Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.1
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
Szerző Üzenet
Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 22. 00:23


Quoting: Peti
Ha gyorsabb ramot teszek az MDD-be, mint amit maximum támogat (PC2700, 333 MHz), akkor is megy vele a gép, csak nem használja ki a sebességét?
Illetve: az ECC ramokkal is működik?



ECC: donno
ramtól függ, de ha teszel bele 400-as ramokat elmegy vele. Nélam pl Macmini-ben 400-as ram van. (333 volt eredetileg)...És valszeg jól tuningolható példányt fogtam ki, az időzítése alacsony. Kb 30% verek minden G4 ramtesztet...

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 22. 00:23


Quoting: lazi
Ez jo ez lamer MOS usernek?

pontjó!

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 22. 00:35


Quoting: lazi
Lamer kerdesek, eszrevetelek:

1. Kellene latest texteditor mui class. SF-rol leszedtem, archivbol inditottam telepitot, felraktam.
Hozza betterstring ugyanigy.
Erre MUI prefs azt mondja nem jo a HotKeyString.mcc
Probaltam kezzel is felrakni, ujraindit, meg minden, de nem megy. Itt jon a kovetkezo kerdes.

2. Hol a retekben van a MUI classok helye?
MorphOS:Classes/MUI avagy MorphOS:MorphOS/Classes/MUI

3. Iconify csak ket klikkel megy?

4. OS4-en shift+size gadget -> ablak teljes kepernyo meret - Ezt itt hogyan?

5. MUI prefs donate button nem csinal semmit.

6. A scroller knob tud nagyon pici lenni. Nem lehet valahol a minimalis meretet megadni?

7. OWB 1.19 bug. Huzd le az ablakot ugy, hogy az url mezo a kepernyo also negyedeben legyen. Probalj meg beirni valamit. A megjeleno search ize ablak fix meretu es a kepernyo aljahoz igazodik, letakarva az url mezot.

8. Utilities/Editor tollbar Save ikon egy CD-t abrazol egy lefele mutato nyillal! Heh? Ennek mi koze a menteshez?

9. Ha wide lcd-rol atrakom a gepet 4:3 CRT-re, akkor a screen alatti fekete savba beleszemetelnek a kepernyorol kilogo ablakok, radasul tobb frameben ott "animalnak"

Egyenlore ennyi. Kerem megerto hozzaallasotokat...


1. Hamár úgy is ultimat-et raksz fel, telepítés után futtasd a grunch-ot. Felrak minden mui-t (és egyebet) a korrekt helyre. Eleinte én is kézzel szenvedtem, de rájöttem minek.

2. lásd 1.

3. Ehhez ma már késő/korán van. Nem tudom értelmezni.

4. Rendszerbeállítások/Icontrol/képernyő és asztal fül. dupplakatt az ablaksávon kipipálása.

5. Ez feature nem bug

6. pl global mui beállítások. (jobb gomb, beállítások, és látod)

7. Fabnak kell postázni.

8. Eleinte nekem is furcsa volt, de szerintem Mui beállítások között le lehet cserélni az ikonját. Engem annyira nem zavart, hogy elmásszak addig.

9. Válts felbontást.

ui: Ez már a lejtő, vigyázz. üdv a kék táborban. :)))

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 22. 01:58 - Szerkesztve: charlie


@Lázi:
Ez jo ez lamer MOS usernek?

Ha az ismerkedést újratelepítéssel akarod kezdeni, mindenképpen. :) Én nem hiszek az efféle civilizációs csecsebecsékben, de ez csak én vagyok... Az a baj az Ultimate packkel, hogy feltol egy rakás levakarhatatlan fost, mint pl. az AmigaSYS vagy az AmiKit 68k-s rendszer esetén, szóval ha kézreálló saját rendszert akarsz, ismeretlen random bugok nélkül akkor összerakod magad és nem használsz ilyen mindentbele cuccokat. IMHO.

2. Hol a retekben van a MUI classok helye? MorphOS:Classes/MUI avagy MorphOS:MorphOS/Classes/MUI

Az első számú szabály, hogy a SYS:MorphOS (a.k.a. MOSSYS:)-en belülre nem túrunk (néhány ismert kivételtől eltekintve, pl. a rexxsyslib.library telepítése 68k-s rendszerről), mert az "rendszerkönyvtár", vagyis bármilyen oda történő belepiszkálás által okozott probléma esetén szopsz, mert nem támogatott konfiguráció. Pl. ha frissíted a rendszert, akkor ez lesz az első, hogy az ott történt változások elvesznek. Szóval kevés kivételtől eltekintve hogy a MOSSYS:-en belül mi van, az téged nem érdekel.

