Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 30 . 31 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Ápr. 29. 06:54


@dh1:
Ki akar CD-rol bootolni?

Az alap telepítő médium a CD a mai napig. Akárcsak OS4-en... Be lehet bootolni bármiről a rendszert (lásd lent), de kis kézimunkát igényel, a legegyszerűbb írni egy CD-t, főleg ha kezdő user vagy.

Me? Nem lehet? :P

Lehet. Sőt, HDD-ről is lehet, még USB drive sem kell hozzá. Bebootol a rendszer az .iso fájlból közvetlenül ha kell, csak a boot.img-nek kell olyan helyen lenni, hogy az OF lássa. Majd ha ezt utána csinálja más rendszer, akkor lehet ":P" smiley-kat használni, csókolom... :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Ápr. 29. 06:57


@thomas^sd:
Ez URL megfelelo hw lenne MOS alá ?

Módosítás nélkül biztosan nem, mivel nVidia grafikus kártya van benne, és a MorphOS csak az ATi kártyákat ismeri.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 29. 09:10


Quoting: charlie
főleg ha kezdő user vagy


nem vagyok :)

Quoting: charlie
Bebootol a rendszer az .iso fájlból közvetlenül


akkor mire a siras? :) :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 29. 09:11


Quoting: thomassd
Ez URL megfelelo hw lenne MOS alá ?


Viszont cserelheto benne a kartya ATI-ra :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 29. 09:14


Quoting: charlie
Bebootol a rendszer az .iso fájlból közvetlenül ha kell, csak a boot.img-nek kell olyan helyen lenni, hogy az OF lássa.

Es pontosan hol van az a hely? Erdekelne ez a modszer!!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Ápr. 29. 09:31 - Szerkesztve: charlie


@dekanyz:
Következő az eljárás Mac-en:

1., Felmountolod a BOOT: partíciót pl. Mounterrel. Ez ugye egy HFS partíció, ahonnan az OF betölti majd a boot.img-t. Jegyezd meg a partíció számát!
2., Fogod a morphos.iso-t és kimásolod belőle a boot.img-t (32 bites Mac-en ez a mac_ppc32 könyvtárban van, a könyvtárnak alapból nincs ikonja, tehát Ambientben nem látszik, csak ha átállítod All files-ra!) a BOOT: partícióra. (Ez Ambient drag & drop művelet kb., lévén az Ambient be tud menni az .iso-kba, felmountolás nélkül.) Jó eséllyel ott már van egy ilyen nevű, tehát az újat pl. bootnew.img vagy hasonló néven másold oda... :)
3., (Ez a lépés 3.x-en elvileg már nem kell, de én nyuszi vagyok és mindig lefuttatom, nehogy bootolásképtelen rendszer legyen a vége...) Shell-ből: HFSSetMacBoot BOOT:bootinfo.txt
4., Jegyezd meg hol van a morphos.iso-d! Az amigás path-ja fog kelleni.
5., Reset. Utána OF-be belépés (CMD-OPTION-O-F).
6., Parancs: boot hd:x,\\bootnew.img ramdebug bootimage=DHX:<path_to_iso>/morphos.iso

Ahol x, a partíció száma (a Mounter 1-től az OF meg 0-tól számozza a partíciókat, vagy fordítva, tehát lehet hogy le kell belőle vonni, vagy hozzá kell adni egyet, nem emlékszem), DHX: az .iso-t tartalmazó eszköz MorphOS-alatt látható neve, a <path_to_iso> pedig az .iso-t tartalmazó könyvtár elérési útja.

Ha mindent jól csináltál, a MorphOS ezután bebootol az .iso fájlból. A módszer minden gépen működik (Pegasos, Efika is), de nyilván az OF parancsok eltérhetnek, valamint más gépeken nem kell a boot partícióval szórakozni. Ha a már felinstallált rendszert szeretnéd az .iso-ból bebootolni (tehát ugyanaz a boot.img), akkor annak a kimásolásával sem kell szöszölni.

