Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.1
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Aug. 05. 11:06


Esetleg en? :)
Nalam biztos nem lesz baja! :D

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Aug. 05. 14:03


Bar mostanaban elegge elfoglalt vagyok, de tudtam kicsit foglalkozni a gepemmel. Ugy fest, hogy az OWB korul nem stimmelnek a dolgok. Mar elso ranezesre is gyanus volt, hogy a megint a bookmarkok tuntek el. De az a nagy helyzet, hogy minden tok rendben van, amig el nem inditom az OWB-t. Aztan mar szinte leallitani se tudom a gepem.

Ha ujra felrakom az install lemezrol (Applications/OWB konyvtarat atmasolom), akkor megint ok egy darabig. Ismeros meg valakinek a problema?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Aug. 05. 15:04


Szerintem ez lehet kabe barmi. :)

Memoriahibat kizartad mar? :)
Az tud gonosz dolgokat okozni, akar fajlrendszer korrupciot is.

Aztan lehet, hogy tenyleg diszkhibad is van meg raadasul, az meg duplan szopoka-nyaloka.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Aug. 05. 15:04


Quoting: dh1
Esetleg en? :)
Nalam biztos nem lesz baja! :D

Gyere, amugy is diszket kene benne cserelni. :DDDD

... eloben meg tenyleg nagyon hubazdmeg a kinezete. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Aug. 05. 19:11 - Szerkesztve: dino


Amugy errol van szo?
http://www.amigaspirit.hu/~bozo/tervek_h.php

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Aug. 05. 22:36


Ratman: Memoria hiba kizarva...
De ahogy irtam: OWB elindul, aztan bezarom es mar leallitani se lehet a gepet. Elotte igen. Disk hiba tovabbra is fenn all, mert az SFSdoctor nem tudja kijavitani. Az emlitett hibakoddal leall.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2012. Aug. 05. 23:41


SFS doktorral én is szívtam, de vagy az volt a probléma, hogy a recycled könyvtárat is belevette, vagy csak többszöri probálkozás kellett neki. Bár az én vinyómon csak a filerendszernek volt gondja egy írás közben fagyás kombó miatt. (nincs bad sector)
Pc-n van egy hdsentinel progi, azt ha beizzítod, egyből megmondja hibás e. bármi ami nem 100%-os állapotú az rossz.

Bad sector ellen, ha egy vagy kettő van érdemes egy lowlevel formatot nyomni. (a hdsentinelnek elég jó ez a része.) Néha csak az újramágnesezés csodát tesz.
Vagy hddregenerator. Ez elvileg adatvesztés nélkül teszi uezt.

Legfőképp azt kellene megnézni miért van badsectorod:

pl ha csak simán öreg a vinyó: legtöbbször low-level megoldja.
De ha a fej kezd leszakadni, akkor úgy is mindegy....

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Aug. 06. 01:35


@dekanyz:
Van fent Flash plugin? Ha van, ne legyen. :P Akkor se ha 3.1...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Aug. 06. 08:55


Quoting: dino
Amugy errol van szo?
http://www.amigaspirit.hu/~bozo/tervek_h.php


Igen. :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Aug. 06. 10:22


charlie
En nem raktam fel... gondolom a telepito nem telepiti.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Aug. 06. 11:44


de mar elnezest, mikor tudvalevoleg van egy hibas komponens a gepben ... aka a HDD ... akkor miert keressuk mashol a hibat? :D

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Aug. 06. 11:57


Quoting: ratman
Quoting: dino
Amugy errol van szo?
http://www.amigaspirit.hu/~bozo/tervek_h.php


Igen. :)

Atyaég, ez durva egy gépezet :-D!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Aug. 06. 12:16


A LowEndMac nevű régi Macekkel foglalkozó oldal pár napja megjelentetett egy cikket a MorphOS-ről, Mac-es nézőpontból. Elolvasható itt (angol).

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Aug. 06. 12:20


@Derringer:
érdemes egy lowlevel formatot nyomni

A mai HDD-ket nem lehet házilagos körülmények között low-level formattálni, legalábbis a hagyományos értelemben (újra létrehozni a szektorok struktúráját a lemezen). A mai low-level format cuccok maximum annyit tesznek meg, hogy többször felülírnak minden szektort, így a korábbi adatok bizonyosan elvesznek (erre pl. adatmegsemmisítő cégeknél van igény).

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Aug. 06. 12:22 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
tudvalevoleg van egy hibas komponens a gepben ... aka a HDD ... akkor miert keressuk mashol a hibat? :D

Szerintem nem tudjuk, maximum sejtjük abból, hogy megsérül a fájlrendszer.

@dekanyz
Miután az OWB a fent leírt módon "megborította" a gépet, az SDK-ban lévő LogTool-t elindítva nincs valami hiba a rendszerlogban, ami esetleg segíthet nyomozni? Ha egy szoftver ennyire bedögleszti a rendszert, annak nyoma kell hogy legyen.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2012. Aug. 06. 13:04


Quoting: charlie
@Derringer:
érdemes egy lowlevel formatot nyomni

A mai HDD-ket nem lehet házilagos körülmények között low-level formattálni, legalábbis a hagyományos értelemben (újra létrehozni a szektorok struktúráját a lemezen). A mai low-level format cuccok maximum annyit tesznek meg, hogy többször felülírnak minden szektort, így a korábbi adatok bizonyosan elvesznek (erre pl. adatmegsemmisítő cégeknél van igény).


