Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.2
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Sze. 07. 22:53


@Laughing Man:
A G4 Cube-ról szerintem sosem lesz külön statisztika, hiszen azis csak PowerMac G4... :)

Az elérhetőségeimmel kapcsolatban - amellett hogy a közelmúltban is megírtam ide a fórumba többször is - egyet tippelhetsz, figyelembe véve, hogy a nevem "charlie" az "amigaspirit.hu" nevű oldal meg az én gépemen fut... ;)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 07. 23:23


Quoting: LaughingMan
Szerintetek hány g4 Cube van amit legyártottak?

Egy van itthol a szekrenyben a "Zen" neveben:)

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 08. 11:14


Quoting: lazi
A lenyeg, hogy ez meg mindig az Amigas tabor csokonyos maradeka, de mivel lehetne ebbol kitorni?
Mi lenne az amivel mas csoport szamara is vonzova valhatna egy NG Amiga OS?

Nekem nincs otletem, de az biztos, hogy a jatekware az nem jatszik, mert irrealis gondolat versenyre kelni a mainstream-el ezen a teren.


Szerintem egyébként a "volt" amigás tábor sem tudja, hogy mi jelenleg a helyzet. Persze ez hobbi dolog, mutatsz egy puderbookot MOS-sal egy régi Dude-nak, hogy de fasza amiga noti 2013-ban, de az más kérdés, hogy vesznek e. Még nagyobb, hogy rendszeresen használják e vagy sem.

Kitörés, jelenleg szerintem ha vmi embended piacot megcsípne, vagy auto, illetve amit említetetek okostv. Sok pénz rengeteg fejlesztő kellene és máris lenne egy csomó software. pl rasberry pi-re is volt két perc alatt libreoffice, meg egy csomó dolog, itt meg megy a "de ezt nem lehet megcsinálni", vagy "évekbe tellne" nóta.

Ha abba belegondol az ember, hogy a 2000-es userszám még 1982-ben is nagyon kevés lett volna, amikor kb 4M személyi számítógép volt össz a világon, akkor...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Sze. 08. 12:31


@Derringer:
Raspberry Pi-n Linux fut. Szóval arra úgy volt LibreOffice, hogy átmásolták egy másik ARM-os gépről, ahova meg szimplán lefordították GCC-vel. 0 porting effort. Ne hasonlitsuk ahhoz, mintha meg kell írni a komplett OS interfészt 0-ról...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 08. 21:35


Quoting: derringer
Ha abba belegondol az ember, hogy a 2000-es userszám még 1982-ben is nagyon kevés lett volna, amikor kb 4M személyi számítógép volt össz a világon, akkor...

Foleg, hogy a 2000 nem a user szam, hanem a regisztraciok szama!

Amugy, szerintgem annyira nem lenne rossz a helyzet, ha nem mindenki a MOS Dev-ektol varna, hogy valami legyen! En mar regota mondogatom ezt, de hat...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Sze. 09. 11:45


@dekanyz:
Ez igaz, de aki hasznalhato fejleszto - meg aki nem, pl. en - mar MorphOS csapattag... :S

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 09. 12:22


@Csarli:
Szerintem a fejlesztes csak az egyik dolog!
Szamtalan dolgot lehetne meg tolni, pld. doksikat irni, vagy tesztelni ezt-azt, grafikai munkak, ikonok, stb.

En is fejlesztek ezt-azt, pedig nem vagyok a MOS Dev team tagja.
Nyilvan az Amigahoz annyira nem ertek, szoval nem is akarok/lehetnek.
De pld. a DSP-s cuccok mindig is erdekeltek, es ha nem MOS-ra, akkor Linux-ra csinalnek valami hasonlot. Na, de majd latjuk, hogy sikerul-e osszehozni valamit...

Szerintem akarni kellene elso sorban. A MorphZone-on van egy-ket srac, akik perfekt angolok (mivel az USA-ban laknak) es ha a faszsagokra agymenes kapacitasukat inkabb pld. doksikra forditanak, akkor meg akar hasznos is lenne....

