot problémára nyújtott megoldást, ami még a Radeon driver betöltődése előtt a szürke képernyőn megállította a rendszert.


Most este volt egy kis időm: pontosan 11 egymás utáni boot-ból 11-szer hibátlanul betöltött a rendszer.... 10.-nél a bootkép helyett a szürke, jobb oldalt párhuzamos vízszintes vonalakkal tarkított szürke képernyő volt, de azután bejött a jelszó kérő mező. (Itt állt meg néhányszor korábban.)

A másik hiba, ami reggel előjött: a bootképernyő alja és teteje zöldes-lilás színeltolódásba megy át. Most azzalt tarkítva, hogy a lepkés fejlécmező a Polynet NG felirattal bejön, (A jelszó kérés helyett) és itt fagyott le. Szóval teljesen szürke nem volt, ez utóbbi kettő szokott előfordulni. Csak mókás volt...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 21. 11:27 - Szerkesztve: dh1


Nah, jelentem a MOS3.5.1-el minden reboot utan van WiFi netem. Pontosabban egyszer nem volt, de ez mar a csoda kategoria szamomra az elozoek utan. Mindezt a Chrysalis pack 3.5.1-es beta kiadasaval ...

Minden kafa! Asszem erik a kulcs vasarlasa! :)

Kerdes: melyik a legjobb MOD player MOS-ra?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Feb. 21. 11:39 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
melyik a legjobb MOD player MOS-ra?


en playernek is trackert hasznalom, pontosabban a MilkyTrackert.
Esetleg ProPlayer?
de van itt mibol valogatni:
http://morphos.lukysoft.cz/vypis.php?kat=4

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 21. 11:42


Miert van, hogy az AERO egerpointer set minden MOS kiadasban hibas ... ?
A masodik, harmadik pointer bugos lathatoan ...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Feb. 21. 12:16


Ujabb SMBFS-es kerdes: Ugy tunik, hogy charset-es problemam van. Lehet valahogy konfiguralni?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 21. 14:03


Gyerekek letezik ennek a LUX fontnak rendesen magyarított verziója? őű karakterekkel? Mert kibamod idegesit, hogy nincs a magyar nyelv eseten ez a ket karakter ...

Ha valakinek van ossza mar meg, ha nincs asszem nekiallok es magyaritok ...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Feb. 22. 13:26


@dekanyz: Samba oldalon lehet konfigurálni, de a legegyszerűbb megoldás - még mindig, bármilyen hálózati fs esetén - hogy ne használjunk az US-ASCII-ban nem létező nemzeti és speciális karaktereket a fájlnévben és akkor nem lesz baj. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 22. 15:43 - Szerkesztve: dh1


Masnal is van olyanm hogy Ambient beallitasoknal az Ablakoknak default Lista nezet es Minden file beallitast kerek, elmentem megsem az jon fel a kinyitott particioablakban vagy folderben?!

A Bongeszo nezet kikapcsolasa mukodik (en utalom, szal nalam OFF)

Viszont ha beallitom hogyan nezzen ki az ablak es elmentem az ablakon a Rogzites / Ablak hasznalataval akkor a kovetkezo megnyitaskor mar megjegyzi ... emlekeim szerint az elozo releaseben ha default allitottam be az Ambient prefsben akkor Rogzites nelkul is ugy jottek be a folderek ahogy en beaallitottam a defaultot ...

Skinvaltas nalam neha merevrefagyast okoz ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 22. 15:47


Elkezdtem magyaritani a LUX fontot ... nalam mas ekezetes :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Feb. 22. 18:25


DH1:
Gyanitom, hogy nem letezik a meghajto ikonja, igy nincs hova elmenteni a beallitasokat! Ezzel en is szivtam egyszer! :(

Az a szar benne, hogy latszatra nem mondana meg az ember, hogy az eltunt onnan!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Feb. 22. 18:26


Azt a Lux fontot kozkinccse tehetned! ;)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Feb. 22. 18:30


ratman:
Egy linux-os threadban meseltek egy SMBFS-es kapcsolorol, ami ezt megoldja, de az amigas portnal nem lattam hasonlot.

Amugy biztos, az a legjobb megoldas, hogy eltuntetni a fajlnevbol a problemas karaktereket. Turok valami programot ra, mert eleg sok konyvtarrol van szo.

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.5
 
 

Powered by web forum software miniBB™ © 2001-2024