Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.0
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Szerző Üzenet
Peti
Tag
# Elküldve: 2012. Jún. 12. 17:18


Csárli: az árcsökkenés igen jó hír, nem is volt reklámozva, hogy lesz. Azért az egy "picit" durva volt, hogy a key ára eddig több volt, mint az én legerősebb gépem ára, pedig az a második legerősebb G4-es (sőt, akár több mint a négyszerese volt egy gyengébb konfignak), tehát nem volt olcsó. Persze tudom, hogy rendkívül sok munka fekszik benne, meg kicsi a piac, meg minden - de akkor is. Igen, a PCI-s dolgot írtad már korábban többször is, én nem fogalmaztam pontosan. Gondolom ha eddig PCI módban mentek a videókártyák, akkor lassabban kommunikáltak a processzorral (ezt jelenti a most már "teljes sebességű" megfogamazásom). Egyébiránt ezt nem is írták az újdonságok között - vagy csak én nem vettem észre?

Aztán: várható a közeli jövőben (fél éven, egy éven belül), hogy a többi G4-es PowerBook is támogatva lesz (lehetőleg az összes)? Csak azért fontos ez, mert akkor már most elkezdhetne keresni ilyen gépet, akit ez érdekel.

Aztán2: van valami esély rá (tudom, hogy ez nem csak az OS kérdése), hogy a WHDLoad működni fog egyszer MOS alatt is?

Aztán3: a központi oldal (www.morphos-team.net), vagy legalábbis a FAQ része elérhető lesz valamikor magyarul is? Ugyan a nagy része egyértelmű, de nem minden részlet.

Aztán4: lesz valamikor olyan lehetőség, hogy ha több gépet regisztrálok, akkor kedvezményt kapok a key-ekre (persze most csökkent az ára, meg akkor ez ugyebár kijátszható lenne - hogy nem csak magamnak regisztrálok - de talán megoldható ennek az ellenőrzése valahogy)?

Aztán5: azt írják az oldalon, hogy ha valakinek meghal a gépe, küldenek ugyan új key-t az újhoz, de a régi invalid lesz a következő verziókban, és NEM IS LEHET RÁ REGISZTRÁLNI ÚJBÓL - ez miért van? Mi van, ha a meghalt gépet sikerül újra feléleszteni (csak kontakt hiba volt, meghalt a processzor de kicserélték, stb.) - nem regisztrálhatok újra rá (persze kifizetve az árát)?

Aztán6: van rá esély, hogy majd valamikor az NVIDIA videókártyák is támogatottak lesznek?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 12. 19:42 - Szerkesztve: dekanyz


Csarli:

Nezegettem a problemat... A kovetkezoket tapasztaltam:

Ha egy nagyobb konyvtarat masolok egy USB-s eszkozrol (mondjuk 5GB meretut), akkor egyszer csak
(egy Dos error kisereteben) kiirja a Poseidon, hogy uj USB-s eszkozt talalt.
Mintha egy pillanatra leszakadna az USB-s eszkoz.

Van, hogy a gep teljes KO innentol, de nem mindig.
KO-n azt ertem, hogy meg egy warm reset se segit az agyan, hogy helyre alljon. Tok lassan boot-ol,
USB nincs, van, hogy nem is boot-ol be, csak elzoldul a kepernyo.

Mondjuk ez meg hw-es hiba is lehet. (Boldog leszek, ha az lesz!!)
Eleg stabilan produkalja es mind a ketto USB portrol.
Mozgatasra semmi, tehat nem kontakt hiba.
Mondjuk OSX alatt nem tapasztaltam ilyen hibat, de nem eskuszom meg ra, hogy ennyire nyuztam volna.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jún. 12. 19:56 - Szerkesztve: charlie


@dekanyz:
van, hogy nem is boot-ol be, csak elzoldul a kepernyo.