De nem akarok ujjal mutogatni. Mindenkinek a lelkiismeretere van bizva a dolog. ;)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 09. 12:24 - Szerkesztve: dekanyz


Van egy magyar srac: BSzili neven van fenn itt-ott... portol jatekokat AROS/MOS-ra. Kegyetlen aktiv! O itt szokott lenni?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Sze. 09. 13:43


Nem. Nem tudom miért nem. :) Gondolom portokon dolgozik, fórumozás helyett.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 09. 13:50


Lehet... :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 14. 19:13


Gondom van az SMBFS belovesevel.
Van egy wines gep, amin van egy megosztott konyvtar.

Kiadom ezt a parancsot:
smbfs workgroup=WORKGROUP user=**** password=**** service=//192.168.0.103/ volume=Storage device=Storage:

A valasz erre:
smbfs: Unknown host '192.168.0.103'

Mi lehet a gond?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 14. 21:44


Rossz IP? :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 14. 22:49


Sajnos nem ennyire egyszeru... :(

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 14. 23:08


Quoting: dekanyz
Gondom van az SMBFS belovesevel.
Van egy wines gep, amin van egy megosztott konyvtar.


win7/8-as gép?

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Sze. 14. 23:20 - Szerkesztve: lazi


Quoting: dekanyz
smbfs workgroup=WORKGROUP user=**** password=**** service=//192.168.0.103/ volume=Storage device=Storage:


Nem kene az ip utan megadni a megosztasi nevet?

Nalam ez kb igy nez ki:
smbfs service=//asus/szar workgroup="MUNKACSOPORT" volume=poce

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 15. 02:29


nah

nalam kabe igy nez ki a paranccsor

smbfs domain=WORKGROUP volume=stuff device=stuff service=//atomanti.lan/STUFF

Termeszetesen DNS hasznalata eroteljesen javasolt, mivel az smbfs az ip cimeket eleg faszul megprobalja feloldani *legalabbis nalam*.

Jah, meg nem kell semmilyen kettospont sehova se.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 15. 08:04


smbfs: Cannot connect to server (5, Input/output error).
smbfs: Could not connect to server (5, Input/output error).

Most itt tart a dolog.
Ez nem valami XP-s beallitas lesz?

Fgab2a
Tag
# Elküldve: 2013. Sze. 15. 12:32


Sziasztok! Új tag vok. Idetosva már vagy tizenéve nem használok amiga gépet (hiba volt eladni a 060-as a1200-t), mostanára meg betelt a tököm a windózokkal, meg a vincseszter is ( a fontos adataim pedig fojton elvesznek) :( ... Vettem egy powermac G4 gépet, telepitettem az Mac os 9.2-őt rá... Van egy morph os 3.2 telepítő cd-m, segitsen vki, hogyan tudnám a morph os-t müködésbe hozni rajta...!! A bootolástól, sajnos azt sem tudom mit kell nyomni, vagy hogy megy ez a fojamat, esetleg leírás linknek is örülnék!! Köszönöm előre is ha vki tud segiteni! üdv mindenkinek.: Gabi

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 15. 12:37 - Szerkesztve: dekanyz


@fgab2a:
Ha csak MOS-t akarsz ra, akkor egyszeru: Berakod a CD-t, C gombot nyomod a gep indulasakor, es elindul egy Live rendszer. Aztan telepited.

Ha dual boot-ot akarsz, akkor az Amiga Mania 3. szamaban megtalalod a leirast.
Sok sikert!

Fgab2a
Tag
# Elküldve: 2013. Sze. 15. 13:41


Nem kell nekem dual boot, legalábbis egyelőre, de mikor berakom a CD-t, ,s nyomom a "c" gombot, akkor fehér alapon egy három, vagy négy soros üzenet jelenik meg.... És semmi nem történik a továbbiakban, mindjárt le is próbálom írni mi a szitu.

Fgab2a
Tag
# Elküldve: 2013. Sze. 15. 13:52


"quark/openfirmware
Console failed
System.: (PowerMac 3,1) Rev.
CPU: (PPC 7400) Ver.
Cpu clock 450Mhz Bus clock:"

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 15. 13:52


Quoting: fgab2a
Nem kell nekem dual boot, legalábbis egyelőre, de mikor berakom a CD-t, ,s nyomom a "c" gombot, akkor fehér alapon egy három, vagy négy soros üzenet jelenik meg.... És semmi nem történik a továbbiakban, mindjárt le is próbálom írni mi a szitu.


Az az openfirmware lesz.
Egyszerübb, ha meghallod a boot-hangot és bal alt-ot nyomsz. Grafikusan megjelennek a bootolható eszközök. Ha cd-d jó, akkor egy lepkés cd-is meg fog jelenni. Erre rányomsz, majd a tovább nyílra.

