Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . >>
Szerző Üzenet
Derringer
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 23. 10:00


Macmini, G4 powermac 10-20e Ft már elérhető és normális Mos élményt ad. Alatta csak szenvedés.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Jan. 24. 11:34


Quoting: Gizz
Értem, köszi. Jó áron lett volna egy de akkor marad a gazdájánál.


12 000-ert vettunk dual G5 Power Macet ... szal ha nem ingyen volt az a G3 akkor draga volt :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Jan. 24. 19:31


Quoting: dh1
12 000-ert vettunk dual G5 Power Macet ...

Na, ennyiert nekem is kene, nem tudsz megegyet onnan, ahonnan ezt vettetek?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Jan. 25. 08:42 - Szerkesztve: dh1


Quoting: dino
Na, ennyiert nekem is kene, nem tudsz megegyet onnan, ahonnan ezt vettetek?


1 db volt az eladonak, hwapron, Robi vette meg aki az AM-et nyomtatja
de en 20-ert vettem futaros szallitassal MOS altal tamogatott legerosebb, szinten dual G5-ot ...
hwaprot erdmes nezegetni, majdnem ingyer dobaljak oket sokszor ...
Vateran dragabbak de ott is ki lehet fogni nagyon olcsot

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Jan. 25. 08:57


dh1
A vaterat en is szoktam nezegetni, de 20 alatt meg sosem lattam, majd talan egy ev mulva talan, lesz joval olcsobb is.

OFF:

Zenelni kellene, gitart felvenni pont jolenne, a dual G4886 os sajna kompromisszumok aran hasznalhato csak.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Jan. 25. 09:53


Quoting: dino
Zenelni kellene, gitart felvenni pont jolenne, a dual G4886 os sajna kompromisszumok aran hasznalhato csak.


Reynolds 15 000-ert vett PowerBook-ot, zenelesre, rogzitesre, elegedett vele.
Szal mar harman vagyunk akik 20 000 vagy az alatt vettunk latest PPC-s hardvert ... szal nem jol, vagy nem eleg gyakran nezed ezeket az oldalakat.
En kaptam ingyen is egy Power Mac-et :) Csak azon nem megy a MOS ... tartalek DTP-s gep. Tokeletesen lehet vele meg ma is DTP-zni. Boven eleg a dual G5

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Jan. 25. 15:38 - Szerkesztve: charlie


En 18000-ert vettem 1 honapja egy 5,6-os PowerBookot, 1,67Ghz, 1GB RAM, 250-as winyo. Kis hibaja van, fedele nem zarodik rendesen, mert valaki letorte a rogzitofulet... Amugy fullra mukodik.

De a jofogason volt tegnap egy 5,8-as 20000-ert, ranezesre az se volt rossz vetel.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2016. Jan. 25. 16:21


Most kapok egy G5-t ingyér ;-).

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Jan. 25. 16:58


Villanyt is kapsz hozza ingyer? :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2016. Jan. 27. 08:50


Quoting: charlie
Villanyt is kapsz hozza ingyer? :)

Amennyit én azt használni fogom, bőven belefér. ;-).

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 27. 08:51


Ezt lattatok?
http://www.jofogas.hu/budapest/Elado_2db_apple_g5_41402745.htm?first=1

Mintha ures lenne a doboza...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2016. Jan. 27. 10:59 - Szerkesztve: adsr


Quoting: dekanyz
Mintha ures lenne a doboza...

Nem mintha. Üres.



Ilyennek kellene lennie.

Scifi
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 30. 12:16 - Szerkesztve: Scifi


Pegasos II gepemhez usb billentyut csatlakoztattam es eltunt a boot menu. Valaki nem tud megoldast? Tudom tegyem vissza a regit :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Jan. 30. 12:55


PEG2 mintha csak PS2 billel bootolna?! Vagy rosszul remlik?

BSzili
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 30. 14:08


Én is így emlékszem.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Jan. 30. 20:13


Csak úgy indul meg. Emiatt sajnos ps2-s keybet kell használni mindenképpen. :)

Melegen ajánlott - ám nem olcsó és örökké tart - termék: ez. :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Feb. 08. 11:19 - Szerkesztve: charlie


A leges-leges-leges-leges legutolsó, nemhivatalos, kézen-közön terjedő firmware update után már USB keyboarddal is megy az OF menü. De mivel egyéb mellékhatásai lehetnek ha nem a latest 2B5 (6?) alaplapba flasheli bele valaki, ezért én is csak az egyik Pegasos II-mön használom a kettőből.