Igaz, régi/régen formázott vinyóknál viszont pont ez kell. a hdd regenerátort pedig azért ajánlottam, mert pont ezt csinálja adatvesztés nélkül. Persze a program irója sem vállal semmi után garanciát, de gyakorlatban azért működik.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Aug. 06. 13:17


@Derringer:
A hdd regenerátort pedig azért ajánlottam, mert pont ezt csinálja adatvesztés nélkül.

Én nem hiszek a civilizációs csecsebecsékben... :) Ha egy HDD döglődik, az cserés. Ha a hardver jó, akkor meg SW bug van, az meg javítható.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Aug. 06. 15:31


Nade ha a vinyo ismerten rossz, akkor miert is szivatjuk magunkat?!
Szal egy ismert hiba mellett minek probalkozni "raolvasassal"?!

Hiaba teszi rad a javasember a piocakat, ha a hatadbol meg kozben kiall egy nagykes! Nem?! :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Aug. 06. 21:06


Quoting: dh1
5,9-es PowerBookon elindul a MOS3.1? :)

Nocsak, nocsak, honnan szereztel olyat? :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Aug. 06. 21:15 - Szerkesztve: dh1


Nem szereztem, meg pecem sincs mint tudjuk ...
Egy ismeros kerdezte ... mert vateran van egy szep allapotu, 85e-ert, de en sokallom erte azt a 85-ot is

Szegeny vagyok mint a templom egere! :(

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Aug. 06. 21:45 - Szerkesztve: ratman


Varjal. Mogyorosikari az elado? :)
Kabe eselytelen, nem lehet megtalalni az embert. :)

konkretan, ez?
http://szamitastechnika.vatera.hu/laptop_notebook_netbook/apple/powerbook/apple_power book_g4_17_laptop_1624069262.html

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Aug. 06. 21:48


ez :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Aug. 06. 21:52


Akkor eselytelen. :)

Ket hetig hajtottam a csavot, nem lehet elerni, kerdesekre nem valaszol, szerintem kabe barmi is lehet. Aztan vettem ezt az 5,7-et, 80-ert. Ami megy, mondjuk nem tokeletes - 7 eves gep, hogyan legyen tokeletes - de hasznalhato.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Aug. 06. 23:00


Na szoval, ha ket peldanyban elindul az OWB es az egyiket bezarom, akkor van fagyi. A masodikat mar be se lehet zarni. A rendszer is fagy egy LCommand+Q-ra (Shutdown shortcut).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Aug. 07. 10:13


Quoting: ratman
mondjuk nem tokeletes


mi a baja?
amugy szerintem egy 7 eves gepert a 80 eleg irrealis ...
Apple tulajok kicsit el vannak tevedve ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Aug. 07. 11:27


@dh1:
Mi amigásként adunk ugyanennyit - vagy többet - egy 20 éves gépért, aminek fossá bővítve is töredék teljesítménye van, mint egy ilyen 7 éves gépnek. :) Szóval bagoly mondja.

Amúgy 80 szerintem is sok. Én jelenleg a 60-65-öt tartom reálisnak egy jó állapotú 17"-ért és kb. a 45-50-et egy 15"-ért. Amiben minden benne van, és mindene jó. Mert annyi használati értéke MorphOS-sel simán van.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Aug. 07. 11:47


Quoting: charlie

Amúgy 80 szerintem is sok.


Akkor ki a bagoly? :P

Quoting: charlie
Mi amigásként adunk ugyanennyit - vagy többet - egy 20 éves gépért


Az Amiga az Amiga wazzzz ... no az ara!!!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Aug. 07. 12:28


Quoting: charlie
Én jelenleg a 60-65-öt tartom reálisnak egy jó állapotú 17"-ért és kb. a 45-50-et egy 15"-ért.

Csak ennyiert egen foldon nem lehet talalni... (Kiveve a szerencsesek ;)

Szerintem olyan 50-60 korul realis az ertuk. Nincs nagy kulonbseg a 15" es a 17" kozott.
En az USA-bol 192$-ert vettem az enyemet, de olyan 250$ korul lett volna 17"-es is. Csak a buszozas miatt nem vettem 17"-eset, mert neha a 15"-os is alig fer el.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2012. Aug. 07. 23:37


Quoting: charlie
Mi amigásként adunk ugyanennyit - vagy többet - egy 20 éves gépért, aminek fossá bővítve is töredék teljesítménye van, mint egy ilyen 7 éves gépnek. :) Szóval bagoly mondja.

Amúgy 80 szerintem is sok. Én jelenleg a 60-65-öt tartom reálisnak egy jó állapotú 17"-ért és kb. a 45-50-et egy 15"-ért. Amiben minden benne van, és mindene jó. Mert annyi használati értéke MorphOS-sel simán van.


Nagyjából reális. Egyet ne felejtsünk el, annó más szemléletben gyártották a gépeket. Nem csoda, hogy az első 500-asom még mindig hibátlan. (jövőre lesz 20 éves.) Ezek a macbook ppc csodák kb 10-12 év működésre vannak kalibrálva. Ma veszel egy átlag laptopot (akár macbook airt) 1 év után valamilye megdöglik...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Aug. 08. 08:36


Quoting: derringer
Egyet ne felejtsünk el, annó más szemléletben gyártották a gépeket.

Nyavalyát. A mostani páréves élettartam oka: ROHS.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.1
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024