Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.1
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Dec. 08. 08:18


Csak FYI: a YouTube megint varialt valamit, szoval Fab frissitette a YouTube scriptet, elerheto a szokasos helyen.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Dec. 09. 20:50


Leszedtem, kösz az infót :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Dec. 24. 15:09 - Szerkesztve: charlie


Csak úgy: az OWB legújabb belső tesztverziója 392 pontot és 16 bónusz pontot csinál a HTML5Test.com-on ezzel pontosan annyi pontot és több bónusz pontot (10 vs. 16) ér el, mint az aktuális Firefox 17... :)



ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Dec. 24. 18:13


Muhaha :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Dec. 24. 19:05 - Szerkesztve: charlie


... és időközben megjelent az OWB 1.18... :) Letölthető a szokásos helyről.

ChangeLog:

- 24.12.2012: Odyssey Web Browser 1.18 "Broken arm" release.
- Updated to WebKit r127386 (September 2012)
- Reworked forms elements default theme (buttons, checkmarks, strings, ...).
- Updated HTML5 MediaPlayer controls to work with the new WebKit behaviour. Look
is slightly updated as well.
- Modified the handling of autocompleted login/password forms to be more compliant with
WebKit internals.
- Exposed localstorage option to global and per-url settings.
- Changed some security settings to allow document upload in Google Docs/Drive.
- Enabled more HTML5 features, now scoring 392+16 bonus points at html5test.com.
- Updated main browsers useragents to their current version.
- Updated Youtube.js to deal with Youtube latest changes.
- Updated WebCore fonts downloader.

Az OWB 1.18 amúgy egy balsors által űzött release, előbb Fab-nek megdöglött a Linuxos PC-je, amin fordította az OWB-t (így gyorsabb a fejlesztés), majd eltörte a kezét, így szintén nem tudott dolgozni igazán a releasén, hiába lett másik pumpa közben. Így is sok szempontból jelentős frissítést köszönthetünk viszont.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 27. 10:26


Quoting: charlie
majd eltörte a kezét

Es nem O az elso a MOS fejlesztok kozott...
Lehet, hogy atok ul a rendszeren szoval mindenki csak ovatosan fejlesszen ra!!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Jan. 04. 00:46 - Szerkesztve: charlie


Újabb hírek... a már korábban megszellőztetett újdonságok mellé a MorphOS 3.2-be a régi lassú AmiTCP alapú helyett egy frissített, FreeBSD alapú, új TCP/IP stack is várható.

Én már használom egy ideje. Fincsi... Kb. megold minden korábban kitárgyalt sebességproblémát. (A helyi hálót fullra húzza nekem és immár a Pegasos II-mön is hozhatók a netkapcsolatom névleges értékei, gyakorlatilag bármely hálózati szoftverrel...) Még van 1-2 bug ugyan, de dolgoznak rajta... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jan. 04. 03:56


Siraly!

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 04. 10:51


Már csak az a kérdés, hogy mikor jön. Február???
ha jól kibicelek ezek várhatóak:

-G5 támogatás
-ibook támogatás
-wifi támogatás
-tcp/ip stack megújítás
-Ati r3xx 3D támogatás

kihagytam vmit?

Most hogy reggeltem egy púderbookot nincs megállás a lejtőn...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Jan. 05. 16:13


@Derringer:
kihagytam vmit?

Igen! :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jan. 05. 22:18


Jééé, most látom, lett új SDK?

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 05. 22:56 - Szerkesztve: derringer


ez normális?


vagy tudok vmit...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jan. 05. 23:03


... megy? Akkor nem értem a kérdést. :D

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 05. 23:47 - Szerkesztve: derringer


Átlag mini (1,4-1,5GHz) memtestje 370/770 MB/s szokott lenni. Igy meg 33% -kal verek mindenkit. Nem láttam 503/1044 MB/s -es eredményt sehol. 80MHz nem dob ennyit. Az 1,4-1,5GHz-eseknél 100MHz-különbséggel ehhez képest alig van különbség a teszteredményekben. Volt egy srác, aki 1,8-ra húzta a minijét. neki 387/815 MB/sec lett a teszt.
Mintha az fsb nem 166 hanem 200MHz-lenne... csak megxokásból 166-nak írja.

