Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.3
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 19. 14:51


Quoting: dekanyz
Ez a forum tiszta ovoda kezd lenni...


Draga baratom, de miert is kezd az lenni?
Mondd mar meg, hogy miert kell ilyen modon reagalni egy tok egyszeru kerdesre?
Eszre kene mar vennetek magatokat, vegre...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 19. 15:00 - Szerkesztve: dekanyz


Quoting: dh1
Online update meg mindig nincs?

Ez egyaltalan nem volt offenziv kerdes... gondolom...
Amugy, ez kb. rajad kivul senkit nem zavar!

Mit kellene eszrevenni?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 19. 15:12


Amugy, ezzel nem az a baj, hogy egymast heccelitek, hanem az, hogy komolyan is gondoljatok es "verre" meno szocsatak kerekednek ki!

Es a konkluzio mindig kb. ua.: SEMMI!
Erre mondom en, hogy ez tiszta ovoda!
A semmirol van szo hozzaszolasokon keresztul, ahelyett, hogy ertelmes dolgokrol lenne!! Pedig szvsz, lenne boven mit megbeszelni!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Sze. 19. 16:40


<conspiracy_theory>
Ez az online update más (külföldi) fórumokon is felmerült mostanában, hogy na ez bezzeg nincs a MorphOS-ben. Gondolom kiadták az ügyeletes trolloknak odafentről, hogy feszegetni kell a kérdést. Főleg a 4.2 megjegyzés tükrében árulkodó az ilyesmi... :) Gondolom az Amiga Mania tördelés meghozta a gyümölcsét és Viktor barátunk visszakerült a pixisbe, amiből egyszer már kiesett abbéli naivitásából fakadóan, hogy a pegasos.hu-ra postolt egy kérdést. Hiába, kellően alázatos szolgálattal a legnagyobb jellemhibákat is jóvá lehet tenni, ha a hited igaz. Újra elérte hát a "Clear" státuszt! :) Gratulálunk!
</conspiracy_theory>

Na de akkor:

A MorphOS csapat álláspontja az hogy teljesen online (AmiUpdate-szerű) frissítés nincs tervben a rendszerhez és soha nem is volt tervben, mivel nehezen supportálható telepítés-kombinációkat eredményezhet. Természetesen ez nem zárja ki a jövőben az upgrade eljárás egyéb módokon történő egyszerűsítését. Akinek ez az eljárás nem tetszik, az nyugodtan választhat másik rendszert.

(Másodszor írtam le. Normálisan. Többször nem fogom, ellenben a "kitilt" gombot használni fogom az admin oldalon. Csak mondom.)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 19. 18:38 - Szerkesztve: dh1


Quoting: dekanyz
Ez egyaltalan nem volt offenziv kerdes... gondolom...


Elmesz te a ... bocs!
Gusztustalan amit csinalsz, en NORMALISAN kerdeztem!
Lassan mar minden utszeli program tud ilyet, semmi koze az Os4-hez.
Miert akkora problem egy ilyen feature elkeszitese es miert akkora gond ha megkerdezem, hogy van-e!
Eszednel vagy?
Ennyire uldozesi maniaban szenved itt minden kek troll?
Akkora nagy a szad mindig, miert nem irsz akkor cikket az AM-be a MOs-rol?
Jah dumalni egyszerubb ... ertem.
Amugy meg ezt tedd valahova, itt nalam is van MOS! Hasznalatban!
Es kepzeld ha talalkozunk Csarlival nem ugrunk egymas torkanak es nem fujtom ot kekre o engem meg nem kinoz pirosra ... ezek a vitak nem komolyak. Legalabbis reszemrol NEM!
Csarli ilyen termeszetu, beszol mindenkinek, talan csak a felesegenek nem. Ettol meg mi szamtalanszor tok jol elbeszelgettunk akar nem Amigas dolgokrol is, sot adott mar nemi maganeleti tanacsot is amit koszonok is neki!
Egyedul az FTP dolog faj! :D :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 19. 18:41 - Szerkesztve: dh1


Quoting: charlie
Ez az online update más (külföldi) fórumokon is felmerült mostanában, hogy na ez bezzeg nincs a MorphOS-ben.


Nem nagyon olvasom a kulfoldi forumokat, nem tudtam rola, hogy ez tema. Hirek szinten szoktam megnezni kulfoldi siteokat, ennel melyebben nem szoktam. Hirben ilyen NEM szerepelt!

Quoting: charlie
Gondolom az Amiga Mania tördelés meghozta a gyümölcsét és Viktor barátunk visszakerült a pixisbe, amiből egyszer már kiesett abbéli naivitásából fakadóan, hogy a pegasos.hu-ra postolt egy kérdést. Hiába, kellően alázatos szolgálattal a legnagyobb jellemhibákat is jóvá lehet tenni, ha a hited igaz. Újra elérte hát a "Clear" státuszt! :) Gratulálunk!


