Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.1
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
Szerző Üzenet
ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 05. 19:10


@dh1: A fakutya bármilyen nextgen vasat megesz, (najó X1000-et talán nem), amire létezik OS4. Pegasos2-t olyan szinten agyonveri, hogy rossz nézni... pedig, jó lenne az, de kb egy A4000D szintjét hozza 1.16-os OWB-vel, 1.4.5-os PUP Morphossal... és ahhoz, hogy ez így menjen, gettósok 68k-s komponens is kell. :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 05. 22:18


Fa kutya? Az mi?
Timber?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 06. 07:16


ratman
Vazze en is viragnyelven nyomom, de hozzad mar egy ertelmezo keziszotar kellene :DD:DD:DD

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 06. 07:38


Igen, Ratman Fakutyának hívja a Timberwolfot. Tegyük hozzá, némiképp joggal. :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Feb. 06. 08:25


Látszik, hogy nem erre van kihegyezve az agyatok, nekem egyből leesett :-D.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 06. 20:06


OWB 1.19 kijötte magát. Szíjad okosan a szokásos helyen.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 06. 20:11


Quoting: charlie
OWB 1.19 kijötte magát. Szíjad okosan a szokásos helyen.

Koszonjuk!
Dejo, hogy van ilyen jo kis hasznalhato, gyors browserunk :)
Szuper!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 06. 20:40


 @chain-q: En meg szopatom most magamat os4.1-el.... de majd most! :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 06. 20:56


Quoting: ratman
En meg szopatom most magamat os4.1-el.... de majd most! :D



Nem szegyelled magad teee, teee.... kek TROLL!!! :DD:DD:DD

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 06. 21:04


@dino: Vállalom, mert ez "just works (c)(r)(tm)". OS4.1-ről még mindig nem látom be, hogy mire is jó... jah, szép a grim reaper ablaka. :D

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Feb. 06. 23:54


Kene mar nektek egy "OS4 unrulez" topic, mert mindenhova odacsinaltok :)

@Charlie:
Azt a bejelentkezesi problemat, amit meg hajdanan neztunk, mutattad Fab-nak? Meg most sem megy, de mar mond ra valamit az oldal. Valami session cookie faj neki. Erdekel meg a dolog? Mert engem igen :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 07. 07:32


Quoting: lazi
Kene mar nektek egy "OS4 unrulez" topic, mert mindenhova odacsinaltok :)

En nem csinaltam oda sehova en csak a vazelin vagyok a kuplerajba. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 07. 20:52 - Szerkesztve: charlie


Quoting: dino
en csak a vazelin vagyok a kuplerajba.

Hat azt baszhatjuk! :)

Quoting: Lazi
Azt a bejelentkezesi problemat, amit meg hajdanan neztunk, mutattad Fab-nak?

Azt meg is oldottam szerintem, mintha spoofinggal ment volna. Valamikor meg anno beirtam ide a forumba, de gondolom nem olvastad... Meg kene keresni...

Szerk: Meg is van, ehun-e! Ha erre gondolsz.

sirszor
Tag
# Elküldve: 2013. Feb. 11. 11:44


Nem teljesen ide tartozik, de talán jó itt is a kérdés. Ti szoktátok használni a Scriba szövegszerkesztőt? Én azt vettem észre, hogy 1.5.0-óta nálam nem jól működik. A program elindul, de szöveget nem tudok beírni egy sort sem. A Pegasos 2 gépemen eddig is nagyon lassú volt (szinte használhatatlan), de most már teljesen használhatatlan. Nálatok is lassú Pega2-n? Illetve nektek jól működik a legújabb 1.6 verzió? Csak kíváncsi vagyok...

szt
Tag
# Elküldve: 2013. Feb. 11. 18:40


sirszor:

Nálam az 1.6.0 használhatóan működik. Nem egy villám, de használható.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 11. 19:24 - Szerkesztve: derringer


Nálam villám, viszont én betudtam powerbook hibának (vidkari driver), hogy alapból nem tudok semmit sem írni. (szürke ablak. ) Ha megynitottam egy ods export filet, akkor minden ok volt. Ezt valamikor 1.3 után kezdte el .

sirszor
Tag
# Elküldve: 2013. Feb. 11. 19:38


Ez az. Nekem is ezt csinálja. Csak szürke kezdő kép és szöveget nem enged beírni...

Quoting: derringer
Nálam villám, viszont én betudtam powerbook hibának (vidkari driver), hogy alapból nem tudok semmit sem írni. (szürke ablak. ) Ha megynitottam egy ods export filet, akkor minden ok volt. Ezt valamikor 1.3 után kezdte el .


dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 12. 21:56 - Szerkesztve: dekanyz


Az SDK telepitessel van bajom.

Felraktam a 3.2 beta-t, majd mikor kijott a 3.2, akkor azt is probaltam.
Persze elotte toroltem (volna) a regit, mert nem tudott felmaszni.
Ehhez a startup-sequence-bol is torolni kellett az SDK bejegyzeseit.

Probalom telepiteni az ujat, de nem is megy fel minden (pld. a Scribble), meg a startup-sequence-be se kerul be ujra, amit kitoroltem. A Development konyvtarban a scriptek se futtathatok. Az installer szerint minden ok volt.

