Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.0
. 1 . 2 . 3 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jún. 08. 19:28


Nakérem! :) Megjelent. Itt lehet megbeszélni. Letölthető a szokásos helyről!

Spenot
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 08. 19:30


Akkor ma pezsgőt bontunk a klubban? :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jún. 08. 20:26


Mar bug is az efikan. Itt a klubban. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jún. 08. 20:40


No, nekem nincs a toolsba Iwizard a 2.7 alatt. Kiirjam egy CD re es ugy lehet updatelni? Letoltottem az Isot, jobb klikk es felmoutnolja a rendszer, de innen hogyan tovabb, ha nem szeretnem CD re irni?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jún. 08. 20:44 - Szerkesztve: charlie


@dino:
Az IWizard a CD-n van a Tools-ban, de a 3.0-s ISO-n levo nem fog elindulni 2.7-t alatt... Az egyetlen modszer, hogy kimasolod a boot.img-t a BOOT: particiodra, aztan OF promptbol bebootolod ugy, hogy megadod BootImage-nek az ISO-t. De most fejbol ne kelljen tudnom a pontos parancsot... Macen elegge szopas, szoval en inkabb kiirtam egy CDRW-re.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jún. 08. 20:46


@All:
Megvan az elso bug is: bentmaradt a 3.0-ban egy korabban mar javitottnak hitt bug, ami Altivec nelkuli gepeken megdogleszti a tinygl.library-t. Efika, Pega1/G3, Pega2/G3 erintett. A megoldas visszamasolni a 2.7-esbol a tinygl.library-t. A bug a 3.1-ben javitva lesz (immar tenyleg... :).

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jún. 08. 21:08


Quoting: charlie
Macen elegge szopas, szoval en inkabb kiirtam egy CDRW-re.

Latom ismered mar a nyugjeimet :) Akkor siman mehet az update? Nem ugy mint Os4.x alatt? (telepiccse ujra)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jún. 08. 21:22 - Szerkesztve: dino


Mar frissitem.Persze backupoltam elotte a renccert.

Szerk: Kesz is. Elso szembetuno valtozas, a MorphOs felmountolta a Mac es particiokat is, kitette a desktopra.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jún. 08. 22:07


Quoting: dino
Akkor siman mehet az update? Nem ugy mint Os4.x alatt? (telepiccse ujra)

Mocskos kéktroll! Pfúj! Nem igaz! :DDDD

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jún. 08. 22:29 - Szerkesztve: charlie


@dino:
Majdnem felesleges backupolni, az update process amugyis csinal egy backupot a MOSSYS:-rol... :)

A Mac particiok felmountolasa opcionalis. Mostantol a MorphOS figyelembe veszi a Mac particiok "mount" flagjat is. De mivel a korabbi particionalok ezt automatikusan bekapcsoltak, ezert megjelennek. Ha nem igenyled ezt, HDConfigban kapcsold ki, per particio.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jún. 08. 22:39 - Szerkesztve: dino


Ooo, ize a help bubikat hol tudom kikapcsolni? (mikor pl egy particio ikon fole megyek egy buborek jelenik meg) Ugy tudom a 3.0 ban mar ki lehet kapcsolni, de nem talalom sehol. Koszi!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jún. 08. 23:12 - Szerkesztve: charlie


@dino:
Amigan vagyunk. Ez egy standard MUI feature, tehat az Ambient MUI... beallitasai kozott a Help fulon. Az Ambientben levo fix mindossze annyi volt, hogy ahelyett hogy maga turkalna ossze ezeket a dolgokat, rendesen figyelembe veszi az Ambient MUI beallitasat. (Helyesebben nem irja azokat felul sajat szarokkal, tehat a fix mindossze forraskodsorok kitorlesebol allt. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jún. 09. 07:51 - Szerkesztve: dino


Az nalam nem muxik. Legeloszor is itt probaltam:
Mui Settings for Ambient/Help A Quick help Appears... itt van ket kapcsolo, ahonnan le vettem a pipat az egyik a when holding mouse steads for. A masik meg gondolom gombnyomasra When pressing.. No, itt egyik sincs kipipalva es a buborek ugyanugy megjelenik az ikonok folott
Help

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jún. 09. 08:07


Grat a MOS3.0-hoz!

