Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.1
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Szerző Üzenet
szt
Tag
# Elküldve: 2012. Júl. 19. 18:46


sirszor:

A plugins könyvtárban csak 1 db swfdec pluginod van? Nálam a 8.626.404 byte-nyi van és teljesen jól működik - azokkal az oldalakkal amelyekkel működik.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Júl. 20. 01:39


Felszolitom a Csarli nevu egyent, hogy valaszoljon a Zart koru izeben, de iziben, mert ez mar csunya dolog nagyon! :P :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Júl. 20. 10:00


.... ezt most rohadtul nem ertem. :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Júl. 20. 11:47


Csarli tudja, csak hallgat mint kek troll a gazban :)

csigabig
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 22. 18:48


Megvettem a Minim 1,5Ghz 64V Ramos tetszik a Morph Os bár az alap Os hez
sok minden más is kell hogy tudjam használni rendesen.Példa feltettem ezt a
whload progit viszont mikor elinditani szeretnék egy játékot mindig hiányol valamit kell még plusz program hogy menjen a whload?
Illetve még egy kérdés Csárli magyar forint alapú számlával is lehet vásárolni keyt?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Júl. 22. 19:47 - Szerkesztve: charlie


@csigabig:
A WHDLoad nem megy, és nem is fog, mivel nincs értelme. Az összes WHDLoad-os program közvetlenül túr az Amiga hardverbe, amit a MorphOS nem emulál. Így ha a WHDLoad menne is, a benne lévő program úgysem fog.

Ezt korábban kitárgyaltuk itt. Ha régi, közvetlen hardverelérést használó programokat akarsz futtatni, azt csak UAE-vel lehet.

A regisztrációhoz PayPal szükséges. Mivel a PayPal Magyarországon ha jól tudom mindenképpen forint alapon számol (és forint alapú számlát kell hozzárendelni) ezért nem értem a kérdést...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Júl. 22. 19:48


@csigabig:
whdload nem fog menni, mivel classic hardver kell neki. Mashogyan megfogalmazva: no gus, no demo.
UAE viszont van, abban osszeraksz egy 3.1-et, na ugy mar menni fog a whdload is.

Paypalrol? Igen. En is ugy vettem. :)

csigabig
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 22. 20:41


Köszönöm a válaszokat.Csárli még soha nem vásároltam küldföldröl igy ami neked lehet hogy evidens másnak ill. nekem sötét !! :)
Ezt nem bántásból irom ám csak hát ez a tény van.Még Pay Pal om sincs.

Üdv CsigaBig

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Júl. 22. 20:53 - Szerkesztve: ratman


@csigabig: Akkor sok sikert! :) Nem nagy problem a regisztracio, annyi van, hogy miutan megadtal egy kartyaszamot - nem szamlaszamot - le fognak vonni rola 400HUF-ot, ami bankfuggo.

Utana ket lehetoseg van: eloreutalod a saccperkabe kiszamolt osszeget, ha odaert, fizetsz, vagy fizetsz. Az utobbi detto bankfuggo, hogy mikorra teljesul.

Aztan lehet orulni a kucsnak. :)

Egyebkent az uj utalasi rend - mert elore utalast magyar bankhoz -Unicredit - kell vegezni, ez most mar ugye negy oran belul teljesul egy banki napon. En mindenkepp az eloreutalast javaslom.

csigabig
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 22. 21:07


Köszi ratman !!

Rajta leszek az ügyön.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 25. 00:21 - Szerkesztve: derringer


Néhány kérdés:

1. OWB: hogyan lehet beállítani, hogy alapból Fullscreenben induljon?

2. Illetve a jelenlegi rendszer alatt a flash-es reklámot tartalmazó oldalak egy hatalmast fagyást produkálnak.(pl index.hu, szépen betölti, amint behozná a szemetet, egyből fagy) Ez másnál is így van, vagy csak nálam?

3. Macmini ATA DMA-s vagy Pio módban rohangál? Mert használok egy ftp progit (rc-ftpd) és pc-mos másolásnál 78% terheltséget okoz a procinak. (7-8MByte/sec) Vagy a kutya ott van elásva, hogy ez egy 68k-progi, és az emuláció eszik ennyi processzor időt?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 25. 06:51


Akkor en is csatlakoznek egy OWB-s kerdessel: Hogyan lehet az alapertelmezett zoom erteket beallitani?

chiptune
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 26. 12:59


Csárli!!!

