Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.4
. 1 . 2 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 14. 15:11 - Szerkesztve: charlie


14.12.13 - MorphOS 3.4

A MorphOS fejlesztő csapat büszkén jelenti be a MorphOS 3.4 nyilvános elérhetőségét, amely gyorsabb R300 grafikus drivereket, fejlesztett videolejátszást G5 rendszereken, egyes PowerBookokon nem-natív felbontások támogatását és számtalan egyéb hibajavítást és fejlesztést tartalmaz. A változtatások teljes listáját szokás szerint a kiadási megjegyzések tartalmazza.

A frissítés a meglévő felhasználóknak természetesen ingyenes, az .iso fájl letölthető a szokásos helyről.



ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Dec. 14. 15:16


Nemár. :D

Szólok a Pistinek. :)

MegaTHX! :D

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 14. 15:20


Bazz, owb, és látom, hogy egy csomó mui class frissül, gondolom valami lesz, általában ez új verziót jelent. Gondoltam benézek ide. 5 perce írtad, hogy megjelent a 3.4... szimplán cool.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Dec. 14. 15:37


Nah, puderbukot mar meg is frissitettem.

Jelentem, mixer mukodik hibatlanul! BigThx! :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 14. 17:58 - Szerkesztve: dh1


siraly! en is kezdem a frissitest akkor!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Dec. 14. 18:31 - Szerkesztve: dino


Grafikon meg minden, mint a nagyoknal, mindjart lejogazom magam!
Gondolt a MorphOs csapat a karacsonyra, koszi.
Viszont lenne maris egy kerdesem, nekem az elozo frissites kihagyodott, ha ezt fol akarom telepiteni, akkor az elozot is fel kell eloszor tennem?
Vagy kezdhetek ezzel, nem lesz gond?
Koszi!

jkesz
Tag
# Elküldve: 2013. Dec. 14. 18:35


elvileg nem lesz gond.

If you do decide to use the "update" feature to keep your old settings and icons, please take special note that upgrading from versions of MorphOS older than 2.0 is an unsupported operation; back up your system partition before attempting it and install MorphOS 3.4 from scratch in case of any problems.

szt
Tag
# Elküldve: 2013. Dec. 14. 19:32


Nálam a GfxSpeed egy teljes lefutás utáni eredmény nézésnél csonttá fagyasztja a gépet. Tapasztalta más is? (pega II, radeon 9000pro)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 14. 19:37


@dino:
Nem lehet gond, 2.0-tól kezdve elvileg bármely más verzióra simán lehet upgrade-elni (tehát mióta az upgrade feature érdemben működik).

Technikailag valószinűleg a korábbi verziókról való frissítés is működne, de ezt szerintem senki nem akarta megkockáztatni, ezért 1.4.x-et a telepítő nem enged frissíteni.

@szt:
Igen, a GfxSpeed-et többek között azért írták, hogy a grafikus driver stabilitását könnyen reprodukálva tesztelni lehessen... :) Sokat javult a helyzet, ennek köszönhetően, de még nem tökéletes... Vagy neked a 3.3 alatt nem volt gond a GfxSpeed-del, most meg igen?

szt
Tag
# Elküldve: 2013. Dec. 14. 21:23


@Chain-Q:
nem tudom a 3.3-at, utoljára 3.2-vel próbáltam (mikor itt volt a 9200-as kártyád), azzal még jó volt.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 14. 23:02 - Szerkesztve: dh1


Nekem a GfxSpeed konkretan leallitja a gepet.
Megy megy megy ... majd tok fekete kep, mintha kikapcsoltam volna, bekapcs gombra szepen ujrabootol ...

Mondjuk nekem 3.3-on is ezt csinalta ...

Kezdek arra gyanakodni, hogy talan hutesi problemai vannak a gepemnek (PowerBook 5,8 G4 1,67)... gondolom a teszt elegge megkinozza es ezert all le, es az orrba szajba porgetett ventik is ennek lehetnek a kovetkezmenyei ...

