Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 30 . 31 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Már. 07. 09:10 - Szerkesztve: dino


Quoting: dekanyz
Allitolag ez a normalis homerselklet ezeknel a PowerBook-oknal.

Mi?
Quoting: dekanyz
Megjott a powerbook-om es a hutese nem mukodik. :(

Az,hogy nem mukodik a hutese, az nem normalis. Egy ido utan a venti mindenkeppen bekapcsol. Tobb fokozatu, eloszor halk, aztan ha tovabb melekszik(foleg ha terheled a rendszert) erosodik a venti hangja.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Már. 07. 10:34


@dekanyz:
OSX-re van valami fan control nevu tool.... Gondolom MOS-ra nincs ilyesmi.

A MorphOS is tudja automatikusan szabalyozni a hutest. Az enyem pl. ki-be kapcsolgat, ahogy terhelem a gepet, aztan meg abbahagyom. Fejlesztoknek van valami tool is, amivel kezzel lehet varialni a ventillatorokat, de nem tudom a vegleges verzioba/vegfelhasznaloknak ezt bent hagyjak-e, mert ki is lehet vele nyirni a gepet, ha ugyes vagy.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Már. 07. 10:52 - Szerkesztve: dekanyz


Quoting: dino
Egy ido utan a venti mindenkeppen bekapcsol.

Videót néztem rajta... kb. az volt a max terhelés. Az alatt nem igen hallatszott, hogy bármi bekapcsolna. Az alja eléggé meleg lett, de azért még nem kritikusan.Mac-es fórumban más is hasonlóról számolt be.

Quoting: charlie
A MorphOS is tudja automatikusan szabalyozni a hutest.

Cool... ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 07. 11:11


Szet kell szedni, kitakaritani, ventik ala uj reteg hovezeto paszta. Ha nem halott a venti, vagy ventik akkor annak elegnek kell lennie.

Nem tudom miert bonyi szeteszedni, de egy 2008-as MBP, specko csavarhuzoval, megfelelo korultekintessel nem volt kihivas ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Már. 07. 11:16


Quoting: dekanyz
Videót néztem rajta... kb. az volt a max terhelés.

Ezt az oldalt nezegessed vagy 20-30 percig, kattingassal OSX alatt:
http://egyszervolt.hu/
Ez megtekeri :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 07. 11:21


Ez nekem csak 30-40%-ra terheli a CPU-t :) :P

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Már. 07. 11:24 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
Ez nekem csak 30-40%-ra terheli a CPU-t :) :P

Persze, de neked nem PowerBookod van, hanem MacBookProd. :D:D
Az mas vilag, Xnyooocvanhatra sokkal jobban van optimalizalva.
Nekem van egy 667 es Titaniumom, mondhatni kifekteti a picsaba, de meg az MDD t is szerintem.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Már. 07. 12:54


@dekanyz:
Az hogy meleg az alja nem mervado, mivel a PowerBookban a fem haz a hutesre is szolgal, hiszen nagy feluleten tudja elvezetni, szetteriteni a hot.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Már. 07. 13:20


Csárli:
Én is erre jutottam...

dh1:
Azzé nem is egyszerű. Ki kell szedni hozzá az alap panelt is.
Néztem a fixit-es oldalon, hogy mennyire bonyolult.
Még esetleg úgy vállalkoznék rá, hogy reggel neki ülök aztán szépen nyugodtan megcsinálgatom, de a fiacskám rögtön ott teremne - mert ugye történés van - aztán a nyugalomnak annyi.... meg a csavarok egy részének is! ;)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Már. 07. 13:40


Quoting: dekanyz
a fiacskám rögtön ott teremne - mert ugye történés van - aztán a nyugalomnak annyi.... meg a csavarok egy részének is! ;)


Én egyszer motor szereléssel voltam így... Konkrétan egy Komar moped kormányszerkezetét renováltam. Szépen rakom zsírba a csapágygolyókat, lehajolok egy újabb adag golyóért, nincs a helyén egy golyó sem... Keresem a földön, hátha kiesett, sehol.
Szétnézek a környéken, sehol. Kiderült, kislányomnak (akkor 1.5 éves) megtetszettek a fénylő golyók, szépen kiszedegette őket :-D.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2012. Okt. 03. 00:01


powermac g5 ügyben most mi a helyzet?
Azt tudom, hogy officially még nem támogatott, nincsenek driverek, zúg mint az atom, stb... de bootolható?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Okt. 03. 00:32


@Derringer:
Nem. Több okból sem.

