Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.2
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . >>
Szerző Üzenet
Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Júl. 13. 00:25


@Charlie:

Gondoltam, hogy nem fog tecceni, mert OS4 feature :-)
Valojaban nem a protection bit allitas miatt keszul ikon, hanem mert az icon info ablakban save-et nyomok. Ugyanebben az ablakban van delete icon is.
Ezeket es meg a csillio ikon izelo funkciokat a RAWBinfo csinalja. Ha ezt kilovod, akkor majdnem ugyanaz a ficsorkeszlet, mint MOS-on.

Ezt erdemes lenne MOS fejlesztoi szemmel megnezni IMHO.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Júl. 13. 18:03


Köszi Charlie, ez jó lesz! (Mármint az alapértelmezett MOS partíció beállítása, nem a gép felgyújtása ;-)!)

nagygabe
Tag
# Elküldve: 2013. Júl. 14. 19:12


PowerBook G4-en próbálkozom a MOS-sal. Amint megkaptam a gépet, rögtön telepítettem rá a MOS-t, MacOS nem maradt rajta.
Le lehet valahogy halkítani a gép bekapcsolás hangját?
A kijelző fényerejét hogyan lehet állítani?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Júl. 14. 19:37 - Szerkesztve: charlie


@nagygabe:
1., A gép bekapcsolás hangját sajnos csak Mac OS X alól lehet levenni. Mivel ez azt vonja maga után, hogy az OS beleírja a megfelelő értékeket a firmware-be helyesebben az NVRAM-ba ill. PRAM-ba, amire egyetlen alternatív rendszer sem volt elég bátor, lévén nincs túldokumentálva a dolog, és ha valami félremegy, akkor tönkre is teheti a gépet, vagy legalábbis bootolásképtelenné...
2., A kijelző fényerejét a megfelelő funkciógombokkal állíthatod, mint Mac OS X alól. Arra nem emlékszem, hogy az Fn + funkció, vagy simán csak a funkciógomb a default. Ha nem működik, akkor írd meg milyen PowerBookod van, mert kellene neki mennie!

nagygabe
Tag
# Elküldve: 2013. Júl. 14. 19:46


Akkor előtúrom a MacOS telepítőt, ha minden igaz, kaptam hozzá. Eddig nem nagyon érdekelt ;)

A fényerőt végül sikerült állítani, én voltam béna. Simán csak F1-F2, és nem fn+F1, fn+F2.

Köszönöm a segítséget!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Júl. 14. 19:50 - Szerkesztve: charlie


@nagygabe:
Örülök, hogy működik! A funkciógombok Fn vagy Fn-nélkülisége amúgy átkapcsolható a Rendszerbeállítások -> Laptop-ban, ha jól rémlik, ha te esetleg nem az alapértelmezettet preferálod.

nagygabe
Tag
# Elküldve: 2013. Júl. 14. 21:11


Végülis mindegy, ha már megtaláltam :)

Felraktam az OSX-et, beállítottam, visszaraktam a MOS-t. Már nincs bekapcsolóhang...

Viszont a YouTube nem akar menni OWB-ben. Próbáltam HTML5 módban is, anélkül is, sehogy sem akar menni.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Júl. 14. 21:20 - Szerkesztve: charlie


@nagygabe:
Megy az, csak erős helyett okosan kell próbálni. A YouTube egy hiperokos oldal, ezért meg kell patkolni kicsit, hogy menjen rendesen. Erre az OWB saját scriptet biztosít.

A használatának módját többször leírtam részletesen, egyszer például itt. (Bár az OWB-t már nem kell külön letölteni, mert bekerült a rendszerbe azóta, és a 3.2 óta nem jelent meg új verzió.)

Viszont a legutóbbi OWB óta a YouTube változtatott valamit megint, ezért frissíteni kell a scriptet, amiből itt találsz újabbat (YouTube.js).

nagygabe
Tag
# Elküldve: 2013. Júl. 14. 21:34


Köszi! Így már nálam is megy, hang is van :)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Júl. 16. 13:08 - Szerkesztve: peachman


Egy vad gondolatom támadt. Lehet MOS-t használni webfejlesztéshez? Apache-PHP-Mysql kombináció létezik rá?
Amolyan MAMP :) (vagy ez mac-re már foglalt mozaikszó:) )

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Júl. 16. 16:31


Van, de nagyon öreg.

apache
mysql

Más szóval, Önnek, ezt nem ajánlom, Uram.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Júl. 16. 20:38


Quoting: ratman
Más szóval, Önnek, ezt nem ajánlom, Uram.

Jaja, csak egy főverziószámmal marad el mindegyik a kívánttól.
Akkor ezt ejtettem. Gondoltam én, hogy vad álmaim vannak :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Júl. 17. 00:41 - Szerkesztve: charlie


@PeachMan:
A MorphOS szerintem egy remek kliens OS, ennek megfelelően kell használni. Amikor anno up-to-date volt az Apache meg ezek rá, akkor sem a teljesítménytől lobogott a hajad - ezek a bazi POSIX cuccok eléggé lassúak voltak mindig is.

