Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.1
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
Szerző Üzenet
ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Már. 07. 09:29


Jah, csak épp egyik sem működik. :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Már. 07. 10:10


Marmint az uj?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Már. 07. 10:52


Igen, kábé három négyszer próbáltam venni utángyártottat. Gyanúsan mind ugyanaz a gyártó, ugyanaz a fos terméke volt.
Konkrétan, egy, kibontva a gomb után nem világít egyetlen egy led sem.
Aztán berakod, bútolsz fosixet, az egyből azzal nyit, hogy "finishing charge", kábé két perc után "charged" lesz az akku, a tesztert gomb megnyomására minden led világít rajta (hogy fel van ám töltve, elég hihetetlen), kihúzod belőle a töltőt (ami sárgában marad!!!!) és *klatty* kikapcsol a gép. :/

A "rossz" akkuval sem lesz soha zöld a töltő, mindig chargingban van, de utána osixxel olyan 5 percet megy, morphossal (muhhahahahaha) akár 30-40 percet is. :D

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 07. 11:11


Igen... ezt mar en is tapasztaltam:
A MOS nem kapcsol ki, amikor az aksit mar a PB hw 0%-osnak latja. Akkor meg van kb. 40 percnyi szufla benne.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Már. 07. 13:23 - Szerkesztve: charlie


@Ratman:
Én ma megyek érte.... nekem egy huszasba fog fájni. :/

Az nem tudom hogy jött ki, mikor a webshopjukban van 17 bruttóért PB G4 aksi kompletten... És mikor én csináltam akkor is olcsóbb volt felújítani. De én nem akarok reklámot csinálni senkinek, csak érdekes.

@dekanyz
A MOS nem kapcsol ki, amikor az aksit mar a PB hw 0%-osnak latja.

Ja mert ez amigás rendszer. Max. kiírja a screenbarba, hogy "elbaszod paraszt, figyelj már!", de nem véd meg a saját hülyeségedtől. Amúgy a 0%-ot az aksi elektronikája mondja magáról, ilyenkor szokták a "normál" OS-ek panic módban sleepbe vagy hibernációba rakni maguk, ami MorphOS alatt egyelőre nincs. Szerintem ez nem feltétlenül baj, állatira fel tud baszni, mikor 3 mp-cel a töltő bedugása előtt a laptop pánikba esik és megállíthatatlanul hibernálni kezd. Persze mindenre lehez hozni pro és kontra érveket...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 07. 14:07


@Csarli

Szerinted nem tesz jot az aksinak ha meg 0% utan is hajtjuk?

YADA
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 07. 20:14


definialtan nem szereti

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 07. 20:18


Nekem került tölthetetlen állapotba aksi, a túlmerités miatt, garba megoldották, de azóta inkább figyelek rá.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 07. 23:03 - Szerkesztve: peachman


Van ötlete valakinek az OWB miért vacakol minden indításnál a fontokkal?
1.19 verzió. Letöltöttem a plusz fontokat is. Mit szurhattam el?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Már. 08. 01:58 - Szerkesztve: charlie


@PeachMan:
Ha az idő nincs jól beállítva a gépen, akkor megtörténet ilyen. Töröld le az OWB könyvtárán belül a conf/fonts-ból (asszem) a *.cache fájlokat. Ezután mégegyszer létrehozza, de többet nem kéne hogy csinálja (feltéve ha a dátum és idő helyes).