YADA
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 06. 11:21


lehet hogy az atlagnal gyorsabb ram van a gepben? az is sokat jelenthet

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 06. 12:04 - Szerkesztve: derringer


Quoting: Yada
lehet hogy az atlagnal gyorsabb ram van a gepben? az is sokat jelenthet


Gyorsabb van, mint a gyári (333MHz): egy transcend 400MHz. Mivel azonban az alap G4-es infrastruktúra fsb-je meghal 167MHz-es busznál, így kötve hiszem, hogy ez lehet. Emiatt van, hogy a púderbookom, amiben ddr2-es ram van, egy kicsivel lasabb memtestben, mint a korábbi modellek ddr1-esei. Mivel a ddr2-nek nagyobb a latency-je a ddr1-hez képest, de a rendszerbusz maradt uaz az elavult struktúra: 167 MHz. Tehát a ddr2 előnyeit ki sem tudja használni. Ez van, amikor szokás szerint az apple-nál a mérnökök helyett a marketingesek döntenek. A sok birka azt hiszi, hogy ddr2 ram mellé kap ddr2 membuszt is....

Egyébiránt azóta is ezt csinálják: Amikor még mindenhol ddr2 ment a macbook pro-ba beletettek 2GB ddr3 memcsit. Persze, ki lehet találni 1066MHz-eset. No comment. Nemrég upgrédeltünk egy kliensnél memcsit, gondoltam a több memória és az 1600MHz majd azért ad neki, az 1066 után. Hát a proci (corei5) miatt bőven lehetne (sőt!), de a ramok maradtak 1066-on...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 17. 09:30


Quoting: charlie
Újabb hírek... a már korábban megszellőztetett újdonságok mellé a MorphOS 3.2-be a régi lassú AmiTCP alapú helyett egy frissített, FreeBSD alapú, új TCP/IP stack is várható.

http://amigaworld.net/modules/news/article.php?storyid=6643

Melyik lessz a gyorsabb/jobb?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Jan. 17. 09:56 - Szerkesztve: charlie


@dekanyz:
Azt majd a jövő és a benchmarkok eldöntik... Három hozzáfűznivalóm van:

1., Az új, 3.2-be beígért MorphOS Netstack újabb BSD core-n alapul, mint a Roadshow.
2., A MorphOS-féle Netstack nyilván PowerPC natív, míg a Roadshow 68k emu.
3., Az új MorphOS Netstack ingyen lesz azoknak, akik már megvették a MorphOS, míg a Roadshow fizetős.

Összefoglalva, a MorphOS userek helyében várnék még egy kicsit a boltba rohanás helyett. Az új Netstacket a napokban kapják meg a bétateszterek, szóval már a finisben van az is... (Én már másfél hónapja használom, az első, hamar javított csuklásokat leszámítva kb. különösebb probléma nélkül.)

A Roadshowt nem tudom, de az új Netstack sebességről csak annyit, hogy Piru wget-tel mért már 45MByte/sec average átvitelt nagyméretű fájllal Gbites LAN-on... :P

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jan. 17. 10:09


Quoting: charlie
3., Az új MorphOS Netstack ingyen lesz azoknak, akik már megvették a MorphOS, míg a Roadshow fizetős.

Juj dejo, szeretek ingyen kapni josagot :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jan. 23. 09:51


Varjuk szeretettel!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 25. 16:46


MOS 3.1 van a gepemen. Kb. egy honapja ujra raktam, tehat egy majdnem friss installrol beszelunk.