Tenyleg nincs ertelme tovabb csinalni?
Neked? Vagy az olyan beszoloknak mint akik se nem olvassak se nem vasaroljak?
Bocs de semmifele tamogatast sem erkolcsit sem anyagit nem kaptunk a lapert, foleg nem toletek Dekany es Csarli! Na jo, Csarli neha elmondta, hogy kurvajo, hogy van ... mikozben minden masodik cikkbe belekot ... irni persze nem hajlando ...

Szoval BEKAPHATJATOK! :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 19. 19:00


... és akkor még en vagyok a kéktroll. :D

Tehát, akkor, én. mint igazi kék troll (TM - Tetves Majom) ismét elnézést kérek. Úgy látom van miért. :)

BTW: Kérdés. Efikára nem nagyon akart már tegnap éjjel felmenni a dolog, lehet-e köze, hogy egyből 3.1->3.3 upgrade-et akartam csinálni? (Soha nem tettem ilyet, ezért kérdezem, csak az efikára 3.2-nél már nem jutott hely, sem idő.)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 19. 19:03


Quoting: ratman
mint igazi kék troll


Miert veszed magadra mas "buneit" ohhh nagy Mester? :)
Sohasem ertettem!
TE aki igazan minden szarral rendelkezel, te aztan nem lehetsz elfogult, keptelenseg! :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 19. 19:07


@dh1: Pedig. :D Mondjuk szerintem nekem leginkább lehetne rá okom, ismerem azt, ahonnan jöttünk, és ismerem mindkét színű helyet, ahol vagyunk. Sőt, a harmadikat is aminek igazából nincs is színe. Ott nem sárkányok, hanem cicalányok laknak. :D

szt
Tag
# Elküldve: 2013. Sze. 19. 19:16


Bocs, hogy a 3.3-ról szólok :)
megörültem ennek a mondatnak:
Fixed national characters handling.
azt hittem lesz copyright jel a magyar nyelvvel is, de tévedtem. Úgy látszik ez már így marad. Viszont a jó hír (főleg a fiamnak), hogy ismét működik az fpse.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 19. 19:45


Quoting: ratman
Mondjuk szerintem nekem leginkább lehetne rá okom


Pont ez a lenyeg, megsem teszed, vagy csak utolag felvallalod :) de minek? :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Sze. 19. 19:52


@dh1:
Bocs de semmifele tamogatast sem erkolcsit sem anyagit nem kaptunk a lapert, foleg nem toletek Dekany es Csarli!

En, mint az eddig minden lapszamert fizeto, a sajat Amiga Maniat lapszamait kulfoldi (Revision) es hazai talalkozokon, kiallitasokon bemutato es reklampeldanykent biztosito lelkes olvasotok, szeretnem megkoszonni, hogy biztosithattam nemi tarhelyet valamint forum es e-mail szolgaltatast, valamint segithettem abban, hogy az Amiga Mania indulasakor legyen MorphOS teszthardveretek.

Bocs, hogy leszopni azert nem foglak.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 19. 20:06


Quoting: charlie
lapszamert fizeto


azzal a nyomdat tamogattad

Quoting: charlie
Amiga Maniat lapszamait kulfoldi (Revision)


errol mi nem tudunk

Quoting: charlie
hazai talalkozokon


mi is!

Quoting: charlie
nemi tarhelyet valamint forum es e-mail szolgaltatast


ez igaz, de ez nem anyagi illetve ne felejtsuk el, hogy mi tobben felajanlottunk zset azert, hogy a szerverert / ho fizetunk, bar igaz kertunk melle egy FTP lehetoseget is (vinyot mi dobotuk volna ossze) ... nem miattunk nem lett belole semmi ...

Quoting: charlie
hogy az Amiga Mania indulasakor legyen MorphOS teszthardveretek


ez nem a Ratman gepe? de valoban EN elmentem erte es elhoztuk Sadddamtol ...

Quoting: charlie
Bocs, hogy leszopni azert nem foglak.


ez az asszonypajtas feladata, bocs, de nem engednem at! :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Sze. 19. 20:09


OK.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 19. 21:05 - Szerkesztve: ratman


Kérem, Uraim. Most mindenki nyugodjon le és gondolja végig az egészet.
Elméletileg felnőtt emberek vagyunk vagy mi, ez meg egy fórum, ahol lehet trollkodni, de ez korántsem a valódi élet.