Fgab2a
Tag
# Elküldve: 2013. Sze. 15. 13:54


Asszem nincsenek extrák a mac-ben egy Ati rage vidkártya, 4x128mb sdram. Gigabit ethernet, beépitett hangszórócska, 2x usb, 2 firewire... 2db wincseszter, 1 dvd olvasó/CD író.

Fgab2a
Tag
# Elküldve: 2013. Sze. 15. 13:56


ok, bepróbálkozom az "alt" gombos dologgal. köszi addig is!

Fgab2a
Tag
# Elküldve: 2013. Sze. 15. 14:06


reagált az Alt gombra, beállitottam a lepkés CD-t, de ugyanaztörtént, igy viszont arra gondolok, hogy hibás a lemez, le lehet ezt tölteni szabadon vhonnan? Ezt , ami van CD, egy német rokonomtól kaptam, kissé megviselt állapotban, ugyértem homályosra mosódva a grafika a CD felsőlapján.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 15. 14:11


fgab2a: http://www.morphos-team.net

Egyébként tessék.

Fgab2a
Tag
# Elküldve: 2013. Sze. 15. 14:44


Köszönöm! Töltöm is! Nem vagyok egy computerguru (autoszerelő vok), de nagyon tele lett a tököm a winekkel, sajnos muszály vmi más alternativa után néznem, de sajnos ez a gépen levő mac os 9.2 nagyon gyík rendszernek tűnik, főleg, hogy minden OS X -re jön ki program (a napokban utánanézve rá kellett jöjjek), s ráadásul nem is túl gyors, sőt elég gyengusz. Nem találtam rá böngészőt, ami le tud játszani youtube filmeket. Olyan adatokat vesztettem a winről-hogy betette a kulcsot rendesen. (hobbim a vízmotorok téma, s ebben a tekintetben vesztek a kisérleti eredmények) Eszembejutott, hogy anno, az Amiga gépem ezekhoz a fosokhoz képest ultra stabil volt, nem kellett ujrainstallálgatni évekig, max bövitgetni, így jutottam oda, hogy vmi más alternativa kell. Hát próbálkozok... :)

Fgab2a
Tag
# Elküldve: 2013. Sze. 15. 15:33


nos letöltöttem az iso filet, s felirtam egy Cd-re, de ugyanúgy áll meg a gép. Kiirja azt a néhány sort, s kész. (persze a kiírás után még megy kb. 15 másodpercig a töltögetés a CD-ről) Közben szétnyitottam a Mac-et, megnézzem mi van benne, amire nem számitottam, az egy SCSI vezérlő, ezt kivéve is megpróbáltam a dolgot, de akkor is ugyanugy megáll a folyamat. Remélem nem fogytatok még ki az ötletekből! :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 15. 15:50


fgab2a
Udv! Tutira jo az optikai meghajto?
En audio CD vel szoktam leellenorizni. Persze mukodo rendszer kell hozza.
Ha rajta van meg a 9.2 akkor nezd meg, beteszel egy audio CD t majd par szamot vegighallgatsz, ha nem ugrik sehol a zene, akkor jo esely van ra, hogy mukodik rendesen az optikai meghajto. Meg egy pram resetet meg lehet probalni. "Command" key, the "Option" key and the "P" and "R" billentyuket egy friss bekapcsolas utan megnyomni, majd addig nyomni, mig nem gongat a gep, gong utan elengeded ezeket a gombokat es megprobalod ujra bootolni azt a CD t.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 15. 15:56 - Szerkesztve: dino


Egyebkent mire kell a gep?
Milyen fontos adatokat akarsz orizgetni. Sajnos egy "uj" felhasznalonak igen sok kompromisszumot kell am kotni, ha minden napos hasznalatra akarod hasznalni. Meg a mai vilagban azert egy 450 es G4 es egy Atirage 16MB os kartyaval nagggyon vekony am! Eleg nyogvenyelos lesz a net foleg. Nekem 64MB os 9000Pro van a gepben, szuken eleg, ami egy joval gyorsabb kartya is, no es a G4 em 1.25Ghz. He ha csak szovegszerkeszteni kell, meg MP3 mat nemi AVi, stb filmet nezni kicsit matatni, arra tokeletes. :)

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.2
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024