Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 30 . 31 . >>
Szerző Üzenet
Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 14. 20:50


Némi G5 update ha valaki még nem találkozott vele:

http://morphos.pl/423,3134

röviden:

-Sata vezérlés kész
-Ventillátor/hűtés kezelés kész
-AGP támogatás kész
-Telepítő cd kezeli a g5-ös gépeket.

-Ami hátravan:

Hang driver és kisebb fixek kigyomlálása

Továbbá új boot struktúra lesz bevezetve(szebb, gyorsabb, kisebb méretű), először itt a g5-nél.
MOS3.2 konkrét érkezéséről viszont nincs még szó.

YADA
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 20:39


Alkatresznek valakinek?
http://hardverapro.hu/apro/hibas_15_alu_powerbook_g4_5_8_elado_1_67ghz_1gb_ra/hsz_1-5 0.html

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 21:45


Quoting: derringer
Továbbá új boot struktúra lesz bevezetve(szebb, gyorsabb, kisebb méretű),


Az uj verzio tobbet tud, kisebb es gyorsabb! :)
Ez igazi Amiga feeling.

32 bit Mac boot image 2677kB
az uj 64 bit Mac boot image 1416kB

jkesz
Tag
# Elküldve: 2013. Már. 10. 17:30


Szia dino!

Kék troll vagyok.
Mac mini-m van. Ha jól tudom Te is minit használsz. A problémám, hogy a fejhallgató audio jack kimeneten az egyik oldal (talán a bal), jóval gyengébben szól mint a másik oldal. 30-70%, vagy még rosszabb. Ez ilyen már amióta megvettem a minit. Ma szétszedtem, átforrasztgattam, kiméregettem mindent, de hibát nem találtam az aljzatnál. Nyilván a kábelt is cseréltem, kipróbáltam fülesekkel is, lefutottam mindent. PRAM reset, akkukivétel, minden megvolt.
Neten már bogarásztam, hasonló problémával küzdöttek mások is, de megoldás sehol nincs. OSX is alatt is.
Nálad, jól működik? Valami tipp?

Köszönöm

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Már. 10. 18:34 - Szerkesztve: dino


jkesz
Szia!
Quoting: jkesz
Kék troll vagyok.

"vegre egy elegedett ugyfel" :D
Nekem mar nagyon reg nincs G4 es Macminim, Mirrored Drive Doors G4 re valtottam, es ez is van regisztralva. Valahol anno en is olvastam ilyen hardverhibarol de csak OsX es oladalakon. Egyfele megoldast javasoltak a Griffin Imic kulso USB s hangkartyajat. Sajnos ez MorphOs alatt nincs tamogatva. De kerdezzuk meg Ratmant neki minije van, hatha tud valami epkezlab megoldast.

jkesz
Tag
# Elküldve: 2013. Már. 10. 18:49


A külső hangkártyát én is olvastam. Akkor sajnos nagy valószínűséggel ez hw hiba lesz, sajnos.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Már. 10. 20:04


Quoting: jkesz
Akkor sajnos nagy valószínűséggel ez hw hiba lesz

Sajnos igen.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Már. 10. 20:20


Nos, az én minim jó. :)

Viszont, amit esetleg meg lehet nézni, hogy valamilyen ócsó usb-s bigyóval tud-e hangot csiholni a mos. Van is valahol ilyenem, hackintosh projekt maradéka, ha megtalálom kipróbálom.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Már. 10. 20:52


@ratman
valamilyen ócsó usb-s bigyóval tud-e hangot csiholni a mos.

Nem, mivel az USB driverben az USBAudio szabványhoz (és mellesleg pl. a webkamerákhoz) szükséges ún. isochronous átviteli módot a MorphOS pciusb.device-je - jelenleg - nem ismeri.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Már. 10. 20:59


@jkesz:
Nálad, jól működik?

Nálam jelenleg 2db mini van, mindkettőn jól működik. Ha tényleg hardware hiba, azaz pl. OSX-en is jelen van, vagy pl. a gép boot-hangja(!) firmware-ből is csak az egyik oldalon szól, akkor esetleg vehetsz egy másik minit (vagy más gépet) és kérheted a licenszed átrakását az új vasra. Vagy ha nem a chip döglött, hanem csak valami komponens, akkor egy jobb laptop szervíz vagy elektronikai guru talán elboldogul vele.

jkesz
Tag
# Elküldve: 2013. Már. 10. 21:10


Kipróbáltam egy ubuntu live cd-vel, sajnos ott is az egyik oldal üvölt a másik alig szól, de szól csak piszok halkan. A boot hangot nem értem, mert az a belső hangszórón szól, amiből egy van. A hang IC és a kimenet körül kiméretek mindent amit lehet, egy guruval.

Olyan létezik, hogy annó mikor OSX volt rajta, akkor el lettek állítva a kimeneti szintek és az benne ragadt az agyába és a PRAM reset se törölte?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Már. 10. 21:14


@jkesz:
Nem hiszem, de bármi lehet. Nekem a régi iBook G3-am csinált olyat, hogy néha elbalance-olta magát autómatikusan, szóval már láttam ilyet Apple HW-tól, de azt Linux alól is helyre lehetett állítani, nem kellett hozzá OSX. (MorphOS azon sosem futott.)

jkesz
Tag
# Elküldve: 2013. Már. 10. 21:24


Lehet a hw buherálás előtt visszarakom az osx-et utolsó reményként, amire alig adok esélyt.
Csak sajnálom a morphos-t, sok munka van már benne, hogy egyszerűen legyaluljam. Azért lementenék mindent pendrájvra előtte.
Alszok még rá egyet, lehet hagyom így ahogy van. Belövöm a balanszot és feltekerem majdnem csumára a hifit.
Köszönök mindent.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 11. 09:57


@jkesz
Ha az ENVARCH-ot lemented, majd visszarakod, akkor pld. a MUI-s beallitasok megmaradnak. ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Már. 11. 17:11


Azert egy AOS jellegu rendszer Backupolasa nem egy drama ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Már. 12. 11:49 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
A MorphOS SDK symlinkeket is használ, szóval egy sima LHA-nak beletörhet a bicskája, sajnos. De magával az alaprendszerrel nincs ilyen probléma.

