Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 30 . 31 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jún. 12. 22:07


most ez ugy lenne az igazi, ha az ide adatok is meglennenek :P :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Jún. 12. 23:23


Szerintem atvitelben nem lesz olyan rettenetes kulonbseg. Az SSD elonye MorphOS alatt szerintem foleg ott jon ki, ahol sokat kell(ene) seekelgetni, pl. toredezett particio, boot, vagy forditasi idok.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jún. 13. 00:00


gondolom az SSD specifikus dolgok amugy sincsenek meg beepitve a MOS-ba ... trim stb.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Jún. 13. 00:09


Azzert lenyegesen gyorsabb am!
A boot-olas kb. a harmada.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jún. 13. 02:18


Evidens :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Jún. 18. 05:37


Tegnap megleptek egy életjelet nem adó Powermac G4 MDD-vel. (Hátha sikerül életet lehelni bele, mert a gazdája MorphOS-t szeretne kipróbálni.)
Most nincs nálam a gép, ezért csak tippelek, hogy ez a változat.
Az első körben feltárandó táp hibával kapcsolatban kérdezném: A bekapcs gomb megnyomása után elvileg ki tudom mérni a feszkókat? Vagy hasonló a megoldás, mint a pc-k itx-es technikája, és csak az "alaplapról kapcsolható be a gép"?

Jól rémlik, hogy nem tudok pc tápot használni teszthez, igaz?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 18. 08:13


@adsr: Valóban, csak úgy nem.

Ehun-e a megoldás.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 18. 10:04 - Szerkesztve: dino


Kompromisszumok aran :)
24V ADC displayt el lehet felejteni. Sokan nem is hasznaljak...
Ha gyenge a PC s tap, sleep modbol nem tudok felebreszteni a gepet.
Eleg sok szivas van mire kesz lesz, es meg szarul is nez ki a legtobb megoldas. Viszont van itt egy jo lakatos, aki szepen megoldja:
http://www.youtube.com/watch?v=wEzbl3eJIro
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=HN09R-m4UO8
http://www.youtube.com/watch?v=fDeVIS6e-1o&NR=1&feature=endscreen
En igy csinalnam.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Jún. 18. 10:08


Először derüljön ki, hogy csak táp baj van-e...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 18. 10:35


Quoting: adsr
Először derüljön ki, hogy csak táp baj van-e...


Ha meg sem nyikkan, akkor az :)
Elbaszott egy talalmany, en az enyemre tettem kulon aramtalanito kapcsolot, mert tulkeppen mindig keszelnetben van. Azonkivul a sok sleep mod kinyirja az eredeti tapjat.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Jún. 18. 11:47


Akkor ráadásul feleslegesen fogyaszt el rengeteg energiát...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Jún. 18. 11:53


Egy talány (számomra): a gépben ATI Rage Pro 128-as kártya van, és akárhogy nézem a specifikációkat, ilyet nem látok. Elképzelhető, hogy pc-s kártyát flasheltek át?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jún. 18. 13:08


Sorozatszama nincs meg?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 18. 13:20


Tippelek: Az akkor nem MDD! :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Jún. 18. 13:24 - Szerkesztve: charlie


@adsr:
1., tök mindegy, mert a MorphOS azt is támogatja (bár árnyékok meg 3D nincs).
2., simán kicsereberélhették a kártyákat, pl. a döglöttnek hitt MDD-ből a Radeon átkerült abba a gépbe, amiből a Rage Pro származik. tizensok év után ezt ki mondja meg? :)
3., nem kell pécéről flashelt kártyának lennie, mert a korai PowerMac G4-ekben gyárilag Rage-ek voltak. Nekem is van vagy 2-3 ilyen kártyám.
4., mégse MDD a gép, bár ez elvileg ránézésre megmondható a házról meg az alaplapról is. (pl. az MDD-ben emlékeim szerint DDR RAM-ok vannak, aminek más a foglalata, egyebek mellett).

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Jún. 18. 13:41


MDD a gép, annyira még jó a szemem :-D. M8570 a típusszáma. Laikus vagyok Mac-hez, és biztos bénán is kerestem, de nem találtam arra utaló jeleket, hogy lett volna Rage. Mondom, az az én bénaságom, biztos egyből dobnád a linket, hogy hol kellett volna egyből észrevennem ;-).

