Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.1
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Júl. 08. 22:39


Megjelent a MorphOS 3.1. Letölthető a szokásos helyről. A releasenotes itt. Mint azt korábban említettem (pl. AmiCon-on), ez egy szinte teljesen bugfix release, amit már a 3.0 kiadásakor is terveztek, hogy hamar kiadnak a 3.0 után javítandó a végfelhasználóknál felmerült legfontosabb issue-kat.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Júl. 09. 09:37 - Szerkesztve: dino


Koszi! Estere tesztelem. Ha jol latom ez a frissites meg ingyenes ugye a 2.7 eseknek?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Júl. 09. 09:42


@dino
Amennyire én tudom, a teljes 3.x sorozat az lesz...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 09. 10:11 - Szerkesztve: dekanyz


Felraktam reggel...
Sok mindent meg nem tudtam rajta kiprobalni.

Meg korabban installaltam az imagemagick nevu programocskat, amit eloszeretettel hasznalok Linux-on is. A mogrify parancs hasznalata utan hirtelen a video memoria allapot kijelzoje -23867845 -ot kezdett mutatni. (Vagy ha nem is pont ezt, de valami hasonlot)

Ez mit jelenthet? A program ossze-vissza irkal a memoriaban?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 09. 10:28 - Szerkesztve: dekanyz


Ez a problema megoldodott...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Júl. 09. 11:39 - Szerkesztve: charlie


@dekanyz:
Gondolom túlírja a stacket? De volt valami módszer ixemulos cuccokhoz, hogy megnöveld a stacket. Mondjuk nem túl minőségi a port amelyik nem oldja meg magától...

@all:
Ha valaki korábban SZoomot vag SCubeot haszált és a 3.0 eltörte, most itt a fix, az 1.1-es verzió, letölthető innen.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 09. 12:36 - Szerkesztve: dekanyz


Csarli:
Koszonom... talaltam egy jo kis leirast a GG-rol. Asszem atragom magam rajta.
Ha valakit meg esetleg erdekelne, akkor ez az: http://geekgadgets.back2roots.org/docs/GG_toc.html

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Júl. 09. 13:36


Hell yeah!

Ma este ápgrédelhetek. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Júl. 09. 20:27


Foltelepedett, nagon hamar. Amit rogton eszrevettem.

Ha a pointert egy ikonra, vagy egy particio ikon fole viszem, a help bubi meg mindig ott van, hiaba kapcsolom ki a MUIban. Tudom mar nevettek, de engem ez tovabbra is bosszant kicsit.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Júl. 09. 22:38 - Szerkesztve: ratman


Na, mini meg a pbook megapgredelve. :) Holnap ha lesz egy kis idom meg delelott, akkor efika meg a pega1 is atesik a mutatvanyon. :)

... es a pbookon a legnagyobb banat ugy latszik megoldodik... vegre tobbnyire jol mukodik a tapipad. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Júl. 10. 09:50 - Szerkesztve: dh1


Quoting: dino
Tudom mar nevettek, de engem ez tovabbra is bosszant kicsit.


Nem nevetunk, engem is kibamod zavar, regebben mar sirtam erte en is.
Majd a 3.1.1-ben :P :D

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 10. 10:11


Quoting: ratman
es a pbookon a legnagyobb banat ugy latszik megoldodik... vegre tobbnyire jol mukodik a tapipad.

Szerintem meg mindig nem tokeletes, mert nagyon lomha a mutato. A sensitivity csuszka erezhetoen nem csinal semmit.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Júl. 10. 10:30 - Szerkesztve: dh1


Sracok, mindenki irja mar le, hogy milyen PB eseten tapasztalja a hibakat, hogy konnyebb legyen azonositani a sorozatot ... thx!

