Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.1
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Szerző Üzenet
dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Aug. 30. 20:48


Nem tudja valaki, hogy hogy lehet egy tetszoleges png fajlbol ikont (info fajlt) faragni?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Aug. 30. 20:49


@dekanyz:
copy valami.png fajlneve.info :)

Derringer
Tag

# Elküldve: 2012. Aug. 31. 17:55


amúgy egy érdekes észrevétel: az legtöbb g4 ppc-s mac vason a memória olvasási sebessége sokkal alacsonyabb, mint az írási sebessége. (memtest, ragemem tesztek szerint) Ez miért van???

PC-n, de még classicon is (turbo kártya) ált fordított, általában olvasni könnyebb, mint írni.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 01. 21:34


Quoting: charlie
copy valami.png fajlneve.info :)

Es az ikonok mindig atmeretezodnek normal mereture? regebben voltak Amigara hatalmas ikonok...

Derringer
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 01. 23:23


Beállításoknál van ikonméret megadás. 16*16,32*32,48*48 stb.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 06. 06:57 - Szerkesztve: dekanyz


Kiraktam linkeket az asztalra (ami egy konyvtarra mutat), majd gondoltam letorlom oket. Az egesz konyvtarat kezdte torolni.... Ez feature, vagy bug?
Mar masodszor szivtam ezt meg... :(

Felraktam a Tubexx-et. Megorultem, hogy milyen tuti program. Semmit nem jatszik/tolt le. Weboldala nem elerheto... :(

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Sze. 06. 13:51 - Szerkesztve: charlie


@dekanyz:
A "hatalmas" ikonok támogatása benne van az Ambientben a mai napig, spatial mode-nak hívják, de csak konfigfájl turkálással bekapcsolható. Ha gondolod utána nézek, hogy hogyan... Amúgy igen, mindig a beállított méretűre változnak az ikonok, ahogy Derringer is írta, az Ambient beállításoknál megadott méretre.

Szerintem az ikonok törlése inkább feature mint bug. Elvileg van "elrak/put away" funkció, amivel az efféle desktopra rakott cuccokat vissza lehet tenni a helyükre, hasonlóan a Workbenchez. Ha könyvtárak törléséhez meg be lehet kapcsolni a megerősítő dialógust, ha alapból nem lenne... :)

A Tubexx egy régi app amit már nem frissítenek, és sajnos azóta a YouTube meg az egyéb támogatott letöltő oldalak kb. 56x megváltoztak, ezért már nem működik... :/

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 06. 14:53


@Csarli:
A spatial mode nem letszukseglet... ;)

A Tubexx-ert kar! Jo kis app lehetett valamikor. Mit hasznaltok helyette?

szt
Tag
# Elküldve: 2012. Sze. 06. 19:01


@dekanyz:

Mióta az OWB-vel lehet youtube-ot nézegetni, nincs nagy szükség a Tubexx-re. Valami más érdekeset is találtál benne?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 06. 21:03


@szt:
Azert nem teljesen ok, mert tapasztalataim szerint elegge akadoznak meg a 360p-s videok is. Az mplayer-t sokkal jobb lenne ilyesmire hasznalni. A video letoltese is haznos funkcio. Sokszor csinalok ilyesmit (bar mostanaban egyre ritkabban lehet letolteni a youtube-rol Linuxon chromium alatt is youtube downloader plugin-nal).

Arrol nem is beszelve, hogy sok flash-es cucc van meg fenn!

Az mencoder frontend is hasznos lehet... bar az a resze meg eppen mukodhet is.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Sze. 06. 23:27


@dekanyz:
Akadoznak? Rendesen be van üzemelve neked a full-tab mód? Abból is a latest script kell mondjuk, mert a Youtube folyton variál...

Derringer
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 07. 01:09


a youtube fullscreen script az elején nekem sem volt egyértelmű.

Mini-re csináltam egy átfogó rendszertesztet. Némi részlet:

1,58GHz-en 360p-videók kb 85, ha fullscrenben mennek átlag 21% csak a terhelés. (persze sokxor a youtube töltöje suxx)
480p videók fullscreenben 40%
a 720p-s videók is mennek akadás nélkül (kb 85% terhelés)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 07. 06:34


Szerintem, nincs beuzemelve rendesen!
Dobtok valami linket ezzel kapcsolatban?

Derringer
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 07. 08:40


Letöltöd innen a youtube fullscreent:

http://fabportnawak.free.fr/owb/scripts/
Ezt az owb mappa scriptekbe rakod.

Majd owb ablakok menü/scriptek alatt hozzáadod és alúl engedélyezed pipával.