Következésképpen a 3rd party MUI classok a SYS:Classes/MUI-ba kell hogy menjenek.

9. Ha wide lcd-rol atrakom a gepet 4:3 CRT-re, akkor a screen alatti fekete savba beleszemetelnek a kepernyorol kilogo ablakok, radasul tobb frameben ott "animalnak"

Ezt a bugot már AmiCon-on megtaláltuk, mivel azóta nem jelent meg frissebb MorphOS ezért azt tudom mondani, hogy ez egy bug. :) Van róla bugtracker entry. jacaDcaps reakciója egyébként annyi volt, hogy "Miafasz, ezt már egyszer kijavítottam bakker."

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Feb. 22. 08:59


Koszonom!

Ez a grunch miez? Kulon is megvan, vagy csak a pack tartalmazza?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 22. 09:05


@Lazi: Van bizony külön is.

Ehun e.

Egyébként ilyen csomagkezelő, és meglepően jól működik.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 22. 10:12


En egyszer probaltam az Ultimate Pack-et, de borzalmasan lassu volt.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 22. 23:12 - Szerkesztve: derringer


Quoting: charlie
Az a baj az Ultimate packkel, hogy feltol egy rakás levakarhatatlan fost,


Nem tudom mi bajotok van vele, van ugyan egy-két hülyesége, de ilyen öreg/lamer/lusta usernek mint én megfelel. Kevesebb idő ezt helyrepofozni, mint újat gyúrni.

A levakarhatatlan fosokról, meg annyit, hogy wbstartapban átraktam őket a disabled könyvtárban.

Én már csak azért is jónak tartom, mert:

1. Nem lehet mindenki Charlie
2. Egy sor dolgot így tudtam meg, hogy jé ezt meg lehet MOS alatt csinálni... és igazából a tipp of the day-es integetős figurának ilyen aproságokat kellen nyomatnia.
3.Akinek nem tetszik ne használja, de van, elérhető és fejlesztgetik.

Összefoglalva, ha Charlie lennék nekem se kellene, de nem vagyok.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Feb. 23. 01:21


Azért ez, hogy rendesen megy OWB-ben a 8859-2 minden hozzányúlkálás nélkül. Tetszik!
ŐŰ azért ez is egy selling point!

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Feb. 23. 01:24


3. Iconify csak ket klikkel megy?


Megtalaltam. Lehet onallo iconify gomb is az ablak jobb folso reszen.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 23. 13:29


Quoting: Lazi
Megtalaltam. Lehet onallo iconify gomb is az ablak jobb folso reszen.

Ja az nincs ott alapbol? Upsz... :) Azért nem értettem, hogy mi van...

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 23. 15:35


Problémám adódott egy Power Mac G4 1.25GHz MDD (Model 3.6) és MorphOS összeboronálása közben. Iszonyatosan halk a hangja. Gyakorlatilag alig hallani valamit, de felfedezhetően szól azért valamennyire. Próbáltam a beállításoknál Unit 0-3-ig állítani eszközöket, de nem változott semmit. Illetve fura módon, a hangerőszabályzó a desktopon nagyon laggol. Volna ötlet, hogy miként lehetne a hangot rendberakni?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 23. 16:14


SoundBlaster vasarol ... berak ... orul :)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 23. 16:29


Quoting: dh1
SoundBlaster vasarol ... berak ... orul :)


Melyik típust vegyem? Live! esetleg? Abból van néhány eladó.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 23. 17:10


@PeachMan:
Ez a probléma egyes MDD sorzatokat érint (MorphOS alatt). Van erről is bugtracker entry egy ideje, de még nincs javítva...

Az SBLive! vásárlás az átmeneti megoldás, de ezzel is vigyázzni kell, mert nem minden SBLive! támogatott... Én a Gigabit Ethernetemben használok Live!-t, aminek a hangja egyáltalán nem támogatott MorphOS alatt, de most lusta vagyok kiszedni megnézni melyik modell... Sajnos a Creative igen sok kártyát árult "Live!" néven, amik sokszor tök eltérő chipsetre épülnek, és nyilván nem a márkanév, hanem chipset függő, hogy a MorphOS-ben lévő EMU10k driver meg tudja-e hajtani.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 23. 17:11


SoundBlaster Live! (emu10kx)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 23. 17:19


Köszönöm. Akkor, ha nem sikerül máshogy megoldani veszek egyet.