Nem lenne rossz ebből egy MOS port nem?

URL

chiptune
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 26. 13:01




chiptune
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 26. 13:02


Na hátha így bejön.

URL

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Júl. 26. 16:10


Quoting: derringer
1. OWB: hogyan lehet beállítani, hogy alapból Fullscreenben induljon?

2. Illetve a jelenlegi rendszer alatt a flash-es reklámot tartalmazó oldalak egy hatalmast fagyást produkálnak.(pl index.hu, szépen betölti, amint behozná a szemetet, egyből fagy) Ez másnál is így van, vagy csak nálam?

3. Macmini ATA DMA-s vagy Pio módban rohangál? Mert használok egy ftp progit (rc-ftpd) és pc-mos másolásnál 78% terheltséget okoz a procinak. (7-8MByte/sec) Vagy a kutya ott van elásva, hogy ez egy 68k-progi, és az emuláció eszik ennyi processzor időt?


1. vagy csinálsz neki saját screent, ott kihúzod és snapshot a jobb fölső sarkoban, vagy simán csak kihúzod nagyra és snapshot

2. Charlie leírta már párszor, hogy a "gyári" OWB bajos. Vagy letiltod a flash plugint és béke, vagy letöltöd Fabtól a statikus OWB és a latest flash plugint és használod. A flash plugin amúgy is bajos kicsit.

3. rc-ftpd? Még létezik az a trágyadomb? Az 68k-n is döglassú volt. Sambát javaslok, az van natívan ha jól emlékszem. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Júl. 26. 16:37 - Szerkesztve: charlie


@ratman:
Közben kiderült, hogy a shared library-kat használó OWB (vagyis ami rajta van az ISO-n) az a Flash pluginnal mindenképpen zárlatos egy kicsit. Hosszú sztori, 1024 technikai bajjal, amire most nem térnék ki.

Ne használj Flash plugint, a mai világban többnyire úgyis felesleges. Valszeg azért lesz hozzá fix, de jelenleg ez van.

Hálózat: szerintem nem az ATA driver, nem is az rcFTPd, hanem a hálózatkezelés. Sajnos a SANA-II szabványból és az AmiTCP-ből elég sokminden hiányzik a nagyteljesítményű TCP kezeléshez. A 3.0-ban éppen csak annyi fejlesztés volt, hogy ne 200-300K/sec-en tetőzzön a feltöltés és 1-2MB/seccel a letöltés sebessége, meg ilyesmi, cserébe viszont magasabb a CPU használata.

Egyébként a TaskManager szerintem kiírja, hogy melyik processz eszik sok CPU időt, ott látszik mindegyik komponens, meg lehet nézni...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Júl. 26. 19:39


@charlie:
Azert _ANNYIRA_ nem rossz, nekem az SMB share-ekre atlagosan 5-6MB/s-el megy minden. Ami 100-as interfesztol, tobb mint kellemes. Ettol fuggetlenul Sana-II monnyonle, meg AmiTCP-n is kene meg rohadt sokat dolgozni, de a tobb mint 15+ eves tapasztalatom alapjan nem _ANNYIRA_ rossz. Az rc-ftpd (szinten elso kezbol, atelt tapasztalat) _AZ_. :)

hint: Once upon a time in the amiga.rulez.org :)))

sirszor
Tag
# Elküldve: 2012. Júl. 27. 00:08


Nálatok mi az alapértelmezett fontkészlet MOS alatt. Nálam általában nincs hosszú ű és ő.

Más:

Elkészítettem Dósa Márton régi fordítása alapján a YAM2.7 verziójának fordítását. Ha valakit érdekel letölthetitek innen a catalog fájlt és a szerkeszthető cd fájlt is.

http://data.hu/get/5386167/yam2.7hun.zip

Derringer
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 27. 11:16


@ratman: Kihúzni és snapshot az ok, de ettől nem full screen-ben lesz. Én arra gondolok pl, amit ha f11-et nyomsz. Ekkor viszont nincsenek ott a gadgetek, tehát nem tudok snapshotot csinálni. Ez meg csak amiatt lenne lényeges, mert egy átlag 320p video is framskippel rendesen.