(Akkor már az Efikán dolgozott a bPlan, aho ugye kénytelenek voltak megcsinálni...)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Feb. 21. 16:00 - Szerkesztve: charlie


Folytatás az AmigaOS jövője topicból:

Quoting: Yellow Dog
De ha már PowerBook, ezen milyen OS-eket lehet futtatni, OS3.1 megy rajta esetleg?

Lehet, emulátorban, natívan nyilván nem. De szerintem neked nem erre vonatkozott a kérdésed. A PowerBook G4-ek egyetlen amigás vonatkozása, hogy fut rajtuk a MorphOS. Az megvan, hogy a MorphOS tulajdonképpen mi, és miért beszélgetünk róla ebben a fórumban? :)

Ezen (mármint a MorphOS-en) kívül értelemszerűen a korabeli Mac OS ill. Mac OS X, Linux, meg különféle BSD variációk futtathatók natívan egy PowerBookon.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 21. 17:50


Quoting: charlie
Az megvan, hogy a MorphOS tulajdonképpen mi, és miért beszélgetünk róla ebben a fórumban? :)

Hááát, hazudnék ha ezt mondanám ;-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Feb. 21. 19:27 - Szerkesztve: charlie


@Yellow Dog:
<szokásos marketing rizsa>
A MorphOS egy AmigaOS reimplementáció (értsd: API és ABI kompatibilis, de nem tartalmaz kódot az eredeti rendszerből, viszont az AROS-ból vannak felhasznált komponensek), amelyet elsősorban PowerPC gépekhez terveztek és mai napig is azon fut. Eredetileg PPC kártyával bővített Amigákon, később Pegasos I/II gépeken fejlesztették, majd - egyebek mellett - különféle PowerMacekre (közte PowerBookokra) is portolták.

Az API egy kiterjesztett AmigaOS 3.1 API, a grafikus felület MUI, a grafikus alrendszer CyberGraphX, a hálózat AmiTCP, mind masszívan továbbfejleszve. Emellett még egy csomó egyéb 3rd party amigás API is támogatva van (pl. WarpOS, PowerUP, Warp3D (nem minden hardveren)), stb... Workbench helyett a nyílt forrású és saját fejlesztésű Ambient névre hallgató desktopot használja. Tartalmaz egy beépített 68k CPU emulátort, amivel a *rendszerbarát*, vagyis a classic hardverbe közvetlenül nem túró, azt nem igénylő amigás szoftverek futtathatók, teljes integrációban. (Az így futtatott amigás programok közvetlenül a natív PPC MorphOS library-kat hívják, classic AmigaOS nem szükséges.)

A MorphOS-t eredetileg az AmigaOS következő generációjának szánták, aztán 1999-2000 környékén nem sikerült megegyezni a jogtulajdonosokkal, így a MorphOS önálló rendszer lett és saját név alatt adták ki, az ettől bepánikoló Amiga Inc. pedig eladta a hivatalos OS fejlesztésének jogát a Hyperionnak, a többi pedig már gondolom ismert...
</szokásos marketing rizsa>

Na, hát így kerül a csizma az asztalra, a MorphOS meg ebbe a fórumba. A MorphOS mindenben "AmigaOS", müködés, felépítés, kompatibilitás, a nevet leszámítva...

Egy MorphOS-t futtató PowerMac/Book-ot nagyjából olyan használni mint egy baromi gyors RTG-s (grafikus kártyás) Amigát, csak szinesebb, szagosabb és általában frissebbek rá a szoftverek. Kérdés? :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Feb. 21. 19:57


En meg annyit fuznek hozza, hogy a MorphOs inkabb az AmigaOs 3.1 folytatasanak lehet tekinteni, az Amiga 3.9 bol pedig az Os4 alakult ki.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Feb. 21. 20:23 - Szerkesztve: charlie


@dino:
Ez maximum annyiban igaz, hogy a MorphOS fejlesztők egypár 3.1 után bevezetett API-t elutasítanak és nem támogatnak (pl. a lemezeknél az NSD parancsok), vagy a ClassAct/Reaction GUI. Viszont pl. a v44 workbench.library API támogatva van.