Ha a buborekot nem lehet eltuntetni akkor nekem nem is kell :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jún. 09. 10:46 - Szerkesztve: charlie


@dino:
OK. A 3.1-ben javítva lesz. (Most már tényleg, faszom. :D) (Volt rá egy fix, ami egy nagyobb patch-csel együtt érkezett, ami okozott egy fagyást, és az egész patch-cset kidobták a fix-szel együtt a releaseból. Most visszarakom külön csak a fixet...)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jún. 09. 11:56


Hej buborek buborek, szinejatszos csodaszep, emitt veres amott kek, az orrombol pattant ki elebb...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jún. 09. 19:22


Nos, szerintem ez legyen a legnagyobb baj. :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 09. 21:17


Nekem Powerbook-on a touchpad kicsit lomha... egérrel OK

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jún. 10. 01:19


@dekanyz:
A System Preferencesben van Touchpad setting. Ott lehet állítgatni a sebességet.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jún. 10. 01:48


Amugy ez most fizetos vagy nem fizetos a 2.7-re key-el rendelkezoknek?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 10. 08:29 - Szerkesztve: dekanyz


Igen... megtalaltam, csak nem az igazi igy sem. Hirtelen mozdulatra ugrik egy nagyot, de ha lassan mozgatom, akkor alig vanszorog az eger. Ez igy nem valami jol hasznalhato!

Ja es az aksi allapotarol nincs visszajelzes?

Hogy lehet az asztal fontokat megnovelni?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jún. 10. 10:03


Quoting: dh1
Amugy ez most fizetos vagy nem fizetos a 2.7-re key-el rendelkezoknek?

Ingyenes!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jún. 10. 12:03


@dekanyz:
Ez igy nem valami jol hasznalhato!

Hát elmondás alapján nem tudok rá mit mondani, mert nekem nincs vele bajom...

Ja es az aksi allapotarol nincs visszajelzes?

De van, igaz egyelőre elég egyszerű, Jobbgomb a screen-váltó gadgetre, és ott lehet állítgatni az Ambient titlebar beállításait. Annak van egy format stringje, ami ki tudja írni, hány perc van még az aksiból ill. hány percig töltődik még.

Hogy lehet az asztal fontokat megnovelni?

Az adott screen fontjait ill. a default fontokat a System Preferencesben lehet beállítani. Ezen kívül az Ambient prefsben állíthatod be egyenként pl. az ikonok fontjai és ilyesmit, valamint a MUI Prefsben a GUI elemek fontjait. Sajnos ezek történelmi okok miatt vannak ennyire szétszedve... :S

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 10. 14:59


Quoting: charlie
Hát elmondás alapján nem tudok rá mit mondani, mert nekem nincs vele bajom...

Háát... valamikor szívesen megmutatom, hogy milyen nálam.
Lehet, hogy alapvetően jó lenne a driver, csak kicsit finomítani kellene rajta.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 10. 19:51


Furcsa mód mass storage eszközről nem tudok kopizni...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jún. 11. 12:15


@dekanyz:
Én bebootoltam és felinstalláltam az Efikámat a BlackBerrymről, ami MSD... :) És a PowerBookon is sűrűn használtam. Ennek ellenére lehet probléma, de ez minimum eszközspecifikus, nem olyan, hogy az "MSD nem működik".

Kijavíthatjuk, de részleteket please, pl. USB log (System Prefsben a Poseidon ablakában mit mond), milyen típusú eszköz, stb.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 11. 12:36


Csarli:
Tobb USB eszkozzel is probaltam... pendrive-ok, kamera.
Valami DOS-os hibauzenet volt. Majd bekopizom ide.

Peti
Tag
# Elküldve: 2012. Jún. 11. 15:43 - Szerkesztve: Peti


Akkor most (mostantól?) már csak 79 euró a PowerMac key ára? És akkor most már fullos (teljes sebességű) az AGP támogatás?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jún. 12. 11:14


@dekanyz:
Oke, varom a hibauzenetet. Amugy most lottek valami FAT filesystemmel kapcsolatos bugot...

@Peti:
Igen, mar csak 79 EUR. Az AGP tamogatasrol annyit, hogy mivel eddig nem volt (az AGP-s kartyak is PCI modban mentek), most meg mar van, ezert nyilvan "teljes sebessegu", legyen az barmi is. :)

Amugy korabban mar leirtam, hogy az AGP-t meg szelesebb korben is tudna hasznalni a rendszer, mint ahogy a 3.0-ban van. Az infrastruktura most bekerult, a 3D alrendszer mar hasznalja, a tovabbi gyorsitasok meg majd fokozatosan kerulnek a rendszerbe. De mar jo esellyel igy is gyorsabb mint a 2.7 volt.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 12. 15:34


Quoting: charlie
Oke, varom a hibauzenetet. Amugy most lottek valami FAT filesystemmel kapcsolatos bugot...

Most reggel nyuztam kicsit... Akkor nem jott elo.
De majd probalkozok meg... ;)

. 1 . 2 . 3 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 3.0
 
 

Powered by web forum software miniBB™ © 2001-2024