Tegnap az OWB ismet elkezdett nyuglodni. Ezen azt kell erteni, hogy inditom, a proci terheltseg jelzo egy pillanatra felporog... ezutan nem tudok megnyitni semmit az Ambienttel.

Kicsit nezegettem a dolgot, mert mar maskor is volt hasonlo gondom. Mielott elinditanek barmit, megnyitom az OWB mappajat (System:Applications/OWB). Ha megprobalom barmelyik mappat megnyitni (pld Catalogs), akkor a fentebb vazolt hibajelenseg tortenik.

1.18-as OWB, de a multkori latszolagos diszk hibanal is az OWB volt a gyanus. Az 1.17 volt.

Csarli: Ismeros ez a hiba?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Jan. 27. 23:13


@dekanyz: LogTool mit mond? Es az SFSDoctor? :)

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 28. 23:32


hmm, tud valaki választ, hogy a powerbook alatt alapból mi fogyaszt +3-4%-ot?

Ha mindent kilövök (fejléc modulok stb.), akkor megy csak 3% alá épphogy a proci terheltség. Uez mini-n 0.29-0.32% között ingadozik (és ott ki sem löttem mindent)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Jan. 29. 00:03 - Szerkesztve: charlie


@Derringer:
Az enhanced layers kepfrissitese. Sajnos CPU igenyesebb vele a rendszer, mint nelkule, raadasul az R9700-on nem minden muvelet gyorsitott.

Egyebkent a CPU meter csaloka, mert alacsony terhelesnel a gep alacsonyabb frekin jar, es egy csomo mindent lassabban vegez el, de nem zabal annyit...

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 29. 23:33


Quoting: charlie
Az enhanced layers kepfrissitese. Sajnos CPU igenyesebb vele a rendszer, mint nelkule, raadasul az R9700-on nem minden muvelet gyorsitott.

Egyebkent a CPU meter csaloka, mert alacsony terhelesnel a gep alacsonyabb frekin jar, es egy csomo mindent lassabban vegez el, de nem zabal annyit...


Leszedtem az enhanced-et, kb 0,7% lett kisebb a terhelés. Viszont a kisebb freki alapjáraton eszembe se jutott, így már helyre tudtam rakni magamban.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 29. 23:40


Apropó os4-en van egy CIAagent nevű progi, fut is MOS alatt, viszont azon kívül, hogy a cia resource hibaüzenetek nem jelennek meg a végső célját nem éri el. Van MOS alá is valami ilyen?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Jan. 30. 17:36 - Szerkesztve: charlie


@Derringer: Nincs, sajnos. A CIAAgent meg szerintem csoda ha elindul, es meg nagyobb csoda ha csinal valamit, de szerintem normalis, hogy nem mukodik, mert tudtommal OS4 specifikus, mar abban az ertelemben, hogy hogyan turkal bele a 68k emu lelkivilagaba.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 04. 01:17


Van OWB 1.19 béta. HTML5Teszt: 402 pont (+ 16 bónusz). (Ez jobb mint a Firefox 18, ami 393+10-et ér el.) :P Teljesen újraírt, kompatibilisebb cookie alrendszer, idén januári WebKit, frissített cURL, jobb JS garbage collector kezelés és néhány bugfix. Eddig... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 05. 15:36 - Szerkesztve: dh1


Ugye jol vagom, hogy ebbol soha nem lesz OS4 verzio? :)
A Farkas megeszi reggelire az olasz kurvat ... :(

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 05. 16:44 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Nem Fab-en múlik, hogy nincs/nem lesz. Emlékeim szerint 1.17 óta biztos odaadta jelentkezőknek a forrást, de képtelenek voltak érdemben kezdeni vele bármit. (Pedig még PayPal gyűjtés is volt...)

A Timberwolf pedig elvileg pont most frissül 19.0-ra és a 4-es óta azért sokat gyorsult a Gecko... (Bár nekem nincsenek illúzióim...)

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.1
 
 

Powered by forum script miniBB™ © 2001-2024