@Charlie:
Ne használj Flash plugint, a mai világban többnyire úgyis feleslegeshasználni
ööö szeretnék nem használni, de a mai világ mást gondol erről.

Amúgy a routeremre rácsaptam egy vinyót és beállítottam azt ftp szervernek. Majd Transferrel másolgattam ezt-azt a mini és a ftp szerver között. Az eredmény 85%-os cpu terhelés. Ebből elvileg 45% transfer, 30% dh2 (ide másoltam) 1,9% az ide.device.

Viszont cd írásközben (ez a kis progi nagyon jó! jalepaleo-vagy valami hasonló, névadás marketing szempontból látom nem ment.)kb 1-3%-os terheltség van szóval nem hiszem, hogy az ide a gáz.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Júl. 27. 17:07 - Szerkesztve: charlie


@Derringer:
Ez meg csak amiatt lenne lényeges, mert egy átlag 320p video is framskippel rendesen.

Nekem nem világos hogy függ össze azzal, hogy fullscreenben fut-e a browser azzal, hogy frameskippel-e egy 320p videó. Szerintem keverődik a fullscreenben fut-e a HTML5 videó a fullscreenben fut-e a browser fogalmával.

ööö szeretnék nem használni, de a mai világ mást gondol erről.

Megkérdezem máshogy: van ÉRTELMES oka, hogy minek Flashplugin? Mi megy vele, ami amúgy nem, és használod?

Majd Transferrel másolgattam ezt-azt a mini és a ftp szerver között. Az eredmény 85%-os cpu terhelés. Ebből elvileg 45% transfer, 30% dh2 (ide másoltam) 1,9% az ide.device.

A Transfer érdekes egy ware... :) Sima FTP vagy SFTP amúgy? Mert nagyon nem mindegy, lévén az SFTP-hez még SSL encoding meg minden ilyesmi is társul.
DH2: - ez gyakorlatilag az SFS-t jelenti, ami szintén nem a sebességrekordjairól híres sajna, bár ebben is lehet hunyó a Transfer, ha túl kicsi blokkokat ír... :/
ide.device - és ez a HDD kezelést. Vagyis van DMA. :)

Viszont cd írásközben (ez a kis progi nagyon jó! jalepaleo-vagy valami hasonló, névadás marketing szempontból látom nem ment.)

A neve Jalapeno (ejtsd: halapenyo), ami egy mexikói erőspaprika és teljesen jó név... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Júl. 27. 22:01


Quoting: derringer
névadás marketing szempontból


LOL!!!!!!!!!!! :) Marketing! :)

Derringer
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 27. 23:00


@charlie:

Fullscreen,owb és egyéb: Valszeg tényleg keverem, amit szeretnék, hogy akadásmentes legyen a youtube lejátszás. Erre van e megoldás?

Flash: Nyilván nem a reklámok miatt, de: speedtest.net. Azzal pleez ne gyere, hogy van egy 204 szintaxisból álló linux parancs, amit napi szinten használsz erre...

Ill. a fél youtube azt írja ki, hogy nem tudja lejátszani ezt a videót.

Ftp: sima ftp, (lehet állítani a routeren sftp-t is, de otthonra minek)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Júl. 28. 02:18 - Szerkesztve: charlie


@Derringer:

Fullakármivideó: A videólejátszáshoz van egy ún. "full tab" módja a böngészőnek, amikor a videó a tab teljes felületén látszódik, és ez a mód használja a Radeon overlay támogatását. Míg a normálisan a weboldalba ágyazott videó az szoftveres Cairo-t használ és ennek megfelelően dög lassú. Elég gyors gépen, (pl. PowerBook G4, 1.5-ös Mac mini), azért az is megy jól.

A full tab gyorsított videómód használatát már párszor leírtam, kb a lényege:

A Windows->Scripts... menuben add hozza a Scripts konyvtarban levo YouTube.js es YouTube_FullScreen_Fix.js fajlokat, majd nyiss egy uj tabot es az elozot zard be (vagy inditsd ujra a bongeszot).