Tipp: A boot.img ramdebug paramétere rövidíthető "rd" a bootimage paraméter pedig "bi" néven. Tehát a boot.img rd bi=blabla is működik.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 29. 09:42


Quoting: thomassd
Ez URL megfelelo hw lenne MOS alá ?


Bazz mindenkinek 2,7-es vasa lesz? Én is a hétvégi búcsúba löttem egyet.

egyébként vga cserénél ha nem mac-es kártyát veszel, érdemes ezt átbogarászni:

http://themacelite.wikidot.com/ati-radeon

én legutóbb belefutottam egy 9800 pro-ba. Azt hittem főnyeremény. Kiderült, viszont hogy a ramok csak 250MHz-en mennek. (téglalap alakú hynix csíkok, nem 4zet alakú samsung) emiatt ez csak SE, és nem is fog soha működni macben. Ejj, de rég volt ez a gyári vga hűjités, már ki is ment a fejemből...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Ápr. 29. 09:46


@Derringer: És megvetted? Mármint a 9800-at. Ha igen, és megvan még, lehet, hogy engem érdekel, mert elvileg a PC-s 9800-ak közül néhány működik Pegasos 2-ben és ott pont leszarnám, hogy csak SE, mert a PC-s BIOS kell neki, meg valszeg így "butítva" is gyorsabb mint egy 9200.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Ápr. 29. 10:12


@dh1:
"főleg ha kezdő user vagy"
nem vagyok :)

Erről megoszlanak a vélemények... :)))) :P

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 29. 10:26


@Charlie
Koszonom, ez jol johet a kesobbiekben.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 29. 15:29 - Szerkesztve: dekanyz


@Derringer:
Lehet, hogy inkabb valami ilyesmi kellene: ez + ez.

Nem tom mennyire stabil ez a kinai csoda 1.25 $-ert...

Szerk.: Ugy nezem, hogy ez a cuccos teljesen passziv! Csak osszekoti a megfelelo pontokat. Akkor mukodnie kell.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 29. 21:10 - Szerkesztve: derringer


Quoting: charlie
@Derringer: És megvetted? Mármint a 9800-at. Ha igen, és megvan még, lehet, hogy engem érdekel, mert elvileg a PC-s 9800-ak közül néhány működik Pegasos 2-ben és ott pont leszarnám, hogy csak SE, mert a PC-s BIOS kell neki, meg valszeg így "butítva" is gyorsabb mint egy 9200.


@Charlie: egész pontosan egy haveromé, aki ideadta, hogy csináljam meg, mert néha újraindításkor reklamál, hogy nincs rajta a tápcsati. Ahogy néztem, a +5V-nál koszlerakódás van a hátsó molex csatiján, ennyi a baja...

Amúgy 256MB-os.


ha kell és mondasz rá valamit, szerintem tiéd lehet.

@Dekanyz:
CF és egyéb finomságok nem rosszak (seek, acces time), de sebességben egy jobb PATA vinyót nem érnek utól. Ekkor már egy natív pata SSD, még itthon is 30k ért meg lehet venni.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 30. 09:12 - Szerkesztve: dekanyz


@Derringer:
Az atalakito, amit vettunk, nem kompatibilis az ujabb SATAIII-as cuccosokkal igaz?

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 01. 00:17


Quoting: dekanyz
@Derringer:
Az atalakito, amit vettunk, nem kompatibilis az ujabb SATAIII-as cuccosokkal igaz?

Szerintem igen, SATAIII eszközök visszafelé kompatibilisek.

siz
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 01. 09:47


Bármelyik SATA eszköz megy bármelyik vezérlővel (elvileg, van néhány inkompatibilis kombináció, de az nem általános), de a kettő közül a lassabb fogja meghatározni a sebességet. Más (érdemi) különbség meg nincs a SATA különböző verziói között.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Máj. 03. 11:51


@Derringer:
Hatalmas köszi, hogz elhoztad a kártyát, de sajnos nem jó Pegasos II-be, mert csak 1.5v-os kártya (AGP 8x only) míg a Pegasos II-be csak a 3.3v-os, vagy az univerzális kártyák mennek bele...