repa
Tag
# Elküldve: 2013. Feb. 23. 18:05


Sikerült beszereznem egy Powermac G4-et, gondolkodom még jelenleg a Morphos regisztrálásán, demó verziót próbálgatom jelenleg. 867 Mhz, 1GB ram és sajnos csak 16 MB-os Ati Rage 128. Beszerezni tudnék különböző Radeon 9000, 9200 kártyákat, hol lehet esetleg Mac compatible firmware-t találni ?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 23. 18:16


@repa:
Én 4500 forintért vettem legutóbb Mac-be való 9000-es Radeont, nem biztos hogy ezért megéri flashelgetni. Bár persze lehet csak mázlim volt. A flashelt kártyákkal amúgy lehetnek gondok, pl. 3D kapcsán, de nem tudom pontosan, mert nekem csak original Mac-es kártyáim vannak, leszámitva egy 7000 PCI-s Radeont, amit már elajándékoztam az ezeréves PowerMac 9600-al együtt, amiben lakott.

Volt egy oldal amúgy, ahol össze voltak szedve a flashelhető kártyák meg a hozzájuk való flashek, de most nem találom...

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 23. 21:32


CREATIVE EMU 10K1-JFF kartyat neztem a gepbe. Ez jo lehet mos-hoz?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 23. 22:45


Ez csak a gepben derul ki sajna ...

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 24. 17:45


Quoting: charlie
Volt egy oldal amúgy, ahol össze voltak szedve a flashelhető kártyák meg a hozzájuk való flashek, de most nem találom...


guide:
http://www.meta-morphos.org/download/docs/ATIRadeonFlash.pdf

Néhány rom:
http://campahunta.free.fr/Downloads/ROMs/

vagy http://www.techpowerup.com/vgabios/

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 25. 00:53


Akinek esetleg fontos - nekem az volt, mert régen nagyon sokat használtam "kliensnek" a MorphOS-es gépeim ötvenféle különböző rendszer távirányításához - Michał "rzookol" Żukowski frissítette a MorphOS-es RDesktop klienst (illetve az alapját képező xrdp-t frissítette legújabb változatra) és most már Windows Vista/7/8/mittomén rendszerekhez is tud rendesen kapcsolódni!



Nem tökéletes, pl. a clipboard-dal még lehetnek problémák, de az lett a mondás, hogy lesz még hamarosan frissítés... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 25. 01:18


Nice!
Francba, kell egy PowerBook ...

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 25. 17:50 - Szerkesztve: peachman


Quoting: dh1
Ez csak a gepben derul ki sajna ...


Megvettem, beletettem, prímán működik. :)

Most már csak azt kell valahogy összeügyeskednem, hogy legyen MOS-OSX dual boot.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 25. 19:52 - Szerkesztve: ratman


Nos, nalam macen ez igy nez ki:
OF-ba beledrotozva, hogy MOS butol, ha kell (f)osix, akkor meg alt+cmd... egy ido utan egyaltalan nem fog hianyozni az (f)osix :D

... en kerek elnezest, de az utolso OSX (igy, igen), az szamomra a 10.4 volt. :D Azota, melyrepules.....

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 25. 22:19


Quoting: ratman
Nos, nalam macen ez igy nez ki:
OF-ba beledrotozva, hogy MOS butol, ha kell (f)osix, akkor meg alt+cmd... egy ido utan egyaltalan nem fog hianyozni az (f)osix :D


Na, sikerült összehozni, nem volt igazából túl bonyesz sem, csak a desktopon nem látszódott mount után a Boot. Mind1, megoldva. Nekem a váltás Alt (PC bill.) bootmenü alapján megy.
OS X biztos nem fog hiányozni, másik gépemen MountainLion van, de nem nagyon használom. Csak XCode miatt lett az a gép.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 27. 09:42


Quoting: charlie
most már Windows Vista/7/8/mittomén rendszerekhez is tud rendesen kapcsolódni!


Nekem nem jött össze otthon. Se sima, sem guival. A poén, hogy távoli winserver 2008-ra gond nélkül, de a szomszéd szobába win7-re nem megy. Egy kis példatutorialnak nagyon örülnék.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 27. 10:27


Remote Desktop port szabad (3389)? Win7 rendesen beallitva?

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 27. 13:26


Quoting: dh1
Remote Desktop port szabad (3389)? Win7 rendesen beallitva?

Jahhh... Kikapcsoltam anno a remote desktop engedélyezését...Muxik faszául.

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.1
 
 

Powered by bulletin board script miniBB™ © 2001-2024