Azt a rohadt specko csavarhuzomat elkevertem valahova amivel a MBP-t szoktam szetszedni takaritashoz, biztos takaritani kell a PB-ot ... meg ujrapasztazni

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 15. 00:28


Egy takaritas sosem art, de mint mondtam a GfxSpeed ismerten hanyattlok gepeket... Az R300 driver pedig meg mindig nem erte el vegleges allapotat... :) Engem jobban izgat az szt-fele Pegasos2-n GfxSpeed halal. Egy bugreportot tudnal rola tolni szt?

szt
Tag
# Elküldve: 2013. Dec. 15. 14:31


Chain-Q:
küldtem e-mailt. Megkaptad?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 15. 20:43 - Szerkesztve: charlie


Meg. De nem pont erre gondoltam, hanem van a MorphOS Névjegy ablakban a support fülön egy bugreport küldése c. gomb... :)

szt
Tag
# Elküldve: 2013. Dec. 15. 21:10


Chain-Q:
meg tudtad nyitni a file-t? Végülis célba ért így a hibabejelentés?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 15. 21:29


Nekem az elobb illegal instruction hibauzenettel elszallt a Wizard ...
Logot tudtam meg menteni ...
Kell?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 15. 21:42 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Hol, Pegasoson? Ha az Andriska exgépe akkor nem kell bocs... Az a gép az instabilitás csimborasszója... Valszeg semmi baj az iWizarddal...

De Shell-ben "memtest extensive" többször futtatva, mit mond? :)

@szt:
Még nem probáltam egyéb bugokkal voltam elfoglalva... Ilyenkor release után hirtelen mindenki elkezd kipróbálni mindent és bugreport-áradat van. :P De ja, ezt már ne küldd el, megoldom...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 15. 21:48


Andriska gepe, de az uj 1 gigas modullal ma pontosan 100x futott le a memtest extensive loops 100 -al mindannyiszor hiba nelkul ...

Amugy akkor adta meg magat amikor a iWizardban a netet kell beallitani ...

szt
Tag
# Elküldve: 2013. Dec. 15. 21:51


Chain-Q:
egy angyal vagy :) Azt sem bugreportoltam még hivatalosan soha, hogy magyar környezetben copyright jel helyett dollár jel van. Esetleg ezt is...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 22. 01:19


Kijott az OWB 1.22.

http://fabportnawak.free.fr/owb/owb-morphos-1.22.lha

Ez egy gyors topsites bugfix verzio ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 23. 22:57


OS4 utan MorphOs-re is elerheto es megvasarolhato a Battle Squadron HD!!!

http://www.copecom.com/

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 26. 10:57


Jelentem alássan, hogy Ratman jóvoltából hozzám került egy púderbúk, úgyhogy egy időre MorphOS 3.4 userré upgradelődtem :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 26. 13:42


A tékozló ifjú hazatért... :D Welcome back dude!

De még annó az ősködben volt neked egy iBook G4-ed nem? Gondolom már rég eladtad. Csak mert elvileg azon is bírna menni ám... :P

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 26. 14:28 - Szerkesztve: neongod


Csarli: Volt. De nem sajnálom, mert kezdett széthullani.

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 29. 16:53 - Szerkesztve: neongod


Tapasztalt valaki problemakat 3.4 alatt MUI skin-valtaskor? Nalam csak Ambient screen-en mukodik a dolog, custom screen eseten megdoglik. Hibauzenet nincs. Amint kivalasztom valamelyik skint es nyomok egy OK-t, az egesz MUI Prefs ablak eltunik es ottmarad a szurke custom screen, atvaltani rola nem lehet se depth gadgettel se hotkey-el, marad a reboot. A skin valtoztatas nem mentodik el.
Megjegyzes: nem system prefs/screens -bol probalom, hanem Ambient MUI/screens-bol.

jkesz
Tag
# Elküldve: 2013. Dec. 29. 17:39


neongod: kipróbáltam, nálam is ugyanez jelentkezik.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 29. 18:55 - Szerkesztve: charlie


@neongod:
Gratulalunk! On megnyerte maganak a MorphOS bugtracker 1835-os szamu bejegyzeset. :P

Possible workaround: ha a MUI prefst arrol a custom screenrol inditod, amelyik screent editalod, akkor nem lep fel a problema.

Tehat ha pl. ha en OWB custom screenjet az OWB MUI prefsbol inditom, magan a mar letezo OWB custom screenen, akkor szepen tudok skint valtani a kepernyon. De ahogy az Ambient MUI Prefsebol akarom az OWB screenjet editalni, szetszall. Talan igy ertheto... :)

Es koszi jkesz-nek a reprodukalast.

jkesz
Tag
# Elküldve: 2013. Dec. 30. 00:03 - Szerkesztve: jkesz


:)
amugy valoban gond nelkul editalhato.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 30. 01:45


Nalam ez mar 3.3-nal megvolt, csak nem mertem szolni ... :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 30. 04:25


Valszeg ez nem egy friss issue, mert a MUI screen kezeléshez 3.0 óta biztos nem nyúltak (de lehet hogy régebben).

. 1 . 2 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.4
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024