Az egy masik bug, legalabbis eddig azt hittuk. :) A Radeon driver initjebol valami hianyzik, hogy minden esetben be birja inditani a chipet, es a chip korabbi allapotatol fuggoen megdoglik. :/ Ez teljes egeszeben PowerBook specifikus problema, mert a PowerBookban az ATi LCD vezerlese teljesen uj kod. Nyomozzak ezt is, de meg nem sikerult megjavitani.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jún. 12. 20:17 - Szerkesztve: charlie


@Peti:
Nem írták. Újabb bug, hogy valamiért a komplett 3D alrendszer újraírása, beleértve az AGP-t is, kimaradt a release notesből. :) Ne kérdezd hogy miért, mert ez az egyik No.1 feature...

1., További PowerBookok ill. hardverek támogatása teljesen esetleges. Attól is függ, a 3.0-t mennyien regisztrálják a már támogatott gépekre. De arra most leteszem a nagyesküt, hogy az összes PowerBook G4 biztosan nem lesz támogatva. Maximum még 1-2 fajta gép, amihez a meglévő driverekben csak minimális változtatások szükségesek, esetleg 1-2 elterjedtebb iBook modell, mert azt sokan kérték. De még ez sem biztos.

2., Nincs. Maga a kérdés is hülyeség. Ha MorphOS-en WHDLoad-ot igénylő programot futtatnál, egyszerűen futtasd azt UAE-ből, a neki megfelelő, WHDLoad-mentes classic configgal, ADF-ből, oszt helló...

3., Nincs tervben a morphos-team.net lokalizációja semmilyen nyelvre.

4., Nincs róla szó. Kiemelt ügyfelek (pl. van egy svájci(?) csóka, aki egymaga már huszon gépet regisztrált) kapnak személyes kapcsolatfelvétel útján egyéni elbírálást, ha még akarnak regisztrálni gépeket. De előre meghatározott többszörös licenc vásárlási lehetőség nincs.

5., Ha feléled a megdöglött géped, azon futni fog a MorphOS - de csak demó módban. Ha újra kifizeted és regisztrálod, akkor új kulcsot kapsz, ami ismét menni fog. Nem a gépet tiltják le, hanem a régi kulcsot, ami helyett másikat kaptál.

6., Jelenleg egyáltalán nincs szó az nVidia chipes gépek semmilyen szintű támogatásáról. Vegyél ATi-s gépet.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 12. 20:44


Csarli:
A zoldules csak neha jott.... Nem az a fo gond, hanem ez az USB-s leszakadas!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jún. 13. 20:29


A MorphOS 3 újdonságai, kiváló olvasmány (angol) jPV-től (aki egy finn MorphOS user).

@dekanyz:
Sajna az USB, főleg az USB 2 az nem tökéletes, ha nagyon sok adatot másolsz, akkor hajlamos eltaknyolni, egyes hardvereken... Ha találsz valami scenario-t, amivel fixen reprodukálható és nem tart órákig, az érdekelne... :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 14. 06:32


Quoting: charlie
Ha találsz valami scenario-t, amivel fixen reprodukálható és nem tart órákig, az érdekelne...

Kb. ez, amit irtam, nekem elegge megbizhatoan osszefossa magat:
Quoting: dekanyz
Ha egy nagyobb konyvtarat masolok egy USB-s eszkozrol (mondjuk 5GB meretut), akkor egyszer csak
(egy Dos error kisereteben) kiirja a Poseidon, hogy uj USB-s eszkozt talalt.

Az en gepem egy A1138-as model.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jún. 14. 12:17


@dekanyz:
Nekem is az van, pontosan az a modell. Szoval elhiheted, ha ilyen egyszeru lenne a problema trackelese, mar kijavult volna. Amugy van egy tippem, tedd meg kerlek, hogy a Laptop preferencesben beallitod, hogy egyaltalan ne valtogasson frekvenciat a gep! Es nezd meg, hogy ugy is jelentkezik-e a problema.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 14. 12:43


Csarli:

OK, kiprobalom delutan...

Kedden egy oran keresztul probalgattam, de egyszer nem sikerult mind az 5 GB-ot felmasolni hiba nelkul... Szoval tenyleg nem arrol van szo, hogy neha jelentkezik a problema. De meglatjuk. Probalkozok meg!

