Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 03. 14:32


nah szetszedtem a PB-t, minden kontakt lehetoseget atneztem, kontaktspray de nincs valtozas ...
sajna a cserekijelzom csak MBP-hez jo, nem csereszabatos :(

szomoru vagyok :(

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Máj. 03. 14:34


dh1
mi a gond amugy?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 03. 14:41


ez:
https://youtu.be/SO-z3ouSJHU
https://youtu.be/YOI6o00dva8

:(

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Máj. 03. 14:46


hulye kerdes, de osx alatt mi a helyzet?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 03. 14:59


mivel a masodik videon live CD-rol bootol (azert kattog mint allat), tehat ugyan az mintha osx vagy barmi mas futna - szuz OS -, de ezert nem teszek fel egy OSX-et... :) bar letoltottem mar egy Tigert... de nem latom be, miert lenne jo

amugy 3.9 alol is pont ugyan ilyen szar :( ami 3.10 elott meg jo volt ...

minden resetelesi leghetoseget, gomb kombinaciot kiprobaltam, amit talaltam, nem segitett

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Máj. 03. 15:42


igy elsore nekem ugy tunik, hogy valami nagyon leterheli a rendszert, a HDD az biztos jo benne? Mondjuk az a grafikai villodozas sem biztato.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 03. 16:30


dino: nezd meg jobban, teljesen szet van esve a kep maga is

mebod
Tag
# Elküldve: 2019. Okt. 23. 22:37


Csak kiváncsiságból kérdezem - nem tudom, volt-e már róla szó - konzolokra nem tervezi kiadni a MorphOS csapat a rendszert? A Nintendo GameCube, Wii és Wii U mind POWER CPU-t és ATI grafikus chipet tartalmaznak és az XBox360-nal is ugyanez a helyzet. A PS3 gondolom nem játszik, mert abban nVidia van.

De a többi? Legalább a Wii U? Linux már van rá, mekkora meló lenne portolni rá a rendszert?

Csak azért kérdezem, mert ezek a gépek nagyon nagy számban és nagyon olcsón elérhetőek, tehát ideális táptalaj lehetne a MorphOS-nek. Ha lehetséges a portolás.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2019. Okt. 23. 23:18 - Szerkesztve: charlie


Csak kiváncsiságból kérdezem - nem tudom, volt-e már róla szó - konzolokra nem tervezi kiadni a MorphOS csapat a rendszert?

Nem tervezi, nem is tervezte soha. A Nintendo konzolok kozul egyedul a Wii U-ban van szamottevo hardver (a Wii-ben kevesebb mint 128MB RAM van, a GameCube-ban meg 32MB se, na nem koszi). Az XBox360-at sokan kerdeztek kb. 10+ eve, de az 10+ eve volt. Es ezek egyike sem olyan gep, amire penzert lehetne OS-t kiadni, es a gyarto faarccal nezne es/vagy mindegyikre csak olyan alternativ bootlehetoseg van, ami legalabbis szurke zona. Szoval nem.

Logostino
Tag

# Elküldve: 2019. Okt. 24. 20:12


Powerbook-ok mennyire válogatósak memória modulok terén (DDR2)? Simán vehetek valami márkásabbat vagy direkt a típushoz valót kell vadásznom?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Okt. 25. 01:48


szerintem nem valogatos

Logostino
Tag

# Elküldve: 2019. Okt. 25. 05:16


Értem. Köszi. Mennyit ér reálisan egy jó állapotú utolsó generációs 17"-os 1.67GHz-es DLSD példány? Eredeti töltővel+egérrel, működő akksival. Ebay-es árra gondolok, mert itthon ilyet úgysem találni.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Okt. 25. 10:45 - Szerkesztve: dh1


1,67-es G4 15"-osokat - 4 db-om is volt, ebbol mar csak egy uzemkepes :( ezzel szamolj - mind 20-25000 Ft kozott vettem idehaza, mindennel egyutt, meg gyari PB hordtaskat is kaptam egyikhez.

Ebbol a 17"-col nalam max egy 10essel erne tobbet...

De baromira gyorsan elpusztulnak :( erdemes szetszedni, ujrapasztazni stb., mert a MOS kitapossa a lelket is (pedig minden MOS releaseban finomitanak a terhelesen es hutesen, de az OSX felreszegen tantorog csak rajta mikozben a MOS meg hasit mint allat... ennek megvan az atka es ara is).