Amugy erdekes mondon inteles MBP-n OSX alatt a tapipad kibajo semmiert nem cserelnem el, ugyan ezen a gepen nativ winfos eseten apple driverekkel a tapipad kb. hasznalhatatlan ...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 10. 10:56


Quoting: dh1
milyen PB eseten tapasztalja a hibakat, hogy konnyebb legyen azonositani a sorozatot

Az enyem A1138.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Júl. 10. 14:27


Quoting: dh1
Amugy erdekes mondon inteles MBP-n OSX alatt a tapipad kibajo semmiert nem cserelnem el, ugyan ezen a gepen nativ winfos eseten apple driverekkel a tapipad kb. hasznalhatatlan ...


Na, nekem A1107 (Powerbook 5,7) van, és azon ilyen. Mondjuk osix alatt nem. :)

@dekanyzs: nem a sensitivity-vel kell tekerni, hanem a speed-el. A sensitivity csak az erzekenyseget szabalyozza, nem a pointer sebességét. :) Illetve, a mouse-nál is hat, ha ott tekergeted. :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 10. 14:50 - Szerkesztve: dekanyz


ratman: Akkor a Sensitivity mire jo? Nem igazan erzek kulonbseget. Kicsit olyan furan megy: Ha lassan mozditom, akkor mocsok lassu, ha gyorsan akkor gyorsabb joval. Nekem kb. 3 mozdulat, mire a kepernyo egyik sarkabol atnavigalok a masikba.

Meg egy par kerdes:
- Terminalon hogy lehet kiloni egy elinditott parancsot? Van valami hasonlo, mint Linuxon a Ctrl+c?

- A terminal nalam mindig ua. a meretben jelenik meg. Elmentettem a beallitasoknal hogy mekkora legyen, de tok mindegy... semmi hatasa.

- Esetleg van valami bill. shortcut egy ablak maximalasara?

Meg valami: Ma regisztraltam. Eldonottem, ha annyira leesik az euro, hogy a paypal-es szamlamon levo osszeg 111.11 + konverziot kifutja, akkor regisztralok. Ma megtortent! ;)
(Tegnap meg hianyzott 90 Ft, ma meg meg maradt is rajta 13)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Júl. 10. 15:44


Quoting: dekanyz
Meg egy par kerdes:
- Terminalon hogy lehet kiloni egy elinditott parancsot? Van valami hasonlo, mint Linuxon a Ctrl+c?

Pontosan az. :D

Quoting: dekanyz
- A terminal nalam mindig ua. a meretben jelenik meg. Elmentettem a beallitasoknal hogy mekkora legyen, de tok mindegy... semmi hatasa.

Ablak jobb felső sarok, balról első gomb, ott snapshot.

Quoting: dekanyz
Meg valami: Ma regisztraltam. Eldonottem, ha annyira leesik az euro, hogy a paypal-es szamlamon levo osszeg 111.11 + konverziot kifutja, akkor regisztralok. Ma megtortent! ;)

Gratulálok! Hanyadik lettél? :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 10. 21:36


ratman:
- Rajottem, hogy a Ctrl+c-t atdefinialtam es azert nem mukodott... :)
- A terminal sarkaban nincs snapshot. Az Edit Prefs-ben van egy Default window position/size. Na, azt hiaba allitom be, aztan hiaba mentem el, hogy save as default, mert mindig ua. marad.
- Az ablak maximalast is megtalaltam... nem is volt annyira eldugva.
- Hol lehet megnezni, hogy hanyadik vagyok?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Júl. 10. 21:38


Emailben amit kaptal, benne van. :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 10. 21:47 - Szerkesztve: dekanyz


A regisztracios linkben van egy 1517.... Nem tom az-e az.
De kulon nem irtak...

De az (is) nagyon pozitiv, hogy az utalastol szamitva egy oran belul nalam volt a key file.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Júl. 10. 23:24 - Szerkesztve: charlie


@dekanyz:
Ha Ambientből indítod, pl. Menüből, vagy RCommand-N combo, akkor Ambient Settings -> CLI Launching és ott Newshell arguments.