Mindenki nyugodjon le, vagy a francia szárazföldi haditengerészet szégyene fog lesújtani mindenkire. :D (Hozok-viszek, bárkit, bárhonnan, bárhova egy békéltető tárgyalásra :D)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 19. 21:23


Koszi Ratman a kozbenjarast!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 19. 21:26


Nem rajtam múlt, alapvetésileg.
Mivel semmi közöm nincsen az amigaspirit.hu-hoz, de tényleg, ezért nem ehhez semmi közöm sincsen. :)

Csak annyit szeretnék kérni, hogy most mindenki szépen nyugodjon le, gondolja végig, aztán beszéljétek meg. Egyikőtökkel sincsen semmi baj, csak gondolom alacsony lett az ingerküszöb... ezen kell túllépni és minden jó lesz.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 19. 23:28


Furcsa...
smbfs-en keresztul bizonyos konyvtarak (a fajlokkal egyutt) latszanak, de olvasni nem lehet oket.
Eloszor az hitem, hogy az ekezetes karakterek kavarnak be, de nem...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Sze. 20. 02:04


@dekanyz:
Mi van a túloldalon? Valami NAS? Windózpécé? Linuxpécé?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 20. 06:33


@Csarli: Egy XP van a tuloldalon.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 20. 07:20


@dekanyz: Halkan kérdezem: jogosultságok rendben vannak? Nem csak fájlmegosztás, hanem fájlrendszer szinten is? :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 20. 09:07


@ratman: Hat, gondoltam valami hasonlora is...
Nem lattam koros elvaltozast.

Amugy, kb. ugy nez ki a dolog, hogy a Win-es gepen van egy Storage konyvtar, ami meg lett osztva a halozaton. Ennek vannak alkonyvtarai: Film, Zene, Foto, stb. Ezek egy resze a MOS-os geprol lett feltoltve... magyaran irni tudtam. A gond a Filmek mappaval van, amiben vannak alkonyvtarak. Mindegyik egy-egy film ertelemszeruen. Van olyan film, amit lehet olvasni, van amelyiket nem... mindezt azonos alkonyvtarban. MOS-ban megnyitva, amelyik konyvtarral gond van, ott az Ambient csak altalanos ikonokat mutat. Ami rendben van, ott a file type ikonok rendesen meg jelennek.

XP alol termeszetesen rendben olvashato minden.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 20. 09:39


dekanyz: Akkor megkérdezem, hogy nem-e lehet-e, hogy túl hosszúak a filenevek? :) Ugyanis az SMBFS-nek is limitált a kezelhető filenév mérete (hogy mekkora, azt most nem tudom).

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 20. 09:51


@ratman: Van egy Flight nevu konyvtar, ami nem olvashato...

Eszembe jutott meg valami: Ha masolni probalom, akkor a MOS aszongya, hogy "DOS Error: Object is in use".

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 20. 10:10


@dekanyz: Nos, az attól is lehet, hogy túl nagy a file. Ugyanis, ha jól tudom, a DOS az már 64 bites, de az SFS korántsem az. IceFS-t próbáltad már? Egy partíción szerintem érdemes kipróbálni. Letölthető innen. Telepíteni úgy kell, mint ahogyan Amigán csinálnád. :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 20. 10:17 - Szerkesztve: dekanyz


SFS-en mekkora a max meret?
Ezek avi filmek... gyanitom 2GB alatt van mind!

Az IceFS stabil, megbizhato?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 20. 10:45


SFS-en max méret 2GB biztos.
Attól, hogy .avi a kiterjeszés az a méretet nem limitálja. Sőt, az alkalmazott kodekról sem ad túl sok információt.

Az IceFS meg elméletileg stabil, persze használni csak saját felelősségre.
(Régen az SFS, meg a PFS3, meg a bármi is hasonlókat tartalmazott :DDD)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 20. 10:56 - Szerkesztve: dekanyz


Quoting: ratman
Attól, hogy .avi a kiterjeszés az a méretet nem limitálja.

Persze, csak nem szoktak olyan orult nagyok lenni. ;)

Meg egy kis info: Az erintett konyvtarban a tobbi fajl se olvashato. Ezert is tippeltem eloszor a konyvtar nevere, mint a problema okozoja.

Ha hazaertem, meg azt kiprobalom, hogy a masik XP-s geprol olvashatoak-e ezek a bizonyos konyvtarak.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 20. 11:18


Ize ... az SFS doksija szerint:

Max. file size >4 GB
Max. filename length 107 characters
Max. volume size >127 GB

Vagy a MOS verzio esetleg mas?
Csak kerdezem, nem trollsag ... mert fura

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 20. 11:44


kábé igaz, konkrétan most nem tudom felidézni.

Az a gáz, hogy az SMBFS implementációja lehet, hogy szűkebb... innentől kezdve ha az egyik oldal kevesebbet tud (pl. filenévhosszban) már bukó van.
Ki kellene debugolni, hogy mit csinál. :)

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.3
 
 

Powered by online community software miniBB™ © 2001-2024