Meg egy kerdes: Nincs valahol egy user manual? Nem igan talaltam sehol... jol jonne meg nemi info (pld. a short cut-okrol, stb.)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 14. 13:48 - Szerkesztve: dekanyz


Jol latom, hogy nincs vim portolva MOS-ra (csak valami regebbi verzio es az se toltheto le)?
:((

Derringer
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 14. 21:49


congratz az új verzióhoz. Szuper, nem gondoltam volna, hogy a commodore univerzum bármikor is eléri a notik világát.

Amúgy Wifi fronton változás mikor lesz?

Illetve van e valami roadmap, hogy közel/távoli jövőben mik lesznek a csapásirányok?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 14. 21:58


Quoting: dekanyz
OK, kiprobalom delutan...

Frekvencia felezes kikapcsolva, de az eredmeny ua. :(

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jún. 14. 23:24


@Derringer:
Az igazság az, hogy AROS már eddig is volt laptopra, de valahogy ez mégis más... :)

Főbb csapásirányok: az új 3D alrendszer továbbfejlesztése, bugfix hegyek, R300 és újabb Radeon kártyákhoz driver (ezt jó régóta ígérik), WiFi (must have, és ezt tudják), ill. további hordozható hardverek támogatása, amennyiben az nem kerül túl nagy erőfeszítésbe (pl. egyes iBook modellek, egyes kicsit régebbi PowerBookok)... Ilyesmi. Ez ami rövid és középtávon jön, vagy reméljük hogy jön. Meg persze a szokásos bugfix hegyek.

Alkalmazások téren nem tudom, még bármi lehet. :)

@dekanyz:
Köszi a tesztet. Most már én is megpróbálom, bár a BlackBerrym összvissz 1GB-s, és ezen kívül nem nagyon van itthon MSD, de majd valamit okozok... :)

Derringer
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 15. 12:59


Egy apró kérdés: hol lehet átállítani, hogy a felugró ablakok (system requestek is) ne az összes ablak mögött jelenjenek meg. Jelenleg ezt csinálja a rendszer. Elég mazochista ez így.

Másik. az alap képernyő info csíkjának méretét, illetve az azon lévő kiírások szövegének méretét hol lehet állítani?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jún. 15. 13:46 - Szerkesztve: charlie


@Derringer:
Felugró ablakok: például? Én nem tudok ilyenről. Ambientben van egy bug, hogy a valami műveletre figyelmeztető dialog néha egy másik dialog mögött nyílik meg, de ez nem rendszerszintű bug, csak a desktop van elbaszva... (És ez egyébként hozzám van rendelve, mint fixelendő bug, engem lehet basztatni érte... :P)

Fontméret: Mint amigán, a Prefsben van ilyen, hogy Fonts és ott lehet a screen fontot basztatni. Esetleg a screen váltó gadgetre jobb gomb és ott van egy MUI Prefs, ami a screenbarhoz tartozik (mivel MorphOS alatt a screenbar egy MUI osztály, így saját Prefs-e van) és ott is lehet fontokat állítgatni.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 15. 20:48


felugró ablak: ok, pontatlan voltam.

Bármilyen applikáció által p. mentésnél a könyvtárstruktúra megjelenítése. Egy kilépést megerősítő ablak. Átnevezésnél megjelenő ablak. Egyszóval az összes ablak a háttérben, mint legalsó ablak kezdi a pályafutását, nem legfelül.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 15. 23:22


Amúgy probléma megoldva. Mivel kicseréltem a macminim 4200-es fordulatú alap vinyóját egy 5400-es fordúlatúra, teljesen újrahúztam a rendszert. (a korábbi 2.7-ről lett frissítve.) Itt nem jelentkezik, minden ok. A rendszer természetesen gyorsabb lett.

Egyrészt van egy 80/40-es netem, de sokszor sak vánszorgott le az adat, most mégha nem is max értéket produkál de de egy-egy jobb helyről 2-4MB/sec cel tölt le

Másrészt 30%-kal gyorsabb lemezművelet, igaz a hőtermelés miatt jobban hangoskodik a ventillátor.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jún. 16. 00:01


@Derringer:
Beszarás. Ilyet még nem láttam, pedig eddig 4 gépemet (Mac mini, 2xPowerMac G4, Efika) frissítettem 3.0-ra, 2.7-ről, de minden flottul ment. Ha megint előjönne, megvizsgáljuk! :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 17. 15:58


Biztos valamit en csinalok rosszul, de nem tudok nagyon semmit elinditani, amit a MorphOS Files-rol toltottem le.