Viszont ott a remek FTPMount és az újabb verziókban az SSHFS, ezekkel remekül be lehet jelentkezni egy szerverre és a lokális szövegszerkesztőt meg ilyesmit használni, miközben OWB-vel tesztelsz. A szerver meg lehet akármi - pl. egy Raspberry Pi is. :)

Egyébként OS4-re van egy AAMP package az AmiCynix alá - ami a helyi Un*x környezet, de ahhoz se nyúltak vagy három éve. Bár az szinte mindenben egy főverzióval újabb. Mivel a forrása kintvan, esetleg lehet próbálkozni a portolásával, de mint mondtam, nem látom sok értelmét.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Júl. 17. 06:55


@ Chain-Q :
Jaja, az lesz. Van itthon egy linuxos fájl+stream szerver, ami mostantól webszerver is lesz. Majd az végzi a piszkos munkát. Talán még jobb is, mert tud raid-et.
Kódolni pedig a MOS-on fogok :)
Esetleg tudsz róla, hogy valami GIMP-hez hasonló, rétegekkel dolgozó fotóeditor létezik rá? Semmi extra nem lenne, kivágások, másolások ilyesmi csak több réteget kezeljen.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Júl. 17. 10:31


Javasolt nézelődési helyek:

Aminet - milyen meglepő. :D
Cseh tesók linkgyűjteménye
ez meg a morphos-files

Sok sikert, van mindenféle izébigyó, én nem vagyok grafikus, tehát nem értek hozzá, régebben a tvpainttal vacakolgattam.

Sok sikert.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Júl. 17. 13:21 - Szerkesztve: charlie


@PeachMan:
GIMP szerű cucc sem nagyon van, régebben volt a már nem létező/támogatott Pixel nevű cuccból egy kezdetleges port, aztán szó volt róla, hogy lesz belőle fullos MorphOS változat amit részben én fejlesztettem volna, de aztán annyiban maradt a dolog.

Az ismert cuccok vannak, amiket Ratman is írt. Ezenkívül még a Griboullis nevű ware tűnik komolyabbnak, amit az a csóka csinált, aki a Blendert is portolta MorphOS-re. Ez pl. tabletet (pressure) meg ilyesmit is támogatni tűnik, viszont Pythonban van írva, ami kb. ígéret, hogy ez sem a stabilitásával meg a gyorsaságával fog kitűnni.

Az amigás ImageFX viszont működik, ha felteszed a ClassAct-ot, asszem.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Júl. 17. 22:16


Ha mar igy szoba kerult, bar en nem akartam ebben a topicban emliteni.
Nem csak az AmiCygnix-es AAMP van OS4-re. Van egy nativ valtozat is:
* Apache 2.2.11 (http://httpd.apache.org)
* MySQL 5.1.35 (http://www.mysql.com)
* PHP 5.2.10 (http://php.net)
* Additional tools
* myApacheStarter 2.00
* mySQLcontrol 1.00

Egy idoben sokat hasznaltam. Jol mukodik.

Ha jol latom ennek a forrasa is fent van OS4Depot-on.
A "porter" egy kellemes arc, bizonyara segitokesz lenne egy MOS porthoz.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Júl. 18. 10:30


@Chain-Q: Ja, megnéztem, ImageFX vígan susog MOS-on.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Júl. 18. 19:23


Köszönöm mindenkinek. Megnézem a leírtakat. Valami mini munkaállomást összehozok rajta :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Júl. 19. 09:32


@PeachMan:
Majd szamolj be az eredmenyekrol! ;)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Júl. 24. 06:27


@dekanyz:
Meglesz. De most csúszik a dolog picit. Nagy erőkkel támad a nyár :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Júl. 30. 09:07


@Csarli:
Ugy latom, hogy 3.2-ben sem javult az "USB Mass Storage masolgatas kozben a Poseidon szijjelfagy" problema. :(

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Aug. 11. 22:25


Amator kerdes.
Sikerult a gyorsindito panelemet (amiben az ikont behuzva egy kattra elindija a progit) MorphOs alatt eltuntetni. Hol van ez helyileg? Hogy tudom visszavarazsolni? Koszi!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Aug. 11. 22:35


Ambient menuben ott a panelsnél, ha jól emlékszem.

de ha letörölted, azt már vissza nem hozod.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Aug. 12. 06:17 - Szerkesztve: dino


Nem talalom, hogy tudok uj panelt letrehozni?
-------------------------------------------------------------
Reggel van meg! Meg is talaltam a leirasod alapjan.
Nagy koszi! :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Aug. 27. 16:18


Azt meg lehet valahogy oldani, hogy egy mozdulattal megnyiljon tobb terminal (1 terminalnak tobb ablaka) es mindegyik egy elore megadott path-ra belepjen?
Elegge hasznos lenne...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Aug. 27. 17:32 - Szerkesztve: charlie


@Ratman:
De ha letörölted, azt már vissza nem hozod.

Tudom h. jól megkésett válasz, de ha van a Prefs-t tároló meghajtón .recycled könyvtár, abból vissza lehet nyerni, általában, ha nem túl sok I/O művelet telt el azóta... (Korábbi file verziókra is vonatkozik ez, nem csak letörölt fájlokra...)

@dekanyz:
A newcli/newshell és a cd parancsok kombinációja szerintem csodákra képes, de ezt most csak tippelni tudom, mert nem tudom kipróbálni. Este tudom kitalálni neked... Esetleg ha addig összehozod valahogy, elmondhatod hogyan. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Aug. 27. 21:13


Quoting: charlie
Tudom h. jól megkésett válasz, de ha van a Prefs-t tároló meghajtón .recycled könyvtár,

Ma is tanultam valamit! Koszonom!

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Aug. 28. 01:31


Quoting: charlie
Tudom h. jól megkésett válasz, de ha van a Prefs-t tároló meghajtón .recycled könyvtár,

ja, én már megszívtam, azóta formázásnál a recycled könytár látszikra pipa van alapból.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Aug. 28. 01:36 - Szerkesztve: derringer


Aki nem olvasta esetleg itt van egy kis optimalizált cfgfile bochs-hoz, meg némi leírás, hogy honnan lehet drivert szerválni. (pl ATi rage pro 128)

Most G5 2,7GHz-en 2.34 perc alatt bootol az xp, driverekkel egész használható.
néhány kép:





<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.2
 
 

Powered by light forum script miniBB™ © 2001-2024