Jah igen, a gyari ora akku benne egy tok sajat Apple takolas ... szal ha beszarik - es beszokott - akkor beszerezni lehet, de nagyon nem olcso, mint ahogy alkatresz arban semmi nem az hozza jo allapotban. Persze anelkul is uzemel, de akkor bootnal a netro erdemes a timeot aktualizalni.

De ha minden klappol akkor nagyon fasza kis tars! Persze csak is MOS-al! OSX-et nem eroltetnem. Latest csak porgeti a homokorat... Tiger fasza rajta de azon meg nem mindig mennek az utso OSXes releasek... szal nem erdemes szerintem meghagyni. SSD-t ajanlok bele. Joval gyorsabb mint egy IDE HDD. CD olvaso mukodjon benne, mert kulonben nem teszed fel ra a MOS-t (legalabb is utso infom szerint usb hattertarrol nem megy)...

En ajanlom hozza a WArMUp kiegeszito pakkot, mely egy jol osszevalogatott, mindent tartalmazo (pl. WHD inditas ikonrol) utility, game, egyeb csomag!

Ha modod van eloben tesztelni vigyel egy MOS live CD-t, arrol bootolj (asszem bootnal nyomod a shiftet es ikonrol valaszhtatsz mi induljon). Ha latja a MOS CD-t es az be is bootol akkor kb sok baja nem lesz... de egy elotesztnek ez erosen ajanlott!

Logostino
Tag

# Elküldve: 2019. Okt. 25. 11:30


Köszi az infókat. Ha minden igaz 35körül tudok egy olyan típust meg bizniszelni mint amit fentebb írtam. De külföldről jönne, nem tudom vásárlás előtt kipróbálni.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Okt. 25. 11:33


Quoting: dh1
WArMUp kiegeszito pakkot


Ez erdekelne, tudsz linket?
Koszi.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Okt. 25. 13:20


Dino, te nem vagy MOS user?
WArMUp az egyetlen MOS storage altal kiadott pakk, gondolom oda csak feljarsz?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Okt. 25. 14:05


dh1
EZ az?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Okt. 25. 14:29


tedd le a sört! :)

szerintem nem uaerol volt szo! :)

itt van:
https://www.morphos-storage.net/?page=Chrysalis

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Okt. 25. 14:42


koszonom

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2019. Okt. 25. 21:36


En a Chrysallist nem szerettem, mert tele pakoltak minden felevel es meg lassu is volt.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Okt. 25. 21:37


ez egy komplett csomag ami a teljes MOS-t alsp install utani allapotrol egy szep es csomo progival felvertezett OS-e valtoztatja

a 3.12-es valtozat mar keszul

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2019. Okt. 25. 21:49


Azert, sok szivas van mar ezekkel a regi cuccosokkal:
- SSD bele pakolasa se egyszeru, mert kell valami konverter, aztan az is vagy jo lesz, vagy nem.
- Szerelni se egyszeru: Dragak az alkatreszek es meg az se biztos, hogy ha veszel hozza valamit, akkor az jo lesz bele. (Egy adott tipus is tartalmazhat tobb fele panelt is) En pld. megszivtam ezt! :(
- Az is zsakba macska, hogy a tokeletesnek mondott gep mennyire mukodik majd jol. Az enyem latszolag jol ment, de aztan mindig jottek furcsasagok/rejtelyes fagyasok, amikrol masok nem panaszkodtak.

Mikor meg azt mondtam, hogy eleg, akkor jott csak a szivas java: Lementeni a MOS vinyojan levo adatokat, mivel a halozaton keresztul tobb ev lett volna (annyira lassu a halozati drajver), az USB meg koztudottan nem az erossege a PowerBook-nak...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2019. Okt. 25. 21:50


Quoting: dh1
ez egy komplett csomag ami a teljes MOS-t alsp install utani allapotrol egy szep es csomo progival felvertezett OS-e valtoztatja


Csak a szepsegnek ara van, mint tudjuk! ;)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Okt. 25. 22:18


Quoting: dekanyz
Lementeni a MOS vinyojan levo adatokat, mivel a halozaton keresztul tobb ev lett volna

Nem MorphOS, de én annak idején 96-ban az első CD íratásom előtt bevittem cégbe az Amigát, soros porton PC-vel összeköt és otthagytam pár napra. Mire mentem, szépen átment minden, kb. 500MByte :-)
Micsoda idők voltak...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Okt. 25. 22:28 - Szerkesztve: dh1


dekanyz:

1. SSD-hez miert kene adapter? nem ertem...

2. Szerelni kb nem lehet, akar egy mai lapost ... ez a mai gepekkel is igy van, cegnel csak dobaljuk ki a HP laposokat ... szal ez sem kiveteles dolog, de bele kell venni a szamitasba.