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 08. 07:15 - Szerkesztve: peachman


@Chain:
Az mondjuk teny, hogy miota Atx tapot faragtam az Mdd-be, minden kikapcsolast kovetoen idoutazast csinal '78- ba. Akkor nincs mas, visszateszem a gyari sugarhajtomuvet es a lakasban fejhallgatot osztogatok mindenkinek. Az atx fluxuskondenzatort pedig elteszem emlekbe.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Már. 08. 07:45 - Szerkesztve: dino


MDD! Az enyem halkabb mint egy mekkmini.Aki hallotta Amiconon annak leesett az alla. Nem csak a tapventi a hangos, hanem a 120mm es delta venti a haz aljan is. Szal lehet hozza kapni, no jo nem occso, foleg a 120 as, de a csend meger ennyit. Viszont a legszallitasra is figyelni kell ventivasarlasnal, mer kulonben konnyen kavefozo lesz a gepbol. Egyeb jotanacs meg az MDD vel kapcsolatan: ezeknek a tapegysege gyarilag egy elbaszott talalmany az teny, viszont meg lehet hosszabbitani az eletet, megpedig ugy hogy soha sem teszed sleepbe, mert akkor is melegszik a tap (ekkor nem megy a venti) es ez nyirja ki, ami konstrukcios hiba. Ezenkivul erdemes egy olyan konnektor aljzatot venni, ami aramtalanithato, hogy kikapcsolt allapotban sem kapjon aramot a tap, mert igazabol hiaba kapcsolod ki, csak keszenletbe kerul.... Ennyi.
Hja, merd ki multimeterrel az alaplapi lithium elemet, lehet meg fogsz lepodni...szal IMHO ora baj inkabb ettol lehet...

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 08. 08:21 - Szerkesztve: peachman


A CPU-ra fújó ventit kicseréltem egy nagyon halkra és próbából a bordára szereltem rá. Gyakorlatilag nem kifele fújja a levegőt, hanem rá a bordára, de egy része távozik így is. OSX alatt ellenőriztem, jobb lett pár fokkal, mint eredeti állapotában. MOS pedig úgy tudom le is kapcsolja az egyik magot, szóval emiatt nem aggódom.
Próbáltam már az idő/dátum elfelejtésnek utánnajárni, de mindenki az elemmel kezdi. Persze érthető, de az volt az első amit ellenőriztem. Kimértem, megvan a 3.6V. Gondoltam, hátha csak terhelés nélkül (már amennyit egy óra csinálhat) mutat jó értéket, hát vettem egy újat. Ugyanaz az eredmény. Az eredetit használom jelenleg is, de most, hogy kicseréltem az origi tápra nem felejti el. Csak ATX táppal. Nem igazán értem az okát.
Sleep-be nem teszem egyébként sem, de a kapcsolós hosszabbító jó ötlet.
Tápventiket te eredetin hagytad, vagy cserélted azokat is?
Nagyon bosszant, hogy nem cserélhetem a tápot benne. Esetleg Bp-en nem tudsz valakit aki megoldaná nekem, hogy a csendes ATX-el tudjam használni?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Már. 08. 08:58 - Szerkesztve: dino


Quoting: peachman
Tápventiket te eredetin hagytad, vagy cserélted azokat is?

Kivan cserelve az is, mar nem emlexem 100% osan, hogy milyen is pontosan, de emlekeim szerint: THERMALTAKE TT6025
Quoting: peachman
Esetleg Bp-en nem tudsz valakit aki megoldaná nekem, hogy a csendes ATX-el tudjam használni?

Nemtudok, de tudomasom szerint az ATX es tapokra is erzekeny(fesultseg). Pl. ugye az ATX es tapban nincs 24V az ADC csatlakozohoz tutira kell, ha ilyen monitort hasznalsz. Meg a sleep mod sem mukodik, illetve nem ebred fol a gep. Persze nekunk ez ahogy mondtam, nem is kell, csak ez a bizonyitek, hogy nem rendeltetes szerint mukodik az egesz. Szal en nem javallom az ATX es tapot. Agyaltam rajta en is, de eppen ezek miatt nem ezt a megoldast valasztottam...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 08. 10:01


Quoting: Yada
definialtan nem szereti

En kb. igy hasznalom mar tavaly majus ota. (Miota megjelent a MOS 3.0)
Eddig semi gondom nem volt belole. Tok jol muxik.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 08. 10:15