Hogyan tovabb?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 13. 10:42


Nem tudom, de nekem kapasbol az gyanus, hogy miert nem tudott felmenni a 3.2 betara a final, holott *VAN* upgrade modja az Installernek...

Amugy a startup-sequence-bol kiszedni az SDK bejegyzeseit sulyos hiba volt, mert azt nem az SDK installer teszi oda, emlekeim szerint, hanem minden MorphOS telepitesen alapbol benne vannak, leven ha jol remlik van benne egy IF <van sdk telepitve> THEN <hivd meg az sdk-beallitasokat> sor...

Amugy a Scribblet kiszedtek a legujabb SDK-bol, es 3.0 ota a MorphOS resze az Applications konyvtarban. Ha ez segit.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 13. 11:11


OK... Akkor megnezem a telepito CD-n a startup sequence-t.

A problemara pontosan nem emlekszem mar (Installer), mert regebben volt, de ugy emlekszem, hogy nem sikerult neki upgrade-elni.

Peti
Tag
# Elküldve: 2013. Feb. 21. 10:58 - Szerkesztve: Peti


Minimum mennyi rammal indul el a MOS? És mennyi az optimális? Kell 2GB, vagy 1 is elég - a programok általában mennyit igényelnek?
Illetve max. milyen sebességűt támogat az MDD és a QS 2002?

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 11:52


Nekem az a tapasztalatom, hogy a jelenlegi Amiga/MOS/OS4 szoftverek mellett 512Mb az optimalis memoria. Persze az 1GB nagyon kenyelmes, de felette mar nehez megtolteni.
Nem hiszem, hogy tudsz olyan keves ramot a gepben hagyni, amivel nem indulna el. (>=128MB)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 13:01


Peti
Telefonon ezt nem hitted el nekem? :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 14:11


Ki hisz egy kek trollnak? :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 14:24


Hehehe :P

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 14:49


@Peti:
Annyira nem kell 2GB, hogy a MorphOS maximálisan 1.5GB memóriát támogat. Többel is fut, de ennyit fog látni a gépben lévőből. Ennek különböző Amiga-eredetű korlátai vannak, amibe most nem mennék bele. (Ideális esetben kb. 1.7-1.8GB RAM-ot lehet megcsinálni még Amiga kompatibilisre, ezt pl. az OS4 ki is használja, még swap fájllal sem lehet tovább növelni.)

Én a Pegasos II-m 1GB RAM-mal használom, teljesen jó. Az 1.19-es OWB, ami a legmemóriaéhesebb szoftver amúgy tapasztalataim szerint jóval konzervatívabban bánik a memóriával mint elődei, bár persze ez azon is múlik mik azok oldalak, amiket nézel vele.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 19:22


Ahogy néztem kb. 48MB ram kell neki minimum + 3-14Mb Videoram felbontástól függően. Amit Charlie írt, alátámasztom OWB az egyik legnagyobb memóriazabáló, de ez jónéhány ablakkal és egy-két mostani portolt game-mel egyidejűleg sem tudtam nagyon 512Mb fölé tornászni. (kivétel bugok a'la owb amivel egyes ritka oldalak scrollozásánál a teljes memóriát le lehetett zabáltatni, meg néha valami copy bug miatt.)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 21:53


Ez jo ez lamer MOS usernek?

(Ultimate Pack 3.1)
http://meta-morphos.org/download/pack/ultimate.iso

Peti
Tag
# Elküldve: 2013. Feb. 21. 22:58 - Szerkesztve: Peti


Ha gyorsabb ramot teszek az MDD-be, mint amit maximum támogat (PC2700, 333 MHz), akkor is megy vele a gép, csak nem használja ki a sebességét?
Illetve: az ECC ramokkal is működik?

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 23:07


Lamer kerdesek, eszrevetelek:

1. Kellene latest texteditor mui class. SF-rol leszedtem, archivbol inditottam telepitot, felraktam.
Hozza betterstring ugyanigy.
Erre MUI prefs azt mondja nem jo a HotKeyString.mcc
Probaltam kezzel is felrakni, ujraindit, meg minden, de nem megy. Itt jon a kovetkezo kerdes.

2. Hol a retekben van a MUI classok helye?
MorphOS:Classes/MUI avagy MorphOS:MorphOS/Classes/MUI

3. Iconify csak ket klikkel megy?

4. OS4-en shift+size gadget -> ablak teljes kepernyo meret - Ezt itt hogyan?

5. MUI prefs donate button nem csinal semmit.

6. A scroller knob tud nagyon pici lenni. Nem lehet valahol a minimalis meretet megadni?

7. OWB 1.19 bug. Huzd le az ablakot ugy, hogy az url mezo a kepernyo also negyedeben legyen. Probalj meg beirni valamit. A megjeleno search ize ablak fix meretu es a kepernyo aljahoz igazodik, letakarva az url mezot.

8. Utilities/Editor tollbar Save ikon egy CD-t abrazol egy lefele mutato nyillal! Heh? Ennek mi koze a menteshez?

9. Ha wide lcd-rol atrakom a gepet 4:3 CRT-re, akkor a screen alatti fekete savba beleszemetelnek a kepernyorol kilogo ablakok, radasul tobb frameben ott "animalnak"

Egyenlore ennyi. Kerem megerto hozzaallasotokat...

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.1
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024