Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.3
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Szerző Üzenet
PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 10. 07:08


@charlie
Értem. Akkor azt hiszem a PowerMac-re már nem veszek key-t, hanem csak PowerBook-ra, amint találok egy megfelelőt.

Köszönöm az infókat mindenkinek

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 10. 09:17 - Szerkesztve: dekanyz


Jobban jarsz vele!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 15. 21:47


Ma este ugy alakult, ogy szkennelnem kellett.
Gondoltam pont itt az ideje, hogy kiprobaljam a Scandal-t mukodes kozben.
Teljesen jol mukodott a dolog!! Gratula a MOS-os csapatnak erte!
Nemi guglizas kellett a beallitashoz, de nem volt veszes.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Okt. 19. 22:35 - Szerkesztve: charlie


Mióta az MorphOS 3.2-ben az R300 3D driverek első változata kiadásra került, azóta ismert tény, hogy a driverek még nem optimálisak. Az R300 chipekkel mért 3D teljesítmény legtöbb esetben még az egy generációval régebbi, R200 kártyák teljesítményét sem érte el.

Most viszont - ki más - Mark "bigfoot" Olsen nekiállt és az elmúlt néhány napban jelentős fejlesztéseket hajtott végre az R300 driveren, hogy OpenGL alatt jobb teljesítményt nyújtson. Az első benchmark eredményeket - fodquake-kel mérve - már közzé is tette:



A frissített driver - amelybe még további fejlesztéseket is terveznek- természetesen a készülőben lévő MorphOS 3.4 részeként kiadásra kerül majd.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 20. 01:24


siraly!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Okt. 20. 09:39


Bigfoot egy felisten :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 26. 14:40


Nah, meggondoltam, nem kell a PB-re az OSX ... szegenykem lassu volt, lehet Tigerrel kellett volna probalni, azt szerettem anno dual G5-on.

Viszont keresztkerdes ...

A touchpad nalam olyan furan erzeketlen.
Mondjuk OSX 10.5.8 alatt sem volt olyan mint a mostani MBP-m tapipadja (kozben rajottem, hogy az inteles MBP-ken levo tapipadok minden masnal jobbak. Egyszeruen sem PC-n sem mason nem talalok hasonloan jo cuccot ... szal amennyibe egy MBP kerul mostansag ha vegre pc-be is epitenenek ilyen tapit akkor en inkabb azt vennek hackintoshnak negyedaron, mert winfos se kell).

Szoval akar hogy allitom az erzekenyseget a tapipad olyan nehezkes, lassu. Valahogy nem szep az atmenet a gyors es a lassu kozott. Bizonyos ujhuzasi sebessegig lassu, egyre gyorsabban huzom, de semmi majd hirtelen tok gyors lesz ... ranezesre picit szaggat is, de lehet csak a lassusag miatt erzem igy.

Szal ez nem normalis, vagy feature? :)

Mintha itt mar valaki irt volna a tapipadrol MOS alatt. Valtozott a helytzet nala, vagy hasznaljak egeret inkabb?

Jah, tenyleg, ha kettot koppintok egy ujjal es a masodik koppnal rajtatartom a tapin az ujjam akkor ha ezt egy ablak fejlecen teszem es elkezdem huzni a pointert miert nem lehet vonszolni vele az ablakot? Roviden, miert kell ablakmozgatashoz a gombot (is) nyomni, van erre allitasi lehetoseg? Eddig nem talaltam ...

Amugy siraly a cucc, van, hogy 3D keprnyovedo eseten felporog a venti eleg hangosan, de roccenesmentes minden.
Az egesz sokkal gordulekenyebb mint a latest PPC OSX volt.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 26. 19:13


Quoting: dh1
Mintha itt mar valaki irt volna a tapipadrol MOS alatt.

Hat igen... en voltam.

A tapipad lassusaga sajnos feature...
Nagyjabol megszoktam, de nem mondom, hogy nem tudnek megszokni egy kicsit jobb kezelhetoseget!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Okt. 26. 19:37


Nos, nálam is ilyen.

Én inkább egeret, vagy mást használok (más: trackball :D).

Mondjuk pécés laptopon is hülyét kapok a tapipadtól. :/

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Okt. 26. 20:03


Quoting: dh1
Nah, meggondoltam, nem kell a PB-re az OSX ... szegenykem lassu volt, lehet Tigerrel kellett volna probalni


A tiger is lasssssuuu sajnos. Ha bekapcsolod valamelyik bongeszot OsX alatt, minden jonak vege szakad...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 27. 07:38


Quoting: dino
A tiger is lasssssuuu sajnos.

Jaja... es meg a programok is regiek!

Ha PB, akkor MOS! De gondolom ezert is vetted! ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 27. 11:51


Azert van par olyan program ami valoszinuleg sajnos nem lesz MOS-ra. Pl. Photoshop, QuarkXPress.