Szerintem érthető, hogy ott mi és hogy adható meg. Azért redundáns, mert ugye Amigán vagyunk, minden moduláris és cserélhető. Vagyis ugyan a MUICon meg tudja jegyezni magának, hogy mekkora ablakot nyisson, ellenben támogatja a régi amigás shell-paramétersort is, ha mondjuk Ambient helyett más desktopot (pl. DOpus5) használsz. Ugyanígy az Ambientnek is kell tudni más shellekkel együttm0ködni. Így MUICon esetén sajnos kicsit redundáns a dolog és a paramétersornak van prioritása.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 12. 06:47


Csarli: Ez a terminalos problema megoldodni latszik... :)
Az mitol fugg, hogy a terminalnak mi a pathja indulaskor?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Júl. 14. 11:39


@dekanyz:
Szerintem attól, hogy a shell parent processének mi volt a currentdirje. Ha fixre akarod beállítani, akkor az S:shell-startupba egy cd parancs segít. :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 16. 16:10


Egy kerdes: Ha valamiert - pld. kihuzodik a halo kabel - ledoglik a halozat, akkor hogy lehet ujra inditani?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Júl. 16. 20:09


@dekanyz:
Szerintem jelenleg sajna sehogy, mert bugos az autoneg/reneg a sungem driverben. :/ ... 2.7-ben meg ment, szoval el lett rontva valami. Van rola bugreport, elvileg valamit fixeltek is 3.2-hoz...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 17. 09:19


Tegnap kicsit leizzadtam:
Gepet bekapcs. elindul latszolag minden ok.
Aztan valamit elinditottam, meg talan el is indult, de utana semmi... fagyas.
Reset, GOTO az elejere.

Kiderult, hogy a fajlrendszer serult meg kisse.
Visszagondolva voltak mar furcsasagok egy ideje, de nem nagyon foglalkoztam vele... Gondoltam meg nem tokeletes minden. Es tenyleg nem volt az! :)

sirszor
Tag
# Elküldve: 2012. Júl. 18. 22:20


Sziasztok!
Pegasos2-n amióta frissítettem 2.7-ről 3.0-ra ill ma 3.1-re nem megy rendesen az OWB. Állandóan meditálni kezd és minden egyes kifagyás után újraindítva a rendszer memória el kezd telni. Néhány kifagyás után egyszercsak megtelik a rendszer memória. Próbáltam cserélni a flash plugint is, de semmit sem ért. Sőt 3.0-n az 1.16 legalább használható volt. Most a 3.1-en az is állandóan kifagy. Netezni nem is lehet. Másnak nincs ilyen baja?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Júl. 19. 08:06 - Szerkesztve: charlie


@sirszor:
Nekem a Pegasos 2-mön pont még 2.7 van, de az összes többi gépemen 3.0/3.1, rendszeresen használom, nincs vele gáz... A 3.0-ban régi flashpluginnel voltak ismert fagyásai az 1.17-nek, de 3.1-el, és ha minden friss, elvileg már nem kéne lenni semmi ilyennek.

Amikor meditálni kezd, a RAMDebug log mit mond? Mert így maximum tippelgetni tudunk...

Ja és melyik OWB-ről beszélünk, a rendszerbe építettről, vagy a "static" linkeltről amelyik leszedhető Fab oldaláról és megy 2.x-en is?

Szerk: ja és kipróbálhatnád, hogy akkor is csinálja-e, ha a flashplugint teljesen letiltod (pl. ideiglenesen letörlöd a plugins könyvtárból és újraindítod a browsert)!

sirszor
Tag
# Elküldve: 2012. Júl. 19. 12:37 - Szerkesztve: gmiki


Szia! Köszi az infókat.
Mindkettő fagyott a fab oldaláról leszedhető és a gyári is.

Letöröltem a plugint és most tökéletesen működik. Egyelőre nem is rakom vissza...

A RAMdebug logot hol találom?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 19. 15:30


Csarli: A srac, aki a videokartya driveret fejleszti... Meggyogyult mar a keze? Varhato TiniGL powerbookra a kozel jovoben?

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.1
 
 

Powered by online community software miniBB™ © 2001-2024