De pl. a Diavolo Backup teljesen támogatja a soft és hardlinkeket is. Bár teljes rendszert sosem próbáltam menteni és helyreállítani vele, szerintem működik, hiszen nincs benne semmi mágia.

(Helyreállításhoz pl. ISO-ról beboot (LiveCD módban), netről vagy pendrive-ról Diavolo Backup felrak RAM-ba, netről vagy pendrive-ról helyreállít, örül.)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Már. 12. 14:09


Mondtam, hogy nem Drama ... hanem Ordog! :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Már. 12. 21:09


nos, én személyszerint az egész boot particiót ki szoktam tolni egy pendrájvra, vagy cf/sd/akármilyen kártyára. :) 2G-n rötyögve elfér és ha kell valami, akkor van hova nyúlni, gyorsan. :) Classicon meg egy másik könyvtár egy tetszőleges partíción. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Már. 12. 23:39


Quoting: ratman
nos, én személyszerint az egész boot particiót ki szoktam tolni egy pendrájvra, vagy cf/sd/akármilyen kártyára. :) 2G-n rötyögve elfér és ha kell valami, akkor van hova nyúlni, gyorsan. :) Classicon meg egy másik könyvtár egy tetszőleges partíción. :)


Like

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 12. 23:50


Lehet, hogy ki lett már vesézve, de ezt most puderbook wifi-ről tolom, MOS alatt...
Persze félig, beizzitottam egy Tplink mobil routert Wifi kliens módba. Gondoltam arra a pár(?) napra, amig kijön a 3.2 ...
Szóval wifi olyan a500 kraácsonyfa feeling bővítéssel. Mindenesetre 2,6 Megabyte/s-el tolt le, bár gondolom az új netsctackal ez lesz feljebb is.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 12. 23:50


Lehet, hogy ki lett már vesézve, de ezt most puderbook wifi-ről tolom, MOS alatt...
Persze félig, beizzitottam egy Tplink mobil routert Wifi kliens módba. Gondoltam arra a pár(?) napra, amig kijön a 3.2 ...
Szóval wifi olyan a500 kraácsonyfa feeling bővítéssel. Mindenesetre 2,6 Megabyte/s-el tolt le, bár gondolom az új netsctackal ez lesz feljebb is.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Már. 13. 20:13


Nah, végre sikerült olyan DVI->HDMI kábelt szereznem, amivel a mini képes menni HDMI-n. :D
Persze ez újabb problémákat vetett fel, de szerintem ezeket meg fogom tudni oldani. :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Már. 13. 20:14


@derringer: Én már így nyomom egy ideje, mondjuk én HAMA 3G-s fost használok, külső akkuval... na, azzal már karácsonyfa. :D
... viszont, működik! :D

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 08. 12:44 - Szerkesztve: dekanyz


Ezen a forumon irjak, hogy sikerult powerbook-ba SATA-s vinyot rakni ezzel a cuccossal.

Nagyon agyalok, hogy rendeljek belole.
Esetleg lenne meg mas erdeklodo is?

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 08. 13:45


Mini-hez:
nekem van egy dvi-hdmi átalakító, ami nem kábeles, hanem egy dobozban van a dvi-vel a hdmi kimeneti ajzat
teljesen jól működik, de van egy dvi-hdmi kábelem és azzal sincs semmi gond

én még olyan kábellel nem találkoztam, ami ne lett volna jó

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 08. 15:08 - Szerkesztve: dekanyz


Haat, en meg regebben a kinaiaktol rendeltem valami pata-sata konvertert es nem igazan sikerult vele ossze hozni a dolgokat.

En a magam reszerol inkabb nem akarok kiserletezni. Mivel ez ugy tunik, hogy bevalt, inkabb ennel maradnek. Vegul is, a 17$ kibirhato kategoria.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 08. 15:35 - Szerkesztve: dekanyz


Meg esetleg egy masik dolog is szoba johet:
PATA SSD + az optikai olvaso helyere egy SATA vinyo ezzel.

Mondjuk, akkor kell egy kulso optikai meghajto is.

siz
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 08. 16:22


Quoting: dekanyz
PATA SSD + az optikai olvaso helyere egy SATA vinyo ezzel.

Nekem ilyennel (csak nem Mac specifikussal) volt a régi laptopomban az IDE-s ovasó helyén SATA vinyó, az működött jól. Az eredeti optikai meghajtó előlapját át lehet rá tenni, hogy ne üssön el a design az eredeti háztól

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 08. 16:42


Quoting: dekanyz
PATA SSD + az optikai olvaso helyere egy SATA vinyo ezzel.


Kerdes, hogy USB-s CD/DVD-rol bootolni hogy lehet igy...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Ápr. 08. 20:12


Ha jól emlékszem a powerbook nem igazán tud usb-s drájvról bútolni, csak firewire-ről. Na, olyan külső drájvot találni sem egyszerű ma már. :/

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 30 . 31 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024