Szoval, probalkoztam jatekokkal, de SDL-es fuggoseg merult fel. Letoltottem/telepitettem is a PowerSDL nevu cuccost (legalabb rajottem, hogy mire is jo az az installer). Latszolag telepult is, de a jatekok tovabbra is mindenfele SDL-es problemakrol panaszkodnak.

Mit csinalok rosszul?

Derringer
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 17. 17:38


@dekanyz:

merem figyelmedbe ajánlani ezt:

http://downloads.morphzone.org/remote/Grunch

Gyakorlaitlag mini szoftverupdate központ. 20 évvel ezelőtt a másold ide töltsd le hozzá még azt +írd felül onna dolgok bejöttek, de manapság lustiul az ember. Ez a progi meg, megnézi, hogy fenn van e a gépeden a progi, vagy ha régebbi verzsön simán updatelheted. Ha valami külön library mui class kell neki, még le is tölti és installálja. Megváltoztathatod az alapértelmezett helyet + kis info-t, hogy mit telepítesz. Nagyon hiánypótló és korrekt program.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jún. 17. 17:40


@dekanyz:
Ajánlom a SYS:Tools/Snoopium nevű mágikus cuccot, ami arra jó, hogy pl. megnézd, milyen program hol keresi magának a különféle libeket és onnan látni fogod, hogy mit és miért nem talál meg.

Amúgy látatlanban a tippem az, hogy olyan programmal próbálkozol, aminek az SDL mellett OpenGL támogatás is kell, ami jelenleg a PowerBook G4-ben lévő Radeon 9700-on nincsen. :/ Dolgoznak rajta...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 18. 12:31


Csarli:

Tudom, hogy nincs meg 3D. ;)
Egyszerubb jatekokkal kiserleteztem:

1941-Extreme:
FATAL: cant init SDL: Found no sufficiently capable CGX visuals

OPEN SDL_VIDEODRIVER READ FAIL
OPEN SDL_DEBUG READ FAIL

Hex-a-Hop, sqrzx3, Alien-Blaster is kb. ezt produkalja, meg ha nem is teljesen.

Peti
Tag
# Elküldve: 2012. Jún. 18. 15:06 - Szerkesztve: Peti


Divatamigás: :)
1.: Ha már eldőlt, hogy (pontosan) milyen HW-ek lesznek támogatva a közeljövőben, jó lenne ha ez a MOS honlapra is felkerülne (amit korábban írtam, amiatt), még ha a megvalósítás még várat is magára

2.: bumm, egy gyomros nekem! :) Miért hülyeség a kérdés? Az E-UAE ugyan egy remek dolog, de: a WHDLoad-ban nem kell lemezeket cserélgetni, SOKKAL gyorsabb a file olvasás (gondolom az írás is), a program eredeti verzióját igényli (legalábbis a legtöbb esetben) - így nincs az elején a (néha nem rögtön elnyomható, és időhúzó) fárasztó cracktró, illetve (elméletileg) a hibátlan verzió van felinstallálva (tehát nincs trackhiba vagy crackhiba - emiatt fagyás). Persze ha egyszer valamikor mégis lesz MOS verzió, akkor jópár feature-t ki kellesz venni belőle / át kellesz írni.