Amugy meg van mai napig karbantartott Firefox is PPC PSX-re, szal leszamitva, hogy kicsit lassu, nem olyan rossz ... Dual G5-on kifejezetten klassz!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 27. 14:01


Quoting: dh1
Azert van par olyan program ami valoszinuleg sajnos nem lesz MOS-ra. Pl. Photoshop, QuarkXPress.

Ez sajnos igaz...

Nekem regota piszkalja a fantaziam a BSD. Neztem, hogy van almas gepekre is. Ki kene probalni, csak most nincs kedvem ujra installalni mindent. Hatha az bejovosebb, mint az OSX. Linux-ot probaltam... az nem valt be.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 27. 14:31


Alapvetoen a legnagyobb baj, hogy a mostani webtartalmak es bongeszok annyi ramot zabalnak, amennyi nincs egy PB-ben.

Nekem Linux es BSD nem jatszik, mert nincs rajtuk olyan progi amit hasznalnek. Majd meglatom meg, lehet teszek vissza OSX-et, de tuti nagyobb vinyora.

De egy adblockkal egesz turhetoen lehetett 10.5.8 alatt bongeszni.

Sot amin kifekudtem, hogy a ceges melom is ment rajta (pedig az flash szigoruan) es tok hasznalhato volt.

Viszont az gaz, hogy a flash nem hasznalja ki a GPU-t ... ezert szar a youtube (PPC OSX-en).

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 27. 21:25 - Szerkesztve: dekanyz


Quoting: dh1
Alapvetoen a legnagyobb baj, hogy a mostani webtartalmak es bongeszok annyi ramot zabalnak, amennyi nincs egy PB-ben.

Nekem 1.5 GB memoria van benne, de nem szokott megtelni. Szerintem a RAM mennyiseggel nincs gond. Inkább a sebesség a szük keresztmetszet..

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Okt. 28. 06:01


Jaja, nen a RAM keves, neztem iStat pro val, az OsX a baj, hogy nincs fejlesztve.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 28. 09:14 - Szerkesztve: dh1


De a ram a legfobb problema. Most egy 4 gigas MBP napi szinten epp, hogy meg eleg.

Szimpla boot utan 2,5 giga szabad csak.

Ha megy a bongeszo a nap kozepere megeszi a ramot, full 4 giga megzabalva, bongeszo restart, purge parancs futtatasa ... es mindez egy fejlesztett rendszeren.

Akkor gondold el, hogy egy evek ota nem fejlesztett rendszeren a 1-1,5-2 giga ram mennyire keves mar ...

Nekem is 1,5 van. De erosen hdd-re swappolgat, a 4 gigas MBP is.

Itt mar 8-16 gigas MBP-kel rohangalnak ...

Asztali gepem is 16 gigas, es meg tudom tolteni ...

Ami segithetne az SSD, de dekanyz azt irta, hogy meg-megbicsaklik.

A masik nagy problema, hogy a GPU pl. flash tartalom alatt nincs hasznalva, mivel x verzio utan az Adobe eltavolitotta adott gpu-k tamogatasat. Ezert bizonyos gpu-k alatt a flash egy kinlodas a gepnek, mert a CPU-ra nincs optimalizalva egyaltalan. Reynolds peceje ra a legjobb pelda dual core 2-es cpu, 2 giga ram. Messze erosebb mint egy G4-es PB. De csak alaplapi intel gpu, flash mar nem tamogatja (regen tamogatta) es az addig minden gond nelkul lejatszott flash 720p-s videok 360p-ben is szaggatnak. Kiprobaltam masik gepen is. Szinten mar nem tamogatott gpu-val es abban a gepben a letezo legerosebb C2D cpu volt. A jelenseg ugyan az. 360p video kifekteti. A gep kapott egy szaros 9000 Ft-os 5xxx sorozatu ATI kartyat es minden repulni kezdett ...

Itt is ez lenne a jo, ha a flash tamogatva lenne gpu-val, de nincs, MOS alatt meg gondolom nem is lesz, hiszen a flash nem szabad szoftver ...

Szoval roviden, manapsag nem az a cel, hogy agyonoptimalizaljanak valamit, mert az ultrabrutal gepek elrejtik ezt az egeszet, izombol lenyomjak. Csak aztan jon egy MOS ami megmutatja, hogy adott hardver a teljes eletciklusa alatt nem volt rendesen kihasznalva, csak agyoneroltetve ...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 28. 10:06


En MOS alatti helyzetrol mondtam, hogy nem keves a RAM... ;)
OSX alatt lehet.

SSD: Az meg kerdeses, hogy miert mukodik ugy, ahogy mukodik.
Az is lehet, hogy kifogtam egy rossz peldanyt, de persze lehet, hogy PB-al nem szeretik egymast.... vagy a MOS-sal.