A Hyperion is a 3.1-re építhetett csak, mert a 3.5/3.9 fejlesztések többségét a Haage und Partner megtartotta magának, mármint ami a forráskódot illeti, de ők nyilvánvalóan azt a vonalat akarták továbbvinni (Reaction GUI, GlowIconok eleinte, stb), valamint egy rakás Haage-beszállítóval is megegyeztek, hogy megkaphassák ugyanazokat a komponenseket.

Szóval maximum "szellemiségben" lehet folytatólagosságról beszélni mindkét esetben.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 21. 21:21 - Szerkesztve: yellowdog


Felcsigáztatok nagyon! ;-) Köszönöm a részletes információkat, nem is számítottam ekkora mértékűre :-)
Quoting: charlie
Kérdés? :)

Tehát OS3.1 programok pl. DPaint, DOpus, esetleg BlitzBasic futtathatók MorphOS-en? Jó, gondolom MasterSeka nem, vagyis értelmetlen volna ;-) Illetve classic 3.1 kinézet?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 21. 21:24


Fél órája járt le, ha előbb kérdezgetek...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Feb. 21. 22:29


DOpus termeszetesen fut, DPainttal mintha problemak lettek volna, BlitzBasic HW-turkal, sajnos (CIA-kat eri el direktben).

Classic kinezetet lehet gyartani, van egy rakat skin a rendszerben alapbol, meg OS4-es kinezetet is lehet csinalni, aki perverz. :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 23. 10:03


Köszönöm, akkor maradok az eredeti vasnál :-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Feb. 07. 20:54


Csak a tortenelmi feljegyzesek kedveert, lezarnek egy tartostesztet:

Ugy tunik a 2012-ben a Li-Ion-nal megcsinalt PowerBook G4 aksi eddig birta, majdnem pontosan 6 evig. Kicsit tobb. Azert az annyira nem rossz. Ma hasznalat kozben egyszer a gep tolt egy shutdownt, es nem indult. Toltore dugva elindul, latja az aksit, de tolteni nem tolti, es 0mAh toltottseget lat benne. Hat ennyi.

Amugy vicces, mert ket hete (a berlini) Amiga Klubban meg ket es fel orat ment errol az aksirol. Hirtelen halal.

R.I.P.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Máj. 03. 11:52 - Szerkesztve: charlie


Vettem egy dual 450Mhz-s PowerMac G4-et 6000 Ft-ert. :) Masfel giga RAM, winyo, Rage128, mittomen. Legolcsobb MorphOS HW-k ever rulez. Pocc-roff megy rajta a 3.10. Egyelore GK-nal van, o jatszik vele, majd szeptemberben elhozom.

Ugyanitt keresek Radeon 8500 v. 9000 Mac Editiont (*NEM* flashelt kartyat) emberi aron. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Máj. 03. 12:42


Quoting: charlie
Vettem egy dual 450Mhz-s PowerMac G4-et 6000 Ft-ert. :)

Na es mire eleg manapsag 450Mhz? Egyebkent nexten hardvert ennyiert tenyleg nem vesz az ember. A legolcsobb alternativa. Igy mar mindenkinek lehet, aki ki szeretne probalni...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Máj. 03. 13:24


Meglepoen sokra. Sokkal tobbre mint a 400Mhz-s Efika, vagy egy 420Mhz-s CSPPC. A G4-ben ugye van Altivec, a memoriasebessege a tobbszorose az elozo kettonek, van alatta 1MB L2 cache, benne masfel giga RAM (es kettoig feltolhato) es ha sikerul lonon bele egy Radeont, akkor meg a videolejatszas is AGP gyorsitott lesz.

Igazabol egy ilyen gepen sztem kibaszott impressziv a MorphOS, pont a relativ gyenge hardver miatt. Sokkal inkabb latvanyosan gyors mint mondjuk egy G5-on vagy egy PowerBookon, amin relativ el is varja az ember h. gyors legyen.

<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
 
 

Powered by open source forum script miniBB™ © 2001-2024