1., a release kernelben nincs benne a PPC970 64bites MMU support, ami mindenképpen kell, akkor is ha az userspace full 32 bit
2., egyetlen driver sincs. IDE v. SATA sem. legalábbis a kiadott CD-n. akkor hogy is akarsz bootolni?
3., a release kernel csak a hivatalosan bejelentett gépeken hajlandó elindulni (van benne whitelist a támogatott Mac-ek ID-ire, plusz egy-két bonus gép, amin jó eséllyel mehet, de nincs hivatalosan támogatva, pl. PowerMac Cube), és ebben a whitelistben nincsenek benne a G5-ös gépek.

Soroljam még? :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Okt. 03. 08:43


Ooo, van egy kockam. Arra akkor fel lehet pakoolni?
Gondolom hang az nem lesz. Ati Rage 128 van venne.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2012. Okt. 03. 09:27


Quoting: charlie
1., a release kernelben nincs benne a PPC970 64bites MMU support, ami mindenképpen kell, akkor is ha az userspace full 32 bit
2., egyetlen driver sincs. IDE v. SATA sem. legalábbis a kiadott CD-n. akkor hogy is akarsz bootolni?
3., a release kernel csak a hivatalosan bejelentett gépeken hajlandó elindulni (van benne whitelist a támogatott Mac-ek ID-ire, plusz egy-két bonus gép, amin jó eséllyel mehet, de nincs hivatalosan támogatva, pl. PowerMac Cube), és ebben a whitelistben nincsenek benne a G5-ös gépek.


2. bootolni pl usb, vagy sata kártyáról, de az egyes pont után kilőve minden...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Okt. 03. 10:36


@dino: A 2.7-nel ujabb ISO-k bebootolnak Cube-on, de nem lesz halozat (egy bug miatt sajnos), es persze hang. Ezert nincs listazva a Cube mint tamogatott hardver. Ezt leszamitva meg valamelyik AmiCon-on is megmutattuk, hogy megy. :)

A jo hir, hogy "azt csiripeltek a madarak", hogy az egyik MorphOS fejleszto vegre kapott egy Cube-ot fejleszteni, szoval meg barmi lehet...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Okt. 14. 18:51 - Szerkesztve: dino


Nah, tanacskeres.
Vettem a puderbukk g4, 1.67Ghz, 2GB RAM, 64MB VRAM, 80GB HDD s ketyeret, hibasan olcson, gazdaja szerint HDD hibas. Legeloszor mikor kezbevettem bekapcsolaskor szurke kepernyo fogadott, nem jutott el az alma
szerencsekerek parosig sem, csak a kivilagitott szurke kepernyo. Majd kicsereltem a HDD t es most mar nem is kapcsol be sem,(mindent jol csinaltam, nem az elso macet szedem szet) a benne levo HDD t, kivettem es pumpaval leteszteletem 100% os iras, olvasas. Tehat az is jo.
Kozben gep rajta volt a tolton az akku szivta magaba az ampert, majd 2ora hosszaig. Ez nagyon jo jel, szerintem az akku tobb oras lehet.
Otleteket kernek. Ilyen hibajalansegnel mit nezzek meg meg?
Koszi!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Okt. 14. 20:05


@dino: PRAM reszet volt?
Meg javaslom meg a PWM reszetet is. Akksi ki, power gomb nyom harminc masodpercig.
Egyebkent dudalni, dudal? :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Okt. 14. 21:23


Quoting: ratman
@dino: PRAM reszet volt?

Mikor meg bekapcsolt ezzel kezdtem, de erre mar nem reagalt.
Quoting: ratman
Meg javaslom meg a PWM reszetet is. Akksi ki, power gomb nyom harminc masodpercig.

Ez is megvolt, teljesen semmit nem csinal.
Quoting: ratman
Egyebkent dudalni, dudal? :)

Mikor meg a regi HDD benne volt, akkor gongatott.
De mar azota visszatettem ujra proba erejeig a regi HDD t, mar nem is gongat. Viszont, ha toltore dugom az akksi szepen toltodik, illetve toltodott, mert mar feltoltotte teljesen. Egyszeruen nem kapcsol be, hiaba taposom a power gombot. Esetleg RAM lehet a ludas?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Okt. 14. 21:57


Vagy a power gomb rossz ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Okt. 14. 22:13


Quoting: dh1
Vagy a power gomb rossz ...