Valamikor fel akarok dobni egy Ubuntut, hogy a MOS bunosseget kizarjam.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 28. 10:13


Quoting: dekanyz
En MOS alatti helyzetrol mondtam, hogy nem keves a RAM... ;)


Ok, de en Dinonak irtam :)
MOS alatt uj elete van a gepnek.
Kiraly, egyedul a tapipad hasznalhatatlansaga zavar ... bar mondom OSX alatt se volt tokeletes (nem hibas, ennyit tud szerintem). El vagyok kenyeztetve az uj MBP gepekkel :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Okt. 28. 10:43


Quoting: dh1
De a ram a legfobb problema. Most egy 4 gigas MBP napi szinten epp, hogy meg eleg.


Azt ugye tudod, hogy a (valamire hasznalhato) Tigrisnek volt a legkevesebb memoria igenye az OsX ek kozul. 256MB, ajanlott a 512, vagy 1GB, aztan ahogy multak az evek, ez a RAM mennyiseg is emelkedett a Mountain Lion nal es a Mavericksnel mar minimum 2GB RAM szukseges, de ajanlott a 4GB.
No ezert fogy el a RAM a MBP dban hamar.
Nyilvan egy tigrisben nem fogy el olyan hamar (mert rendszer alatt is tobb marad), viszont lassu, mert mar nem fejleszt ra senki. A net pedig mar majdnem olyan fapados rajta, mint egy 50Mhz s 060 assal az Ajbroz :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 28. 10:58 - Szerkesztve: dh1


Persze, tudom miert nem eleg a ram ... en a Mac DTP-t meg G3-as iMac idokben kezdtem :) akkor meg OSX sem volt hanem 9-es MacOS (de szar volt), annyira ruheltem ... aztan lett egy dual G4-es PM es arra mar volt kulon indithato OSX. Hat attol befostunk. Bar program meg alig volt ra, de mar akkor latszott, hogy jo lesz!

A Tigert sem veletlenul emlitettem, de a meg leginkabb kompatibilisebb PPC OSX a Leopard (10.5) ... persze lassabb mint a Tiger (10.4), ami a ket cpu varians tamogatas miatt is ilyen.

Viszont Leopard alatt PPC-n a TenFourFox hasznalhato. Egy erosebb asztali gepen majdhogynem nem is gazos (dual G5 :), PB-n azert erezheto, hogy a lassu vas azert egy mai laptophoz kepest (OSX alatt csak persze) viszont TenFourral meg a flash is megy rajta. Mondom Ustreamos melo hasznalhatoan megy vele, ami full flash! Lehet egyszer megnezem Tigerrel is ... hatha azon meg gyorsabb. TenFour alatt 11-es flash plugint probaltam.

Egyebkent bar en nem ertek hozza, es istenitik itt a html5-ot a flash elleneben, de en winfos alatt ugy erzem a html5 lassabb ...

YADA
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 28. 13:53


Html5 egyetlen elonye, hogy kicsit tobb platformon elerheto, amugy semmi masban nem jobb mint a flash.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 28. 14:35


Quoting: Yada
Html5 egyetlen elonye, hogy kicsit tobb platformon elerheto, amugy semmi masban nem jobb mint a flash.


en is igy erzem, de a marketing duma szerint gyorsabb, kevesebb eroforrast igenyel mint a flash ... pedig nem :)

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Okt. 28. 15:56 - Szerkesztve: LaughingMan


Usefull links:
Böngésző és os témába .Apple ,ppc gépekre.

http://www.os923.com/

http://mac.linux.be/

http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

http://ppcluddite.blogspot.hu/2012/01/viewing-youtube-in-mac-os-9.html

http://www.floodgap.com/software/tenfourfox/

http://www.floodgap.com/software/classilla/

http://guides.macrumors.com/Web_Browsers_for_the_Mac

http://firefoxmac.furbism.com/

http://www.tuxation.com/linux-on-mac.html

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Okt. 28. 22:15 - Szerkesztve: charlie


A PPC-s Mac OS problémáinak megbeszélése és az azzal kapcsolatos linkgyűjtemények posztolása ebben a topicban véget ért. Csak mondom. :)

Ellenben nyugodtan lehet off-topic topicot létrehozni az OSX és az OS9 nyűgjeinek.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 29. 07:41


Azt valaki meg tudna mondani, hogy az AHI filesave drivert hogy lehet hasznalni?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 29. 09:46


Nem tudom, nekem anno nem mukodott semmin, vagy legalabbis ugy nem ahogy en kepzeltem :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 29. 15:02


Hehe ... Csarli az Ustreamos Content Monitoring tool megy MOS OWB-bol, es nem is lassu! :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 29. 18:22


Milyen fajlkezelot javasoltok MOS ala?
DOpus 4-et akartam, mert azt megszoktam OS4 alatt, de itt valahogy nem jol mukodik es csunya is (duplan huzott vonalak stb.)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Okt. 29. 20:35


Nem a MOS natív verziót kell használni, hanem az 68k-sat.
Az jól működik. :)

... és egyáltalán nem lassú.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.3
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024