Bővebben a mindenféle AGP variánsokról a Wikipedián. Szóval tanulópénz megvolt, erre figyeljen majd mindenki, aki esetleg R300-ra adja a fejét.

Egyébként ez a kártya pl. jó lenne G5-ös Macbe, mert abban 1.5v-s az AGP slot, ha mondjuk flashelhető lenne, de hát nem az...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Máj. 03. 11:58


@chainq: Mert kicsi rajta a rom?
Létezik 64kb-os flashba tolható rom is ám. :)

Legvégső esetben nagyobb flash, felprogramozni és utána páka a barátod. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Máj. 03. 13:42


@Ratman, olvass vissza. Ehhez a kartyahoz a RAM konfigja miatt nincs Maces ROM.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 04. 11:51 - Szerkesztve: derringer


Nekem az maradt meg, hogy Pega 2 az 2x agp. Azt hiszem 9200pro v valami hasonló kártya volt benne.

Anno rengeteg gépet építettünk, és legtöbb pc-alaplapon egy időben ott volt az 1.5 vs 3.3v figyelmeztető matrica, de mivel rendszerint kurrens alaplaphoz kurrens kártya ment, ezért csak annyi maradt meg, hogy az agp1-gyel vigyázni kell, a többi (2x felfelé) mükxik. Ezek szerint vannak szivacsok...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Máj. 04. 16:48


A Pega 2 az igazából nem AGP, hanem egy 3.3v-os 66Mhz-s PCI slot, ami fizikailag 2x-s AGP slottá van fordítva, hogy ne kelljen bele ritka PCI-s kártyát vadászni, hanem menjenek az elterjedtebb AGP-s kártyák is. De az AGP-s extra featurékat (pl. sideband DMA) értelemszerűen nem tudják használni, a Linuxos drivereket is kézzel kellett force-olni PCI módba, mert meglátta az AGP-s kártyát, megörült neki, aztán meghalt. :D

De emiatt (3.3v) nem is mennek a kisebb feszültséget igénylő kártyák, így ez sem.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 09. 01:00


Quoting: dekanyz
Az atalakito, amit vettunk, nem kompatibilis az ujabb SATAIII-as cuccosokkal igaz?


Csak annyi a sata 3-hoz, hogy g5-ön belefutottam abba a problémába, hogy alapból, nem látta a rendszer az ssd-t. Igazából ittt jön elő a sata 3 ill. I különbsége. Firmware upgrade az ssd-n megoldotta.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Máj. 18. 21:41 - Szerkesztve: charlie


Kommentár nélkül...:





Jó eséllyel sosem lesz belóle release... De azért még mindig itt lopakodik a kertek alatt... :P

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Máj. 18. 21:46


Azta!
Nem találok szavakat.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Máj. 18. 21:50


Bigfoot művek követte el a G5 meg az R300 között, kb. tegnap estétől ma délutánig... Köszi Ratmannak a teszthardvert. :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Máj. 18. 21:54


Oh, wait. WUT?! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 18. 23:13


Haaaaaat nem birtatok kiiiiii! :)

Amugy Like!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Máj. 18. 23:51


:)

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 19. 18:54


gondolom béta, de morphos 3.2 (05.17) ez a szenyóság

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Máj. 20. 12:29 - Szerkesztve: charlie


@Derringer:
Aki bétateszter, az kb. 1 nappal a 3.1 után már 3.2-t használt, lévén megnövelik azonnal a verziószámot release után... :) Ez csak annyit jelent, hogy a pénteki 3.2 béta alá lett belehekkelve a PowerUP-os kernel.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 28. 10:28


Na, en rendeltem egy ilyen cuccost a PowerBook-ba.

Mivel az OSX-et es a Linux-ot a mostani gepemen elvetve hasznaltam (leginkabb mikor wifi-re volt szuksegem), ezert csak MOS lesz rajta. Telepiteni is egyszerubb, meg a helyet se foglaljak foloslegesen. Kivancsi leszek... :)

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 30 . 31 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
 
 

Powered by forum script miniBB™ © 2001-2024