Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.2
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Máj. 27. 20:34 - Szerkesztve: charlie


*Badumm, tsk*! :)

Benne: PowerMac G5 support (hivatalosan 7,3 only), iBook G4 support (összes modell), PowerBook G4 Aluminium support (ATi Radeon kártyás gépek), WiFi, új IP stack, Radeon R300 3D támogatás, beépített DiskCache (DynamiCache motor)... :) "És még sokan mások..."

A ReleaseNotes másfélszer hosszabb mint a 3.0-é, csak hogy érezzétek...

Letölthető a szokásos helyről.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Máj. 27. 20:38


Gyááááá... big respect! :)

Most tolhatom az ápdét a raklap mos hardvernek, de ez most _egyáltalán_ nem fontos. :)

Thx!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 27. 21:43


Juhejj... ez aztan a meglepetes igy keso este!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Máj. 27. 21:48 - Szerkesztve: dino


Asztakurva! Eze meg most sem kell fizetni a regisztralt felhasznaloknak?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Máj. 27. 22:00


@dino: Az a mondas, hogy az osszes 3.x upgrade ingyenes lesz a mar regisztralt felhasznaloknak (azoknak is, akik a 2.x-et reggeltek), persze csak a mar regisztralt hardverukon.

Szoval igen, ez is egy ingyenes upgrade azoknak, akik mar regisztraltak.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Máj. 27. 22:03 - Szerkesztve: charlie


Es egy fontos adalek: foleg az R300 3D support kornyeken es a WiFi es a halozat kornyeken meg elofordulhatnak gixerek. De elegge nagy mennyisegu, elegge uj kodrol van szo. Mint azt a masik topicban mar irtam, jelezzetek a problemakat nyugodtan, mert lesz egy 3.3 bugfix release. :)

Es egy known issue: a Warp3D support *NEM* mukodik R300-on. Csak TinyGL van, mivel a TinyGL-hez sajat driver alrendszert fejlesztettek a 3.x-ben. Igy tud pl. hardver T&L-t es AGP-t rendesen tamogatni Radeonokon. Hogy ez mennyiben fog valtozni, vagyis R200-nal ujabb kartyakon lesz-e valaha Warp3D a rendszerben, az meg nem eldontott.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 27. 22:20


Egy lama kerdes: Warp3D-t ki es mi hasznalna?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 27. 22:22 - Szerkesztve: dekanyz


Az a hiba kijavult, hogy aktiv mass storage eszkoz hasznalatnal osszefossa magat a Poseidon? (Amit mutattam egyszer regen a klubban)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Máj. 27. 22:25


nah, cd betesz ujrainditom, nyomom a C gombot hallom, hogy bootol a cd rol majd dob egy ablakot: startuo message: need version 0 of bsdsocket.library

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Máj. 27. 22:34 - Szerkesztve: charlie


@dino: Nyomjad tovabb fog az menni... ;) Amugy nehany gepen jon elo ez az ablak, nemtudom miert, es miota. Nalam is van. Reportoltam.

Szerk: csak CD-bootnal van ilyen, HDD bootnal meg sose lattam.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Máj. 27. 22:41 - Szerkesztve: dino


majd ez utan bejon a nyelv es billentyuzet valasztasi ablak, kivalasztom, majd ez a kepernyo fogad:
bug

Majd ha ezeket tovabbnyomom akkor egy szep System will reboot now t kapok.

Oesixel irtam az isot toast al, gondolom ez nem baj?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Máj. 27. 22:56 - Szerkesztve: charlie


@dino: Ez azt jelenti, hogy nem a CD-n levo boot.img bootolt be, hanem a HDD-n levo, a CD-n levo MorphOS-sel. Ezert mondja hogy tul regi a MorphOS boot.img.

Sajnos tortent egy sulyos hiba a release folyamatban ugy tunik, es lehet hogy hibas a kireleaselt iso, ami azt jelenti hogy _BIZONYOS_ gepeken nem mukodik, legalabbis a boot nem jo... (Termeszetesen a csapatban es a betatesztereknel mukodik...) Mar dolgoznak a javitason.

Megprobalhatod OF promptbol bebootolni a kovetkezokeppen:

CMD-OPTION-O-F

ezutan parancssorba:

boot cd:,\mac_ppc32\boot.img

Kerlek jelezd vissza, hogy mukodik-e. Es azt is, hogy milyen gepen probalod. Ha sikerul igy bebootolni, nyugodtan felrakhatod, mert ugy tunik, csak a CD boot folyamatot erinti a hiba! Szoval HDD-rol tokeletesen mukodik minden.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Máj. 27. 23:25


bug
Mit kurok el Mester?
Nah, mentem aludni...
Itt videken koran kel a kakas... :D

Quoting: charlie
Es azt is, hogy milyen gepen probalod.

MDD 1.2Ghz, de foton itt az openfirmwareben is lathato a tipus.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Máj. 28. 00:12 - Szerkesztve: charlie


@dino:
Igazabol semmit. Az .iso hibas. Javitjak, lesz belole masik. Egy hete tort el, a magyar talalkozo alatt, pedig akkor vegigteszteltunk mindent es azota alig nyultak hozza, a bootolashoz meg egyaltalan nem. Szoval rejtely.