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Jún. 21. 16:16


Na, az ATX táp megfelelő átalakítása után életjeleket adott az MDD, az eredeti táp biztosítékcsere után, ahogy áramot kap rögtön levágja a biztosítékot.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Jún. 22. 15:13


g4 mdd taapbarkaacs keesz stop geep muekoedik stop oesiksz, faszari muekodik stop jeeeeee stop

szt
Tag
# Elküldve: 2013. Júl. 01. 22:13


Hardver vagy szoftver hiba:

http://www.smallhill.hu/morphos/Grab.png

?

Mi okozhatja?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Júl. 01. 22:36


Milyen hardver? A Radeon driverben volt egy bug, amit vadasztak es hasonlo effektet okozott, de nagyon ritkan jon elo, es eddig csak PowerBookon lattam.

szt
Tag
# Elküldve: 2013. Júl. 01. 22:44


pega 2 + 9000pro

YADA
Tag

# Elküldve: 2013. Júl. 02. 09:55


ranezesre memoria idozites hiba

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Júl. 02. 10:53


Igen, de csalóka. Valami művelet után egyszer csak elkezdi a chip, aztán így marad, rebootig. Mondjuk a latest bétát még nem próbáltam...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Júl. 02. 11:10


Ize ... nem azert, de ilyen bug melegedo GPU-nal is elojohet ...
Szaros SAM proto is csinalja ... bar lehet, hogy a mokolt dual screennek koszonheto, csak az a fura, hogy ebben a melegben gyakrabban elojon, hovatovabb azonnal, mig huvosebb idoben nem, vagy csak ritkan ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Júl. 02. 11:19


@dh1:
PowerBookban még aláírnám a melegedést, de nekem mikor kint 40, a szobában meg kb. 50 fok volt, a tök passzív hűtésű gépemben a passzív 9200Pro nem csinálta... szóval passz. Bár persze ettől még lehet.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Júl. 02. 11:35


Nincs a kornyeken egy masik Mos kompatible VGA?
Elso korben ezzel probalkoznek...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Júl. 02. 11:39


Amúgy másfél évvel ezelőttig én is egy 9000-t használtam, de az tényleg glitchelős volt, az első naptól ahogy megvolt, ráadásul megdöglött rajta párszor az aktív hűtés és olyan hangokat adott mintha ledarálná magát éppen. (És Linux alatt is bugzott néha, szóval nem MorphOS specifikus volt.)

És akkor cseréltem ki erre a passzív 9200-ra. Ezzel semmilyen gondom nincs. De ismétlem, ez szoftveres nyűgnek van számontartva. Ha valaki rájön, hogy lehet biztosan reprodukálni, az nagy előrelépés lenne. (Én két hétben kb. 1x látom, és eddig csak a PB-n jött elő.)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Júl. 02. 12:35


Nekem winfos alatt csinalt hasonlot egy aktiv hutesu ATI.
Ott a szilikonpaszta mar raegett a gpu-ra.
Csere utan ment szepen ...

szt
Tag
# Elküldve: 2013. Júl. 02. 15:35 - Szerkesztve: szt


Kösz a válaszokat, lehet, hogy haldoklik a kártya, mert több különös probléma is adódik időnként, néha reprodukálhatóan, gyakran nem, és innentől kezdve nem tudom, hogy mit is csináljak... Nincs valakinek Budapesten egy pega2-be való felesleges kártyája pár napra? Illetve eladó is érdekel.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Júl. 02. 17:08 - Szerkesztve: charlie


Egy 9200SE-t meg a régi R9000-am talán oda tudom adni, ha megtalálom hogy hol van. Csütörtökig Angyalföldön oda tudom odaadni, vagy ma este a Nyugati tér környékén.

Amúgy Ratinak is megírtam a másik topicba, hogy a Vaterán jelenleg is van több R200-as Radeon is eladó.

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 30 . 31 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
 
 

Powered by web forum software miniBB™ © 2001-2024