3.: ha nincs is tervben, de ha valaki megcsinálja ingyen (vagy egy key-ért esetleg - de ha nem, az se gond), az nem baj, ugye? :)

5.: hogy letiltják a régi kulcsot, az egyértelmű. De az oldalon a következő szerepel (csak az utolsó mondatot írom): "Be aware that the old keyfile will be invalidated for future MorphOS releases and it will not be possible to register that machine again.". Gyors fordításban: "légy tudatában annak, hogy a régi keyfile invalid. lesz a következő rel.-kben, és nem lesz lehetőség rá, hogy regisztráld azt a GÉPET újra."
Tehát?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jún. 19. 00:18


@Peti:
1., A MorphOS csapat sosem jelenti be előre, hivatalosan, hogy mi lesz pontosan támogatva, kevés kivétel egyike egyébként pont a PowerBook support volt, mert arról volt előre doksi, hogy milyet vegyél, meg a Mac mini, mert az kb. az összes egyforma. Ha biztosra akarsz menni, vegyél már most támogatott hardvert (van elég sokféle), vagy várd meg a releaset.

2., Mert hülyeség. A WHDLoad-ban futó programok szinte mindegyike közvetlen hardvereléréssel dolgozik, és a MorphOS-ben nincs chipset emuláció és soha nem is lesz. E-UAE alól egyébként ugyanúgy futtathatod a programokat WHDLoad-ból is, ha a floppyzás nem tetszik, de natív WHDLoad nem lesz. Ha még mindig nem világos hogy miért nem, akkor fogadd el, hogy nem és kész. :P

3., Ha valaki megcsinálja magától az nem baj, csak időelbaszás, mert nem fog kikerülni. Ha le akarod fordítani csak nyugodtan, de jóslatom szerint a kutyát nem fogja érdekelni, kb... :)

5., Szerintem ez egy corner case, ami egyedi elbírálás kérdése. Szerintem ha nagyon ki akarod fizetni újra a kulcsot, nem fogják aztmondani, hogy nem, de valószínűleg az igaz, hogy automatikusan az ilyen hardvert nem lehet majd újra regisztrálni.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jún. 19. 10:14


En hianyolom a 4. pontot ...

Quoting: Peti
Divatamigás:


ez kicsit meresz nem?!
Csarlit senki sem hivja mar igy ... boven kivivta az Amigasok megbecsuleset, ugyhogy ez a jelzo ra mar nem illik

Peti
Tag
# Elküldve: 2012. Jún. 19. 10:51 - Szerkesztve: Peti


dh1:
a jelzőt nem én találtam ki, hanem Csárli - saját maga nevezi így magát, amint az látszik is... :) Egyébiránt akartam egy smiley-t is írni a megszólítás után, csak nem akartam kb. minden mondatom után tenni a jelet. De azért utólag berakom, hogy nehogy félreértés legyen (természetesen Csárli respect, meg minden - szóval igen jó fej, na). Amúgy Ő sem sértődött meg a megszólításon - mivel szerintem értette a viccet (gondoltam kitalálok egy kreatívabb / viccesebb megszólítást). :) Egyébiránt aki ismer az tudja, hogy SOHA, SEMIKOR, SENKIT se szoktam (akarattal) megbántani - főleg Amigást nem.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jún. 19. 10:51


@dh1:
En hianyolom a 4. pontot ...

Gondolom azt korábban megválaszoltam, és nincs több kérdés azzal kapcsolatban. :)

ez kicsit meresz nem?!

Ugyan már. Röhögj te is.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 21. 15:17


Valamelyik regebbi MOS-os demoban lattam, hogy a sracnal MOS alatt valami XP ablak indul. Tudja valaki, hogy az mi volt?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jún. 21. 15:56


vnc, ilyen OS4 alatt is van ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jún. 21. 17:56 - Szerkesztve: charlie


@dh1/dekanyz:
... sőt, ilyen classic amigán is van...

Windows XP-ig használható a Remote Desktop free verziója, amihez MUI-s control UI is van, a Vista/7-eshez pedig mintha lett volna fizetős update.

Ezen kívül természetesen bármely amigás platformon használható VNC kliens (pl. a TwinVNC), ha teszel a vindózos gépedre VNC szervert.

Ezen felül ami MorphOS-en extra, hogy a MorphOS maga is távirányítható VNC klienssel (na ilyen nincs OS4-re, legalábbis tudtommal, fix me), ha felteszed a VNC Server-t. (Sőt, teljesen "headless", grafikus kártya nélkül is használható ilyen módon!)

<< . 1 . 2 . 3 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.0
 
 

Powered by web forum software miniBB™ © 2001-2024