Ugy tunik hogy az .iso kesziteshez hasznalt egyik segedprogramban van a hiba. (Linuxos cucc...)

Egyebkent ha valakinek sikerul megis bebootolnia es felraknia, az nyugodtan tegye meg, mert a mar feltelepult rendszert egyaltalan nem erinti a problema, csak a CD bootolast Macen.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Máj. 28. 01:01


@Thread:
Kikerült egy javított ISO, ez most már tényleg minden Mac-en kell hogy bootoljon. Aki leszedte és nem ment neki, nyugodtan szedje le újra és próbálja meg megint.

Az ISO-n amúgy egyetlen fájl sem változott, csak magát az ISO-t csomagolták újra, szóval aki már leszedte és felrakta, annak nem kell újra.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 28. 07:51


Party time!

Erre pont most vagyok elutazva. A durva az volt, hogy tegnap du, még ment az oltás a morphzone-on, hogy esetleg nyár vége, meg kész lesz ha kész lesz...

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Máj. 28. 08:14


@Charlie:

Pont most nem tudsz jonni Amicon-ra, oltani a nepet MOS3.2-vel.
Sebaj, Dinoval, majd keverjuk a keket a palettara ;-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Máj. 28. 09:01


Nah? Valaki? En most melohelyen vagyok, az MDD nem fert fel a biciklire :)
Sikerult valakinek mar itt a nagyerdemu publikumbol?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 28. 10:08


En upgradelek egy SSD-re elotte.
Azt hittem, hogy meg van egy kis idom eldonteni, hogy mit es honnan... :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Máj. 28. 10:21


Nah. A rossz iso az ment pegasoson. A javitottal meg mar feltankoltam puderbukot. Nagyon suti!

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Máj. 28. 12:07


A ReleaseNotes másfélszer hosszabb mint a 3.0-é, csak hogy érezzétek...


Gratulalok! Ez a megfelelo formaju releasenotes. Akar fajlonkent tagolva, reszletesen.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Máj. 28. 12:44


@Lazi: A 2.0 ota ilyen (2008)... ;) Es vissza is lehet nezni mindet, ugye.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Máj. 28. 12:57 - Szerkesztve: lazi


Az uj iso-t szedtem le. Hibbatlanul felment Pega2-re.

Azonban az a screen problema meg mindig benne van, bar lattam a javitasok kozott egy olyat, hogy ha a displaynel kisebb a screen, akkor az ezen kivul allo reszt nem torolte (layers.library).

Most megint epp masik monitoron van a tap b**tatas miatt, es ugyanazt produkalja mint korabban. Tehat arrol van szo, hogy a beallitott felbontas 1440x900, de miutan atrakom egy 4:3-as CRT-re, a 900 soron tul egy szurke sav jelenik meg alul. Ha egy ablakot kihuzok a screen also szelen tul, akkor itt elkezdenek animalni a hatso display bufferek.

Persze ez tok szelsoseges eset, mert nyilvan nem kellene ezt a felbontast ezen a monitoron hasznalni.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Máj. 28. 13:04


Ahhh ez megis bug!
Barmely felbontason, ha az ambient edit screen ablakban a size barmelyik iranyban kisebb a screen meretnel, a szelso, vagy also savon megfigyelheto a jelenseg.

szt
Tag
# Elküldve: 2013. Máj. 28. 19:14


@Chain-Q:
azt nem lehetne valahogy elérni, hogy egyszer majd legyen copyright jel magyar nyelv és magyar billentyűzet választása esetén?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Máj. 28. 20:55


Sikerult!
Viszont latom a muiban a help buborekot (ha az egeret mondjuk a particio ikon fole viszem) meg mindig nem lehet eltuntetni.
Pedig mar reklamaltunk ez miatt tobbszor is. :/

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 28. 21:07


Az egy orjito feature ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Máj. 28. 21:24 - Szerkesztve: dino


Mas, az OWB hez nincs valami cucc, amivel a konyvjelzoimet a frissebb OWB be egyszerre be tudom illeszteni, hogy ne kelljen egyenkent behokizni?
Szerk: Ugylatom lassan neznem kell valami nagyobb RAM mennyisegu videjokartyat az MDD be, mer ez a 64MB lassan lofasz...
de azert meg el lehet lenni vele, bar amilyen iranba megy a web, az a csoda, hogy meg egyatalan el lehet lenni ennyi VRammal.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 29. 08:44


Quoting: dino
Mas, az OWB hez nincs valami cucc, amivel a konyvjelzoimet a frissebb OWB be egyszerre be tudom illeszteni, hogy ne kelljen egyenkent behokizni?

Ha atmasolod a bookmarks.html-t?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 29. 10:08


Quoting: dino
de azert meg el lehet lenni vele, bar amilyen iranba megy a web, az a csoda, hogy meg egyatalan el lehet lenni ennyi VRammal.


Mondjuk ez nem a web hibaja ...
Ugyanez a kartya mas rendszerekben vigan elvan 64 megaval ... :)

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.2
 
 

Powered by open source forum script miniBB™ © 2001-2024