3. A MOS barmennyire is stabil azert nincs akkora userbase, hogy vegletekig ki lennenek tesztelve a manapsag keszulo programok. A MOS pont annyira stabil mint a regi 68k AOS-ek, vagy meg stabilabb, szal en ezt sem igazan ertem toled ...

4. A vinyo lementeset sem ertem ... 64 gigas SSD-rol 15-20 perc se ... s hogyan? vagy USB-re kotott hattertar vagy Winuae pecerol ... szal ezek mind kivedheto dolgok.

Amugy itt az egyetlen veszely az Apple gepek igen rossz keszultsegi allapota manapsag mar. Es ha beadja a kulcsot a vas akkor meg jon a keres a MOS csapathoz, hogy migraljak legyenek szivesek az uj vasadra az OS-ed (halas koszi Charlie!)

Amugy csak elonye van, hordozhato Amiga! ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Okt. 25. 22:33


Quoting: dekanyz
Csak a szepsegnek ara van, mint tudjuk! ;)


mi lenne az ar?
semmifele hatranyat nem tapasztaltam
es lassu sem volt, pont olyan gyors mint anekul
fura tapasztalataid vannak a MOS-sal
PEGA2-n sem tapasztaltam a Chrysalis allitasodat
cserebe jol belott rendszer, nem minden progi kell rola de azt egyszeruen torlod, viszont jol van felepitve, nem talaltam olyan hianyossagot amit nem tudnal vele megoldani, ami meg demo a Chrysalisban azt meg kell venni, semmi sincs ingyen

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2019. Okt. 26. 00:25


@DH1:

1. Mert a PATA SSD-k kicsik es dragak

2. Lehetni lehet, csak bonyolult, ha nincs egy Apple bonto a kozelben... Az USA-ban is sokan foglalkoznak ilyesmivel.

3. Az en gepemmel volt a problema... Egeszen biztos vagyok benne!

4. Nekem 256GB-os SSD-m volt es az USB stack allandoan ossze fosta magat... WinUAE-m meg nem volt keznel.

Persze... Jo cucc volt a PB! Szeretheto kis masina, de mar sok problema van vele, mert oreg vasak!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2019. Okt. 26. 00:37


Chrysalys:

Nem tom... Jo regen probaltam mar...
Minden fele csicsa hatteret bele raktak, de se szep nem volt tole, se gyors... Aztan tobbet nem foglalkoztam vele!

Lehet, hogy azota sokat finomitottak a rendszeren.

Logostino
Tag

# Elküldve: 2019. Okt. 26. 07:59


Na sikerült megboltolnom egy M9970LL-t 35k + szállításért, szerencsére EU-n belül. Soha nem volt korábban Powerbook-om, de most olyan must have érzésem lett. Meg érdekel a MorphOS is. Aztán reméljük nem pusztul meg a gép rövid távon.

Én is egy mSATA=> IDE átalakítót rendeltem hozzá + 1 KingSpec 128-as SSD-t. Az se számít ha nem megy, mert bagóért jön Kínából.

Tudom hülye kérdés de ha általában megpusztulnak ezek a gépek akkor jellemzően mi okozza a problémát? BGA forrasztás válik el? Vagy CPU/GPU sül meg?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Okt. 26. 12:27


Quoting: Logostino

Tudom hülye kérdés de ha általában megpusztulnak ezek a gépek akkor jellemzően mi okozza a problémát? BGA forrasztás válik el? Vagy CPU/GPU sül meg?

Egyik sem igazan, mas anomaliak vannak. Pl a ket RAM foglalat kozul az egyik megadja magat az alaplapon, es onnattol kezdve marad a max 1GB RAM.
Az alap hangszoro is szokott szorakozni, hangosra veve torzit, egyik oldal gyengebben szol valamivel, mint a masik. Mivel oreg gepek mar ezek, az alaplapi akku is megadja magat.
Na es egyeb ismeretlen anomaliak, progifagyasok is lehetnek, ami nem lehet tudni, hogy mi okozza. Na igen, es az USB porok is szoktak gyengiteni, valogatosak elegge.

<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
 
 

Powered by community script miniBB™ © 2001-2024