Quoting: dino
Kivan cserelve az is, mar nem emlexem 100% osan, hogy milyen is pontosan, de emlekeim szerint: THERMALTAKE TT6025

Az eredeti úgy tűnik 30CFM/40dBA volt. Amit beletettél én úgy látom csak 21CFM légszállítással rendelkezik, de ezek szerint ez nem jelent problémát.
Na, akkor vadászok valami olcsóbb 6cm-es ventit, aminek minimum van ennyi légnyomása. Az atx tápot pedig egyelőre félretettem.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Már. 08. 10:46


Quoting: peachman
Az eredeti úgy tűnik 30CFM/40dBA volt. Amit beletettél én úgy látom csak 21CFM légszállítással rendelkezik

Nyilvan 30CFM nel nem nagyon tudnak sokkal halkabbat csinalni a 6cm eleg szuk keresztmetszet igy futyul.A halkabbnak az az ara, hogy kevesebb a legszallitas.
Nalam elegsegesnek mutatkozik ez a 21CFM,de igaz az en gepem nem dualos (1.25Ghz), mar tobb mint egy eve bennevan es nem volt gond. 20CFM ala nem mennek, mert akkor mar tobbet er, ha leszedem a gep oldalat es telitudobol belefujok 5 percenkent :DD:DD

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 08. 11:21


Jaja, én sem mernék alá menni. Még a végén a pókoknak melegük lenne a tápban :D
Gondoltam már arra is, hogy kivágnám oldalról a táp házat és kap egy nagyobb ventit, de odalóg a vga. Mind1, kap 2 pici ventit relatív nagy légszállítással meg egy imát aztán menjen csendben :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Már. 08. 11:25 - Szerkesztve: charlie


@PeachMan:
Ha a gép állandóan a netre van kötve, akkor boot után a SetClockNTP nevű parancssoros cuccal (rendszer része alapból!) lehet szinkronizálni a gépet a hálózati időhoz.

Szóval valahova az user-startup környékére ajánlott bevésni!

Ezt viszont csak a hálózati stack elindulása után érdemes futtatni, ami most nem emlékszem hogyan van, de nekem egyik PowerMac-emben sincs működő aksi (mert megdöglöttek) szóval nem tartják az időt de mégsincs gondom MorphOS alatt. Szóval megoldás biztos van rá, de már megint nekem kéne érteni hozzá, argh? :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Már. 08. 11:52


Quoting: charlie
de már megint nekem kéne érteni hozzá, argh? :)

Hat ki ha nem te, en amugyis csak egy videki paraszt vagyok...

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 08. 12:36


Quoting: charlie
de már megint nekem kéne érteni hozzá, argh? :)

Naná :) Értenék én is, de inkább csak teszem itt az amatőrt.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 26. 12:04


Hogy lehet MOS-en audio CD-t masolni.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Már. 26. 12:33


dekanyz: jalapeno? Vagy esetleg MakeCD?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 26. 12:44


Jalapeno-t nyomkodtam, de nem igazan sikerult.

MakeCD? Azt nem ismerem...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Már. 26. 12:47


dekanyz: Ehun-e. 68k-s ware. _A_ cd iró szoftver.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 26. 12:55


Koszi, megnezem valamikor.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 03. 22:17 - Szerkesztve: derringer


Púderbookon firewire 800-as port MOS alatt támogatott e? Helios elvileg telepítve van, de külső vinyót nem ismer fel.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 04. 10:27


Ezt ismeritek?
https://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=hu&msa=0&msid=115114625038131411045.00046f 84041873f8b6160
Szerintem regisztraljunk! ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 04. 12:39


Ilyen is van ... szerintem regebbota ...

http://amigamap.com/

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 06. 00:21


Akinek scriba szövegszerkeztővel gondja volt, hogy alapból egy szürke oldal nyílik csak meg, az frissítsen egyet az 1.7.7-es verzióra. Nálam úgy néz ki ok most.

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.1
 
 

Powered by light forum script miniBB™ © 2001-2024