Azt ki tudtam merni, az jo.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Okt. 15. 17:01


dino: Diszk nélkül? Memória nélkül (akkor csörömpöl)?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Okt. 15. 18:52


Quoting: ratman
dino: Diszk nélkül? Memória nélkül (akkor csörömpöl)?

Ahogy nezem szerintem logic board gebasz.
Nembaj igy is megerte, ha csak a HDD t, memoriat, es toltot, meg az akksit, meg a szuperdrájvot nezem, a tobbi mar ajandek. Ha valaki tud egy puderbukk egyhatvenhetes alaplapot akkor ne kimeljen, bar kizart dolog mer nemtudom :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Okt. 23. 00:35


@dino: ha nem bing, a PowerLed nem villog akarhanyat? mert a macek meg ugy jelzik, ha valami nyugjuk van... Ha egyaltalan nem kapcsol be a gep, azt kb. meg zarlat, vagy valamelyik kabel hibas csatlakozasa okozhatja odabent, szerintem. Nem hiszem hogy egy szet-osszerszerelestol olyan szinten halt volna meg a logic board, hogy sekep sehang...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Okt. 23. 07:18


Ugy nez ki, hogy megtalaltam. Az alaplapot a billentyuzettel osszekoto sarga szalagkabel a gyari hajtasnal be van torve. Gondolom ez lesz a hiba...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Okt. 23. 12:09


Yes! Megmutod teso!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Nov. 01. 20:53


Voltak tobben, akiknek nagyon sirt a szaja egy G5-os Macekhez valo MorphOS-ert. A lengyel MorphOS.pl portal most Mark "bigfoot" Olsennel kozosen bountyt inditott a korabban mar demozott G5 port befejezeseert. A bounty 3000 EUR, ami nem keves, viszont a bounty befejezesenek idotartama mindossze 3 honap!

Reszletek itt: http://morphos.pl/projekt.php?projekt=11

Derringer
Tag

# Elküldve: 2012. Nov. 02. 23:27


Nagyszerű!!!

Egy dolgot, viszont nem értek: Jelenleg ha jól olvasom csak egy modell lesz támogatva. ( A1047 (7,3 - M9747LL/A).)
Ez konkrétan azt jelenti, hogy pl más modellen meg se nyikkan, vagy azt, hogy ami ehhez hasonlít (agp ati vga,lan stb), azon menni fog, és mindegy, hogy milyen órajelű a gép?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Nov. 02. 23:34 - Szerkesztve: charlie


Derringer: a bounty teljesítéséhez elég ez az egyetlen modell. Ez azt jelenti, hogy a kernelben véglegesítésre és befejezésre kerül a 970-sorozatú PPC család 64 bites MMU-jának támogatása és sok egyéb apróság, driverek viszont csak ehhez a modellhez fognak készülni (a bounty keretében).

Szerintem a MorphOS csapat hagyományosan csak egyetlen modell támogatását célozza meg első körben, azután második menetben ahány hasonló gépet csak lehet bevonnak a körbe. Ez történt a Mac mini G4 - PowerMac G4 vonalon és ez történik most a laptopokkal is, ahol az első körös PowerBook G4-ek támogatása mellé már bejelentették az érkező iBook G4 és egyes korábbi PowerBook G4-ek támogatását is...

Nyilván azt MOST még nem lehet pontosan tudni, hogy melyik gépek lesznek támogatva, ezért van megnevezve egyetlen modell, ami biztosan menni fog. Sajnos a G5-ök között még nagyobb a szórás mint a G4-es vasak között, így biztosan lesz, ami egyáltalán nem fog menni közülük. Nyilván minél hasonlóbbak ehhez a 7,3-hoz, annál nagyobb az esélye, hogy a későbbiekben működni fognak. Nyilván ha van ugyanolyan gép, ami 100%-ig ugyanez, csak az egyetlen különbség, hogy más a CPU órajele (nem tudom fejből van-e ilyen), az menni fog...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Nov. 03. 11:52


Erre vartam!
Beinditottam a regi G5-osom visszaszerzeset!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Nov. 03. 18:05 - Szerkesztve: dino


Mennyi az esely, hogy teljesul a bounty?
Akkor ugylatom teljesult...

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 30 . 31 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
 
 

Powered by bulletin board script miniBB™ © 2001-2024