Én a beállítások média alatt kipipáltam az összes összetevőt is. (h264 stb)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Sze. 07. 09:13


Full screenben nem szaggat, ellenben ablakban igen ... ennek mi az oka?
Azert megmondom oszinten, hogy a net driver miatt messze nem tunik a gep (Pega2) szaguldozonak neten, mint ahogy vartam ... szal wifis gepeimhez kepest fele, harmad akkora teljesitmenyt hoz ... miert ilyen lassu az ethernet Pega2-n, hiszen benne log a kanoc?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Sze. 07. 11:27


@dekanyz:
Az OWB full-tab script beüzemelését már leírtam néhányszor, itt a fórumon... :)

@dh1:
Azért nem szaggat full screenben (full tabban) mert olyankor használja a Radeon overlay támogatását, amit ablakban nem tud megtenni, mivel akkor össze kell compositolni a videót az oldal HTML elemeivel, ami Cairoval történik, ami full szoftveres, tehát lassú. De már ezt is leírtam... :P

A hálózat azért lassabb Pegasoson, legalábbis MorphOS alatt, mert a TCP/IP stack a kőkorszaki AmiTCP-n alapuló Netstack, amiben nincsenek olyan modern, szélessávú hálózatokon használt teljesítményjavító feature-ek, mint pl. a TCP Window Scaling. A Roadshow ebből a szempontból jobb. Ezen felül az OWB aszinkron curl implementációja, amit a HTTP kommunikációhoz használ sem egy sebességbajnok - nagy letöltésekhez érdemes valami mást használni, ha lehetséges. Egyébként a MorphOS 3.x-ben sokat javítottak a teljesítményén, de csodák nincsenek.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Sze. 07. 11:32


És ezek fognak valtozni?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 07. 12:38


@Derringer:
@Csarli:
Koszi az infokat. Elegge hianyoztak ezek a dolgok eddig!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Sze. 07. 17:09


@dh1:
És ezek fognak valtozni?

Valamikor biztos... :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Sze. 11. 22:00 - Szerkesztve: lazi


MOS-en nem all meg az innovacio. Ismet tovabb gondoltak egy nagyszeru otletet. Reggae encodingot hasznalo audio converter keszult. Elismeresem!

Ezek a nevek viszont?! A Poland touch :)

http://amigaworld.net/modules/news/article.php?storyid=6497

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 11. 23:19


Ezek a lengyel sracok naggyon aktivak!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Sze. 12. 08:33 - Szerkesztve: dino


Mas.
Olyan progit nem lehetne gyartani, amiben rendszer alol kivalassza az ember, hogy mirol akar bootolni es egy kattintassal mar az a rendszer bootolna, amit akar. Nem kellene reset utan az Altot nyomni es perceket varni... Mint OsX es klasszik mod (9.2) kozott tudok valasztani a rendszer alatt, nem lehetne valahogy a MorphOs t is betenni ide? No es forditva is jolenne Mos alol egy OSX boot. :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Sze. 12. 08:53


@dino:

Miert a Kek trollok mast is hasznalnak MOS mellet? :)

Derringer
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 12. 09:21 - Szerkesztve: derringer


Egy kérdés: MOS-ban a beállításoknál meg lehet adni egy vagy több usert, jelszót, autómatikusan bejelentkezzen e vagy sem, jogosultságok stb. Viszont gyakorlatilag bmit állítok, nincs hatással a rendszerre. Gondolom ez a Multiuser rendszer lenne, csak nincs kész? Vagy van, csak valamit elnéztem?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Sze. 12. 10:28 - Szerkesztve: charlie


@Derringer:
Amit a Prefsben látsz, az csak az usergroup.library beállításai, amit a TCP/IP stack és egyes ixemul-os (POSIX port) appok használnak. Nincs (beépített) multiuser rendszer MorphOS-en.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Sze. 12. 10:31 - Szerkesztve: charlie


@dino:
Ez szerintem minimum NVRAM-ba és-vagy partíciós táblába piszkálást jelentene, esetleg custom bootmanager telepítését, ami egyik sem triviális feladat...

@Lazi:
Hát igen, a Reggae, amit már 1.5 óta ígérünk hogy ez a jövő, de eddig azért nem sok minden használta, lassan beérik és egész durva kis cucc lesz. Lassan tényleg alkalmas lesz arra amire olyan régóta ígérik - a datatypeok leváltására, egy sokkal modernebb megoldással, streaming támogatással.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Sze. 12. 10:36


Quoting: lazi
Miert a Kek trollok mast is hasznalnak MOS mellet? :)

Én pl. szoktam OS4-el is büntetni magam. :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Sze. 12. 10:39


Quoting: dino
Mas.
Olyan progit nem lehetne gyartani, amiben rendszer alol kivalassza az ember, hogy mirol akar bootolni es egy kattintassal mar az a rendszer bootolna, amit akar. Nem kellene reset utan az Altot nyomni es perceket varni... Mint OsX es klasszik mod (9.2) kozott tudok valasztani a rendszer alatt, nem lehetne valahogy a MorphOs t is betenni ide? No es forditva is jolenne Mos alol egy OSX boot. :)

Van ilyen. Pl. BootX, meg a yaboot. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Sze. 12. 10:59


Quoting: ratman
Én pl. szoktam OS4-el is büntetni magam. :D

En mar nem buntetem, eleg volt idaig...:)
Quoting: ratman
Van ilyen. Pl. BootX, meg a yaboot. :)

Koszi, de ugylatom, hogy ez az eremnek csak az egyik oldala.
Teszem azt, ha MorpOs alol szeretnek bootolni OsX et, azt mar nem tudom megcsinalni, avagy neadj isten 9.2 ot.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Sze. 12. 13:10


dino: ez egy bootmanager. :) Azt kell bútolni, aztán abban katt és jóestét. Tudod, mint bidespécén a grub. :) Vagy régen a lilo. Vagy mittoménmá. :D

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.1
 
 

Powered by simple bulletin board miniBB™ © 2001-2024