Ezutan ha felmesz YouTube-ra, elvileg a video alatt talalsz egy "Download as" es "View as" linksort, amiben a "18"-ra kattintva lathatod a video H264/AAC verziojat, ami kb. ajanlott a mi gepeinken.

Miután a videó elindult, a HTML5 lejátszóban lévő full screen gombra, vagy a videóra jobbgomb, full screenre kattintva lehet használni a gyorsított módot.


A YouTube sajnos variál, ha időnként azt írja ki, hogy nem elérhető az adott videó, akkor párszor reloadolni kell és fog menni. Tapasztalat...

Flash: Mivel az SWFDec alapú Flashplugin max. v7-es Flash-ig támogat dolgokat, a Speedtest.net-nek meg v10 kell, a kérdés merőben elméleti, mert úgysem megy vele. Hálózati sebességmérés amúgyis felesleges MorphOS-en böngészőből, mert sem az AmiTCP hálózati stack, sem a böngésző hálózati része nem elég gyors igazán, hogy érdemi eredményeket kapj egy mai modern hálózaton. És ez Flashpluginnel súlyosbítva méginkább igaz.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Aug. 02. 07:33


Gondom van ismet:

Ugy kezdodot, hogy ket napja az OWB-bol eltuntek a bookmark-jaim :(
Kb. azota, ha nyomok egy Command-Q-t (shutdown dialog), akkor fagyas.
Ismeros a dolog, mert egyszer mar volt hasonlo problemam.

Szoval, boot install CD-rol, SFSDoctor indit.
A Scan ezt mondja:

Checking node containers
Error: object container at block 2400 doesn't contain node 8522 (node container 3163)
There are errors in filesystem structure. It is advised to backup data and repair this partition

Sejteni lehetett, hogy vala mi ilyesmi gond lesz.
Repair disk:

Saving metadata backup to file Work:Backup/
Operation failed - error code: 212

Beszedes hibauzenet...
Ilyekor mit lehet csinalni? Reinstall?
Nalatok is szokott ilyen fajlrendszer problema lenni? En kb. 1 honapja raktam ujra a rendszert egy hasonlo problema miatt.

Gondoltam esetleg valami vinyo problemara is. Csinalni akarok egy olyan installer CD-t, amin a key is rajta van, mert ha megint felrakom, akkor csekkolassal akarom formazni, az viszont tovabb tart, mint fel ora. Jol tudom, hogy mekeknel nincs semmi boot sector igaz? Csak kimasolom az ISO tartalmat egy konyvtarba, bele rakom a keyt, vissza irom es mar kesz is...igaz?

Ha a vinyomon vannak bad sectorok, akkor hogyan lehet ezekkel egyutt elni? MOS/SFS kezeli valahogy?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Aug. 02. 09:19


Uj HDD?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Aug. 02. 12:47 - Szerkesztve: charlie


@dekanyz: Ha egy blokkban vannak a hibás szektorok, azzal lehet együtt élni - azokat a szektorokat nem partícionálod fel. Ha viszont szétszórva vannak a HDD-n arra nincs jó megoldás - és amúgysem bíznék ilyen HDD-re semmilyen adatot...

Egyébként a "memtest extensive" parancs mit mond? (Többszöri futtatása egymás után is erősen ajánlott.) A RAM hibák (vagy pl. egy memory trashing alkalmazás) simán okozhatja a fájlrendszer sérülését is, peches esetben...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Aug. 03. 13:26


5,9-es PowerBookon elindul a MOS3.1? :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Aug. 03. 22:34


@dh1:
Igen. Az 5,9 az a latest series 17"-os, elvileg 99%-ig ugyanaz a gép mint az enyém (ami 5,8), csak az enyém 15"-os. Szóval működik. 5,6-5,7 és 5,8-5,9 vannak párban, a két utolsó 15"-17" revízió, ezek biztosan mennek.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Aug. 04. 17:27


Nah, uraim hozzám került a PowerCube. Élőben tényleg nagyon tudományos, csak még nem mertem bekapcsolni.... esetleg van kedve valakinek megpróbálni beindítani? :)

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.1
 
 

Powered by PHP forum software miniBB™ © 2001-2024